Results for Mastersmestaruuskilpailut
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2013 | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:36 | |||
Järjestäjä | Poseidon | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 lokakuu 2013 |
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 526 | 40.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pekka Sortila | 1935 | 349 | 46.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Karl-Gustav Lönnberg | 1942 | 381 | 43.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 274 | 48.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 645 | 33.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Olav Lukin | 1944 | 430 | 37.79 | ||||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
3 | Heikki Asell | 1947 | 388 | 39.12 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
4 | Markku Ikkala | 1947 | 164 | 52.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Raimo Etelävuori | 1945 | 138 | 55.16 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Peep Kesküla | 1954 | 596 | 31.91 | ||||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
2 | Antti Uski | 1958 | 520 | 33.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Jarmo Miinin | 1956 | 442 | 35.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Timo Teponoja | 1955 | 421 | 35.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sulo Salminen | 1956 | 272 | 41.44 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Tapio Peltola | 1955 | 251 | 42.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Tommi Järvelä | 1958 | 94 | 58.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 610 | 30.50 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Henri Räty | 1963 | 607 | 30.56 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Petri Heikkilä | 1960 | 567 | 31.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 510 | 32.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Peter Fjellström | 1963 | 444 | 33.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Mark Esko Schmitz | 1962 | 345 | 36.89 | ||||||
Sc Aqua Köln | ||||||||||
7 | Jouni Liljander | 1959 | 317 | 37.93 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Hannu Peltomäki | 1963 | 242 | 41.50 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Heikki Posio | 1963 | 225 | 42.55 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tommy Rundgren | 1968 | 815 | 27.46 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Janne Virtanen | 1964 | 736 | 28.40 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Veijo Tolonen | 1967 | 579 | 30.77 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Lauri Heikkilä | 1964 | 506 | 32.18 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
5 | Mika Meller | 1967 | 491 | 32.50 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Heikki Nurmi | 1968 | 464 | 33.11 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Tapani Kostiainen | 1966 | 459 | 33.25 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
8 | Mika Pöyhölä | 1966 | 410 | 34.51 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
9 | Juha Ervasti | 1965 | 337 | 36.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Kari Pykälistö | 1964 | 156 | 47.56 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Ari Outinen | 1964 | 139 | 49.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Mikko Hämäläinen | 1966 | DNS | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kimmo Käkelä | 1971 | 626 | 29.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Eerikki Rutanen | 1972 | 552 | 30.55 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Lasse Lahtinen | 1971 | 551 | 30.57 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Kari Koivisto | 1969 | 529 | 30.99 | ||||||
Hydra Platypus | ||||||||||
5 | Tuomo Tiilikainen | 1972 | 456 | 32.56 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kari Härkönen | 1970 | 335 | 36.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sami Uitti | 1971 | 312 | 36.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tommi Halima | 1973 | 234 | 40.65 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
9 | Matti Voitto Saraneva | 1970 | 131 | 49.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Mika Ruusunen | 1970 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 649 | 28.51 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Jon Berndtsson | 1976 | 560 | 29.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Tuomas Teräsvuori | 1976 | 543 | 30.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jani Myllymäki | 1976 | 421 | 32.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jarno Lehto | 1974 | 415 | 33.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Antti Järvelin | 1978 | 316 | 36.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jouni Laakso | 1976 | 230 | 40.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hellas | 1982 | 630 | 28.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jani Jokimäki | 1980 | 607 | 28.51 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Mikko Arponen | 1980 | 571 | 29.10 | ||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Kari Angeria | 1980 | 540 | 29.65 | ||||||
UPOT | ||||||||||
5 | Kai Poutanen | 1980 | 436 | 31.84 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Jukka Shemeikka | 1979 | 294 | 36.29 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Eetu Rahikainen | 1979 | 226 | 39.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Saraluhta | 1986 | 626 | 27.71 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 555 | 28.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Kalle Lintula | 1986 | 539 | 29.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Kaleva Latvala | 1984 | 525 | 29.39 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Tuomas Ahonen | 1988 | 502 | 29.83 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
6 | Mikael Koponen | 1986 | 490 | 30.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Ville Mattila | 1985 | 402 | 32.11 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Jukka Parviainen | 1985 | 293 | 35.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Ilari Valjus | 1984 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Poseidon | Tulostusaika | 10:36 |