2019-12-09   07:21:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruuskilpailut

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minna Luomakortes-Klutas  1967    455  1:32.49  3:22.34  5:12.02    6:47.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Marjut Hyvönen  1966    363  1:42.91  3:35.03  5:42.87    7:19.88   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Outi Kaarnamo  1969    475  1:27.45  3:14.49  5:06.82    6:36.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Diana Cibiriene  1974              DNS   
  Swim Club Plaukiam                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Viljanen  1980    502  1:20.24  2:54.00  4:41.58    6:12.47   
  Hydra Platypus                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    633  1:47.01  3:49.41  6:18.34    7:55.67   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Ekholm  1943    352  2:09.59  4:19.89  6:35.65    8:26.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    686  1:29.48  3:16.06  5:09.45    6:39.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Vladimir Brodski  1946    539  1:51.57  3:52.84  5:40.90    7:12.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    461  1:47.82  3:50.79  5:50.70    7:36.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lembit Laht  1949    397  1:42.29  3:37.92  5:28.98    7:04.08   
  U-Club Tallinn                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Fred  1956    285  1:45.68  3:56.49  5:56.71    7:41.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960    437  1:23.00  3:06.16  4:57.62    6:26.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Arlandas Juodeska  1961    431  1:37.39  3:14.54  5:02.23    6:28.55   
  Masters Club Takas                   
                     
Mark Esko Schmitz  1962    305  1:47.40  3:37.24  5:31.87    7:16.25   
  Sc Aqua Köln                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Meller  1967    395  1:19.37  3:03.34  4:56.88    6:27.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Pekka Hurskainen  1965    253  1:47.65  3:44.40  5:44.51    7:29.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Tapani Kostiainen  1966              DSQ  SU 
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Pyrhönen  1972    552  1:11.70  2:43.60  4:22.90    5:44.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Mika Ruusunen  1970    510  1:17.08  2:50.80  4:31.71    5:54.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jari Niskanen  1969    473  1:17.47  2:50.42  4:35.95    6:03.19   
  Keravan Uimarit                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970    432  1:26.95  3:02.00  4:48.99    6:14.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sami Kähkönen  1969    335  1:38.94  3:28.06  5:14.61    6:47.15   
  Hydra Platypus                   
                     
Kari Härkönen  1970    289  1:28.10  3:29.61  5:29.36    7:07.80   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976    513  1:14.96  2:53.48  4:34.08    5:52.65   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Marko Isomaa  1977    437  1:21.83  2:58.04  4:44.28    6:12.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mikko Merihaara  1976              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lari Rönkä  1979    433  1:18.67  2:50.43  4:28.36    5:48.96   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petter Karjaluoto  1984    434  1:18.46  2:52.45  4:37.71    5:56.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:08 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Barbro Grufman  1948    432  1:49.90  3:47.93  5:46.54  7:46.78  15:43.12   
  Hellas Simklubb        9:45.56  11:45.00  13:44.20       
                     
Eija Piililä  1946    339          17:01.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952    410  1:33.06  3:18.81  5:06.41  6:54.94  14:04.38   
  Lahden Kaleva        8:43.94  10:32.61  12:21.12       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Anne-Marja Hammar  1958    315  1:43.28  3:35.18  5:28.07  7:21.34  14:49.22   
  S.C.Pingviinit        9:14.22  11:07.52  13:00.22       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Liisa Tirkkonen  1963    357  1:38.93  3:19.91  5:02.08  6:45.73  13:34.13   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit        8:28.71  10:11.61  11:55.21       
                     
Mona Mattila  1961    328          13:58.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Johanna Gustafsson  1962    300  1:35.20  3:24.76  5:15.39  7:05.89  14:23.44   
  Tuusulan Uimaseura        8:57.44  10:49.64  12:40.43       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    630  1:14.77  2:35.94  3:59.81  5:24.19  10:57.93   
  Hydra Platypus        6:48.78  8:13.61  9:38.27       
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    384  1:24.14  3:01.04  4:41.74  6:22.11  12:55.52   
  Seinäjoen Uimarit-58        8:02.37  9:42.49  11:21.28       
                     
Marjut Hyvönen  1966    382  1:29.01  3:08.10  4:47.58  6:26.04  12:56.93   
  Tuusulan Uimaseura        8:04.17  9:42.97  11:22.10       
                     
Meri Kaarlonen  1964    338          13:29.20   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Imke Höfling  1970    404  1:25.08  2:57.49  4:31.38  6:04.23  12:08.93   
  Iisalmen Uimarit        7:36.77  9:08.43  10:40.36       
                     
Katri Vuori  1969    390  1:22.97  2:55.49  4:29.85  6:03.88  12:17.54   
  Keravan Uimarit        7:37.17  9:10.61  10:45.90       
                     
Miisa Weuro  1970    275  1:34.68  3:19.19  5:03.58  6:49.24  13:48.11   
  IF Åland        8:33.76  10:18.71  12:05.31       
                     
Reija Jaakkola  1970    227  1:45.94  3:39.07  5:30.97  7:21.84  14:43.45   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:11.56  11:03.59  12:55.65       
                     
Nina Heräjärvi  1971    202          15:18.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jenni Harjuoja  1977    523  1:17.71  2:41.32  4:06.64  5:33.86  11:20.65   
  Cetus Espoo        7:00.48  8:28.18  9:55.91       
                     
Sanna Hokkanen  1977    508  1:16.49  2:41.69  4:09.77  5:37.39  11:27.26   
  Cetus Espoo        7:06.24  8:34.94  10:02.45       
                     
Katri Tanni  1977    284  1:34.90  3:17.88  5:05.93  6:52.99  13:54.34   
  S.C.Pingviinit        8:41.46  10:27.88  12:13.96       
                     
Hanna Kangassalo  1978    255  1:41.64  3:33.37  5:24.46  7:13.88  14:23.94   
  Keravan Uimarit        9:02.14  10:50.81  12:38.93       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Suvi Sintonen  1979    509  1:14.51  2:35.97  3:59.95  5:23.76  10:59.14   
  Cetus Espoo        6:48.55  8:13.42  9:38.08       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Maiju Kuurto  1985    477  1:13.33  2:35.30  4:00.28  5:26.13  11:12.85   
  Octopus Lohja        6:52.67  8:20.41  9:48.48       
                     
Hanna Tervahauta  1987    393  1:22.40  2:53.04  4:24.37  5:56.56  11:57.88   
  Helsingin Uimarit        7:28.37  8:59.81  10:31.36       
                     
Eeva Järvenpää  1984    351  1:22.30  2:55.21  4:29.77  6:06.10  12:25.42   
  Octopus Lohja        7:41.60  9:17.23  10:52.79       
                     
Riikka Kovanen  1986    325  1:20.20  2:55.44  4:33.56  6:12.67  12:44.17   
  Octopus Lohja        7:52.76  9:33.69  11:12.46       
                     
Marjo Alavillamo  1984    279  1:30.07  3:12.87  4:54.47  6:36.20  13:23.95   
  Uintiklubi Nereus        8:18.60  10:02.16  11:46.86       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  19:39 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:08   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935    262  1:57.28  4:07.53  6:18.55  8:30.89  32:51.45   
  Cetus Espoo        10:42.48  12:53.72  15:06.04  17:20.07     
          19:33.74  21:46.39  24:01.20  26:15.42     
          28:30.23  32:51.45         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Stasys Grigas  1941              DSQ   
  Torpedos                   
                     
                     
  SW 5.3 Sukellus uidessa               
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markku Makkonen  1948    591  1:24.03  2:55.86  4:29.24  6:02.93  23:50.84   
  Savonlinnan Uimaseura        7:37.33  9:11.49  10:46.48  12:19.22     
          14:19.44  15:57.32  17:32.10  19:08.12     
          20:44.21  22:19.21         
                     
Raimo Hiltunen  1946    423  1:41.18  3:27.84  5:15.43  7:03.28  26:39.05   
  Poseidon        8:51.45  10:38.06  12:26.96  14:14.97     
          16:02.31  17:49.19  19:36.11  21:22.83     
          23:10.52  24:57.42         
                     
Raine Narva  1945    348  1:46.23  3:38.52  5:32.57  7:27.84  28:25.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        9:22.98  11:16.18  13:10.56  15:07.32     
          17:03.55  18:57.57  20:50.57  22:46.20     
          24:40.70  26:35.87         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Heikki Räsänen  1951    305  1:42.47  3:33.91  5:25.20  7:16.28  27:01.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        9:05.17  10:54.25  12:42.61  14:31.15     
          16:19.72  18:07.69  19:55.97  21:43.00     
          23:30.72  25:18.69         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hannu Miettinen  1958    339  1:27.21  3:05.72  4:46.43  6:26.56  24:54.02   
  Kuopion Uimaseura        8:08.53  9:50.86  11:31.79  13:12.79     
          14:55.06  16:36.91  18:18.77  20:01.53     
          21:44.88  23:26.18         
                     
Seppo Hytönen  1956    330  1:33.06  3:13.00  4:55.05  6:36.72  25:08.60   
  Swimming Jyväskylä        8:18.75  10:00.64  11:42.50  13:24.59     
          15:06.28  16:48.63  18:30.35  20:12.67     
          21:55.59  23:36.10         
                     
Sulevi Pellinen  1956    259  1:38.10  3:27.84  5:18.03  7:06.41  27:14.44   
  Helsingfors Simsällskap        8:55.49  10:42.82  12:32.23  14:22.20     
          16:11.40  18:01.44  19:51.64  21:42.24     
          23:34.84  25:26.10         
                     
Tapio Peltola  1955    253  1:38.01  3:26.45  5:17.70  7:07.45  27:28.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:57.20  10:47.79  12:40.09  14:30.71     
          16:23.25  18:15.61  20:08.09  21:58.63     
          23:49.95  25:40.19         
                     
Ralf Sund  1955              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tapio Rinne  1963    502  1:18.35  2:44.78  4:11.68  5:38.54  21:33.52   
  Kouvolan Uimarit        7:06.03  8:32.98  10:00.00  11:26.82     
          12:53.88  14:21.39  15:46.98  17:13.63     
          18:41.10  20:07.99         
                     
Mauri Kanto  1963    461  1:23.20  2:53.77  4:25.58  5:57.47  22:10.76   
  Kauhajoen Karhu        7:28.25  8:59.10  10:29.33  11:58.88     
          13:27.60  14:56.20  16:24.90  17:53.85     
          19:21.61  20:48.91         
                     
Simo-Pekka Torsti  1960    452  1:19.56  2:47.05  4:16.90  5:47.51  22:19.65   
  Cetus Espoo        7:18.21  8:49.06  10:19.72  11:50.90     
          13:21.55  14:52.33  16:22.62  17:53.51     
          19:24.24  20:53.67         
                     
Arvo Musikka  1959    205  1:38.94  3:31.59  5:29.36  7:28.72  29:01.76   
  Poseidon        9:27.32  11:26.07  13:23.74  15:21.41     
          17:19.89  19:17.60  21:15.85  23:15.09     
          25:13.81  27:12.13         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Vilmantas Krasauskas  1964    555  1:16.96  2:35.82  3:56.99  5:18.67  20:15.08   
  Torpedos        6:40.68  8:02.32  9:23.71  10:45.05     
          12:07.32    14:51.28  16:13.48     
          17:36.32  18:58.70         
                     
Tero Kinnunen  1965    508  1:13.91  2:35.26  3:56.50  5:19.65  20:51.67   
  Swimming Jyväskylä        6:43.64  8:08.24  9:33.22  10:57.81     
          12:22.01  13:46.64  15:11.42  16:37.10     
          18:02.61  19:28.36         
                     
Riku Muttilainen  1965    375  1:26.34  2:57.52  4:30.24  6:03.29  23:04.34   
  Cetus Espoo        7:37.02  9:10.42  10:43.52  12:16.91     
          13:48.78  15:21.69  16:54.16  18:27.54     
          20:00.52  21:33.62         
                     
Jukka Lehtola  1968    337  1:23.89  2:54.29  4:25.97  5:57.90  23:54.14   
  Imatran Uimarit        7:29.85  9:03.90  10:57.10  12:34.20     
          14:11.88  15:49.89  17:27.31  19:05.89     
          20:43.39  22:19.59         
                     
Jari Jukarainen  1968    171  1:46.98  3:47.62  5:50.77  7:55.09  29:56.07   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:58.30  12:02.23  14:04.64  16:10.25     
          18:15.91  20:22.52  22:29.26  24:28.70     
          26:19.38  28:10.97         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Samuli Ikävalko  1970    628  1:13.34  2:31.41  3:49.58  5:08.26  19:23.63   
  Helsingfors Simsällskap        6:25.87  7:43.87  9:01.15  10:19.22     
          11:37.33  12:55.08  14:13.33  15:30.96     
          16:49.18  18:07.77         
                     
Pekka Jatkola  1971    445  1:17.61  2:42.86  4:10.65  5:39.54  21:45.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        7:08.22  8:37.03  10:06.09  11:34.55     
          13:03.75  14:33.17  16:01.19  17:29.41     
          18:56.67  20:23.34         
                     
Sami Kervinen  1973    296  1:25.97  3:04.51  4:45.29  6:26.55  24:55.20   
  Kotkan Uimaseura        8:09.41  9:51.67  11:34.90  13:16.84     
          14:59.54  16:41.84  18:22.30  20:04.32     
          21:45.95  23:24.10         
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    158  1:42.03  3:38.29  5:38.95  7:41.95  30:42.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        9:44.68  11:50.56  13:56.79  16:03.21     
          18:05.65  20:07.07  22:15.88  24:27.09     
          26:36.07  28:41.49         
                     
Kasperi Salonen  1970    143  1:58.80  4:09.23  6:19.92  8:31.61  31:44.21   
  Uimaseura KoVe-Ve        10:40.91  12:53.12  15:01.84  17:06.77     
          19:13.42  21:24.32  23:36.18  25:48.23     
          27:54.73  29:54.22         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Veli-Pekka Laakso  1978    357  1:20.70  2:49.12  4:19.21  5:50.86  22:33.00   
  Helsingfors Simsällskap        7:21.86  8:53.52  10:24.76  11:56.02     
          13:27.80  14:59.51  16:30.64  18:01.39     
          19:32.67  21:03.27         
                     
Marko Isomaa  1977    341  1:20.15  2:48.49  4:19.72  5:53.18  22:54.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        7:25.55  8:58.01  10:30.38  12:03.33     
          13:36.45  15:09.92  16:42.92  18:15.74     
          19:48.41  21:22.26         
                     
Martti Näsäkkälä  1978    305  1:37.18  3:20.31  4:54.03  6:26.52  23:45.88   
  ORCA Helsinki        7:59.37  9:35.47  11:10.90  12:45.40     
          14:19.30  15:53.48  17:27.28  19:02.80     
          20:38.45  22:15.08         
                     
Mikko Merihaara  1976    284  1:24.37  2:58.61  4:38.43  6:20.27  24:20.47   
  Oulun Uinti 1906        8:01.60  9:42.44  11:22.17  13:01.29     
          14:39.99  16:19.24  17:59.13  19:37.56     
          21:16.45  22:53.76         
                     
Petri Tykkä  1976    259  1:35.25  3:16.93  4:59.67  6:42.73  25:04.51   
  Uimaseura KoVe-Ve        8:24.45  10:03.58  11:43.92  13:24.49     
          15:04.32  16:45.71  18:26.67  20:08.60     
          21:49.08  23:28.44         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jukka Valkonen  1981    500  1:11.05  2:27.86  3:46.95  5:06.07  19:26.19   
  Helsingfors Simsällskap        6:24.51  7:42.39  9:09.03  10:24.72     
          11:42.15  13:00.29  14:19.03  15:37.59     
          16:56.66  18:13.66         
                     
Ville-Matti Erkintalo  1982    321  1:18.60  2:44.47  4:12.66  5:42.51  22:31.02   
  S.C.Pingviinit        7:13.52  8:44.90  10:15.87  11:46.44     
          13:19.63  14:51.40  16:24.06  17:57.05     
          19:29.28  21:00.84         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kalle Lintula  1986    346  1:17.83  2:45.67  4:15.03  5:46.05  23:06.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        7:16.88  8:49.09  10:22.22  11:55.98     
          13:29.71  15:04.04  16:38.49  18:15.21     
          19:52.39  21:29.66         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:08 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka E [1734]  240              2:52.90   
  Cetus Espoo                   
  Meri Kaarlonen  1964      46.60        46.60   
  Juha Koski  1942      47.11        1:33.71   
  Lauri Malk  1937      40.53        2:14.24   
  Kaarina Markkula  1952      38.66        2:52.90   
                     
S.c.p. Seka [1734]  247              2:54.45   
  S.C.Pingviinit                   
  Anne-Marja Hammar  1958      41.45        41.45   
  Teija Vihervaara  1956      49.15        1:30.60   
  Heikki Asell  1947      38.94        2:09.54   
  Tenho Hietanen  1944      44.91        2:54.45   
                     
Nereus Seka [1734]  240              3:00.53   
  Uintiklubi Nereus                   
  Kirsti Kanerva  1952      48.78        48.78   
  Heli Paalosalo  1938      52.44        1:41.22   
  Harri Mattila  1946      45.49        2:26.71   
  Mikko Sirkka  1945      33.82        3:00.53   
                     
Hss E  240              3:19.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kristina Lindström  1954      52.34        52.34   
  Outi Pihlaja  1949      1:11.07        2:03.41   
  Juho Massinen  1960      38.01        2:41.42   
  Rolf Mikkola  1947      37.99        3:19.41   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
U-Club [1814]  200              2:22.60   
  U-Club Tallinn                   
  Peep Kesküla  1954      37.48        37.48   
  Aleksandr Batistsev  1953      36.77        1:14.25   
  Kristiina Arusoo  1979      34.23        1:48.48   
  Kaia Kulla  1961      34.12        2:22.60   
                     
Cetus Seka D [1774]  200              2:40.63   
  Cetus Espoo                   
  Martti Lahti  1937      52.97        52.97   
  Sanna Hokkanen  1977      42.59        1:35.56   
  Timo Narumo  1969      30.96        2:06.52   
  Maikki Torsti  1963      34.11        2:40.63   
                     
Hydra Seka [1774]  200              2:42.64   
  Hydra Platypus                   
  Anne-Mari Käräjämies  1964      38.17        38.17   
  Antti Taskinen  1958      43.52        1:21.69   
  Sami Kähkönen  1969      32.90        1:54.59   
  Monica Paavilainen  1960      48.05        2:42.64   
                     
Kous Seka [1774]  200              2:58.38   
  Kotkan Uimaseura                   
  Mari Raitio  1968      51.34        51.34   
  Jukka Lyytinen  1945      54.27        1:45.61   
  Merja Pettersson  1963      41.36        2:26.97   
  Sami Kervinen  1973      31.41        2:58.38   
                     
S.c.p. Seka [1774]  202              3:01.98   
  S.C.Pingviinit                   
  Susanna Vehmas  1973      51.84        51.84   
  Markku Vihervaara  1949      47.61        1:39.45   
  Lauri Heikkilä  1964      32.18        2:11.63   
  Kirsi Tanner  1964      50.35        3:01.98   
                     
Tuus 3  200              3:09.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Juha Holma  1957      58.44        58.44   
  Mirja Liehunen  1966      51.78        1:50.22   
  Juha Räisänen  1964      41.20        2:31.42   
  Johanna Gustafsson  1962      38.17        3:09.59   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka C [1814]  160  18            2:05.09   
  Cetus Espoo                   
  Teemu Hellas  1982      30.31        30.31   
  Johanna Kara  1965      36.71        1:07.02   
  Simo-Pekka Torsti  1960      30.91        1:37.93   
  Riikka Majander  1984      27.16        2:05.09   
                     
Tuus 1  160            2:15.31   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Outi Kaarnamo  1969      42.00        42.00   
  Eerikki Rutanen  1972      31.93        1:13.93   
  Kimmo Käkelä  1971      28.82        1:42.75   
  Maarit Venesmäki  1969      32.56        2:15.31   
                     
Tuus Seka [1814]  160              2:24.81   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mikko Soini  1972      32.08        32.08   
  Krista Käkelä  1975      43.50        1:15.58   
  Mika Meller  1967      31.97        1:47.55   
  Marjut Hyvönen  1966      37.26        2:24.81   
                     
S.c.p. Seka [1814]  163              2:24.91   
  S.C.Pingviinit                   
  Sanna Aaltonen  1973      38.85        38.85   
  Mika Pöyhölä  1966      36.54        1:15.39   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      33.00        1:48.39   
  Minna Rantanen  1968      36.52        2:24.91   
                     
Keui Seka Masters  160              2:27.86   
  Keravan Uimarit                   
  Henri Räty  1963      36.22        36.22   
  Katri Vuori  1969      43.47        1:19.69   
  Aki Tuomainen  1975      31.66        1:51.35   
  Karita Haapasalo-Tuomainen  1972      36.51        2:27.86   
                     
Poseidon Seka 2 [1814]  160              2:29.75   
  Poseidon                   
  Raimo Hiltunen  1946      47.46        47.46   
  Anu Katajisto  1978      43.41        1:30.87   
  Milla Kauppinen  1983      31.34        2:02.21   
  Lasse Lahtinen  1971      27.54        2:29.75   
                     
Poseidon Seka [1814]  160              2:40.77   
  Poseidon                   
  Sari Luoto  1967      46.53        46.53   
  Eero Karevuo  1954      43.74        1:30.27   
  Aino Itkonen  1988      37.30        2:07.57   
  Alex Pakaslahti  1965      33.20        2:40.77   
                     
Hss Seka C  160              2:45.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Ralf Sund  1955      46.28        46.28   
  Mona Mattila  1961      49.31        1:35.59   
  Mika Ruusunen  1970      31.26        2:06.85   
  Aulikki Mattila  1982      38.21        2:45.06   
                     
Nereus Seka [1814]  160              2:47.47   
  Uintiklubi Nereus                   
  Taina Miekka  1959      51.81        51.81   
  Pirkko Siikarla  1946      59.77        1:51.58   
  Mikko Arponen  1980      29.19        2:20.77   
  Matti Hienonen  1985      26.70        2:47.47   
                     
10  Kove-Ve Sekaseka  160              2:54.87   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
  Reija Jaakkola  1970      51.96        51.96   
  Petri Tykkä  1976      41.06        1:33.02   
  Jari Jukarainen  1968      43.06        2:16.08   
  Johanna Eskola  1978      38.79        2:54.87   
                     
11  Kempy2  160              2:55.43   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Anu Kemppainen  1975      50.25        50.25   
  Hannu Peltomäki  1963      41.67        1:31.92   
  Reetta Eskola  1981      47.83        2:19.75   
  Sulo Salminen  1956      35.68        2:55.43   
                     
12  Kempy1  160              3:08.13   
  Kempeleen Pyrintö                   
  Heikki Posio  1963      45.40        45.40   
  Oili Yliraasakka  1967      53.80        1:39.20   
  Kari Pykälistö  1964      47.01        2:26.21   
  Mirkka Hakola  1977      41.92        3:08.13   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka B [1854]  120  14            2:12.23   
  Cetus Espoo                   
  Jenni Harjuoja  1977      36.17        36.17   
  Jani Myllymäki  1976      38.32        1:14.49   
  Satu Rahkonen  1977      32.18        1:46.67   
  Kristoffer Myrberg  1987      25.56        2:12.23   
                     
Hss Seka B  120  12            2:13.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kristian Kemppi  1984      34.86        34.86   
  Tuomas Iivanainen  1970      35.34        1:10.20   
  Anu Ilander  1968      31.87        1:42.07   
  Lotta Koskinen  1974      31.89        2:13.96   
                     
Octopus Seka (134)  120            2:16.03   
  Octopus Lohja                   
  Maiju Kuurto  1985      35.33        35.33   
  Jari Apell  1968      38.51        1:13.84   
  Jouni Leimukoski  1979      27.94        1:41.78   
  Riikka Kovanen  1986      34.25        2:16.03   
                     
Hydra Seka [1854]  120            2:17.22   
  Hydra Platypus                   
  Heidi Kinnunen  1983      36.88        36.88   
  Meri Viljanen  1980      41.79        1:18.67   
  Kari Koivisto  1969      31.00        1:49.67   
  Aki Inkilä  1977      27.55        2:17.22   
                     
Åsk Mix B  120            2:17.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Juhana Lounela  1969      36.63        36.63   
  Sini Toppala  1984      42.31        1:18.94   
  Johannes Nokkala  1986      30.65        1:49.59   
  Raakel Luoto  1975      27.90        2:17.49   
                     
Juk  156              2:20.84   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Pirkko Hankonen  1963      38.42        38.42   
  Demir Sadri  1974      42.63        1:21.05   
  Maria Ripatti  1987      30.17        1:51.22   
  Mikko Luomala  1972      29.62        2:20.84   
                     
Raus Seka [1854]  120              2:25.46   
  Rauman Uimaseura                   
  Benoit Travaux  1973      38.43        38.43   
  Liisa Ailanen  1978      39.55        1:17.98   
  Pinja Kivistö  1979      36.28        1:54.26   
  Aarne Hakanen  1977      31.20        2:25.46   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hu Seka [1894]  100  10            2:15.21   
  Helsingin Uimarit                   
  Hanna Tervahauta  1987      39.38        39.38   
  Emil Svartström  1985      34.21        1:13.59   
  Jari Mäkäläinen  1986      28.87        1:42.46   
  Eveliina Nygren  1984      32.75        2:15.21   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rauni Heinänen  1932    391          43.69   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    699          34.11   
  Cetus Espoo                   
Pekka Sortila  1935    533          37.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Pentti Keränen  1935    349          42.98   
  Cetus Espoo                   
Martti Lahti  1937    314          44.54   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Karl-Gustav Lönnberg  1942    569          34.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
Asko Saarinen  1942    454          36.86   
  Vetehiset                   
Juha Koski  1942    385          38.97   
  Cetus Espoo                   
Jaakko Virkajärvi  1939    331          40.98   
  Lahden Uimaseura                   
Einari Kirjavainen  1942    297          42.47   
  Swimming Jyväskylä                   
Olavi Wuorivirta  1941    235          45.89   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Stasys Grigas  1941    228          46.38   
  Torpedos                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    629          30.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mikko Sirkka  1945    561          31.92   
  Uintiklubi Nereus                   
Markku Makkonen  1948    482          33.57   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Heikki Asell  1947    480          33.61   
  S.C.Pingviinit                   
Harri Mattila  1946    414          35.32   
  Uintiklubi Nereus                   
Rolf Mikkola  1947    402          35.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kari Laine  1948    305          39.11   
  Cetus Espoo                   
Markku Ikkala  1947    267          40.84   
  Swimming Jyväskylä                   
Raimo Etelävuori  1945    221          43.49   
  ORCA Helsinki                   
10  Karl-Erik Malmberg  1945    206          44.58   
  Helsingin Uimarit                   
11  Tenho Hietanen  1944    195          45.39   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heikki Pykäläinen  1952    493          31.93   
  Swimming Jyväskylä                   
Risto Hiltunen  1953    491          31.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Ralf Lindblad  1951    432          33.36   
  Raision Urheilijat                   
Tauno Vuoristo  1949    415          33.81   
  Turun Uimarit                   
Timo Laine  1950    393          34.42   
  Vetehiset                   
Sakari Vento  1951    388          34.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Heikki Räsänen  1951    328          36.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tapio Saarelainen  1953    325          36.68   
  ORCA Helsinki                   
Pekka Purhonen  1951    232          41.03   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954    556          30.41   
  U-Club Tallinn                   
Antti Uski  1958    547          30.58   
  Joensuun Uimaseura                   
Jarmo Miinin  1956    535          30.80   
  Joensuun Uimaseura                   
Seppo Hytönen  1956    472          32.11   
  Swimming Jyväskylä                   
Hannu Miettinen  1958    433          33.05   
  Kuopion Uimaseura                   
Jorma Heinonen  1958    393          34.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
Sulo Salminen  1956    358          35.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
Ralf Sund  1955    351          35.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
Tapio Peltola  1955    327          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Seppo Numminen  1954    312          36.86   
  Rauman Uimaseura                   
11  Markku Nousiainen  1954    194          43.13   
  Keravan Uimarit                   
12  Tommi Järvelä  1958    191          43.42   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959    610          28.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aleksandr Krõlov  1962    542          29.53   
  U-Club Tallinn                   
Jari Sundberg  1962    520          29.93   
  Kuopion Uimaseura                   
Tapio Rinne  1963    517          29.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Simo-Pekka Torsti  1960    512          30.10   
  Cetus Espoo                   
Mauri Kanto  1963    491          30.52   
  Kauhajoen Karhu                   
Jaakko Yrjö-Koskinen  1959    455          31.30   
  ORCA Helsinki                   
Antti Wihanto  1962    451          31.38   
  Aurajoen Uinti                   
Hannu Peltomäki  1963    387          33.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Kari Hellsten  1959    385          33.08   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Jouni Liljander  1959    379          33.25   
  Octopus Lohja                   
12  Juho Massinen  1960    355          33.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Arvo Musikka  1959    338          34.56   
  Poseidon                   
14  Markku Piiroinen  1960    315          35.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Tapio Kollin  1962    285          36.59   
  Vantaan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tommy Rundgren  1968  868          25.43   
  Lahden Kaleva                   
Janne Virtanen  1964  818          25.94   
  Lahden Kaleva                   
Tero Kinnunen  1965    646          28.06   
  Swimming Jyväskylä                   
Mika Meller  1967    579          29.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
Evgeny Egorov  1966    565          29.33   
  ORCA Helsinki                   
Christer Burman  1968    545          29.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilmantas Krasauskas  1964    532          29.94   
  Torpedos                   
Jouni Koivu  1966    504          30.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mika Pöyhölä  1966    486          30.85   
  S.C.Pingviinit                   
10  Ismo Voutilainen  1965    460          31.42   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Gerd Büttner  1968    458          31.45   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Marko Lysmä  1965    455          31.52   
  Cetus Espoo                   
13  Juha Ervasti  1965    441          31.87   
  Oulun Lohet                   
14  Riku Muttilainen  1965    440          31.89   
  Cetus Espoo                   
15  Vesa Kälviäinen  1968    436          31.98   
  SUH                   
16  Mikko Koskinen  1966    404          32.81   
  Keravan Uimarit                   
17  Alex Pakaslahti  1965    372          33.71   
  Poseidon                   
18  Timo Kaltio  1965    365          33.94   
  Aurajoen Uinti                   
19  Marko Jokinen  1967    327          35.19   
  SUH                   
20  Ari Outinen  1964    263          37.83   
  Helsingin Uimarit                   
21  Kari Pykälistö  1964    251          38.45   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kimmo Käkelä  1971    682          27.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ari Komulainen  1972    627          27.87   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Lasse Lahtinen  1971    626          27.89   
  Poseidon                   
Sami Tuhkanen  1973    614          28.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
Timo Narumo  1969    547          29.17   
  Cetus Espoo                   
Jorma Puustinen  1969    512          29.82   
  Kuopion Uimaseura                   
Petri Jokinen  1969    462          30.85   
  Vantaan Uimarit                   
Jussi Luokkakallio  1971    457          30.97   
  Octopus Lohja                   
Tuomo Tiilikainen  1972    446          31.21   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Tomi Haapanen  1973    443          31.28   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Sami Uitti  1971    421          31.82   
  Cetus Espoo                   
12  Kari Härkönen  1970    415          31.98   
  Cetus Espoo                   
13  Kai Piironen  1969    394          32.54   
  SUH                   
14  Arno Söderholm  1970    392          32.60   
  ORCA Helsinki                   
15  Tommi Halima  1973    372          33.15   
  S.C.Pingviinit                   
16  Ari Savulahti  1972    362          33.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Kasperi Salonen  1970    327          34.60   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
18  Matti Voitto Saraneva  1970    306          35.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Jyrki Laaksonheimo  1970    216          39.72   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Lindfors  1976  655          26.20   
  Vantaan Uimarit                   
Jani Sorsa  1975    613          26.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jari Johansson  1977    582          27.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jon Berndtsson  1976    564          27.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
Timo Paakkanen  1978    530          28.12   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Marko Isomaa  1977    511          28.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Teemu Turunen  1976    451          29.66   
  Pieksän Kuutit                   
Aki Tuomainen  1975    439          29.94   
  Keravan Uimarit                   
Antti Järvelin  1978    377          31.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Demir Sadri  1974    336          32.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Teemu Rintala  1974    322          33.18   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Kalevi Saarela  1977    320          33.25   
  ORCA Helsinki                   
13  Teemu Valkonen  1975    287          34.49   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Frans Veck  1979  613          26.52   
  Lahden Kaleva                   
Jani Jokimäki  1980  611          26.54   
  HTU Stadi                   
Jouni Leimukoski  1979    546          27.55   
  Octopus Lohja                   
Mikko Arponen  1980    536          27.73   
  Uintiklubi Nereus                   
Ilkka Pohjamo  1979    486          28.65   
  UPOT                   
Kai Poutanen  1980    484          28.68   
  Lahden Kaleva                   
Jussi Koivisto  1979    482          28.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Kari Angeria  1980    478          28.80   
  UPOT                   
Teemu Nyländen  1981    444          29.52   
  UPOT                   
10  Jukka Shemeikka  1979    351          31.91   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Teemu Pietiläinen  1979    235          36.49   
  Helsingin Uimarit                   
Eetu Rahikainen  1979              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekko Horttana  1986  664          25.89   
  Poseidon                   
Tuukka Aalto  1988  630          26.34   
  Kemin Uimaseura                   
Janne Saraluhta  1986  619          26.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kristian Kemppi  1984    602          26.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jari Mäkäläinen  1986    592          26.90   
  Helsingin Uimarit                   
Lauri Vilhunen  1985    588          26.96   
  Varkauden Uimarit                   
Matti Hienonen  1985    574          27.18   
  Uintiklubi Nereus                   
Petteri Torssonen  1984    538          27.77   
  Joensuun Uimaseura                   
Kaleva Latvala  1984    526          27.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Tuomas Ahonen  1988    522          28.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Kalle Lintula  1986    519          28.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Timo Schwarte  1988    496          28.53   
  Cetus Espoo                   
13  Sami Ekholm  1984    468          29.08   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
14  Johannes Nokkala  1986    452          29.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
15  Jaakko- Johannes Hyvärinen  1986    440          29.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
16  Ilari Valjus  1984    420          30.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Ville Mattila  1985    404          30.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heli Paalosalo  1938    558          42.31   
  Uintiklubi Nereus                   
Anja Selenius  1938    346          49.62   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Lea Varvio  1936    202          59.34   
  Koovee                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Pyrrö  1941    383          46.19   
  Swimming Jyväskylä                   
Carita Bremer  1940    299          50.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
Virve Palos  1942    120          1:07.90   
  Koovee                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirkko Siikarla  1946    370          44.32   
  Uintiklubi Nereus                   
Barbro Grufman  1948    325          46.27   
  Hellas Simklubb                   
Eija Piililä  1946    257          50.04   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirsti Kanerva  1952    469          37.72   
  Uintiklubi Nereus                   
Maritta Kurki  1952    412          39.37   
  Lahden Kaleva                   
Marjatta Koivisto  1952    264          45.64   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957    386          39.39   
  Ekenäs Simsällskap                   
Pirkko Kiiski  1954    315          42.14   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pirkko Hankonen  1963    586          33.72   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maikki Torsti  1963    541          34.63   
  Cetus Espoo                   
Tuija Alanko  1963    465          36.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
Johanna Gustafsson  1962    425          37.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
Liisa Tirkkonen  1963    405          38.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Taina Miekka  1959              DSQ   
  Uintiklubi Nereus                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968  704          29.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
Petra Thodin  1968  699          29.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Anne-Mari Käräjämies  1964    585          31.78   
  Hydra Platypus                   
Bodil Karlsson  1965    441          34.91   
  IF Åland                   
Ulla Tanttu  1967    397          36.15   
  Keravan Uimarit                   
Minna Rantanen  1968    325          38.64   
  S.C.Pingviinit                   
Oili Yliraasakka  1967    223          43.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kirsi Tanner  1964    129          52.61   
  S.C.Pingviinit                   
Christa Silvennoinen  1964              DNS   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Mari Raitio  1968              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Soininen  1973    519          32.90   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Maarit Venesmäki  1969    508          33.13   
  Tuusulan Uimaseura                   
Outi Kaarnamo  1969    495          33.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
Imke Höfling  1970    433          34.93   
  Iisalmen Uimarit                   
Jaana Lattunen  1973    366          36.95   
  Cetus Espoo                   
Susanna Vehmas  1973    357          37.25   
  S.C.Pingviinit                   
Karita Haapasalo-Tuomainen  1972    355          37.33   
  Keravan Uimarit                   
Sanna Talaslahti  1970    319          38.68   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Miisa Weuro  1970              DSQ   
  IF Åland                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sanna Aaltonen  1973              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Koskinen  1974    519          32.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sanna Hokkanen  1977    454          33.78   
  Cetus Espoo                   
Hanna Kangassalo  1978    337          37.32   
  Keravan Uimarit                   
Johanna Eskola  1978    284          39.48   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
Mirkka Hakola  1977    246          41.43   
  Kempeleen Pyrintö                   
Raakel Luoto  1975              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mari Ääri  1980  679          29.28   
  Aurajoen Uinti                   
Marjukka Lyytinen  1982  624          30.12   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Pauliina Tammilehto  1981    603          30.46   
  Poseidon                   
Ulla Roiha  1980    571          31.02   
  Helsingin Uimarit                   
Heini Bargum  1981    562          31.18   
  Poseidon                   
Liisa Puranen  1982    551          31.38   
  Poseidon                   
Eeva Asp  1982    491          32.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pinja Kivistö  1979    431          34.05   
  Rauman Uimaseura                   
Reetta Eskola  1981    319          37.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Aulikki Mattila  1982    286          39.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Eeva-Liisa Alasjärvi  1983    148          48.63   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Suvi Pulkkinen  1988  783          27.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Maria Ripatti  1987  681          28.89   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Maiju Kuurto  1985  614          29.90   
  Octopus Lohja                   
Elisa Vilhunen  1988  604          30.06   
  Varkauden Uimarit                   
Sini Toppala  1984    490          32.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Aino Itkonen  1988    475          32.56   
  Poseidon                   
Hanna Tervahauta  1987    448          33.22   
  Helsingin Uimarit                   
Eveliina Nygren  1984    443          33.34   
  Helsingin Uimarit                   
Eeva Järvenpää  1984    413          34.12   
  Octopus Lohja                   
10  Marjo Alavillamo  1984    301          37.92   
  Uintiklubi Nereus                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937    464  55.35        1:55.35   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pertti Laaksonen  1943    765  46.25        1:32.62   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Stasys Grigas  1941    222  1:04.32        2:19.85   
  Torpedos                   
                     
Juhani Soininen  1941    184  1:12.00        2:28.78   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    667  43.86        1:29.39   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    570  44.79        1:34.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Urpo Raunio  1946    431  47.39        1:43.36   
  Vesiveijarit                   
                     
Antti Malinen  1947    385  48.86        1:47.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Markku Ikkala  1947    333  52.83        1:52.62   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Batistsev  1953    681  41.03        1:24.24   
  U-Club Tallinn                   
                     
Aksel Luige  1949    555  42.82        1:30.17   
  U-Club Tallinn                   
                     
Hannu Koivisto  1953    514  43.69        1:32.53   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Teponoja  1955    400  45.71        1:36.47   
  Cetus Espoo                   
                     
Esa Ihalainen  1954    384  44.62        1:37.86   
  Imatran Uimarit                   
                     
Ralf Sund  1955    319  49.39        1:44.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Juha Holma  1957    283  49.05        1:48.28   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Matti Karomäki  1956    238  53.14        1:54.75   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Kanto  1963  624  37.67        1:19.89   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Arlandas Juodeska  1961    493  40.95        1:26.41   
  Masters Club Takas                   
                     
Juha-Pekka Korhonen  1962    447  41.88        1:29.24   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Antti Wihanto  1962    414  42.26        1:31.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kari Hellsten  1959    414  42.07        1:31.59   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Hannu Peltomäki  1963    354  44.78        1:36.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jyrki Lehtonen  1961    346  44.69        1:37.16   
  ORCA Helsinki                   
                     
Peter Fjellström  1963    333  44.22        1:38.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Markku Piiroinen  1960    298  48.02        1:42.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kai Mustonen  1966    544  37.82        1:21.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Evgeny Egorov  1966    535  38.86        1:21.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
Christer Burman  1968    515  38.85        1:22.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mika Pöyhölä  1966    489  41.20        1:24.20   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Igor Orel  1967    476  39.41        1:24.97   
  Neva Stars                   
                     
Heikki Nurmi  1968    440  39.40        1:27.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jukka Lehtola  1968    434  42.77        1:27.57   
  Imatran Uimarit                   
                     
Jari Apell  1968    384  41.90        1:31.26   
  Octopus Lohja                   
                     
Juha Räisänen  1964    334  46.97        1:35.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Timo Kaltio  1965    280  48.85        1:41.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Marko Jokinen  1967    247  52.04        1:45.64   
  SUH                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972  725  32.65        1:10.78   
  Lahden Kaleva                   
                     
Eerikki Rutanen  1972  701  32.72        1:11.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970    419  41.10        1:24.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Juhana Lounela  1969    378  40.37        1:27.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Benoit Travaux  1973    359  42.03        1:29.44   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Matti Voitto Saraneva  1970    312  43.27        1:33.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Petri Jokinen  1969    281  46.85        1:37.02   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Ari Savulahti  1972    263  45.90        1:39.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Sami Kähkönen  1969              DSQ   
  Hydra Platypus                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Kähkönen  1976  494  35.17        1:19.33   
  Hydra Platypus                   
                     
Jussi Rauhala  1977  470  37.41        1:20.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jarno Lehto  1974    409  40.63        1:24.46   
  Octopus Lohja                   
                     
Jani Myllymäki  1976    402  40.69        1:24.95   
  Cetus Espoo                   
                     
Aarne Hakanen  1977    390  39.20        1:25.81   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Petri Tykkä  1976    324  43.12        1:31.31   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Kalevi Saarela  1977    235  46.09        1:41.61   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Ahonen  1981  493  37.53        1:19.33   
  UPOT                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Svartström  1985  498  36.69        1:19.03   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Kaleva Latvala  1984  471  36.36        1:20.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938    577  56.21        1:58.67   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Heli Paalosalo  1938    486  1:00.25        2:05.66   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
Eve-Mai Maurer  1936              DSQ   
  U-Club Tallinn                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Virve Palos  1942    183  1:20.44        2:51.49   
  Koovee                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945    510  56.32        1:56.66   
  Koovee                   
                     
Liisa Kivimäki  1948    240  1:13.21        2:29.90   
  Hydra Platypus                   
                     
Soile Sillanpää  1946    205  1:17.05        2:37.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marjatta Koivisto  1952    316  1:01.22        2:08.62   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957    530  47.90        1:42.74   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Aspholm  1963  668  40.59        1:26.33   
  IF Åland                   
                     
Kaia Kulla  1961    485  46.48        1:36.05   
  U-Club Tallinn                   
                     
Merja Pettersson  1963    422  47.62        1:40.60   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Mona Mattila  1961    315  53.63        1:50.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Monica Paavilainen  1960    237  59.79        2:01.98   
  Hydra Platypus                   
                     
Terje Liiske  1963              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968  647  40.12        1:24.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Johanna Kara  1965  640  39.90        1:25.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Ulla Tanttu  1967    471  44.94        1:34.39   
  Keravan Uimarit                   
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967    414  46.08        1:38.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Meri Kaarlonen  1964    347  50.46        1:44.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Sari Luoto  1967    280  52.06        1:52.32   
  Poseidon                   
                     
Mirja Liehunen  1966    277  53.70        1:52.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Silvia Meili  1964    219  55.82        2:01.89   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Aaltonen  1973  526  43.62        1:30.09   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Katri Vuori  1969    459  45.11        1:34.29   
  Keravan Uimarit                   
                     
Imke Höfling  1970    282  52.77        1:50.80   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Reija Jaakkola  1970    229  56.89        1:58.73   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Ailanen  1978  636  39.72        1:24.60   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  1974  550  40.25        1:28.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sanna Hokkanen  1977    459  44.84        1:34.33   
  Cetus Espoo                   
                     
Krista Käkelä  1975    455  45.54        1:34.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Anu Katajisto  1978    438  45.75        1:35.81   
  Poseidon                   
                     
Diana Cibiriene  1974              DNS   
  Swim Club Plaukiam                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Viljanen  1980  440  43.79        1:32.13   
  Hydra Platypus                   
                     
Suvi Sintonen  1979    399  45.18        1:35.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Salla Laakso  1980    381  46.12        1:36.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Heidi Kinnunen  1983    377  46.79        1:37.01   
  Hydra Platypus                   
                     
Satu Lahtisalo  1979    373  46.22        1:37.32   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Aulikki Mattila  1982    273  51.36        1:47.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Ripatti  1987  590  38.38        1:24.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Riikka Kovanen  1986    430  44.02        1:33.45   
  Octopus Lohja                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944    436  50.62  1:46.49  2:43.29    3:40.94   
  U-Club Tallinn                   
                     
Pekka Hernberg  1944    132  1:13.00  2:37.04  4:04.81    5:28.84   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Fred  1956    208  50.89  1:48.53  2:49.42    3:54.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkilä  1960  358  39.85  1:25.50  2:14.90    3:07.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mark Esko Schmitz  1962    184  45.11  1:45.83  2:49.88    3:54.29   
  Sc Aqua Köln                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veijo Tolonen  1967  354  36.56  1:19.63  2:08.21    2:59.35   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tapani Kostiainen  1966  335  39.79  1:26.39  2:15.28    3:02.69   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Mika Meller  1967  310  41.76  1:29.40  2:20.34    3:07.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Harri Marttinen  1964  267  47.65  1:38.18  2:28.76    3:17.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jari Niskanen  1969  298  38.29  1:25.73  2:16.36    3:07.81   
  Keravan Uimarit                   
                     
Kari Koivisto  1969  289  39.93  1:27.52  2:18.43    3:09.79   
  Hydra Platypus                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markku Vihersalo  1978  328  41.01  1:28.04  2:16.91    3:03.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Mikko Merihaara  1976    190  47.62  1:42.28  2:41.12    3:40.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ramune Ivanauskaite  1964  274  48.84  1:44.13  2:43.38    3:42.05   
  Masters Club Takas                   
                     
Johanna Kara  1965              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977  604  34.72  1:15.68  2:00.60    2:45.78   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristiina Arusoo  1979  335  39.97  1:28.71  2:20.57    3:12.25   
  U-Club Tallinn                   
                     
Marjukka Lyytinen  1982  267  46.98  1:39.10  2:33.82    3:27.33   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013 
Lisenssinhaltija: Poseidon  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2013    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Poseidon         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2013         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    459          46.83   
  Cetus Espoo                   
Pekka Sortila  1935    305          53.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Martti Lahti  1937    298          54.05   
  Cetus Espoo                   
Pentti Keränen  1935    199          1:01.86   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Ekholm  1943    431          46.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
Asko Saarinen  1942    399          47.38   
  Vetehiset                   
Stasys Grigas  1941    178          1:01.93   
  Torpedos                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    507          38.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tapani Erling  1945    478          39.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
Keijo Hela-Aro  1946    271          47.79   
  ORCA Helsinki                   
Kari Laine  1948    263          48.28   
  Cetus Espoo                   
Timo Lindgren  1944    231          50.44   
  Cetus Espoo                   
Karl-Erik Malmberg  1945    142          59.29   
  Helsingin Uimarit                   
Raimo Etelävuori  1945    121          1:02.46   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Laajus  1952    658          36.17   
  Simmis Wanda                   
Ralf Lindblad  1951    355          44.43   
  Raision Urheilijat                   
Heikki Pykäläinen  1952    339          45.09   
  Swimming Jyväskylä                   
Tapio Saarelainen  1953    275          48.34   
  ORCA Helsinki                   
Matti Myllymäki  1951    172          56.47   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peep Kesküla  1954    491          38.03   
  U-Club Tallinn                   
Antti Uski  1958    358          42.26   
  Joensuun Uimaseura                   
Seppo Hytönen  1956    303          44.67   
  Swimming Jyväskylä                   
Ralf Sund  1955    276          46.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
Tommi Järvelä  1958    125          59.98   
  Keravan Uimarit                   
Markku Nousiainen  1954    74          1:11.32   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arlandas Juodeska  1961    568          34.52   
  Masters Club Takas                   
Juha Iivonen  1959    538          35.16   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Henri Räty  1963    501          36.00   
  Keravan Uimarit                   
Jouni Paukkonen  1962    481          36.50   
  Varkauden Uimarit                   
Simo-Pekka Torsti  1960    397          38.90   
  Cetus Espoo                   
Peter Fjellström  1963    357          40.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Esko Heikkilä  1959    261          44.71   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Heikki Posio  1963    236          46.27   
  Kempeleen Pyrintö                   
Tapio Kollin  1962    113          59.14   
  Vantaan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964  755          30.80   
  Lahden Kaleva                   
Tero Kinnunen  1965    569          33.85   
  Swimming Jyväskylä                   
Asko Svensk  1966    548          34.26   
  Oulun Lohet                   
Lauri Heikkilä  1964    536          34.52   
  S.C.Pingviinit                   
Timo Vepsäläinen  1966    512          35.06   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kai Mustonen  1966    485          35.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Gerd Büttner  1968    441          36.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jouni Koivu  1966    347          39.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marko Lysmä  1965    281          42.80   
  Cetus Espoo                   
10  Riku Muttilainen  1965    280          42.86   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972  611          32.25   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sami Tuhkanen  1973    454          35.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tuomas Iivanainen  1970    437          36.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
Juhana Lounela  1969    411          36.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Timo Narumo  1969    376          37.93   
  Cetus Espoo                   
Tomi Haapanen  1973    326          39.78   
  Swimming Jyväskylä                   
Benoit Travaux  1973    298          40.96   
  Rauman Uimaseura                   
Tommi Halima  1973    212          45.85   
  S.C.Pingviinit                   
Ari Savulahti  1972    154          51.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Sorsa  1975  648          31.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Marko Isomaa  1977    436          35.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jussi Rauhala  1977    420          36.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Hellas  1982  714          29.10   
  Cetus Espoo                   
Mikko Arponen  1980  533          32.08   
  Uintiklubi Nereus                   
Jussi Koivisto  1979    401          35.28   
  Swimming Jyväskylä                   
Eetu Rahikainen  1979    246          41.51   
  ORCA Helsinki                   
Kari Angeria  1980              DSQ   
  UPOT                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuukka Aalto  1988  619          30.71   
  Kemin Uimaseura