Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2008 | Udskriftsdato | 25 maj 2008 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | STO 95 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.43.43 (2007) |
Rikke Møller Pedersen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.88 | 1:34.04 | 2:24.23 | 3:13.95 | |||
2 | Isabella R. Christensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 45.74 | 1:38.53 | 2:31.25 | 3:24.06 | |||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.90 | 1:42.28 | 2:34.30 | 3:25.11 | |||
4 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 48.49 | 1:42.51 | 2:34.98 | 3:25.20 | |||
5 | Christina Munch | 1996 | Gudme Svømmeklub | 48.43 | 1:44.28 | 2:41.36 | 3:33.66 | |||
6 | Nicole R. Ghasemi | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.22 | 1:43.87 | 2:40.20 | 3:35.42 | |||
7 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør SES | 49.41 | 1:45.03 | 2:40.70 | 3:36.19 | |||
8 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.89 | 1:48.78 | 2:46.80 | 3:44.96 | |||
9 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 56.01 | 1:58.32 | 2:59.18 | 3:57.35 | |||
10 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 55.04 | 1:56.13 | 2:58.40 | 3:58.06 | |||
- | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.43.43 (2007) |
Rikke Møller Pedersen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.68 | 1:23.93 | 2:07.30 | 2:49.68 | |||
2 | Josefine Rytter | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.94 | 1:26.34 | 2:11.90 | 2:57.64 | |||
3 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 43.23 | 1:32.09 | 2:20.05 | 3:04.68 | |||
4 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 42.57 | 1:30.67 | 2:19.88 | 3:07.50 | |||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 42.26 | 1:29.77 | 2:18.54 | 3:07.88 | |||
6 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.68 | 1:30.90 | 2:20.11 | 3:09.10 | |||
7 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 44.29 | 1:32.11 | 2:20.77 | 3:09.14 | |||
8 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. STO 95 | 45.19 | 1:33.42 | 2:22.08 | 3:09.65 | |||
9 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.43 | 1:33.97 | 2:24.04 | 3:13.84 | |||
10 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 44.65 | 1:34.66 | 2:24.78 | 3:15.53 | |||
11 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.05 | 1:34.43 | 2:25.30 | 3:15.86 | |||
12 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 46.59 | 1:38.86 | 2:31.56 | 3:21.44 | |||
13 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.67 | 1:35.29 | 2:27.78 | 3:22.18 | |||
14 | Cecilie Ebbesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 46.97 | 1:38.60 | 2:30.90 | 3:22.55 | |||
15 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 45.36 | 1:37.88 | 2:31.23 | 3:23.09 | |||
16 | Line Føns Madsen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 48.49 | 1:41.75 | 2:34.67 | 3:26.38 | |||
17 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.52 | 1:42.99 | 2:38.29 | 3:30.50 | |||
18 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 48.39 | 1:42.71 | 2:37.19 | 3:30.69 | |||
19 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.66 | 1:45.85 | 2:41.87 | 3:37.50 | |||
20 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 49.69 | 1:48.11 | 2:43.87 | 3:37.97 | |||
21 | Mette Kieler | 1995 | Odense Svømme Klub STO 95 | 50.89 | 1:46.76 | 2:44.21 | 3:38.25 | |||
22 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 52.02 | 1:50.24 | 2:49.19 | 3:45.65 | |||
23 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.38 | 1:53.63 | 2:52.03 | 3:49.13 | |||
24 | Asta Marie Hansen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 54.56 | 1:57.75 | 2:58.70 | 3:57.95 | |||
- | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.43.43 (2007) |
Rikke Møller Pedersen, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 38.62 | 1:20.45 | 2:02.72 | 2:45.39 | |||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense STO 95 | 37.96 | 1:21.23 | 2:04.81 | 2:47.94 | |||
3 | Katrine Jensen | 1992 | Bergen Region | 37.88 | 1:20.92 | 2:05.87 | 2:50.03 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 40.44 | 1:24.90 | 2:09.16 | 2:52.99 | |||
5 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 40.23 | 1:23.90 | 2:09.32 | 2:53.41 | |||
6 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 39.36 | 1:24.40 | 2:09.24 | 2:53.79 | |||
7 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.35 | 1:24.01 | 2:10.20 | 2:54.10 | |||
8 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Swim Fredericia | 41.47 | 1:27.85 | 2:13.49 | 2:57.77 | |||
9 | Julie Hougård | 1991 | O.S.L.F. STO 95 | 43.02 | 1:28.11 | 2:14.37 | 2:58.85 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Mie Damgaard | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.17 | 1:25.77 | 2:12.99 | 2:59.31 | |||
11 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.28 | 1:22.29 | 2:10.56 | 2:59.84 | |||
12 | Kimmie Thorsen | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 40.64 | 1:26.22 | 2:13.94 | 3:00.45 | |||
13 | Kaja Bremer | 1993 | Bergen Region | 42.41 | 1:29.51 | 2:15.99 | 3:00.98 | |||
14 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 42.29 | 1:28.44 | 2:15.92 | 3:01.23 | |||
15 | Maja Eriksen | 1990 | Kolding SK | 41.65 | 1:28.23 | 2:16.21 | 3:04.15 | |||
16 | Irmeling Pedersen | 1992 | Bergen Region | 41.96 | 1:29.88 | 2:18.04 | 3:04.75 | |||
17 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 43.44 | 1:31.90 | 2:20.15 | 3:07.80 | |||
18 | Malene B. Schmidt | 1991 | Bov IF SES | 43.28 | 1:29.75 | 2:19.80 | 3:07.94 | |||
19 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Bov IF SES | 42.99 | 1:31.53 | 2:20.80 | 3:08.22 | |||
20 | Tascha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 42.87 | 1:30.68 | 2:20.03 | 3:08.55 | |||
21 | Charlotte Metzsch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 47.98 | 1:38.58 | 2:30.84 | 3:21.27 | |||
22 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 48.92 | 1:39.81 | 2:33.42 | 3:24.70 | |||
23 | Henriette Lai Nielsen | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 46.08 | 1:37.14 | 2:30.11 | 3:25.03 | |||
24 | Anna N. Duc | 1992 | Svømmeklubben Opnør SES | 46.31 | 1:39.85 | 2:34.56 | 3:26.36 | |||
25 | Gitte Paulin | 1990 | Delta Swim Fredericia | 48.18 | 1:42.62 | 2:37.63 | 3:31.92 | |||
26 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 48.42 | 1:42.74 | 2:38.71 | 3:33.30 | |||
- | Camilla Frimor | 1992 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathilde Egelund | 1991 | O.S.L.F. STO 95 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |