2019-11-15   04:50:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 3

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 3    Tulostuspäivämäärä  22 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  SWIM         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    692  29.44        1:03.26   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    672  29.44        1:03.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Laura Kurki  1994    654  29.78        1:04.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Noora Sartela  1991    651  29.76        1:04.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Laura Mäki  1997    648  30.19        1:04.68   
  Raision Urheilijat                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    630  30.69        1:05.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nea Rinne  1995    630  30.71        1:05.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Janna Ovaska  1996    621  30.64        1:05.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
Amanda Suihkonen  1995    612  29.92        1:05.90   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Alisa Ponomareva  1991    600  30.25        1:06.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Vaula Vekkeli  1996    597  30.32        1:06.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Yvonne Tollander  1997    579  30.71        1:07.14   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Sanna-Riikka Räihä  1998    576  31.08        1:07.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Suvi Huhtanen  1999    573  31.20        1:07.39   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Reetta Kanervo  1999    572  31.73        1:07.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Claudia Åvist  1997    571  31.41        1:07.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Anna Röytiö  1998    568  30.89        1:07.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
18  Annika Karinkanta  2000    564  31.65        1:07.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Inka Aaltonen  1999    562  31.87        1:07.83   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Inka-Liisa Puttonen  1995    562  31.01        1:07.83   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
21  Marianne Pihkamäki  1996    561  30.89        1:07.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Jenni Lampi  2000    554  30.63        1:08.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Viivi Aliklaavu  1998    551  31.23        1:08.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Saima Kivimäki  1997    549  31.73        1:08.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
25  Tiia Turunen  1998    545  31.34        1:08.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
26  Helene Helo  1999    538  31.90        1:08.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Saara Salokangas  1996    530  31.23        1:09.17   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
28  Linda-Marie Slotte  1994    523  31.82        1:09.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Sini Niemi  1993    515  32.23        1:09.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
30  Julia Thurin  1996    514  32.13        1:09.84   
  IF Åland                   
                     
31  Emma Männikkö  1998    510  32.11        1:10.04   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Elina Karinkanta  2000    507  33.47        1:10.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Heini Hammar  1999    504  32.57        1:10.34   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Miia Hurskainen  1992    502  31.85        1:10.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Salla Puhtimäki  1998    499  33.16        1:10.56   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
36  Erika Lahtinen  1998    498  33.55        1:10.60   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Henna Kainulainen  1998    491  32.26        1:10.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Sonja Pentti  1999    490  31.94        1:10.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Katja Pyörälä  1994    465  32.10        1:12.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Ella Kurttila  1998    441  34.45        1:13.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Suomio  1998              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner