Resultater for IKM aluekilpailut, Häme/Kaakkois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
23.11. Lauantaiaamu
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2013 alkukilpailut HKS | Tulostuspäivämäärä | 23 marraskuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 10:41 | |||
Järjestäjä | HäUS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 marraskuu 2013 |
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 326 | 33.74 | 1:11.07 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Aapo Eerola | 1999 | 315 | 34.92 | 1:11.86 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Onni Tamminiemi | 1999 | 295 | 35.45 | 1:13.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Jaakko Kokko | 1999 | 288 | 34.96 | 1:14.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 273 | 36.04 | 1:15.43 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Patrik Suslov | 1999 | 262 | 36.86 | 1:16.41 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Miika Pänttönen | 1999 | 252 | 37.70 | 1:17.38 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Joni Kilponen | 1999 | 236 | 37.04 | 1:19.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Santeri Kaasinen | 1999 | 227 | 39.02 | 1:20.21 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Lauri Ytti | 1999 | 216 | 39.06 | 1:21.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Jussi Jalava | 1999 | 211 | 39.87 | 1:22.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | William Stender | 1999 | 210 | 39.69 | 1:22.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Andrei Durmanov | 1999 | 193 | 40.81 | 1:24.58 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Tatu Paasikallio | 1999 | 190 | 41.10 | 1:25.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Erik Verbitski | 1999 | 183 | 42.23 | 1:26.16 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Isoranta | 1999 | 179 | 41.87 | 1:26.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Kevin Lokkila | 1999 | 179 | 41.70 | 1:26.82 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
18 | Leo Rytövuori | 1999 | 165 | 44.02 | 1:29.17 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 132 | 46.13 | 1:35.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Atte Kaartosalmi | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 475 | 30.19 | 1:02.72 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Deny Belaic | 1998 | 449 | 31.08 | 1:03.89 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Teemu Aleksi Vihervaara | 1998 | 422 | 31.13 | 1:05.20 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
4 | Juha Hyvärinen | 1998 | 341 | 33.13 | 1:10.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jere Honkamäki | 1998 | 320 | 34.80 | 1:11.53 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Tino Laine | 1998 | 296 | 35.08 | 1:13.41 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Kulmala | 1998 | 290 | 35.98 | 1:13.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Henri Nurmi | 1998 | 289 | 36.18 | 1:13.96 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Eemil Laine | 1998 | 232 | 38.72 | 1:19.55 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Joel Koskinen | 1998 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 506 | 29.73 | 1:01.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 451 | 30.50 | 1:03.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Juuso Seppä | 1997 | 448 | 31.30 | 1:03.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Remi Tolppala | 1997 | 429 | 31.94 | 1:04.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Hurskainen | 1997 | 390 | 32.24 | 1:06.93 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Roni Lahtinen | 1997 | 377 | 32.65 | 1:07.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Mika Katajisto | 1997 | 284 | 35.71 | 1:14.39 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 230 | 38.47 | 1:19.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Paavo Mielonen | 1997 | 191 | 40.38 | 1:24.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Oskari Mäkinen | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 23 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Työväen Uimarit | Tulostusaika | 10:41 |