Results for Tureberg knatte cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 30 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2013 |
Gren 30, 100 m medley flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | 327 | 38.60 | 1:23.79 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Linn Herlin | 2002 | 324 | 38.92 | 1:23.99 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Felicia Rosenberg | 2002 | 319 | 38.20 | 1:24.48 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Victoria Norén | 2002 | 312 | 39.50 | 1:25.12 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
5 | Klara Alte | 2002 | 251 | 43.14 | 1:31.49 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hanna Åsbrink | 2002 | 246 | 41.59 | 1:32.14 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Agnes Jägerskog | 2002 | 237 | 43.17 | 1:33.26 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 235 | 45.98 | 1:33.56 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Lucrezia Vespertini | 2002 | 233 | 46.27 | 1:33.76 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
10 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | 219 | 43.51 | 1:35.65 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Gunneriusson | 2002 | 215 | 45.55 | 1:36.24 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Clara Wettergren | 2002 | 202 | 47.40 | 1:38.39 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
13 | Felicia Östlund | 2002 | 191 | 49.92 | 1:40.20 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Frida Moberg | 2002 | 186 | 48.52 | 1:41.08 | |||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
15 | Felicia Larsered | 2003 | 186 | 47.52 | 1:41.10 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
16 | Ioanna Tsirona | 2004 | 179 | 48.63 | 1:42.39 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Linda Svallhammar | 2005 | 174 | 49.31 | 1:43.38 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
18 | Cornelia Lythell | 2003 | 173 | 48.22 | 1:43.48 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Julia Häglund | 2003 | 166 | 48.06 | 1:45.01 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
20 | Josefine Andersson | 2002 | 163 | 49.59 | 1:45.65 | |||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
21 | Lupin Flink | 2002 | 161 | 51.23 | 1:45.93 | |||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
22 | Nathalie Hedlund | 2004 | 160 | 48.85 | 1:46.31 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
23 | Yasemin Uzum | 2003 | 154 | 49.02 | 1:47.49 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
24 | Veronica Lythell | 2003 | 142 | 51.17 | 1:50.52 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Belize Engström | 2004 | 141 | 51.40 | 1:50.76 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Hedda Jägerskog | 2003 | 136 | 53.70 | 1:52.18 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
27 | Tilde Rydström | 2003 | 133 | 53.50 | 1:53.03 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
28 | Shirina Kellokoski | 2003 | 102 | 1:00.39 | 2:03.41 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
29 | Sophie Sundqvist | 2003 | 82 | 1:03.28 | 2:12.80 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Emma Bellander | 2002 | DNS | |||||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
- | Bianca Jianu | 2002 | DSQ | |||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
- | Eliane Westermark | 2003 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Josefin Almgren | 2002 | DSQ | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 17:47 |