2019-11-19   05:04:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Tureberg knatte cup 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Turebergs simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 6, 100 m bröstsim flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Malin Andreé  2001    428  39.64        1:23.17   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Amanda Eriksson  2001    419  40.04        1:23.78   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Signe Nordegren  2000    398  40.59        1:25.19   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Tilda Eklund  2000    398  40.29        1:25.23   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Julia Augustsson  2000    370  41.44        1:27.29   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Clara Sundqvist  2001    360  41.59        1:28.13   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Maike Kuhlins  2000    299  44.67        1:33.75   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Linnea Nilsson  2001    289  45.09        1:34.74   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Rebecka Dagberg  2000    284  45.36        1:35.34   
  Spårvägens Simförening                   
                     
10  Klara Sjödell  2000    283  45.69        1:35.50   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
11  Zafira Engström Vaamonde  2001    282  44.46        1:35.59   
  Spårvägens Simförening                   
                     
12  Agnes Thomée  2000    276  45.70        1:36.19   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
13  Tyra Wijk  2001    272  45.79        1:36.74   
  Turebergs Simklubb                   
                     
14  Josefin Gardelin  2001    270  45.39        1:36.99   
  Spårvägens Simförening                   
                     
15  Sophie Dellmark  2001    267  45.86        1:37.32   
  Älvsjö AIK Fritid                   
                     
16  Matilda Hägesten  2000    238  47.92        1:41.11   
  Älvsjö AIK Fritid                   
                     
17  Sofia Kornesjö  2000    230  46.97        1:42.30   
  Turebergs Simklubb                   
                     
18  Frida Sjögren  2000    226  48.36        1:42.80   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
19  Leia Berhanu  2000    226  47.17        1:42.88   
  Spårvägens Simförening                   
                     
20  Erica Öberg  2001    214  50.33        1:44.76   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
21  Sharon Kellokoski  2001    192  50.03        1:48.55   
  Turebergs Simklubb                   
                     
22  Michaela Lindström  2000    186  51.05        1:49.80   
  Spårvägens Simförening                   
                     
23  Amanda Roloff  2001    184  50.91        1:50.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
24  Linda Öqvist  2001    168  54.79        1:53.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
25  Tova Rasmuson  2001    165  52.74        1:54.20   
  Simklubben Neptun                   
                     
26  Melissa Uzum  2001    158  54.68        1:55.91   
  Turebergs Simklubb                   
                     
27  Alva Lord  2001    153  53.77        1:57.01   
  Gustavsbergs Simsällskap                   
                     
28  Sara Nilsson  2001    153  55.18        1:57.09   
  Turebergs Simklubb                   
                     
29  Fenya Becker  2000    146  54.23        1:58.86   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Saimi Inkeri Puolakka  2001              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner