2019-07-23   03:41:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2013 Trelleborg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  26 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  00:52   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Triton Mix Lag 1  Simklubben Triton            2:02.34   
  Felix Wetterborg  2001      34.87        34.87   
  Felicia Lejox  2002      27.64        1:02.51   
  Sara Stenberg  2001      30.67        1:33.18   
  Gustaf Palmqvist  2001      29.16        2:02.34   
                     
Mkk Mixed 1  Malmö Kappsimningsklubb            2:07.13   
  Josephine Mikkelsen  2002      32.40        32.40   
  Kristina Kulcsar  2001      36.72        1:09.12   
  Joaquin Diaz  2001      28.05        1:37.17   
  Samuel Wiktor  2001      29.96        2:07.13   
                     
SK Sydsim Mixlag  2001  Simklubben Sydsim            2:08.89   
  Klara Johansson  2001      30.68        30.68   
  Ardijan Berisha  2001      33.76        1:04.44   
  Isabella Wivsätter  2001      31.35        1:35.79   
  Jens Christiansen  2001      33.10        2:08.89   
                     
Mkk Mixed 2  Malmö Kappsimningsklubb            2:10.11   
  Felicia Kennbäck  2001      36.89        36.89   
  Alice Kron Larsson  2001      34.16        1:11.05   
  Robin Falk  2001      30.65        1:41.70   
  Filip Hinderup  2001      28.41        2:10.11   
                     
Sjöbo Flickor  2001  Sjöbo Simsällskap            2:12.18   
  Isak Strömsten  2002      38.50        38.50   
  Minna Larsson  2002      29.35        1:07.85   
  Jakob Börjesson  2001      33.39        1:41.24   
  Emmy Jonsson  2001      30.94        2:12.18   
                     
Trelleborg Sim Lag Mix  Trelleborg Sim            2:12.35   
  Oscar Klittbo  2002      35.81        35.81   
  Lukas Blennow  2001      32.04        1:07.85   
  Isabelle Sering  2002      37.34        1:45.19   
  Alva Nilsson  2001      27.16        2:12.35   
                     
SK Triton Mix Lag 2  Simklubben Triton            2:18.08   
  Thor Grandin  2002      34.87        34.87   
  Amalia Degler  2001      33.26        1:08.13   
  Sebastian Mickelsson  2001      37.06        1:45.19   
  Felicia Jartelius  2001      32.89        2:18.08   
                     
Trelleborg Mixed 2  Trelleborg Sim            2:18.96   
  Alice Holmdahl  2002      34.85        34.85   
  Bianca Nilsson  2002      34.27        1:09.12   
  Marcus Olsson  2001      34.49        1:43.61   
  Douglas Romare  2001      35.35        2:18.96   
                     
Trelleborg Lag 3  Trelleborg Sim            2:23.32   
  Julia Frederiksen  2001      34.53        34.53   
  Emilla Ninevska  2002      35.98        1:10.51   
  Philip Primetta  2002      36.72        1:47.23   
  Linus Hiltonsson  2002      36.09        2:23.32   
                     
10  SK Ran Lag 1  2008  Simklubben Ran            2:26.61   
  Isabella Revstedt  2001      35.40        35.40   
  Mohamad Hariri  2002      39.56        1:14.96   
  Behar Hajdari  2001      37.91        1:52.87   
  Mathilda Herlin  2001      33.74        2:26.61   
                     
11  SK Ran Lag 2  2001  Simklubben Ran            2:42.98   
  Smilla Borup-Lundgren  2001      34.24        34.24   
  Erika Sjögren  2002      40.55        1:14.79   
  Daniel Novosel  2002      40.14        1:54.93   
  Max Andersson  2002      48.05        2:42.98   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  00:52 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  26 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  00:53   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 2, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    37.45  1:19.36  2:17.12    2:42.88   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    35.25  1:16.77  2:08.88    2:47.09   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    37.87  1:20.79  2:09.56    2:49.17   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    38.71  1:22.55  2:14.78    2:55.64   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    36.86  1:24.19  2:33.46    2:56.66   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    37.45  1:23.91  2:17.12    2:57.19   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    38.02  1:26.80  2:20.53    3:00.36   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    43.31  1:32.59  2:23.95    3:04.56   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    42.89  1:31.21  2:25.59    3:07.38   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    40.28  1:35.45  2:25.70    3:07.89   
11  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    46.94  1:35.07  2:36.82    3:15.69   
12  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    42.90  1:33.63  2:33.46    3:16.28   
13  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    43.14  1:31.91  2:31.85    3:16.43   
14  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    43.61  1:36.08  2:34.76    3:19.83   
15  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.29  1:37.83  2:35.44    3:21.14   
16  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    44.06  1:49.50  2:55.07    3:22.40   
17  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    44.80  1:36.67  2:36.82    3:23.16   
18  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran    44.38  1:36.00  2:37.95    3:26.90   
19  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    47.45  1:47.97  2:50.78    3:44.02   
20  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    53.29  1:49.50  2:55.07    3:46.18   
Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  00:53 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  26 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  00:53   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    37.20  1:14.12  2:01.04    2:34.51   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    36.99  1:23.02  2:13.60    2:50.98   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    34.61  1:22.90  2:12.55    2:50.99   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.41  1:21.15  2:14.71    2:52.18   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.38  1:24.83  2:20.27    2:58.08   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.16  1:37.16  2:30.64    3:14.48   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    45.36  1:33.23  2:27.64    3:15.80   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.04  1:34.80  2:33.76    3:15.90   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    44.13  1:35.06  2:35.34    3:17.06   
10  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim    44.22  1:36.17  2:36.46    3:23.51   
11  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    43.93  1:36.59  2:38.14    3:28.04   
Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            DSQ   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  00:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  20:09   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    34.78        1:16.83   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    35.54        1:17.93   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.70        1:18.26   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.12        1:20.11   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    38.45        1:21.44   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.11        1:22.95   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.25        1:23.31   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    40.24        1:26.46   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    40.13        1:27.95   
10  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    41.82        1:28.30   
11  Alice Holmdahl  2002  Trelleborg Sim    40.12        1:28.47   
12  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    43.02        1:31.58   
13  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    40.96        1:33.30   
14  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    44.36        1:35.24   
15  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    43.38        1:35.46   
16  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    44.87        1:36.31   
17  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim    44.59        1:36.45   
18  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    45.68        1:37.12   
19  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.49        1:38.19   
20  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    43.96        1:39.38   
21  Ebba Hassgård  2002  Trelleborg Sim    45.94        1:40.29   
22  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    49.54        1:40.59   
23  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim    45.71        1:40.90   
24  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    48.54        1:43.45   
25  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    49.18        1:43.69   
26  Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim    49.12        1:45.60   
27  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    50.84        1:48.01   
28  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    52.01        1:49.05   
29  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb    54.48        1:56.91   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            DSQ   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  20:09 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 5, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.19        1:21.42   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.15        1:22.72   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    37.66        1:22.77   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.30        1:23.23   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.71        1:23.29   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.14        1:26.12   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    40.30        1:28.27   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    46.96        1:35.06   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    44.12        1:37.33   
10  Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim    45.58        1:37.41   
11  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.02        1:37.48   
12  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    43.48        1:38.19   
13  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    45.39        1:38.28   
14  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    46.76        1:40.68   
15  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    48.71        1:42.62   
16  Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim    49.50        1:45.55   
17  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    50.32        1:45.63   
18  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    50.52        1:46.24   
19  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap    53.26        1:56.36   
20  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    57.35        1:57.31   
Hampus Jönsson  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    41.67        1:26.98   
Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    41.83        1:28.09   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    41.57        1:28.32   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    42.46        1:28.72   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    44.05        1:31.28   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    43.66        1:31.42   
Kajsa Broberg  2001  Trelleborg Sim    45.09        1:35.33   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    46.01        1:35.51   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    44.61        1:35.51   
10  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    45.71        1:37.52   
11  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    44.04        1:38.10   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    47.50        1:39.16   
13  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    46.37        1:39.31   
14  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    48.58        1:40.71   
15  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    48.96        1:43.87   
16  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    49.72        1:44.12   
17  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    50.20        1:47.74   
18  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran    50.31        1:47.93   
19  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    50.27        1:48.37   
20  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    52.38        1:48.63   
21  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    51.75        1:48.89   
22  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    50.16        1:49.08   
23  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    51.74        1:55.57   
24  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    53.47        1:56.23   
25  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    54.38        1:56.66   
26  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    55.61        2:03.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.95        1:16.70   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.85        1:21.73   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    40.38        1:26.77   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    41.52        1:28.55   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    41.81        1:28.86   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    42.28        1:28.89   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.88        1:29.52   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.10        1:39.88   
Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.72        1:40.66   
10  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    51.55        1:46.30   
11  Lukas Blennow  2001  Trelleborg Sim    49.85        1:46.60   
12  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    49.80        1:47.27   
13  Emil Andersson  2001  Simklubben Triton    50.40        1:48.38   
14  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb    51.64        1:52.43   
15  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    53.94        1:52.63   
16  Jonathan Traneborn  2001  Malmö Kappsimningsklubb    53.41        1:56.74   
Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen            DSQ   
Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  20:16   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    43.12        1:28.88   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.09        1:30.13   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    44.28        1:32.70   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    45.33        1:37.22   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    47.11        1:37.54   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    47.16        1:38.26   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    46.76        1:38.95   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    46.75        1:39.02   
Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    46.71        1:41.62   
10  Alice Holmdahl  2002  Trelleborg Sim    48.80        1:43.50   
11  Emilla Ninevska  2002  Trelleborg Sim    50.66        1:46.88   
11  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    51.19        1:46.88   
13  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim    52.23        1:49.38   
14  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    52.11        1:50.03   
15  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    55.00        1:52.75   
16  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    53.66        1:52.81   
17  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    52.21        1:53.94   
18  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    54.04        1:55.08   
19  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    53.64        1:55.29   
20  Ebba Hassgård  2002  Trelleborg Sim    56.82        2:00.48   
21  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim    59.23        2:00.57   
22  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    56.16        2:01.39   
23  Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim    58.49        2:01.65   
24  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap    57.62        2:02.13   
25  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    57.62        2:02.31   
26  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran    1:06.37        2:20.43   
27  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    1:06.74        2:21.04   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  20:16 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    44.14        1:34.33   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    45.45        1:36.18   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    46.50        1:37.75   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.58        1:38.19   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.97        1:38.49   
Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    48.29        1:43.33   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    49.71        1:43.38   
Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim    50.61        1:45.98   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    52.47        1:49.78   
10  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    52.86        1:53.61   
11  Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim    53.52        1:53.93   
12  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    54.28        1:54.55   
13  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    56.82        2:01.46   
14  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    58.74        2:03.00   
15  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:00.77        2:03.68   
16  Max Andersson  2002  Simklubben Ran    1:01.22        2:09.01   
17  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap    1:02.98        2:16.19   
18  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    1:02.37        2:16.67   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Filip Åberg  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
Elshan Hajibadali  2002  Simklubben Ran            DNF   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  12:18   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    32.12        1:06.14   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.82        1:07.76   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    35.03        1:11.73   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    34.34        1:12.04   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.99        1:12.16   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim            1:12.77   
Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    35.11        1:12.84   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    34.73        1:12.87   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            1:14.88   
10  Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.83        1:14.91   
11  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    34.65        1:15.05   
12  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    35.99        1:15.07   
13  Amalia Degler  2001  Simklubben Triton            1:15.15   
14  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    35.89        1:15.99   
15  Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    37.30        1:16.72   
16  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.57        1:17.28   
17  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    37.60        1:18.57   
18  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    37.73        1:20.12   
19  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            1:20.15   
20  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:20.33   
21  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    38.12        1:20.41   
22  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            1:20.75   
23  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    38.30        1:21.03   
24  Kajsa Broberg  2001  Trelleborg Sim    38.22        1:22.97   
25  Anna Berisha  2001  Simklubben Sydsim    39.26        1:23.40   
26  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    39.93        1:24.11   
27  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.65        1:24.55   
28  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    1:24.89        1:24.84   
29  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    40.38        1:27.54   
30  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    42.38        1:30.73   
31  Michelle Napierski  2001  Simklubben Sydsim    44.24        1:33.84   
32  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    47.16        1:41.80   
33  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    48.02        1:45.96   
34  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    56.69        2:08.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  12:18 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    30.11        1:01.88   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    30.90        1:04.71   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.16        1:04.93   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    31.26        1:05.01   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    32.23        1:06.98   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.88        1:07.39   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    32.47        1:07.72   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.91        1:08.19   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.76        1:09.70   
10  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.77        1:10.08   
11  Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.30        1:11.60   
12  Ardijan Berisha  2001  Simklubben Sydsim    36.84        1:17.08   
13  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim    37.89        1:17.97   
14  Lukas Blennow  2001  Trelleborg Sim    35.86        1:18.23   
15  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    38.15        1:19.57   
16  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.37        1:19.69   
17  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.79        1:21.41   
18  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    37.30        1:21.46   
19  Joar Modigh  2001  Simklubben Hajen    39.77        1:21.58   
20  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim    39.85        1:23.36   
21  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.56        1:23.49   
22  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    39.25        1:24.33   
23  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.35        1:24.73   
24  Lucas Karlstedt  2001  Trelleborg Sim    39.02        1:26.86   
25  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    41.13        1:27.40   
26  Adam Hsissi  2001  Simklubben Sydsim    42.49        1:32.75   
27  Jonathan Traneborn  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.20        1:35.37   
28  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    44.19        1:36.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  20:45   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap    31.85        1:06.29   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    32.26        1:06.72   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.90        1:08.09   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.53        1:10.56   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    33.69        1:11.29   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    34.64        1:11.55   
Alice Holmdahl  2002  Trelleborg Sim    36.25        1:14.58   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    36.94        1:15.73   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.72        1:15.82   
10  Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    36.70        1:15.83   
11  Emma Cerutti  2002  Simklubben Sydsim    35.45        1:16.00   
12  Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim    36.81        1:18.40   
13  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.40        1:19.63   
14  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    38.40        1:21.15   
15  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.99        1:22.07   
16  Emilla Ninevska  2002  Trelleborg Sim    38.00        1:22.38   
17  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.31        1:23.74   
18  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.47        1:24.39   
19  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    39.91        1:24.93   
20  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap    40.19        1:25.45   
21  Moa Knutsson  2002  Föreningen Österlen Sim    41.19        1:25.46   
22  Emma Jörgensen  2002  Simklubben Triton    1:27.76        1:27.76   
23  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen    41.25        1:29.14   
24  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim    42.61        1:30.10   
25  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.27        1:30.22   
26  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    1:30.59        1:30.59   
27  Ebba Hassgård  2002  Trelleborg Sim            1:32.27   
28  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.61        1:33.11   
29  Erika Sjögren  2002  Simklubben Ran    43.09        1:34.34   
30  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    1:37.70        1:37.70   
31  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap            1:40.12   
32  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    1:40.83        1:40.83   
33  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.28        1:41.61   
34  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb            1:44.36   
35  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:44.60        1:44.60   
36  Sofia Hansen  2002  Simklubben Ran    1:45.82        1:45.82   
37  Angelica Björkman  2002  Simklubben Ran            1:56.19   
Julia Ek  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
Victoria Sommer  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  20:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.55        1:10.76   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    34.12        1:11.32   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.33        1:14.88   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    36.06        1:15.25   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.47        1:15.54   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    36.53        1:16.51   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.54        1:18.00   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    40.82        1:25.23   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    42.49        1:27.23   
10  Hampus Jönsson  2002  Trelleborg Sim    43.70        1:27.65   
11  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.83        1:27.73   
12  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    42.99        1:30.01   
13  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    41.88        1:30.92   
14  Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim    43.73        1:30.94   
15  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    43.49        1:33.45   
16  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    43.39        1:34.30   
17  Noel Persson  2002  Simklubben Triton    44.08        1:35.61   
18  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.97        1:36.12   
19  Alexander Erlandsson  2002  Föreningen Österlen Sim    43.59        1:36.19   
20  Jesper Franzèn  2002  Simklubben Sydsim    47.55        1:39.87   
21  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    50.58        1:45.45   
22  Julius Ingelström  2002  Ystads Simsällskap    49.26        1:45.63   
23  Max Andersson  2002  Simklubben Ran    49.73        1:45.82   
24  Elshan Hajibadali  2002  Simklubben Ran    49.06        1:48.92   
25  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    50.11        1:51.21   
26  Daniel Novosel  2002  Simklubben Ran    56.79        2:06.66   
Dino Patarcec  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Filip Nikolic  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Filip Åberg  2002  Ystads Simsällskap            DNS   
Linus Hiltonsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  26 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  00:55   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Sydsim Damer Lag 1.  2001  Simklubben Sydsim            2:21.91   
  Natalie Almasi  2001      35.38        35.38   
  Isabella Wivsätter  2001      40.60        1:15.98   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      33.83        1:49.81   
  Klara Johansson  2001      32.10        2:21.91   
                     
SK Triton Flickor Lag 1  Simklubben Triton            2:26.86   
  Amalia Degler  2001      37.62        37.62   
  Felicia Jartelius  2001      42.98        1:20.60   
  Sara Stenberg  2001      34.08        1:54.68   
  Felicia Lejox  2002      32.18        2:26.86   
                     
Trelleborg Damer Lag 1  2002  Trelleborg Sim            2:34.10   
  Isabelle Sering  2002      36.82        36.82   
  Felicia Schubert  2001      42.01        1:18.83   
  Alice Holmdahl  2002      40.91        1:59.74   
  Alva Nilsson  2001      34.36        2:34.10   
                     
Lag 1 Flickor  Ystads Simsällskap            2:38.42   
  Sara Melgar  2002      44.15        44.15   
  Lucie Ghanem  2002      44.56        1:28.71   
  Tilde Larsson  2001      35.02        2:03.73   
  Maja Åkesson  2002      34.69        2:38.42   
                     
Mkk Lag 1 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            2:38.54   
  Alexandra Zemtsovski  2001      40.56        40.56   
  Kristina Kulcsar  2001      44.52        1:25.08   
  Josephine Mikkelsen  2002      38.31        2:03.39   
  Alice Kron Larsson  2001      35.15        2:38.54   
                     
Vnsk Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.95   
  Johanna Andersson  2002      40.22        40.22   
  Emma Vileus  2001      43.51        1:23.73   
  Ida Larsson  2002      36.25        1:59.98   
  Hanna Paulsson  2002      38.97        2:38.95   
                     
SK Sydsim Damer Lag 2.  2001  Simklubben Sydsim            2:41.79   
  Lina Ostreus  2002      41.21        41.21   
  Sonja Boos  2001      45.28        1:26.49   
  Emma Cerutti  2002      39.74        2:06.23   
  Emilia Eek  2001      35.56        2:41.79   
                     
Trelleborg Damer Lag 2  Trelleborg Sim            2:45.73   
  Bianca Nilsson  2002      43.87        43.87   
  Kajsa Broberg  2001      44.69        1:28.56   
  Julia Frederiksen  2001      40.27        2:08.83   
  Emilla Ninevska  2002      36.90        2:45.73   
                     
Mkk Lag 2 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            3:01.21   
  Ida Björkdahl  2002      43.82        43.82   
  Felicia Kennbäck  2001      52.87        1:36.69   
  Johanna Ingner  2002      45.47        2:22.16   
  Bachira El-Laham  2002      39.05        3:01.21   
                     
10  Trelleborg Damer Lag 3  Trelleborg Sim            3:03.71   
  Ebba Hassgård  2002      47.00        47.00   
  Desiré Grönqvist  2002      47.40        1:34.40   
  Ellen Johansson  2002      50.51        2:24.91   
  Mathilda Leidersdorff  2002      38.80        3:03.71   
                     
11  Lag 2 Flickor  Ystads Simsällskap            3:07.45   
  Ronja Gingsjö  2002      48.64        48.64   
  Hanna Björnsdotter  2002      49.22        1:37.86   
  Sonja Persson  2001      44.96        2:22.82   
  Frida Johansson  2001      44.63        3:07.45   
                     
12  SK Triton Flickor Lag 2  Simklubben Triton            3:14.71   
  Ellinor Forsgren  2001      48.51        48.51   
  Julia Stenström  2002      53.48        1:41.99   
  Emma Jörgensen  2002      48.47        2:30.46   
  Matilda Schmidt  2002      44.25        3:14.71   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  26 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  00:55 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  19:20   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lag 1 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            2:15.99   
  Samuel Wiktor  2001      36.95        36.95   
  Joaquin Diaz  2001      35.86        1:12.81   
  Filip Hinderup  2001      32.93        1:45.74   
  Robin Falk  2001      30.25        2:15.99   
                     
SK Triton Pojkar Lag 1  Simklubben Triton            2:21.73   
  Thor Grandin  2002      40.17        40.17   
  Felix Wetterborg  2001      38.66        1:18.83   
  Gustaf Palmqvist  2001      32.85        1:51.68   
  Philip Stenberg  2001      30.05        2:21.73   
                     
Lag Pojkar  Ystads Simsällskap            2:30.33   
  Gustaf Persson  2001      37.47        37.47   
  Max Persson  2001      36.57        1:14.04   
  Emil Jespersen  2001      34.54        1:48.58   
  Julius Ingelström  2002      41.75        2:30.33   
                     
Mkk Lag 2 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            2:33.49   
  Bo Beckman  2002      39.65        39.65   
  Carl Gerstenfeld  2002      46.36        1:26.01   
  Lukas Patzer  2002      35.20        2:01.21   
  Elias Persson  2002      32.28        2:33.49   
                     
Trelleborg Herrar Lag 1  2002  Trelleborg Sim            2:39.22   
  Oscar Klittbo  2002      38.05        38.05   
  Philip Primetta  2002      48.04        1:26.09   
  Douglas Romare  2001      40.71        2:06.80   
  Lukas Blennow  2001      32.42        2:39.22   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  2001  Simklubben Sydsim            2:45.73   
  Jonathan Seanderdahl  2002      43.71        43.71   
  Ardijan Berisha  2001      45.11        1:28.82   
  Jens Christiansen  2001      37.39        2:06.21   
  Vilhelm Andersson  2002      39.52        2:45.73   
                     
Trelleborg Herrar Lag 2  2002  Trelleborg Sim            3:02.65   
  Asterix Brüggemann  2001      46.36        46.36   
  Anton Jansson  2002      52.65        1:39.01   
  Hampus Jönsson  2002      49.85        2:28.86   
  Marcus Olsson  2001      33.79        3:02.65   
                     
SK Ran Lag 1  2001  Simklubben Ran            3:09.22   
  Mohamad Hariri  2002      47.09        47.09   
  David Elfvin  2002      45.26        1:32.35   
  Behar Hajdari  2001      41.70        2:14.05   
  Daniel Novosel  2002      55.17        3:09.22   
                     
SK Ran Lag 2  2001  Simklubben Ran            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  19:20 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:10.96  2:26.27  3:41.76    4:56.46   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:11.32  2:27.23  3:44.09    5:01.71   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:13.89  2:35.28  3:58.18    5:17.00   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:15.88  2:38.22  3:59.80    5:17.99   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    1:15.87  2:39.43  4:03.60    5:24.82   
Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    2:43.39  4:08.00  5:30.99    5:30.99   
Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    1:17.75  2:44.88  4:13.17    5:41.01   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    2:49.82  4:18.90  5:45.10    5:45.10   
Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    1:23.09  2:55.62  4:28.35    5:56.54   
10  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    3:00.14  4:35.75  6:04.84    6:04.84   
11  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    3:00.04  4:35.66  6:05.38    6:05.38   
12  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    3:04.12  4:42.56  6:13.17    6:13.17   
13  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    3:04.04  4:43.97  6:14.13    6:14.13   
14  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    2:28.91  4:16.06  5:59.66    6:49.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 17, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            4:35.61   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            4:54.72   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton            5:00.65   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:09.20   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:15.47   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            5:29.25   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:31.46   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            5:42.55   
Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb            5:58.39   
10  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb            6:03.70   
11  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            6:04.84   
12  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim            6:06.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 18, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.17  1:09.93  1:48.12    2:25.72   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            2:27.49   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.61  1:15.91  1:57.08    2:36.10   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    36.08  1:16.44  1:57.63    2:36.96   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    35.91  1:16.40  1:58.37    2:38.50   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    35.63  1:16.79  1:58.86    2:39.90   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    37.10  1:19.24  2:02.67    2:41.84   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    38.06  1:21.22  2:04.71    2:46.49   
Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim    37.77  1:21.75  2:06.58    2:51.17   
10  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    39.72  1:23.86  2:08.46    2:53.67   
11  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.94  1:24.24  2:10.81    2:55.11   
12  Emilla Ninevska  2002  Trelleborg Sim    39.71  1:25.05  2:12.20    2:56.81   
13  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    41.37  1:28.08  2:13.59    2:57.18   
14  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.70  1:27.17  2:14.17    2:58.29   
15  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    41.56  1:28.02  2:15.11    2:59.80   
16  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    41.01  1:29.35  2:18.91    3:05.70   
17  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim    42.62  1:31.26  2:20.74    3:07.18   
18  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.32  1:30.52  2:20.29    3:07.66   
19  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    42.66  1:33.46  2:26.45    3:17.01   
20  Ebba Hassgård  2002  Trelleborg Sim    43.69  1:34.15  2:27.54    3:17.73   
21  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            3:27.23   
22  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    46.39  1:43.94  2:43.59    3:38.40   
23  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:42.49   
Victoria Sommer  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.94  1:14.95  1:55.07    2:32.56   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.48  1:17.13  1:59.26    2:39.40   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    36.74  1:18.29  2:01.21    2:43.99   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.41  1:23.27  2:07.11    2:52.83   
Hampus Jönsson  2002  Trelleborg Sim    44.35  1:34.60  2:21.55    3:08.30   
Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    42.78  1:31.23  2:21.34    3:08.44   
Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim    42.27  1:30.63  2:20.29    3:08.92   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    43.65  1:33.92  2:25.15    3:10.86   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    43.34  1:33.82  2:25.30    3:11.85   
10  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    42.59  1:32.68  2:23.51    3:14.99   
11  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    42.57  1:35.26  2:30.05    3:23.31   
12  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    47.49  1:41.83  2:36.16    3:28.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:17.49        1:17.49   
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    1:21.38        1:21.38   
Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    1:26.27        1:26.27   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim            1:26.81   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    41.88        1:32.38   
Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton            1:36.67   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    43.32        1:37.51   
Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:37.69   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    43.37        1:40.46   
10  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap            1:41.43   
11  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    45.54        1:43.57   
12  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran            1:52.83   
13  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:53.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    34.34        1:12.85   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    35.67        1:15.72   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    36.25        1:17.26   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    34.95        1:17.83   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.99        1:21.19   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.45        1:27.85   
Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran            1:37.95   
Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim            1:40.24   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            1:40.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            34.15   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            35.62   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            37.52   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.70   
Alice Holmdahl  2002  Trelleborg Sim            38.01   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen            38.36   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            41.60   
Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            42.13   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            42.23   
10  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            45.41   
11  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            46.22   
12  Emma Jörgensen  2002  Simklubben Triton            46.58   
13  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            47.89   
14  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap            49.27   
15  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            49.68   
16  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            49.72   
17  Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim            50.17   
18  Hanna Schulze  2002  Simklubben Sydsim            51.44   
19  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim            51.80   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb            33.99   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            37.33   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            37.91   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb            38.31   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim            41.02   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton            41.31   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            43.04   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            43.28   
Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim            46.15   
10  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb            49.35   
11  Hampus Jönsson  2002  Trelleborg Sim            51.12   
12  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb            52.32   
13  Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim            54.64   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  2001  Simklubben Sydsim    38.27        1:18.48   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    39.46        1:19.90   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap    39.01        1:20.88   
Tilde Larsson  2001  Ystads Simsällskap    39.03        1:20.91   
Natalie Almasi  2001  Simklubben Sydsim    39.54        1:21.58   
Amalia Degler  2001  Simklubben Triton    40.57        1:24.49   
Alva Nilsson  2001  Trelleborg Sim    41.14        1:24.59   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap    41.98        1:26.45   
Ulrika von Boxhoveden  2001  Sjöbo Simsällskap    43.64        1:26.81   
10  Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    42.51        1:27.42   
11  Alexandra Zemtsovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    41.06        1:27.51   
12  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    42.99        1:28.59   
13  Isabella Wivsätter  2001  Simklubben Sydsim    42.56        1:28.99   
14  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    43.51        1:30.26   
15  Smilla Borup-Lundgren  2001  Simklubben Ran    42.82        1:30.43   
16  Erica Krantz  2001  Sjöbo Simsällskap    43.74        1:30.67   
17  Emma Vileus  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    44.33        1:31.61   
18  Julia Frederiksen  2001  Trelleborg Sim    45.72        1:32.79   
18  Sonja Persson  2001  Ystads Simsällskap    45.48        1:32.79   
20  Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim    44.05        1:32.95   
21  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    46.73        1:34.39   
22  Sonja Boos  2001  Simklubben Sydsim    45.72        1:34.94   
23  Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    47.36        1:35.06   
24  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.75        1:35.36   
25  Kajsa Broberg  2001  Trelleborg Sim    46.69        1:36.86   
26  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    46.56        1:37.71   
27  Alice Kron Larsson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.27        1:38.44   
28  Felicia Kennbäck  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.92        1:38.80   
29  Felicia Jartelius  2001  Simklubben Triton    48.81        1:42.20   
30  Nina Wulf-Andersson  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    51.31        1:44.52   
31  Ellinor Forsgren  2001  Simklubben Triton    51.72        1:48.44   
32  Frida Johansson  2001  Ystads Simsällskap    1:00.09        2:01.33   
33  Michelle Kusnadi  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.32        2:13.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    34.66        1:10.52   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    36.49        1:14.67   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    37.35        1:16.44   
Philip Stenberg  2001  Simklubben Triton    38.22        1:18.86   
Samuel Wiktor  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.54        1:20.60   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    39.05        1:20.61   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    39.33        1:22.15   
Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    40.58        1:22.51   
Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    40.54        1:22.54   
10  Simon Ghidini  2001  Malmö Kappsimningsklubb    42.34        1:28.13   
11  Arvid Scott  2001  Malmö Kappsimningsklubb    44.28        1:28.88   
12  Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    43.30        1:31.71   
13  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    44.88        1:32.65   
14  Marcus Olsson  2001  Trelleborg Sim    46.41        1:33.78   
15  Behar Hajdari  2001  Simklubben Ran    47.54        1:37.51   
16  Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim    47.38        1:38.23   
17  Asterix Brüggemann  2001  Trelleborg Sim    48.63        1:38.85   
18  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb    47.96        1:41.84   
19  Lucas Karlstedt  2001  Trelleborg Sim    48.93        1:45.17   
20  Emir Ademovski  2001  Malmö Kappsimningsklubb    51.08        1:45.93   
Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton            DNS   
Lukas Blennow  2001  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    37.55        1:16.61   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    38.34        1:19.21   
Johanna Andersson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    40.14        1:22.33   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.36        1:24.39   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    41.95        1:24.55   
Felicia Lejox  2002  Simklubben Triton    42.04        1:24.95   
Alice Holmdahl  2002  Trelleborg Sim    42.25        1:25.85   
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    41.92        1:26.39   
Lovisa Christerson  2002  Simklubben Hajen    43.45        1:29.94   
10  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    44.41        1:31.16   
11  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    45.56        1:32.33   
12  Emilla Ninevska  2002  Trelleborg Sim    45.14        1:33.06   
13  Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap    45.82        1:34.04   
14  Bianca Nilsson  2002  Trelleborg Sim    46.08        1:34.78   
15  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    45.98        1:35.54   
16  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb    46.42        1:35.55   
17  Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap    47.96        1:37.58   
18  Ebba Hassgård  2002  Trelleborg Sim    48.02        1:38.54   
19  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    49.40        1:41.51   
20  Mathilda Leidersdorff  2002  Trelleborg Sim    50.09        1:43.57   
21  Ronja Gingsjö  2002  Ystads Simsällskap    50.55        1:44.74   
22  Bachira El-Laham  2002  Malmö Kappsimningsklubb    50.64        1:45.27   
23  Hanna Paulsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    51.52        1:45.86   
24  Embla Hajdari  2002  Simklubben Ran    52.87        1:46.18   
25  Julia Szekely  2002  Malmö Kappsimningsklubb    52.59        1:49.68   
26  Selma Carlén  2002  Malmö Kappsimningsklubb    55.36        1:57.17   
27  Matilda Schmidt  2002  Simklubben Triton    58.93        1:59.11   
28  Malin Larsson  2002  Ystads Simsällskap    59.10        1:59.14   
29  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    55.86        2:00.41   
30  Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    59.55        2:02.76   
Ellen Johansson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    37.54        1:17.97   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    39.72        1:21.24   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.89        1:22.43   
Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    40.83        1:24.39   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    42.30        1:28.13   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    43.16        1:28.25   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton    42.93        1:29.88   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    45.85        1:32.12   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    46.70        1:36.41   
10  Hampus Jönsson  2002  Trelleborg Sim    49.00        1:38.26   
11  Philip Primetta  2002  Trelleborg Sim    49.38        1:39.24   
12  Melker Svensson  2002  Föreningen Österlen Sim    48.67        1:41.85   
13  Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    50.28        1:43.53   
14  Stefan Rajkovic  2002  Malmö Kappsimningsklubb    51.41        1:44.29   
15  Anton Jansson  2002  Trelleborg Sim    51.07        1:44.32   
16  Simon Gustafsson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    53.35        1:46.19   
17  Filip Kekeric  2002  Simklubben Sydsim    53.39        1:47.43   
18  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    53.30        1:51.31   
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            DSQ   
Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Sydsim Damer Lag 1.  2001  Simklubben Sydsim            2:08.01   
  Natalie Almasi  2001      32.49        32.49   
  Isabella Wivsätter  2001      31.99        1:04.48   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      32.37        1:36.85   
  Klara Johansson  2001      31.16        2:08.01   
                     
SK Triton Flickor Lag 1  Simklubben Triton            2:11.17   
  Sara Stenberg  2001      31.29        31.29   
  Felicia Lejox  2002      33.45        1:04.74   
  Amalia Degler  2001      33.04        1:37.78   
  Felicia Jartelius  2001      33.39        2:11.17   
                     
Trelleborg Damer Lag 1  2002  Trelleborg Sim            2:15.47   
  Isabelle Sering  2002      31.82        31.82   
  Bianca Nilsson  2002      35.13        1:06.95   
  Alva Nilsson  2001      34.65        1:41.60   
  Julia Frederiksen  2001      33.87        2:15.47   
                     
Mkk Lag 1 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            2:18.18   
  Kristina Kulcsar  2001      35.76        35.76   
  Alice Kron Larsson  2001      35.52        1:11.28   
  Alexandra Zemtsovski  2001      34.80        1:46.08   
  Josephine Mikkelsen  2002      32.10        2:18.18   
                     
Vnsk Flickor  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.18   
  Ida Larsson  2002      32.39        32.39   
  Johanna Andersson  2002      35.56        1:07.95   
  Emma Vileus  2001      34.93        1:42.88   
  Hanna Paulsson  2002      39.30        2:22.18   
                     
Lag 1 Flickor  Ystads Simsällskap            2:22.52   
  Tilde Larsson  2001      32.31        32.31   
  Lucie Ghanem  2002      36.62        1:08.93   
  Sara Melgar  2002      38.09        1:47.02   
  Maja Åkesson  2002      35.50        2:22.52   
                     
Trelleborg Damer Lag 2  Trelleborg Sim            2:26.54   
  Alice Holmdahl  2002      35.66        35.66   
  Emilla Ninevska  2002      36.58        1:12.24   
  Kajsa Broberg  2001      37.74        1:49.98   
  Felicia Schubert  2001      36.56        2:26.54   
                     
SK Ran Lag 1  2001  Simklubben Ran            2:27.32   
  Isabella Revstedt  2001      36.49        36.49   
  Mathilda Herlin  2001      34.41        1:10.90   
  Embla Hajdari  2002      41.88        1:52.78   
  Smilla Borup-Lundgren  2001      34.54        2:27.32   
                     
Mkk Lag 2 Damer  Malmö Kappsimningsklubb            2:31.05   
  Felicia Kennbäck  2001      36.70        36.70   
  Johanna Ingner  2002      35.66        1:12.36   
  Bachira El-Laham  2002      38.69        1:51.05   
  Julia Szekely  2002      40.00        2:31.05   
                     
10  Lag 2 Flickor  Ystads Simsällskap            2:40.42   
  Sonja Persson  2001      36.75        36.75   
  Ronja Gingsjö  2002      39.24        1:15.99   
  Hanna Björnsdotter  2002      38.54        1:54.53   
  Frida Johansson  2001      45.89        2:40.42   
                     
11  SK Triton Flickor Lag 2  Simklubben Triton            2:51.94   
  Emma Jörgensen  2002      37.91        37.91   
  Ellinor Forsgren  2001      45.05        1:22.96   
  Julia Stenström  2002      43.50        2:06.46   
  Matilda Schmidt  2002      45.48        2:51.94   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 29, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lag 1 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            2:02.14   
  Filip Hinderup  2001      29.82        29.82   
  Joaquin Diaz  2001      31.08        1:00.90   
  Robin Falk  2001      30.65        1:31.55   
  Samuel Wiktor  2001      30.59        2:02.14   
                     
SK Triton Pojkar Lag 1  Simklubben Triton            2:02.53   
  Gustaf Palmqvist  2001      28.95        28.95   
  Thor Grandin  2002      33.91        1:02.86   
  Felix Wetterborg  2001      29.28        1:32.14   
  Philip Stenberg  2001      30.39        2:02.53   
                     
Trelleborg Herrar Lag 1  2002  Trelleborg Sim            2:24.10   
  Oscar Klittbo  2002      35.37        35.37   
  Lukas Blennow  2001      33.00        1:08.37   
  Philip Primetta  2002      38.31        1:46.68   
  Douglas Romare  2001      37.42        2:24.10   
                     
SK Sydsim Herrar Lag 1  2001  Simklubben Sydsim            2:32.14   
  Jens Christiansen  2001      35.65        35.65   
  Jonathan Seanderdahl  2002      36.56        1:12.21   
  Filip Kekeric  2002      40.68        1:52.89   
  Vilhelm Andersson  2002      39.25        2:32.14   
                     
Mkk Lag 2 Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
Trelleborg Herrar Lag 2  2002  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  23 november 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            19.52   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            21.31   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            21.66   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            21.81   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            21.96   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            22.13   
Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            22.16   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            22.37   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            22.42   
10  Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            22.88   
11  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton            22.94   
12  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            23.08   
13  Felicia Larsson  2004  Trelleborg Sim            23.13   
14  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            24.02   
15  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            24.28   
16  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.32   
17  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            24.52   
18  Mathilda Feltberger  2004  Trelleborg Sim            24.81   
19  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            24.95   
20  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            25.18   
21  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            25.19   
22  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            25.37   
23  Julia Månsson  2004  Simklubben Triton            28.84   
24  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            28.92   
25  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            34.48   
Alva Helenius  2006  Trelleborg Sim            DNS   
Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            19.68   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            19.89   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            21.79   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            22.09   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            22.17   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            22.35   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            22.47   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            22.62   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            23.12   
10  David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            24.75   
11  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            26.34   
12  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            29.85   
13  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            36.24   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            16.51   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            16.69   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            17.66   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            17.71   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            17.78   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            18.15   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            18.48   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            18.61   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            18.88   
10  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            19.46   
11  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            19.51   
12  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            19.56   
13  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            19.60   
14  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            19.98   
15  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            20.02   
16  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            20.07   
17  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton            20.55   
18  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            20.76   
19  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            20.82   
20  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            20.86   
21  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            21.04   
22  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap            21.05   
23  Ida Danielsson  2003  Simklubben Triton            21.28   
24  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            21.33   
25  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            21.54   
26  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            21.95   
27  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            22.08   
28  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            22.14   
29  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            22.20   
30  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            23.18   
31  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            23.19   
32  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            23.30   
33  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            23.55   
34  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            24.37   
34  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            24.37   
36  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            24.55   
37  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            29.31   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Selma Berro  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            16.76   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            17.15   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            17.52   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            19.51   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            19.61   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.10   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            20.20   
Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.23   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            20.71   
10  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            20.80   
11  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            21.42   
12  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            22.76   
13  Lars-Belvin Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            25.27   
14  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            25.60   
15  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            25.63   
16  Johan Holmdahl  2003  Trelleborg Sim            27.17   
17  Filip Gezin  2003  Simklubben Ran            30.09   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            51.04   
Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            51.86   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            52.81   
Matilda Liljekvist  2004  Ystads Simsällskap            52.90   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            53.05   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            53.36   
Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            53.51   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            53.51   
Felicia Larsson  2004  Trelleborg Sim            54.25   
10  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            54.69   
11  Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            55.44   
12  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            55.77   
13  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton            55.82   
14  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            56.00   
15  Julia Jonasson  2005  Trelleborg Sim            56.03   
16  Mathilda Feltberger  2004  Trelleborg Sim            56.12   
17  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            57.15   
18  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            57.43   
19  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            58.86   
20  Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            58.89   
21  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            59.03   
22  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            59.38   
23  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Hajen            59.44   
24  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            59.59   
25  Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            59.68   
26  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            1:00.86   
27  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            1:02.26   
28  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            1:02.87   
29  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.49   
30  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            1:04.35   
31  Julia Månsson  2004  Simklubben Triton            1:04.53   
32  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim            1:05.04   
33  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.97   
34  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.05   
35  Roxenna Nenkov  2004  Trelleborg Sim            1:13.63   
36  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:21.29   
Alva Helenius  2006  Trelleborg Sim            DNS   
Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            DNS   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            DNS   
Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
Klara Juhlin  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            53.10   
Cedrik Nilsson  2004  Trelleborg Sim            53.74   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            54.71   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            54.81   
Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            54.89   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            54.90   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            54.90   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            55.25   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            57.22   
10  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            57.42   
11  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            58.04   
12  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            1:00.64   
13  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            1:02.79   
14  Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            1:04.48   
15  Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.58   
16  Daniel Choiski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            1:06.85   
17  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            1:09.31   
18  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            1:11.93   
19  Vince Ahlbeck  2006  Trelleborg Sim            1:17.30   
20  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            1:26.24   
Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 36, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            43.59   
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            44.21   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            44.98   
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            45.17   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            46.38   
Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            46.66   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.11   
Kajsa Andersson  2003  Simklubben Triton            47.14   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            47.60   
10  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            47.80   
11  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            48.98   
12  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            49.94   
13  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton            50.43   
14  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            51.19   
15  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            51.65   
16  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            51.85   
17  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.92   
17  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            51.92   
19  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            52.18   
20  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            52.42   
21  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.84   
22  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            53.61   
23  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            54.14   
24  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            54.27   
25  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            54.48   
26  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            54.60   
27  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            54.70   
28  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            54.71   
29  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            54.88   
30  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            55.29   
31  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            55.33   
32  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            55.35   
33  Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            55.52   
33  Ida Danielsson  2003  Simklubben Triton            55.52   
35  Elsa Walter  2003  Ystads Simsällskap            55.87   
36  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap            56.25   
37  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            56.45   
38  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            57.39   
39  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            57.99   
40  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            58.68   
41  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            59.44   
42  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            59.84   
43  Tina Leiner  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.76   
44  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.33   
45  Selma Berro  2003  Simklubben Ran            1:01.46   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Anna Sofia Kjerfve  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            DSQ   
Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            46.35   
Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            47.83   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            48.48   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            51.05   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            51.44   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.15   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            52.82   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            53.64   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            54.35   
10  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            54.46   
11  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            55.44   
12  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            55.76   
13  Fabian Paradis  2003  Simklubben Triton            55.78   
14  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            55.91   
15  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            56.41   
16  Lars-Belvin Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            57.10   
17  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            57.25   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            58.08   
19  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:00.31   
20  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.43   
21  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            1:02.76   
22  Johan Holmdahl  2003  Trelleborg Sim            1:03.60   
23  Filip Gezin  2003  Simklubben Ran            1:05.40   
24  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            1:07.08   
Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Liljenfors  2004  Trelleborg Sim            39.18   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            40.39   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            40.53   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            41.41   
Karolina Clair  2004  Trelleborg Sim            41.41   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            42.62   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            42.86   
Jenny Ek  2004  Ystads Simsällskap            43.07   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            44.48   
10  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            44.58   
11  Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            44.64   
12  Hanne Husby  2004  Simsällskapet Iden            44.67   
13  Anna Stenberg  2005  Simklubben Triton            45.00   
14  Felicia Larsson  2004  Trelleborg Sim            45.06   
15  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            45.12   
16  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            46.48   
17  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.12   
18  Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.39   
19  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            47.40   
20  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            47.82   
21  Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            47.96   
22  Saskia Kaminski  2004  Föreningen Sim Team Engelholm            48.24   
23  Anna Gerstenfeld  2004  Malmö Kappsimningsklubb            48.27   
24  Mathilda Feltberger  2004  Trelleborg Sim            48.35   
25  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            49.55   
26  Frida Sirhagen  2004  Simklubben Hajen            50.21   
27  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            50.36   
28  Julia Jonasson  2005  Trelleborg Sim            50.62   
29  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            51.19   
30  Klara Juhlin  2004  Malmö Kappsimningsklubb            52.06   
31  Ivana Dzudovic  2004  Simklubben Ran            52.56   
32  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            52.69   
33  Ellen Westerblad  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            52.95   
34  Hanna Plym  2005  Trelleborg Sim            55.23   
35  Julia Månsson  2004  Simklubben Triton            57.20   
36  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            58.28   
37  Sophia Andrén  2004  Simklubben Ran            1:00.29   
38  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:18.38   
39  Roxenna Nenkov  2004  Trelleborg Sim            1:26.37   
Alva Helenius  2006  Trelleborg Sim            DNS   
Antonia Leidersdorff  2005  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            39.11   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            41.79   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            42.16   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            42.17   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            43.00   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim            43.09   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap            43.80   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden            44.81   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.68   
10  Adam Olsson-Lindhé  2004  Trelleborg Sim            47.76   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            47.78   
12  Lukas Nilsson  2004  Föreningen Österlen Sim            47.80   
13  Cedrik Nilsson  2004  Trelleborg Sim            49.61   
14  David Olofsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            50.33   
15  Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton            50.47   
16  Daniel Choiski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            53.85   
17  Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            57.17   
18  Viggo Lindestam  2005  Simklubben Sydsim            57.97   
19  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            1:02.29   
20  Seth Nillund  2005  Trelleborg Sim            1:06.19   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            DNS   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
Olof Larsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Wivsätter  2003  Simklubben Sydsim            34.03   
Ester Eilertsson  2003  Trelleborg Sim            34.07   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            34.24   
Emma Feltberger  2003  Trelleborg Sim            34.83   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            35.39   
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen            35.69   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            36.44   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            36.57   
Melina Torres  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.06   
10  Josefin Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            37.62   
11  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            38.28   
12  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            38.95   
13  Viktoria Dellhede  2003  Simsällskapet Iden            39.25   
14  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            39.45   
15  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            39.64   
16  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            39.95   
17  Aliah Moberg  2003  Simklubben Hajen            40.07   
18  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            40.18   
19  Alva Hansson  2003  Ystads Simsällskap            40.23   
20  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            40.52   
21  Emelie Persson  2003  Simsällskapet Iden            40.69   
22  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            41.18   
23  Filippa Jönsson  2003  Simklubben Triton            41.22   
24  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            41.32   
25  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            41.34   
26  Elin Lundberg  2003  Föreningen Österlen Sim            41.91   
27  Emilia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            41.95   
28  Tilde Thorsson  2003  Simklubben Hajen            42.05   
29  Ida Danielsson  2003  Simklubben Triton            42.26   
30  Tilda Fredriksson  2003  Simklubben Hajen            42.73   
31  Lejla Beganovic  2003  Malmö Kappsimningsklubb            43.77   
32  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            43.80   
33  Kajsa Andersson  2003  Simklubben Triton            44.13   
34  Nicole Ahlbeck  2003  Malmö Kappsimningsklubb            44.28   
35  Olivia Hansson  2003  Föreningen Österlen Sim            44.63   
36  Sofia Dzudovic  2003  Simklubben Ran            45.09   
37  Nora Nilsson  2003  Föreningen Österlen Sim            45.44   
38  Ellen Jespersen  2003  Ystads Simsällskap            46.18   
39  Agnes Gustafsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            46.69   
40  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            48.19   
41  Elin Edlund  2003  Simklubben Ran            48.78   
42  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            49.89   
43  Selma Berro  2003  Simklubben Ran            51.45   
44  Linnea Dahlin  2003  Simklubben Sydsim            52.05   
45  Anna Sofia Kjerfve  2003  Malmö Kappsimningsklubb            52.83   
46  Elina Ohrberg  2003  Simklubben Hajen            53.59   
47  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.68   
Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            DNS   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            35.49   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            36.19   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            36.64   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.07   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            37.87   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            38.61   
Jasin Bajram  2003  Malmö Kappsimningsklubb            38.89   
Oskar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim            39.76   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            40.32   
10  Jonatan Holmquist  2003  Trelleborg Sim            40.59   
11  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.32   
12  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            42.91   
13  Eddie Nilsson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            45.48   
14  Johan Holmdahl  2003  Trelleborg Sim            45.71   
15  Linus Olsson Hansson  2003  Ystads Simsällskap            45.99   
16  Fabian Paradis  2003  Simklubben Triton            47.57   
17  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            48.39   
18  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.45   
19  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            49.85   
20  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            51.82   
21  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Triton            51.93   
22  Filip Gezin  2003  Simklubben Ran            53.94   
23  Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            56.01   
24  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            57.31   
Andre Wester  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
Lars-Belvin Larsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Theo Dofeldt  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Föreningen Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 42, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trelleborg Flickor 1  Trelleborg Sim            2:43.08   
  Linnea Liljenfors  2004      45.20        45.20   
  Emma Feltberger  2003      44.48        1:29.68   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      40.32        2:10.00   
  Ester Eilertsson  2003      33.08        2:43.08   
                     
SK Hajen Lag 1  2012  Simklubben Hajen            2:46.19   
  Ella Jeppsson  2003      42.08