Resultater for STT Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.54 | 1:43.22 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.79 | 1:46.20 | |||||
3 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.27 | 1:51.84 | |||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.18 | 1:53.13 | |||||
5 | Nilla Stevnhoved | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 53.99 | 1:56.38 | |||||
6 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.99 | 1:57.47 | |||||
7 | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.79 | 1:58.77 | |||||
8 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.88 | 1:59.14 | |||||
9 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.96 | 1:59.66 | |||||
10 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 59.51 | 2:00.03 | |||||
11 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 56.38 | 2:01.11 | |||||
12 | Emma Thorsen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 58.86 | 2:02.81 | |||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.85 | 2:03.93 | |||||
14 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.03 | 2:08.42 | |||||
15 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.91 | 2:09.58 | |||||
16 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.15 | 2:10.41 | |||||
17 | Esther Haugbøl | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.75 | 2:14.07 | |||||
18 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.67 | 2:15.30 | |||||
19 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.80 | 2:17.32 | |||||
20 | Sif Falkenberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.34 | 2:24.61 | |||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej samt. berør 75 m | |||||
- | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej samtid. berør 75m | |||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ryg afslutet på mave | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.51 | 1:20.45 | |||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.16 | 1:25.40 | |||||
3 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.05 | 1:27.50 | |||||
4 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.39 | 1:28.82 | |||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | 1:28.85 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.97 | 1:28.98 | |||||
7 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.99 | 1:29.64 | |||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.33 | 1:30.66 | |||||
9 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:30.78 | |||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.19 | 1:31.58 | |||||
11 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.18 | 1:31.96 | |||||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.98 | 1:32.89 | |||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 46.21 | 1:33.23 | |||||
14 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.11 | 1:33.78 | |||||
15 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.43 | 1:34.31 | |||||
16 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 45.84 | 1:35.22 | |||||
17 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.47 | 1:35.28 | |||||
18 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.54 | 1:37.25 | |||||
19 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.98 | 1:37.27 | |||||
20 | Natalie M. Hansen | 2002 | Haslev Svømmeklub | 50.13 | 1:39.68 | |||||
21 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:40.00 | |||||
22 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.81 | 1:40.11 | |||||
23 | Katja Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 46.47 | 1:40.64 | |||||
24 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.91 | 1:40.72 | |||||
25 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.83 | 1:41.01 | |||||
26 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.25 | 1:41.19 | |||||
27 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.16 | 1:42.13 | |||||
28 | Rikke Taul Thomn | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.76 | 1:42.35 | |||||
29 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.33 | 1:43.91 | |||||
30 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.70 | 1:44.02 | |||||
31 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.31 | 1:46.95 | |||||
32 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.79 | 1:47.16 | |||||
33 | Emma Karstenberg | 2002 | Haslev Svømmeklub | 53.33 | 1:48.60 | |||||
34 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 53.50 | 1:50.05 | |||||
34 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.80 | 1:50.05 | |||||
36 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.32 | 1:52.10 | |||||
37 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.54 | 1:52.76 | |||||
38 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.54 | 1:53.13 | |||||
39 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.84 | 1:53.32 | |||||
40 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 58.11 | 1:53.87 | |||||
41 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 55.99 | 1:54.58 | |||||
42 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.71 | 1:56.67 | |||||
43 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 56.96 | 1:59.89 | |||||
44 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 56.96 | 2:00.23 | |||||
45 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 58.12 | 2:00.93 | |||||
46 | Anna Lerkenfeldt Frost | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.69 | ||||||
47 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 2:12.39 | ||||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ryg afslutet på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:42 |