Results for Vestkyst Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 552 | 26.52 | 54.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 507 | 27.45 | 56.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Andreas Sehested | 1996 | 502 | 27.33 | 56.51 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 483 | 28.24 | 57.27 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 459 | 28.36 | 58.23 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Martin Kollerup | 1995 | 451 | 28.52 | 58.60 | |||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 441 | 27.99 | 59.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | 439 | 28.94 | 59.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Jensen | 1998 | 437 | 28.74 | 59.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | 437 | 28.75 | 59.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 428 | 28.55 | 59.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Christian Kaul | 1998 | 423 | 29.21 | 59.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Grene | 1998 | 421 | 29.06 | 59.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kenneth Aaberg | 1995 | 414 | 29.39 | 1:00.29 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Alex Terp | 1997 | 411 | 28.86 | 1:00.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 403 | 29.60 | 1:00.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 386 | 29.16 | 1:01.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Gregers Wittenberg | 1995 | 363 | 30.43 | 1:02.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Søren Bisgaard | 1998 | 357 | 30.78 | 1:03.31 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Frederik Rasmussen | 1997 | 349 | 30.27 | 1:03.77 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Andreas Nielsen | 1994 | 348 | 30.25 | 1:03.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 345 | 30.40 | 1:04.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Mathiesen | 1998 | 339 | 30.79 | 1:04.39 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
24 | Anders Lund Hansen | 1994 | 331 | 31.81 | 1:04.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jakob Magnusson | 1998 | 328 | 31.52 | 1:05.16 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jeppe Marquardt Smedegaar | 1996 | 319 | 31.89 | 1:05.71 | |||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 310 | 31.93 | 1:06.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 282 | 33.35 | 1:08.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Hald | 1996 | 271 | 33.26 | 1:09.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 239 | 35.16 | 1:12.36 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Martin Lønstrup | 1993 | 227 | 34.51 | 1:13.64 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Joachim Erlandsen | 1998 | 216 | 35.53 | 1:14.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Peter van Aken | 1998 | 123 | 42.47 | 1:30.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 518 | 27.70 | 55.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 508 | 27.54 | 56.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 466 | 28.41 | 57.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 449 | 28.72 | 58.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 374 | 29.50 | 1:02.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 368 | 30.66 | 1:02.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | 361 | 30.69 | 1:03.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Kær | 1999 | 361 | 30.52 | 1:03.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 355 | 31.16 | 1:03.42 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 345 | 31.91 | 1:04.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rares Oprescu | 1999 | 343 | 31.14 | 1:04.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | 308 | 32.46 | 1:06.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 306 | 32.03 | 1:06.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 306 | 32.11 | 1:06.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Kristian Ravnborg | 1999 | 291 | 33.27 | 1:07.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 273 | 33.18 | 1:09.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Jonathan Lee | 1999 | 270 | 33.82 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Oliver Gravgaard | 2000 | 267 | 33.18 | 1:09.79 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Mathias Sønderby | 2000 | 263 | 33.60 | 1:10.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Oliver Christensen | 2000 | 262 | 34.17 | 1:10.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Bech | 2000 | 258 | 33.49 | 1:10.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | 253 | 34.48 | 1:11.02 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Bernhard Andersen | 2000 | 247 | 34.70 | 1:11.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads F. Nielsen | 1999 | 244 | 34.56 | 1:11.89 | |||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Daniel Schytte | 2000 | 243 | 34.10 | 1:11.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lau Lindquist | 1999 | 235 | 35.68 | 1:12.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 218 | 36.48 | 1:14.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 216 | 36.32 | 1:14.86 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 200 | 36.20 | 1:16.82 | |||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Emil Steenhold | 2000 | 198 | 35.90 | 1:16.98 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Jacob B. Lund | 1999 | 190 | 36.29 | 1:18.07 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Casper Ramsdahl | 2000 | 166 | 40.29 | 1:21.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | 362 | 30.05 | 1:03.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 326 | 30.62 | 1:05.28 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 321 | 31.38 | 1:05.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 315 | 31.62 | 1:06.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 2001 | 310 | 32.65 | 1:06.39 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 290 | 32.61 | 1:07.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 280 | 32.84 | 1:08.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johann Kristian Møller | 2001 | 279 | 33.16 | 1:08.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Kristoffer L Madsen | 2001 | 278 | 33.78 | 1:08.81 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Mads Kloster | 2002 | 264 | 33.79 | 1:10.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Frydenholm | 2001 | 240 | 35.39 | 1:12.24 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | 211 | 35.95 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Lukas Jeppesen | 2001 | 204 | 37.17 | 1:16.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Oliver Veile | 2001 | 204 | 36.46 | 1:16.34 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Frederik Møller | 2002 | 202 | 35.52 | 1:16.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 201 | 37.19 | 1:16.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | 198 | 37.15 | 1:17.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Anders Eenberg | 2001 | 198 | 37.39 | 1:17.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 183 | 37.91 | 1:19.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Parsa Hosini | 2001 | 182 | 38.33 | 1:19.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | 178 | 39.25 | 1:19.82 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Brinch | 2002 | 173 | 38.57 | 1:20.64 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Andreas Blaaberg | 2002 | 160 | 39.44 | 1:22.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 159 | 39.72 | 1:22.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Jakob Kobberø | 2001 | 154 | 38.83 | 1:23.81 | |||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Joakim Mortensen | 2002 | 140 | 41.29 | 1:26.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Morten Kaul | 2002 | 139 | 40.88 | 1:26.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sigurd Raahede Nielsen | 2001 | 139 | 41.62 | 1:26.73 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Luis Veldsquez | 2001 | 138 | 40.86 | 1:26.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 133 | 41.00 | 1:27.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Sande | 2001 | 130 | 41.94 | 1:28.50 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niclas Stølegaard | 2001 | 127 | 41.21 | 1:29.20 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jonas Ussing | 2002 | 119 | 42.58 | 1:31.23 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Magnus Brix Dall | 2001 | 98 | 46.26 | 1:37.43 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
35 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 94 | 44.52 | 1:38.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frederik Jessen | 2002 | 88 | 47.95 | 1:40.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 80 | 50.01 | 1:44.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Andreas Jytzler | 2002 | 78 | 49.97 | 1:44.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kragh | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: JP maskinfabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 194 | 37.59 | 1:17.61 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 177 | 36.94 | 1:19.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Veile | 2003 | 145 | 41.21 | 1:25.40 | |||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 145 | 41.49 | 1:25.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 132 | 41.36 | 1:28.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 130 | 42.36 | 1:28.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Daniel Damsbo | 2003 | 130 | 41.39 | 1:28.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Lucas Oprescu | 2004 | 124 | 41.82 | 1:30.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 103 | 44.23 | 1:35.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 95 | 47.23 | 1:38.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | 81 | 50.15 | 1:43.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Iversen | 2004 | 77 | 49.31 | 1:45.55 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 70 | 50.42 | 1:49.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Bladt | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |