2019-12-05   21:57:16
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2013

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:42   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    520  28.71  1:02.44  1:43.54    2:16.28   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Anders Juul Rasmussen  1997    441  31.55  1:08.36  1:50.85    2:23.95   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Kristian Hermiz  1998    438  31.00  1:11.17  1:50.65    2:24.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Casper Trier Jensen  1996    407  31.85  1:10.94  1:54.56    2:27.93   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Christian Kaul  1998    387  34.32  1:11.50  1:56.89    2:30.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mikkel Sandberg Andersen  1998    381  32.98  1:12.21  1:57.19    2:31.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Gregers Wittenberg  1995    369  31.69  1:11.22  1:56.92    2:32.81   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    321  34.20  1:14.56  2:03.35    2:39.98   
  Aars SvÝmmeklub                   
                     
Jonas Mathiesen  1998    289  35.83  1:20.19  2:09.50    2:45.66   
  Delta SvÝm                   
                     
10  Mads Juul  1997    289  35.53  1:20.85  2:07.61    2:45.77   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
11  Mads Hald  1996    248  35.13  1:20.71  2:12.32    2:54.28   
  Aars SvÝmmeklub                   
                     
12  Martin LÝnstrup  1993    195  36.50  1:27.26  2:21.89    3:08.87   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Jeppe Marquardt Smedegaar  1996              DSQ  1 hŚnd i vend v125 
  Durup IF                   
                     
Nicolai Grene  1998              DSQ  indslag pŚ mave v100 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    513  29.44  1:04.44  1:46.51    2:16.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    504  28.69  1:05.60  1:47.11    2:17.74   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    499  29.66  1:06.09  1:45.60    2:18.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    466  30.33  1:07.18  1:48.90    2:21.32   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Andreas Hansen  2000    437  31.27  1:07.81  1:51.60    2:24.40   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Martin Szokody  1999    338  34.62  1:16.00  2:01.78    2:37.34   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Janus Halbirk  2000    301  38.41  1:19.17  2:07.14    2:43.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Mose  2000    281  35.58  1:18.68  2:09.11    2:47.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mark Jensby Madsen  1999    274  36.92  1:24.74  2:12.67    2:48.70   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
10  Oliver FrÝsig  2000    256  37.97  1:22.65  2:13.74    2:52.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Oliver Christensen  2000    240  39.58  1:21.28  2:16.39    2:56.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Oliver Gravgaard  2000    232  40.14  1:23.63  2:19.21    2:58.27   
  Delta SvÝm                   
                     
13  Kristian Ravnborg  1999    225  38.71  1:26.31  2:22.77    3:00.19   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
14  Oliver Bech  2000    220  40.68  1:29.03  2:24.72    3:01.55   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
15  Jacob B. Lund  1999    180  41.69  1:30.72  2:27.49    3:13.96   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Laurits Kaaber  1999              DSQ  ryg ej afslut pŚ ryg 
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Victor Grandjean  2001    344  34.75  1:16.03  2:02.43    2:36.35   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Anders Rasmussen  2001    311  36.98  1:18.12  2:05.71    2:41.64   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Grene  2001    278  37.98  1:20.42  2:10.35    2:47.97   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Anders Nielsen  2001    276  37.32  1:21.53  2:12.55    2:48.33   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Martin H. Abel  2001    249  37.11  1:19.18  2:17.37    2:54.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Oliver Kjśrgaard  2001    226  41.00  1:26.96  2:20.19    2:59.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mads Frydenholm  2001    215  41.91  1:25.63  2:23.61    3:02.97   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Jacob Christensen  2002    180  44.95  1:33.09  2:29.47    3:13.82   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Parsa Hosini  2001    172  41.47  1:33.28  2:31.72    3:16.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Emil Carstensen  2002    151  45.08  1:36.04  2:40.09    3:25.57   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
11  Jacob Schelde Jensen  2001    151  50.20  1:40.91  2:43.32    3:25.81   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
12  Oliver Veile  2001    147    1:38.75  2:42.78    3:27.71   
  Durup IF                   
                     
13  Alexander Poulsen  2002    139  46.93  1:38.44  2:40.88    3:31.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Victor Sande  2001    135  49.97  1:46.08  2:47.07    3:33.28   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
15  Erik NÝrgŚrd Boysen  2001    108  50.74  1:46.28  2:53.93    3:49.97   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Kasper Winther Larsen  2001              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Christian Heide Nielsen  2002              DSQ  1 hŚnd i vend v50 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: Blue Water Shipping 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Jonas Krammer Knudsen  2003    131  54.08  1:46.07  2:49.17    3:35.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:09   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 2, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: OK Benzin 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Signe Nielsen  1998    594  32.36  1:10.42  1:53.20    2:28.22   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Sara Sofia Benzarti  1997    412  37.31  1:20.28  2:08.94    2:47.32   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde SÝrensen  1996    400  38.02  1:19.86  2:11.07    2:49.09   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Freja K. Hyldgaard  1998    384  38.21  1:21.39  2:12.19    2:51.38   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Kathrine Breum  1997    340  38.91  1:23.68  2:15.70    2:58.52   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
Maria Ingvardsen  1997    332  41.21  1:27.12  2:16.60    2:59.77   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
Camilla M Kristensen  1998    329  39.25  1:23.81  2:16.91    3:00.41   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Elena Furman  1994    313  38.81  1:27.18  2:24.08    3:03.39   
  Swim Team Djursland                   
                     
Natasja Furman  1996    230  44.07  1:39.49  2:38.34    3:23.23   
  Swim Team Djursland                   
                     
 
LÝb 2, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: OK Benzin 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Martha Andersen  1999    505  35.89  1:16.02  2:02.42    2:36.39   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Anna Emilie Hansen  1999    503  34.53  1:13.73  2:00.32    2:36.61   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Louise Kronborg Frandsen  1999    438  37.63  1:18.34  2:07.16    2:43.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Sofie West  2000    430    1:15.42  2:07.08    2:45.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ane Wildenschild  2000    413  38.50  1:20.44  2:10.26    2:47.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Emilie Neelum Ludvigsen  1999    397  36.87  1:18.36  2:11.38    2:49.50   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Line Nielsen  1999    377  38.55  1:21.86  2:12.99    2:52.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Sarah Tvilling  2000    375  39.99  1:22.63  2:15.09    2:52.64   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Olivia Jensen  2000    356  39.78  1:22.86  2:15.58    2:55.66   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
10  Sissel L. Madsen  1999    354  38.08  1:22.84  2:17.17    2:55.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Julie Henriksen  2000    316  40.99  1:27.06  2:23.51    3:02.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Mai Heilmann  2000    300  39.44  1:26.93  2:22.46    3:06.00   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
13  Freja Maack Lykke  2000    299  39.38  1:28.54  2:25.31    3:06.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Julie Illeborg Jensen  2000    237  43.52  1:36.88  2:33.89    3:21.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Johanne Kappel  1999    212  49.68  1:40.90  2:40.91    3:28.75   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Line Bśk Thulin  2000              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Camilla Veile  2000              DSQ  1 hŚnd i vend v150 
  Durup IF                   
                     
Stine Kromann  1999              DSQ  ej samt berÝr v150 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 2, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: OK Benzin 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    577  32.39  1:09.80  1:55.33    2:29.64   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Maria MÝller Glargaard  2001    462  36.79  1:20.11  2:02.86    2:41.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Michelle Jatta  2001    421  37.62  1:20.86  2:07.56    2:46.23   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    399  38.58  1:24.29  2:09.53    2:49.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Louise Hvarre  2001    380  37.39  1:20.85  2:12.77    2:51.93   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Thea SÝe Bach  2002    346  42.98  1:25.58  2:18.27    2:57.34   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Julie Gadgaard  2001    330  42.34  1:25.57  2:19.27    3:00.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ester Helth MÝller  2001    316  41.59  1:27.53  2:19.49    3:02.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Clara B. Tolstrup  2001    305  41.59  1:29.18  2:22.75    3:05.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
10  Karla Sejling  2001    283  40.14  1:29.08  2:26.31    3:09.76   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
11  Thilde Timmermand  2002    264  43.86  1:32.42  2:30.26    3:14.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Carina Bro  2001    243  47.55  1:38.54  2:36.44    3:19.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Julie Kappel Petersen  2002    241  45.75  1:35.28  2:35.21    3:20.18   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
14  Sif Rubśk  2001    220  49.53  1:39.98  2:38.47    3:26.20   
  Delta SvÝm                   
                     
15  Emma JÝrgensen  2001    218  50.07  1:40.69  2:42.72    3:26.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
16  Frederikke Skau Hansen  2002    218  51.11  1:43.00  2:43.33    3:26.89   
  Delta SvÝm                   
                     
17  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002    202  53.27  1:46.63  2:49.25    3:32.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
18  Astrid Nielsen  2002    193  52.91  1:47.13  2:46.32    3:35.35   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
19  Lea Brink Strandmark  2002    185  53.57  1:48.32  2:47.06    3:38.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
20  Cecilie Christensen  2002    177  51.39  1:47.83  2:49.15    3:41.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
21  Pernille Harbo  2001    175  47.96  1:43.10  2:54.55    3:42.61   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Freja MÝller SchjÝtt  2001              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ellen Nielsen  2001              DSQ  tyvstart 
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
 
LÝb 2, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: OK Benzin 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Selma Pruzljanin  2003    241  49.26  1:38.70  2:35.88    3:20.15   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    189  51.86  1:42.39  2:49.54    3:36.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Camilla Kjśr  2003    151  57.35  1:53.66  3:02.31    3:53.82   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Cecilie Bang  2003              DSQ  tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:39   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Danibo 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    545          24.84   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Mikkel Jensen  1995    520          25.24   
  Delta SvÝm                   
Malthe Lindquist  1996    490          25.74   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
Frederik F. Nielsen  1994    480          25.92   
  Delta SvÝm                   
Martin Kollerup  1995    457          26.35   
  Swim Team Djursland                   
Mikkel Hvidholm  1998    455          26.39   
  Delta SvÝm                   
Emil Ruben Kjśr  1994    429          26.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Jacob Jensen  1998    421          27.08   
  Delta SvÝm                   
Alex Terp  1997    418          27.14   
  Struer SvÝmmeklub                   
10  Christian Kaul  1998    414          27.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
11  Anders Esbjerg Nielsen  1997    411          27.29   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
12  Sigurd Kehlet  1993    411          27.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
13  Casper Trier Jensen  1996    408          27.35   
  Struer SvÝmmeklub                   
14  Andreas Nielsen  1994    397          27.62   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
15  Kenneth Aaberg  1995    378          28.07   
  Delta SvÝm                   
16  Jeppe Marquardt Smedegaar  1996    348          28.84   
  Durup IF                   
17  Anders Lund Hansen  1994    337          29.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Mikkel Sandberg Andersen  1998    330          29.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
19  Jakob Magnusson  1998    322          29.60   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
20  Gregers Wittenberg  1995    307          30.07   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
21  Nicolai Bruun Thomsen  1997    289          30.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
22  Mads Hald  1996    276          31.16   
  Aars SvÝmmeklub                   
23  Martin LÝnstrup  1993    261          31.76   
  Struer SvÝmmeklub                   
24  Anders Ballisager Hansen  1998    259          31.84   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
Mathias Maarbjerg Toft  1998              DSQ  tyvstart 
  Aars SvÝmmeklub                   
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Danibo 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    498          25.61   
  Struer SvÝmmeklub                   
Casper Eickhardt  1999    480          25.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Mikkel Gadgaard  1999    453          26.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Magnus Carstensen  1999    409          27.33   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Alexander F. SÝrensen  1999    383          27.95   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
William Kaaber  1999    372          28.22   
  Struer SvÝmmeklub                   
Jakob Juul  2000    344          28.97   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Mathias Kśr  1999    342          29.01   
  Struer SvÝmmeklub                   
Laurits Kaaber  1999    338          29.14   
  Struer SvÝmmeklub                   
10  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    322          29.59   
  Struer SvÝmmeklub                   
11  Rares Oprescu  1999    313          29.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
12  Lau Lindquist  1999    308          30.05   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
13  Ricky L. Mortensen  1999    306          30.11   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
14  Mark Jensby Madsen  1999    306          30.12   
  Thisted SvÝmmeklub                   
15  Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    302          30.23   
  Thisted SvÝmmeklub                   
16  Martin Szokody  1999    292          30.58   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
17  Kristian Ravnborg  1999    280          31.00   
  Struer SvÝmmeklub                   
18  Jonathan Lee  1999    277          31.12   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
19  Mathias SÝnderby  2000    277          31.14   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
20  Asger Denert-Nielsen  1999    274          31.25   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
21  Oliver Gravgaard  2000    265          31.58   
  Delta SvÝm                   
22  Oliver Bech  2000    264          31.61   
  Thisted SvÝmmeklub                   
23  Mads F. Nielsen  1999    260          31.80   
  Durup IF                   
24  Emil Steenhold  2000    242          32.56   
  Delta SvÝm                   
25  Mathias Brink Thomasen  2000    234          32.90   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
26  Oliver Christensen  2000    232          32.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
27  Kristian Avnskov Pedersen  1999    212          34.04   
  Durup IF                   
28  Oliver Rosenvinge-GrÝnne  2000    211          34.05   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
29  Jacob Nyvang Jensen  1999    206          34.37   
  Thisted SvÝmmeklub                   
30  Casper Ramsdahl  2000    160          37.39   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Nikolai Lund KŁhne  2000              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Jacob B. Lund  1999              DSQ  tyvstart 
  SvÝmmeklubben Tempo                   
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Danibo 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Victor Grandjean  2001    341          29.05   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Mads SÝrensen  2001    306          30.12   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Oliver MÝlby  2001    305          30.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Mads Jensen  2001    279          31.05   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Jakob Grene  2001    270          31.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Kristoffer L Madsen  2001    270          31.38   
  Delta SvÝm                   
Martin H. Abel  2001    267          31.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Mads Kloster  2002    261          31.76   
  Thisted SvÝmmeklub                   
Mads Frydenholm  2001    235          32.85   
  Vejen SvÝmmeklub                   
10  Benjamin Rohde  2001    219          33.66   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
11  Anders Eenberg  2001    201          34.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
12  Parsa Hosini  2001    194          35.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
13  Jacob Schelde Jensen  2001    194          35.06   
  Vejen SvÝmmeklub                   
14  Jakob KobberÝ  2001    191          35.22   
  Durup IF                   
15  Emil Frydenholm  2002    165          36.94   
  Vejen SvÝmmeklub                   
16  Casper Brinch  2002    162          37.17   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
17  Joakim Mortensen  2002    155          37.72   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
18  Oliver Veile  2001    154          37.81   
  Durup IF                   
19  Emil Carstensen  2002    151          38.08   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
20  Kristoffer Erbo Kjśr  2001    149          38.28   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
21  Christian Heide Nielsen  2002    144          38.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
22  Victor Sande  2001    143          38.75   
  Vejen SvÝmmeklub                   
23  Luis Veldsquez  2001    141          38.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
24  Sigurd Raahede Nielsen  2001    141          38.97   
  Delta SvÝm                   
25  Alexander Poulsen  2002    128          40.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
26  Erik NÝrgŚrd Boysen  2001    114          41.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
27  Frederik Jessen  2002    100          43.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
28  Andreas Jytzler  2002    93          44.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
29  Jeppe Ballisager Hansen  2001    76          47.85   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
Kasper Winther Larsen  2001              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: Danibo 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Malthe Elkjśr  2003    194          35.02   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Jonas Krammer Knudsen  2003    191          35.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Benjamin Bodal  2003    182          35.82   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Sebastian Veile  2003    133          39.75   
  Durup IF                   
Tobias Svenningsen  2003    115          41.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Lucas Oprescu  2004    114          41.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Anders Mose  2004    111          42.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Sune Lyngesen  2003    99          43.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Mads Iversen  2004    84          46.28   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
10  Oliver Hostrup Sahlberg  2003    68          49.59   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:54   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: M J RengÝring 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mia Jensen  1998    585          27.79   
  Delta SvÝm                   
Pernille H. Gravgaard  1997    549          28.38   
  Delta SvÝm                   
Karina SÝrensen  1995    532          28.68   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Laura Glerup Jensen  1998    499          29.30   
  Durup IF                   
Mikala Mai Halbirk  1998    480          29.69   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Elisabeth Katballe  1997    475          29.78   
  Swim Team Djursland                   
Laura Mathilde Elkjśr  1998    465          30.01   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Maria Heiberg Larsen  1998    451          30.30   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Sara Sofia Benzarti  1997    432          30.75   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
10  Mathilde SÝrensen  1996    431          30.76   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
11  Mathilde Hansen  1998    410          31.29   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
12  Alberte Pedersen  1998    406          31.38   
  Delta SvÝm                   
13  Kirstine Theilgaard  1997    398          31.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Sille Raahede Nielsen  1998    387          31.89   
  Delta SvÝm                   
15  Line Juul Nielsen  1997    387          31.90   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
16  Simone Larsen  1996    385          31.94   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
17  Stine T. SÝndergaard  1998    380          32.09   
  Holstebro SvÝmme Club                   
18  Vibeke Mikkelsen  1996    359          32.71   
  Swim Team Djursland                   
19  Josefine Gjern  1998    351          32.94   
  Swim Team Djursland                   
20  Elena Furman  1994    343          33.20   
  Swim Team Djursland                   
21  Kathrine Breum  1997    335          33.45   
  SvÝmmeklubben S 68                   
22  Maria Ingvardsen  1997    331          33.61   
  SvÝmmeklubben S 68                   
23  Camilla M Kristensen  1998    309          34.39   
  Struer SvÝmmeklub                   
24  Katrine Christensen  1996    283          35.38   
  Vejen SvÝmmeklub                   
25  Vicki Jensen  1998    282          35.44   
  Struer SvÝmmeklub                   
Ani FrÝslev Hansen  1998              DNS   
  Durup IF                   
Line Niss Bjerregaard  1998              DSQ  tyvstart 
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: M J RengÝring 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Snitgaard  2000    489          29.51   
  Struer SvÝmmeklub                   
Marie K. Mikkelsen  2000    459          30.13   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    458          30.15   
  Struer SvÝmmeklub                   
Martha Andersen  1999    443          30.49   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Kirstine M. Pedersen  1999    436          30.64   
  Delta SvÝm                   
Kristine LÝnne  2000    431          30.76   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Sofie West  2000    415          31.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Emma Katballe  1999    410          31.28   
  Swim Team Djursland                   
Celina Langtoft  1999    407          31.36   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
10  Line Nielsen  1999    400          31.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
11  Johanne A. Christiansen  2000    399          31.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
12  Helene Olesen  2000    398          31.59   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
13  Louise Kronborg Frandsen  1999    393          31.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Sarah Tvilling  2000    391          31.77   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
15  Ane Wildenschild  2000    390          31.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Emma Lykke Holm  2000    386          31.93   
  Delta SvÝm                   
16  Sissel L. Madsen  1999    386          31.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Cathrine Skau Hansen  1999    383          31.99   
  Delta SvÝm                   
19  Emilie Neelum Ludvigsen  1999    380          32.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
20  Louise Buch KjÝlby  1999    379          32.12   
  Delta SvÝm                   
21  Julie Henriksen  2000    357          32.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
22  Vicky Rohde  1999    357          32.76   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
23  Camilla Heide Nielsen  2000    352          32.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
24  Lisa Terp  1999    352          32.92   
  Struer SvÝmmeklub                   
25  Enya Lindum Eskildsen  2000    347          33.08   
  Delta SvÝm                   
26  Victoria Lysholm Bach  1999    340          33.30   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
27  Mette Kargo-Petersen  2000    326          33.75   
  Vejen SvÝmmeklub                   
28  Nanette Nikolajsen  2000    324          33.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
29  Melissa Furman  1999    314          34.18   
  Swim Team Djursland                   
30  Laura Schulz Mikkelsen  2000    305          34.54   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
31  Mie Kirstine Nikolajsen  1999    302          34.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
32  Camilla Veile  2000    295          34.89   
  Durup IF                   
33  Freja Maack Lykke  2000    292          35.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
34  Julie Illeborg Jensen  2000    283          35.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
35  Stine Kromann  1999    283          35.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
36  Line Teilberg Madsen  2000    279          35.58   
  Thisted SvÝmmeklub                   
37  Mai Heilmann  2000    277          35.66   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
38  Line Bśk Thulin  2000    262          36.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
39  Andrea K. Pedersen  2000    195          40.05   
  Durup IF                   
39  Ida Fink Baun  2000    195          40.05   
  Thisted SvÝmmeklub                   
Iben Damsgaard  2000              DNS   
  Durup IF                   
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: M J RengÝring 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    502          29.25   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Ellen Nielsen  2001    452          30.29   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Michelle Jatta  2001    449          30.35   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Naja Holmgaard  2001    386          31.93   
  Struer SvÝmmeklub                   
Laura Mathilde Hansen  2001    374          32.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Julie Gadgaard  2001    345          33.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Regitze Bśhrenz  2001    339          33.33   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Jannie Eickhardt  2001    331          33.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Thea SÝe Bach  2002    326          33.77   
  Thisted SvÝmmeklub                   
10  Karoline SÝrensen  2002    325          33.79   
  Thisted SvÝmmeklub                   
11  Clara B. Tolstrup  2001    310          34.35   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
12  Ester Helth MÝller  2001    294          34.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
13  Jasmin Lykke  2002    291          35.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Karla Sejling  2001    281          35.48   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
15  Tenna Knigge  2001    278          35.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Lise Fjord Hounisen  2002    277          35.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
17  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002    274          35.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Freja MÝller SchjÝtt  2001    272          35.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
19  Thilde Timmermand  2002    268          36.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
20  Emma JÝrgensen  2001    268          36.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
21  Alberte KjÝlby  2002    264          36.24   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
22  Elisabeth SÝlvkjśr  2002    254          36.67   
  Thisted SvÝmmeklub                   
23  Carli Mark  2002    253          36.72   
  Durup IF                   
24  Janni S Hansen  2001    235          37.65   
  Delta SvÝm                   
25  Kristine HŁlsen  2002    235          37.66   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
26  Astrid Nielsen  2002    233          37.76   
  Vejen SvÝmmeklub                   
27  Anne Sofie Brodersen  2001    227          38.06   
  Thisted SvÝmmeklub                   
28  Maja Johansen  2002    222          38.36   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
29  Freja Sande  2001    215          38.78   
  Vejen SvÝmmeklub                   
30  Lise Lindemann-Larsen  2002    197          39.93   
  Thisted SvÝmmeklub                   
31  Norie Glitten  2002    196          39.96   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
32  Lisa Frost Rainer  2002    193          40.20   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
33  Maria Szokody  2002    179          41.19   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
34  Lea Brink Strandmark  2002    161          42.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
35  Cecilie Christensen  2002    158          42.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
36  Hildur Helgadottir  2002    150          43.73   
  Vejen SvÝmmeklub                   
37  Katja Kjśr Nielsen  2002    135          45.27   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
Nanna Howlett  2002              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Charlotte Amalie Jensen  2001              DSQ  tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: M J RengÝring 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Selma Pruzljanin  2003    224          38.23   
  Thisted SvÝmmeklub                   
Sif Salskov Iversen  2003    214          38.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Mia Hvarre  2004    198          39.84   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
Christina M. Glargaard  2004    197          39.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Amalie StaghÝj Andersen  2004    176          41.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Maria Guldager Jensen  2004    173          41.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Karen Haahr  2003    173          41.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Cecilie Bang  2003    169          42.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Ella Bork  2003    166          42.29   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
10  Camilla Kjśr  2003    153          43.41   
  Thisted SvÝmmeklub                   
11  Emma Olsen  2003    147          44.03   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
12  Lizette Nikolajsen  2003    142          44.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
13  Emma M. Andersen  2003    137          45.02   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
14  Olivia MÝller  2004    131          45.76   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
15  Helene Thielsen  2004    126          46.36   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
16  Sophia Keren-Klaris  2004    123          46.68   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
17  Signe Holm Timmermand  2004    122          46.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Michelle MÝlby  2004    121          46.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
19  Amalie Nyhave Nielsen  2004    120          47.13   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
20  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    103          49.54   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
21  Malene Kargo-Petersen  2003    97          50.46   
  Vejen SvÝmmeklub                   
Josephine Nielsen  2003              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Sofie Nissum  2004              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:54 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:02   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 5, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Dan Ren Service 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Kristian Hermiz  1998    471  36.56  1:14.42  1:54.85    2:35.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Gustav Friberg  1997    444  36.52  1:17.43  1:58.14    2:38.12   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Alex Terp  1997    413  36.23  1:17.82  1:59.88    2:41.98   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Nicolai Grene  1998    405  37.88  1:19.54  2:01.47    2:43.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Kenneth Aaberg  1995    393  37.81  1:19.40  2:02.55    2:44.63   
  Delta SvÝm                   
                     
 
LÝb 5, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Dan Ren Service 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    519  34.15  1:12.55  1:51.33    2:30.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    469  36.33  1:15.91  1:55.66    2:35.31   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    348  39.91  1:23.45  2:08.96    2:51.51   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Rares Oprescu  1999    345  37.58  1:20.10  2:05.58    2:51.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ricky L. Mortensen  1999    321  39.64  1:25.00  2:11.52    2:56.10   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Alexander F. SÝrensen  1999    297  40.43  1:26.93  2:14.21    3:00.80   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Mathias SÝnderby  2000    237  44.16  1:33.69  2:23.03    3:14.92   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Kristian Avnskov Pedersen  1999    233  43.56  1:33.92  2:24.91    3:15.91   
  Durup IF                   
                     
Oliver Rosenvinge-GrÝnne  2000    202  45.97  1:39.30  2:34.58    3:25.57   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
10  Jacob Nyvang Jensen  1999    164  50.88  1:46.93  2:43.81    3:40.11   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
11  Emil Steenhold  2000    163  47.60  1:43.82  2:43.74    3:40.56   
  Delta SvÝm                   
                     
Oliver FrÝsig  2000              DSQ  1 hŚnd i vend v75 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 5, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Dan Ren Service 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mads SÝrensen  2001    268  43.52  1:31.34  2:19.11    3:07.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Alexander SÝgaard  2002    265  42.23  1:30.16  2:19.36    3:07.78   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Oliver MÝlby  2001    222  46.90  1:37.34  2:28.66    3:18.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Oliver Kjśrgaard  2001    206  48.52  1:40.31  2:32.77    3:24.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Emil Frydenholm  2002    136  55.60  1:54.00  2:54.06    3:54.53   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Victor Sande  2001    131  53.59  1:55.34  2:56.60    3:57.03   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Jacob Schelde Jensen  2001    111  56.58  2:01.90  3:06.40    4:11.00   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:27   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 6, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Signe Nielsen  1998    559  38.26  1:19.84  2:01.79    2:43.32   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Mathilde Hansen  1998    530  38.24  1:19.85  2:02.54    2:46.25   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Laura Mathilde Elkjśr  1998    476  38.36  1:21.22  2:05.88    2:52.28   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Stine T. SÝndergaard  1998    335  43.13  1:31.88  2:22.06    3:13.58   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
Simone Larsen  1996    263  46.16  1:40.30  2:34.68    3:29.81   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
 
LÝb 6, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Anna Emilie Hansen  1999    471  39.64  1:23.72  2:08.55    2:52.95   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Kirstine M. Pedersen  1999    437  38.79  1:23.90  2:11.47    2:57.22   
  Delta SvÝm                   
                     
Mathilde Snitgaard  2000    437  40.22  1:24.99  2:11.80    2:57.29   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Nadia NÝrskov Vogt  2000    416  41.09  1:27.23  2:13.35    3:00.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Helene Olesen  2000    404  41.24  1:26.89  2:14.89    3:01.95   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Mette Kargo-Petersen  2000    301  45.19  1:36.90  2:29.16    3:20.63   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
Lśrke Frederikke N Jensen  2000    284  45.71  1:37.35  2:31.16    3:24.57   
  Delta SvÝm                   
                     
Emma Lykke Holm  2000    266  47.65  1:41.40  2:35.75    3:29.21   
  Delta SvÝm                   
                     
Julie Illeborg Jensen  2000    238  48.66  1:43.58  2:40.61    3:37.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Ida Fink Baun  2000    227  48.22  1:44.63  2:43.15    3:40.53   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
11  Andrea K. Pedersen  2000    212  49.90  1:47.29  2:48.67    3:45.63   
  Durup IF                   
                     
Iben Damsgaard  2000              DNS   
  Durup IF                   
                     
 
LÝb 6, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Den Sydvestjydske Venstre 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Maria MÝller Glargaard  2001    500  38.94  1:21.63  2:05.72    2:49.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    424  41.16  1:26.46  2:12.83    2:59.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ellen Nielsen  2001    395  42.74  1:29.61  2:16.81    3:03.38   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Michelle Jatta  2001    354  43.92  1:32.47  2:22.40    3:10.16   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Signe Ilskov Pedersen  2001    322  44.90  1:36.01  2:26.75    3:16.19   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Ester Helth MÝller  2001    302  46.79  1:38.13  2:29.39    3:20.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Naja Holmgaard  2001    286  46.25  1:39.41  2:33.86    3:24.05   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Elisabeth SÝlvkjśr  2002    246  50.10  1:46.21  2:42.13    3:34.63   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Karoline Weltz JÝrgensen  2002    236  50.42  1:46.99  2:43.33    3:37.70   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
10  Carina Bro  2001    234  50.08  1:45.42  2:42.32    3:38.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Janni S Hansen  2001    221  51.79  1:50.58  2:48.07    3:42.43   
  Delta SvÝm                   
                     
12  Freja Sande  2001    220  49.50  1:46.52  2:45.30    3:42.70   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
13  Sif Rubśk  2001    216  51.00  1:48.22  2:46.62    3:44.24   
  Delta SvÝm                   
                     
14  Lise Fjord Hounisen  2002    214  48.27  1:44.96  2:46.15    3:44.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Hildur Helgadottir  2002    150  57.85  2:03.32  3:09.03    4:12.98   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:27 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:29   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 7, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Hair Studiet 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    639  59.70  2:02.65  3:05.30    4:06.37   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Mikkel Jensen  1995    550  1:03.60  2:10.86  3:14.74    4:18.98   
  Delta SvÝm                   
                     
Morten Baxter  1996    511  1:04.01  2:11.70  3:19.19    4:25.43   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
Jacob Jensen  1998    445  1:05.62  2:15.79  3:27.27    4:37.85   
  Delta SvÝm                   
                     
Anders Esbjerg Nielsen  1997    426  1:07.90  2:19.25  3:30.56    4:41.96   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
                     
Mikkel Hvidholm  1998    418  1:02.93  2:12.18  3:26.31    4:43.83   
  Delta SvÝm                   
                     
Christian Kaul  1998    416  1:07.89  2:20.77  3:34.56    4:44.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Anders Lund Hansen  1994    405  1:08.41  2:20.96  3:34.44    4:46.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mads Juul  1997    359  1:09.36  2:26.80  3:43.07    4:58.58   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
10  Jakob Magnusson  1998    355  1:09.35  2:25.63  3:43.10    4:59.62   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
11  Rasmus D. Jensen  1998    271  1:16.27  2:38.54  4:04.45    5:27.77   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
12  Mads Mortensen  1998    210  1:21.23    5:11.68    5:56.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Martin LÝnstrup  1993    184  1:20.29  2:56.07  4:35.19    6:13.07   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Frederik Bendix  1995              DNS   
  Swim Team Djursland                   
                     
 
LÝb 7, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Hair Studiet 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Andreas Hansen  2000    524  1:03.29  2:11.16  3:17.25    4:23.17   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Casper Eickhardt  1999    521  1:02.91  2:10.91  3:18.94    4:23.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    510  1:04.40  2:11.98  3:19.54    4:25.54   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Jakob Juul  2000    427  1:07.49  2:19.42  3:30.74    4:41.71   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Mathias Kśr  1999    416  1:06.19  2:19.37  3:32.91    4:44.32   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
William Kaaber  1999    385  1:09.59  2:23.87  3:40.00    4:51.58   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Janus Halbirk  2000    344  1:14.39  2:31.57  3:48.32    5:02.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Asger Denert-Nielsen  1999    328  1:12.53  2:31.33  3:49.43    5:07.53   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Mose  2000    317  1:12.84  2:31.77  3:52.23    5:11.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Oliver Christensen  2000    270  1:17.82  2:42.68  4:07.70    5:28.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 7, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Hair Studiet 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Anders Nielsen  2001    379  1:09.94  2:25.36  3:40.36    4:53.24   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Oliver MÝlby  2001    353  1:12.72  2:29.39  3:45.57    5:00.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Anders Rasmussen  2001    345  1:14.30  2:32.13  3:48.09    5:02.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Grene  2001    320  1:13.90  2:32.53  3:51.72    5:10.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mads Kloster  2002    299  1:14.87  2:35.19  3:56.34    5:17.24   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Martin H. Abel  2001    293  1:15.65  2:36.95  3:59.08    5:19.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Oliver Kjśrgaard  2001    223  1:25.55  2:55.42  4:24.17    5:49.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Oliver Veile  2001    206  1:24.36  2:55.44  4:25.58    5:59.05   
  Durup IF                   
                     
Anders Eenberg  2001    201  1:25.34  2:59.01  4:33.39    6:01.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Jacob Christensen  2002    199  1:27.45  3:00.86  4:32.47    6:03.16   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
11  Luis Veldsquez  2001    173  1:26.04  3:01.75  4:42.29    6:20.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:29 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  01 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:45   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 8, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Nordea Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998    590  1:06.73  2:17.94  3:29.28    4:39.95   
  Durup IF                   
                     
Karina SÝrensen  1995    549  1:08.55  2:20.87  3:34.72    4:46.72   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Mia Jensen  1998    548  1:05.47  2:16.96  3:32.65    4:46.92   
  Delta SvÝm                   
                     
Mikala Mai Halbirk  1998    490  1:12.65  2:28.97  3:44.87    4:57.78   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Elisabeth Katballe  1997    448  1:13.01  2:32.23  3:51.90    5:06.85   
  Swim Team Djursland                   
                     
Line Juul Nielsen  1997    447  1:13.66  2:31.62  3:50.60    5:07.03   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
                     
Alberte Pedersen  1998    429  1:13.65  2:32.73  3:52.49    5:11.29   
  Delta SvÝm                   
                     
Kirstine Theilgaard  1997    427  1:14.08  2:32.58  3:51.07    5:11.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Freja K. Hyldgaard  1998    406  1:15.24  2:35.11  3:56.43    5:17.07   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
10  Josefine Gjern  1998    321  1:18.70  2:48.40  4:17.54    5:42.96   
  Swim Team Djursland                   
                     
11  Katrine Christensen  1996    289  1:23.03  2:53.85  4:25.13    5:55.07   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 8, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Nordea Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Martha Andersen  1999    616  1:06.56  2:16.55  3:26.57    4:35.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Marie K. Mikkelsen  2000    492  1:13.80  2:31.31  3:46.96    4:57.42   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Johanne A. Christiansen  2000    481  1:13.05  2:29.77  3:44.60    4:59.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Kristine LÝnne  2000    461  1:12.74  2:30.49  3:48.17    5:04.00   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    443  1:13.96  2:32.40  3:51.22    5:07.99   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Cathrine Skau Hansen  1999    421  1:12.97  2:32.59  3:53.03    5:13.26   
  Delta SvÝm                   
                     
Caroline Steffensen  2000    421  1:15.11  2:35.30  3:55.36    5:13.29   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Olivia Jensen  2000    411  1:15.13  2:36.30  3:56.99    5:15.62   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Line Nielsen  1999    400  1:17.01  2:38.44  3:59.24    5:18.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Melissa Furman  1999    379  1:16.87  2:39.75  4:03.71    5:24.45   
  Swim Team Djursland                   
                     
11  Nanette Nikolajsen  2000    375  1:17.73  2:40.99  4:04.52    5:25.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Sissel L. Madsen  1999    367  1:17.38  2:40.50  4:04.07    5:27.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Enya Lindum Eskildsen  2000    357  1:17.53  2:41.62  4:05.35    5:30.76   
  Delta SvÝm                   
                     
14  Camilla Heide Nielsen  2000    357  1:15.95  2:40.77  4:06.88    5:30.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Louise Buch KjÝlby  1999    352  1:18.62  2:44.49  4:10.50    5:32.43   
  Delta SvÝm                   
                     
16  Stine Kromann  1999    342  1:21.30  2:46.44  4:11.13    5:35.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Freja Maack Lykke  2000    320  1:19.96  2:46.89  4:15.11    5:43.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
18  Mie Kirstine Nikolajsen  1999    289  1:23.94  2:55.20  4:26.24    5:55.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Laura Schulz Mikkelsen  2000    254  1:23.57  2:58.19  4:34.86    6:10.58   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Emma Katballe  1999              DNS   
  Swim Team Djursland                   
                     
 
LÝb 8, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    517  1:10.96  2:25.84  3:40.32    4:52.47   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Louise Hvarre  2001    412  1:15.29  2:36.02  3:56.70    5:15.43   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    382  1:16.51  2:38.31  4:01.62    5:23.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Signe Ilskov Pedersen  2001    378  1:16.82  2:40.42  4:04.36    5:24.53   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Laura Mathilde Hansen  2001    336  1:18.70  2:43.24  4:10.45    5:37.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    272  1:26.08  3:00.49  4:34.50    6:02.15   
  Delta SvÝm                   
                     
Carina Bro  2001    267  1:26.39  2:58.40  4:31.56    6:04.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Jasmin Lykke  2002    265  1:23.74  2:59.73  4:34.66    6:05.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Tenna Knigge  2001    243  1:26.11  3:03.45  4:41.20    6:16.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  01 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:45 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  02 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:47   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 9, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Cocio Chokolademślk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    593  27.27  57.11  1:28.32    1:58.23   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Mikkel Jensen  1995    577  27.67  58.38  1:28.72    1:59.34   
  Delta SvÝm                   
                     
Andreas Sehested  1996    555  28.38  59.07  1:29.90    2:00.91   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Claus Hansen  1995    508  30.05  1:01.85  1:33.90    2:04.52   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Casper Trier Jensen  1996    494  29.38  1:01.28  1:34.02    2:05.64   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Mikkel Hvidholm  1998    487  29.58  1:01.54  1:34.14    2:06.26   
  Delta SvÝm                   
                     
Morten Baxter  1996    486  29.49  1:00.79  1:33.35    2:06.35   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
Anders Juul Rasmussen  1997    478  29.92  1:02.07  1:34.75    2:07.08   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
BjÝrn Hansen  1998    458  29.25  1:00.22  1:33.77    2:08.87   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
10  Christian Kaul  1998    439  30.28  1:03.73  1:37.41    2:10.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Nicolai Grene  1998    435  30.51  1:03.71  1:37.52    2:11.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Kenneth Aaberg  1995    432  30.50  1:04.42  1:38.33    2:11.35   
  Delta SvÝm                   
                     
13  Andreas Nielsen  1994    412  31.36  1:06.03  1:40.57    2:13.44   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
14  Mikkel Sandberg Andersen  1998    394  31.12  1:05.66  1:41.01    2:15.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Anders Lund Hansen  1994    385  32.53  1:07.32  1:42.38    2:16.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
16  Frederik Rasmussen  1997    358  30.55  1:05.41  1:43.22    2:19.94   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
17  Frederik Vahle  1998    317  30.97  1:07.00  1:46.18    2:25.68   
  Swim Team Djursland                   
                     
18  Nicolai Bruun Thomsen  1997    315  33.02  1:09.85  1:47.78    2:25.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Rasmus D. Jensen  1998    274  34.21  1:12.42  1:54.01    2:32.86   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
20  Mads Hald  1996    270  34.98  1:15.54  1:56.90    2:33.58   
  Aars SvÝmmeklub                   
                     
21  Anders Ballisager Hansen  1998    197  39.26  1:23.21  2:08.46    2:50.58   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
22  Martin LÝnstrup  1993    190  35.91  1:18.28  2:05.53    2:52.62   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Jonas Mathiesen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Delta SvÝm                   
                     
Mikkel MÝller SÝrensen  1994              DSQ  Tyvstart 
  Delta SvÝm                   
                     
 
LÝb 9, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Cocio Chokolademślk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    563  28.31  58.86  1:29.79    2:00.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    529  27.25  58.09  1:31.36    2:02.82   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    513  29.28  1:00.60  1:32.78    2:04.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    499  29.27  1:00.26  1:32.39    2:05.23   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Andreas Hansen  2000    472  29.79  1:02.05  1:34.95    2:07.57   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul  2000    420  31.22  1:05.14  1:39.04    2:12.61   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
William Kaaber  1999    381  32.51  1:07.39  1:43.22    2:17.07   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Mathias Kśr  1999    360  32.20  1:07.81  1:45.05    2:19.65   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Laurits Kaaber  1999    355  32.14  1:07.48  1:44.88    2:20.32   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
10  Martin Szokody  1999    339  33.03  1:09.37  1:46.18    2:22.45   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
11  Janus Halbirk  2000    332  33.47  1:09.87  1:46.87    2:23.43   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Jakob Mose  2000    330  33.07  1:09.41  1:46.60    2:23.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Magnus Vestbjerg-Nielsen  1999    317  32.38  1:09.38  1:48.20    2:25.59   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
14  Ricky L. Mortensen  1999    303  32.73  1:09.97  1:48.95    2:27.88   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
15  Asger Denert-Nielsen  1999    298  33.22  1:11.72  1:50.63    2:28.63   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
16  Oliver FrÝsig  2000    294  34.31  1:12.05  1:50.45    2:29.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Oliver Bech  2000    284  34.25  1:13.35  1:52.86    2:31.15   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
18  Oliver Gravgaard  2000    275  35.44  1:14.77  1:54.88    2:32.72   
  Delta SvÝm                   
                     
19  Mads F. Nielsen  1999    269  35.00  1:15.86  1:57.19    2:33.76   
  Durup IF                   
                     
20  Jonathan Lee  1999    260          2:35.55   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
21  Oliver Christensen  2000    259  35.80  1:16.68  1:57.45    2:35.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
22  Kristian Ravnborg  1999    259  35.95  1:16.11  1:57.08    2:35.82   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
23  Mathias Flugt SÝrensen  1999    250  35.14  1:15.71  1:57.34    2:37.69   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
24  Jacob Nyvang Jensen  1999    222  37.26  1:19.48  2:02.77    2:43.99   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
25  Kristian Avnskov Pedersen  1999    219  36.53  1:19.61  2:03.74    2:44.72   
  Durup IF                   
                     
26  Jacob B. Lund  1999    202  37.96  1:23.96  2:07.37    2:49.33   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
27  Bernhard Andersen  2000    198  35.95  1:18.81  2:04.32    2:50.38   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
28  Emil Steenhold  2000    184  37.64  1:23.62  2:10.00    2:54.43   
  Delta SvÝm                   
                     
29  Casper Ramsdahl  2000    145  39.75  1:26.61  2:19.33    3:09.01   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Nikolai Lund KŁhne  2000              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 9, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Cocio Chokolademślk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mads SÝrensen  2001    381  32.19  1:07.13  1:42.87    2:16.99   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Anders Nielsen  2001    348  32.73  1:08.45  1:44.63    2:21.20   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Oliver MÝlby  2001    342  32.67  1:08.44  1:45.52    2:21.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Anders Rasmussen  2001    333  32.73  1:08.88  1:45.88    2:23.30   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Jakob Grene  2001    283  33.91  1:12.14  1:51.86    2:31.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Martin H. Abel  2001    281  34.95  1:13.11  1:53.55    2:31.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Johann Kristian MÝller  2001    278  34.67  1:13.52  1:53.45    2:32.24   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Mads Kloster  2002    276  34.58  1:13.79  1:54.03    2:32.54   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Benjamin Rohde  2001    243  36.29  1:17.88  1:59.68    2:39.19   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
10  Alexander SÝgaard  2002    235  35.86  1:17.71  2:01.67    2:40.86   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
11  August Sparre Hangel  2001    227  38.26  1:21.74  2:04.22    2:42.78   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Casper Brinch  2002    214  38.48  1:20.69  2:03.49    2:45.99   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
13  Oliver Kjśrgaard  2001    211  39.32  1:21.53  2:05.36    2:46.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    210  37.55  1:19.18  2:02.94    2:47.09   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
15  Oliver Veile  2001    206  38.39  1:21.07  2:04.96    2:48.19   
  Durup IF                   
                     
16  Frederik MÝller  2002    205  36.03  1:19.13      2:48.50  LT 
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
17  Emil Frydenholm  2002    204  38.26  1:20.98  2:05.06    2:48.80   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
18  Parsa Hosini  2001    187  38.50  1:22.58  2:08.71    2:53.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Jacob Schelde Jensen  2001    187  39.77  1:24.72  2:09.83    2:53.73   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
20  Emil Carstensen  2002    163  39.36  1:27.44  2:15.40    3:01.71   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
21  Kristoffer Erbo Kjśr  2001    159  42.18  1:29.96  2:17.96    3:03.14   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
22  Morten Kaul  2002    158  41.46  1:30.11  2:18.12    3:03.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
23  Jakob KobberÝ  2001    155  42.72  1:32.04  2:21.32    3:04.69   
  Durup IF                   
                     
24  Jonas Ussing  2002    131  42.56  1:32.45  2:25.40    3:15.21   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
25  Christian Heide Nielsen  2002    128  43.32  1:33.94  2:26.68    3:16.97   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
26  Erik NÝrgŚrd Boysen  2001    114  45.17  1:38.59  2:30.51    3:24.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Kasper Winther Larsen  2001              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 9, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: Cocio Chokolademślk 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Malthe Elkjśr  2003    197  38.62  1:22.35  2:06.92    2:50.73   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Benjamin Bodal  2003    174  40.55  1:26.84  2:12.17    2:57.68   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Sebastian Veile  2003    164  40.74  1:27.73  2:15.12    3:01.29   
  Durup IF                   
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003    157  41.79  1:28.24  2:17.83    3:03.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Daniel Damsbo  2003    142  43.40  1:32.29  2:21.38    3:10.29   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    137    1:33.30  2:23.68    3:12.41   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Lauritz Baad Ellekjśr  2003    135  43.74  1:33.78  2:25.23    3:13.66   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Anders Mose  2004    134  43.81  1:34.20  2:26.90    3:13.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mathias Marbśk Nielsen  2004    116  45.18  1:38.32  2:31.24    3:23.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Sune Lyngesen  2003    109  46.89  1:41.72  2:36.26    3:27.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Lucas Oprescu  2004    102  42.45  1:37.28  2:36.21    3:32.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  02 november 2013 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vestkyst Cup 2013    Udskriftsdato  02 november 2013   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:32   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  01 november 2013         
 
 
LÝb 10, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1901-1998 
Sponsor: Lund Skilte 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998    576  31.34  1:05.73  1:40.55    2:13.57   
  Durup IF                   
                     
Annabelle GrÝnbech Ladik  1997    511  33.35  1:08.72  1:44.54    2:19.02   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
Christina Blaaberg  1998    492  32.88  1:08.23  1:44.39    2:20.73   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Sara Sofia Benzarti  1997    451  34.43  1:11.52  1:48.89    2:24.93   
  Brśdstrup SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Hansen  1998    450  32.92  1:09.42  1:47.72    2:25.06   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Mathilde SÝrensen  1996    445  33.11  1:09.46  1:47.83    2:25.54   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Elisabeth Katballe  1997    444  32.55  1:09.69  1:48.20    2:25.64   
  Swim Team Djursland                   
                     
Laura Mathilde Elkjśr  1998    437  32.96  1:09.80  1:48.23    2:26.42   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Line Juul Nielsen  1997    436  33.88  1:10.87  1:49.19    2:26.60   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
                     
10  Kirstine Theilgaard  1997    433  34.09  1:11.27  1:49.53    2:26.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Alberte Pedersen  1998    424  34.53  1:11.83  1:49.98    2:27.88   
  Delta SvÝm                   
                     
12  Maria Heiberg Larsen  1998    415  33.55  1:11.11  1:50.34    2:28.93   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
13  Freja K. Hyldgaard  1998    396  34.76  1:12.79  1:52.13    2:31.31   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
14  Sille Raahede Nielsen  1998    375  35.19  1:14.12  1:54.42    2:34.12   
  Delta SvÝm                   
                     
15  Christine Larsen  1998    363  35.01  1:14.49  1:55.66    2:35.74   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
16  Simone Larsen  1996    361  38.03  1:18.73  1:56.40    2:36.10   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
17  Maria Ingvardsen  1997    341  36.18  1:16.52  1:58.81    2:39.03   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
18  Josefine Gjern  1998    311  36.19  1:17.81  2:01.36    2:43.96   
  Swim Team Djursland                   
                     
19  Katrine Christensen  1996    283  38.23  1:21.91  2:06.62    2:49.29   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 10, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
Sponsor: Lund Skilte 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Martha Andersen  1999    577  31.53  1:05.83  1:40.03    2:13.49   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Kristine LÝnne  2000    508  33.80  1:08.95  1:44.72    2:19.24   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Anna Emilie Hansen  1999    484  32.14  1:08.30  1:45.37    2:21.56   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Marie K. Mikkelsen  2000    471  34.61  1:10.97  1:47.19    2:22.88   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    434  34.77  1:12.04  1:50.73    2:26.74   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
Emma Katballe  1999    405  34.86  1:12.98  1:51.50    2:30.20   
  Swim Team Djursland                   
                     
Line Nielsen  1999    404  34.34  1:12.58  1:51.45    2:30.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Cathrine Skau Hansen  1999    389  35.17  1:13.47  1:53.30    2:32.22   
  Delta SvÝm                   
                     
Sissel L. Madsen  1999    381  35.74  1:15.24  1:55.28    2:33.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
10  Enya Lindum Eskildsen  2000    370  35.41  1:14.97  1:55.71    2:34.73   
  Delta SvÝm                   
                     
11  Olivia Jensen  2000    366  35.98  1:15.88  1:56.63    2:35.36   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Julie Henriksen  2000    365  36.02  1:16.61  1:58.67    2:35.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
13  Louise Buch KjÝlby  1999    362  35.61  1:16.03  1:58.65    2:35.90   
  Delta SvÝm                   
                     
14  Nanette Nikolajsen  2000    346  36.79  1:17.28  1:59.14    2:38.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Freja Maack Lykke  2000    344  36.02  1:16.20  1:58.06    2:38.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
16  Camilla Heide Nielsen  2000    343  35.83  1:15.96  1:58.37    2:38.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Stine Kromann  1999    335  36.86  1:17.73  1:59.20    2:39.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
18  Ida L. Bendtsen  2000    333  35.62  1:16.54  1:59.18    2:40.37   
  Delta SvÝm                   
                     
19  Mai Heilmann  2000    325  37.34  1:18.59  2:00.79    2:41.61   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
20  Mie Kirstine Nikolajsen  1999    293  37.43  1:20.75  2:04.78    2:47.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
21  Cecilie Bśkkelund Knudsen  2000    290  38.80  1:21.87  2:06.47    2:47.80   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
22  Mette Kargo-Petersen  2000    262  36.71  1:20.88  2:08.02    2:53.64   
  Vejen SvÝmmeklub                   
                     
23  Laura Schulz Mikkelsen  2000    259  38.89  1:24.20  2:10.75    2:54.36   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
24  Julie Illeborg Jensen  2000    229  38.35  1:24.41  2:12.75    3:01.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
25  Line Teilberg Madsen  2000    202  40.66  1:29.85  2:23.52    3:09.21   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
26  Freja MÝller  1999    202  39.37  1:28.04  2:19.90    3:09.42   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF                   
                     
27  Helena Kristensen  2000    195  40.06  1:29.94  2:21.84    3:11.56   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
28  Ida Fink Baun  2000    164  42.86  1:36.83  2:31.36    3:23.07   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Line Bśk Thulin  2000              DNF   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
LÝb 10, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
Sponsor: Lund Skilte 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    519  32.82  1:08.96  1:44.99    2:18.30   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Ellen Nielsen  2001    451  34.81  1:12.43  1:49.40    2:24.95   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Michelle Jatta  2001    446          2:25.46   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Maria MÝller Glargaard  2001    403  35.00  1:13.49  1:52.81    2:30.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    392  34.84  1:13.13  1:52.50    2:31.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Laura Mathilde Hansen  2001    371  34.29  1:13.54  1:54.74    2:34.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Louise Hvarre  2001    361  36.68  1:17.24  1:58.12    2:36.11   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Signe Ilskov Pedersen  2001    358  36.35  1:16.30  1:57.65    2:36.51   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Thea SÝe Bach  2002    335  36.26  1:17.41  1:59.70    2:39.94   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
10  Clara B. Tolstrup  2001    325  36.64  1:17.66  2:00.46    2:41.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
11  Regitze Bśhrenz  2001    300  36.71  1:18.96  2:02.69    2:46.06   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
12  Karoline SÝrensen  2002    294  37.23  1:22.04  2:07.14    2:47.14   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
13  Frederikke Skau Hansen  2002    281  39.33  1:23.05  2:07.46    2:49.65   
  Delta SvÝm                   
                     
14  Elisabeth SÝlvkjśr  2002    280  40.93  1:25.60  2:10.41    2:49.82   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
15  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002    274  39.12  1:22.54  2:08.37    2:51.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
16  Freja MÝller SchjÝtt  2001    267  38.94  1:22.94  2:08.56    2:52.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Naja Holmgaard  2001    265  37.93  1:22.98  2:11.16    2:52.96   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
18  Lise Fjord Hounisen  2002    247  38.76  1:23.91  2:11.96    2:56.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Alberte KjÝlby  2002    243  39.35  1:24.80  2:12.27    2:58.12   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
20  Kristine HŁlsen  2002    237  40.71  1:25.74  2:13.74    2:59.40   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
21  Sif Rubśk  2001    216  41.10  1:28.50  2:17.83    3:05.10   
  Delta SvÝm                   
                     
22  Anne Sofie Brodersen  2001    216  41.26  1:28.95  2:18.69    3:05.18   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
23  Maja Johansen  2002    214  40.85  1:27.69  2:17.66    3:05.61   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
24  Lisa Frost Rainer  2002    211  41.55  1:28.27  2:17.97    3:06.62   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
25  Katharina Schmidt Madsen  2001    191  43.16  1:34.18  2:26.27    3:13.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
26  Maria Szokody  2002    162  43.90  1:37.23  2:32.14    3:23.86   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
27  Lea Brink Strandmark  2002    162  46.64  1:38.20  2:32.59    3:23.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
28  Norie Glitten  2002    148  43.87  1:37.56  2:34.74    3:29.84   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
 
LÝb 10, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2013 
Sponsor: Lund Skilte 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Sofie Theophil Petersen  2003    287  38.72  1:22.01  2:06.75    2:48.46   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    241  41.11  1:26.92  2:14.12    2:58.43   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    240  41.06  1:26.40  2:14.15    2:58.87   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    203  41.40  1:30.28  2:20.59    3:09.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    191  41.60  1:29.67  2:21.45    3:12.81   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Mia Hvarre  2004    189  40.94  1:29.69  2:23.77    3:13.42   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
Sif Salskov Iversen  2003    179  42.45  1:33.12  2:26.15    3:16.90   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Mille Trier Pedersen  2003    176  44.80  1:34.84  2:27.21    3:18.16   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
Camilla Kjśr  2003    156  47.26  1:42.93  2:36.07    3:26.18   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
10  Cecilie Bang  2003    155  46.80  1:38.73  2:32.77    3:26.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Emilie Johanna BŁlow  2003    146  46.81  1:41.58  2:37.79    3:30.68   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
12  Helene Thielsen  2004    141  47.55  1:42.81  2:39.39    3:33.41   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
13  Lizette Nikolajsen  2003    140  48.68  1:43.16  2:38.93    3:34.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
14  Jasmina K. Jacobsen  2003    137  45.96  1:41.88  2:38.75    3:35.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Amalie StaghÝj Andersen  2004    134  49.82  1:47.41  2:45.43    3:37.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Ella Bork  2003    134  50.96  1:47.30  2:45.12    3:37.15   
  Ringsted SvÝmme Klub                   
                     
17  Sophia Keren-Klaris  2004    132  48.37  1:45.98  2:43.13    3:38.01   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
18  Maria Guldager Jensen  2004    131  45.40    2:40.81    3:38.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Josephine Nielsen  2003              DNS   
  Esbjerg SvÝ