Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | RM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangr | Region Nordsjlland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 09 november 2013 |
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 30.17 | ||||||
2 | Anne Fyn | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 31.36 | ||||||
3 | Anna Graffe | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 31.76 | ||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 32.35 | ||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 32.62 | ||||||
6 | Sofie Villum Frch | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 32.89 | ||||||
7 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 33.01 | ||||||
8 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 33.29 | ||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 33.39 | ||||||
10 | Fie Tnshoff | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 33.48 | ||||||
11 | Josephine Kruse | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 33.51 | ||||||
12 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 34.93 | ||||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 34.95 | ||||||
14 | Sofie Slotved | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 35.79 | ||||||
15 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerd Svmmeklub | 35.91 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 35.96 | ||||||
17 | Ida Holm Hansen | 2002 | Vrlse Svmmeklub | 35.97 | ||||||
18 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbk Svmme Klub | 36.14 | ||||||
19 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 36.97 | ||||||
20 | Lrke Hjsted Eriksen | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 37.49 | ||||||
21 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hrsholm Svmmeforening | 37.64 | ||||||
22 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 37.91 | ||||||
23 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svmmeklub | 38.24 | ||||||
24 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Vrlse Svmmeklub | 39.29 | ||||||
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Lrke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svmmeklub | 33.27 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerd Svmmeklub | 34.96 | ||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svmmeklub | 36.43 | ||||||
4 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 36.74 | ||||||
4 | Signe Dyrskjt Boesen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 36.74 | ||||||
6 | Josefine Fast | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 37.46 | ||||||
7 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksvrk Svmmeklub | 37.57 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 37.63 | ||||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 38.01 | ||||||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 38.06 | ||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svmning | 38.36 | ||||||
12 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hrsholm Svmmeforening | 38.66 | ||||||
13 | Freja Stenbkgrd | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 38.89 | ||||||
14 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 39.12 | ||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 39.25 | ||||||
16 | Sia Nikoline Schrder | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 39.88 | ||||||
17 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerd | 40.10 | ||||||
18 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 40.33 | ||||||
19 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 41.00 | ||||||
20 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim Allerd | 41.07 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Vrlse Svmmeklub | 41.58 | ||||||
- | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingr Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Ulrikke Juul Seborg | 2003 | Helsingr Svmmeklub | DSQ | ingen berring 25m | |||||
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 37.47 | ||||||
2 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 38.96 | ||||||
3 | Sara Damkjr Bartels | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 39.01 | ||||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerd | 39.50 | ||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 39.69 | ||||||
6 | Kaya Vennick Haugblle | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 40.56 | ||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 41.20 | ||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 41.77 | ||||||
9 | Marie Hertling | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 42.08 | ||||||
10 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 42.53 | ||||||
11 | Lucca Maria Balle | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 42.58 | ||||||
12 | Cornelia Vmosi | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 43.54 | ||||||
13 | Sophia Bttger | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 43.83 | ||||||
14 | Roseline Lkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 44.43 | ||||||
15 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 44.91 | ||||||
16 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 45.67 | ||||||
17 | Nanna Maagaard Rngman | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 45.74 | ||||||
18 | Marie Bgvad Pedersen | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 45.88 | ||||||
19 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 45.95 | ||||||
20 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 46.18 | ||||||
21 | Emma ksnebjerg | 2004 | Vrlse Svmmeklub | 46.34 | ||||||
22 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 46.42 | ||||||
23 | Matilde Stricker | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 46.62 | ||||||
24 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hrsholm Svmmeforening | 47.38 | ||||||
25 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 47.44 | ||||||
26 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 47.46 | ||||||
27 | Emma Bussenius | 2004 | Vrlse Svmmeklub | 47.69 | ||||||
28 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 47.73 | ||||||
29 | Pauline Drucker | 2004 | Sllerd Svmmeklub | 47.86 | ||||||
30 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 49.02 | ||||||
31 | Ellen Marie Ulrich-Jrgen | 2005 | Gladsaxe Idrts Forening | 49.18 | ||||||
32 | Signe Stttrup | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | 50.43 | ||||||
33 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerd | 54.21 | ||||||
- | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 15:59 |