2020-02-28   04:44:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            1:04.40   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:05.88   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:09.44   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.03   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:11.33   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:12.02   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:12.32   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            1:12.40   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:12.80   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:12.80   
11  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:14.81   
12  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.85   
13  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            1:16.78   
14  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:17.29   
15  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:18.07   
16  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:19.04   
17  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:19.11   
18  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.35   
19  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.48   
20  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.59   
21  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            1:20.78   
22  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            1:23.41   
23  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            1:24.00   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:14.71   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:18.27   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:20.02   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:20.15   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:20.97   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:21.33   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:22.18   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.00   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.40   
10  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:25.22   
11  Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            1:25.61   
12  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:26.83   
13  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:28.29   
14  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:28.86   
15  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:28.87   
16  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:30.05   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:30.10   
18  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:30.28   
19  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:31.14   
20  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:31.60   
21  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:31.97   
22  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:33.22   
23  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:33.78   
24  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:36.46   
25  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:40.88   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            1:21.80   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:26.89   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:27.60   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            1:28.67   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:30.50   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:30.77   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:31.36   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.89   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:32.13   
10  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:34.85   
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:34.87   
12  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:36.58   
13  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.61   
14  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            1:39.86   
15  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            1:41.05   
16  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:41.44   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:41.82   
18  Marie Hertling  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:42.45   
19  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.24   
20  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.73   
21  Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.83   
22  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:44.41   
23  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:46.60   
23  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:46.60   
25  Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            1:52.29   
26  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:52.45   
Ann-Sophie Vesterager  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark