2020-02-22   15:22:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            2:58.11   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            3:06.10   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            3:09.06   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            3:17.04   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:25.41   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:27.17   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:30.10   
Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            3:30.33   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:37.94   
10  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:40.25   
11  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            3:40.91   
12  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:41.41   
13  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:44.54   
14  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            3:50.17   
15  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            4:02.04   
Anna Seebach Buchwald  2002  Holbæk Svømme Klub              Afmeldt 
Laura Bøgvad Pedersen  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt berør 175m 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:24.07   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            3:28.83   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            3:30.17   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:42.20   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            3:43.68   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            3:46.40   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            3:46.65   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            3:51.30   
Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            3:56.38   
10  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            4:01.27   
Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej samt berør 75m 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            4:00.31   
Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            4:46.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark