Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.11 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:06.10 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:09.06 | ||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:17.04 | ||||||
5 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:25.41 | ||||||
6 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:27.17 | ||||||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:30.10 | ||||||
8 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:30.33 | ||||||
9 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:37.94 | ||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:40.25 | ||||||
11 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:40.91 | ||||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:41.41 | ||||||
13 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:44.54 | ||||||
14 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:50.17 | ||||||
15 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 4:02.04 | ||||||
- | Anna Seebach Buchwald | 2002 | Holbæk Svømme Klub | Afmeldt | ||||||
- | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt berør 175m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:24.07 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:28.83 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 3:30.17 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:42.20 | ||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:43.68 | ||||||
6 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:46.40 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:46.65 | ||||||
8 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:51.30 | ||||||
9 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:56.38 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:01.27 | ||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt berør 75m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 4:00.31 | ||||||
2 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:46.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:35 |