2020-01-20   20:20:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:15.58   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:15.63   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:19.05   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.56   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            1:22.70   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            1:24.52   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:24.55   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.19   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:27.31   
10  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:28.30   
11  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:30.84   
12  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            1:30.89   
13  Emilia Akissi Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:32.66   
14  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:33.96   
15  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:34.61   
16  Camilla Gram Nilsson  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:35.38   
17  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            1:35.68   
18  Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:36.87   
19  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            1:37.45   
20  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:40.74   
21  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:41.00   
22  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:46.44   
Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ingen berør v 25m 
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  svøm på maven v 75m 
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berør v/25m 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:22.18   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:23.61   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:30.46   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:30.51   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:32.03   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:33.78   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:34.36   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:34.82   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:36.12   
10  Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:37.33   
11  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.41   
12  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.92   
13  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.39   
14  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.56   
15  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:39.77   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:39.87   
17  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:39.99   
18  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:40.05   
19  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:40.90   
20  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:41.53   
21  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:42.47   
22  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:42.52   
23  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:44.76   
24  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:49.37   
25  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            1:49.58   
26  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:50.09   
27  Asta Pindborg  2003  Gentofte Svømme Klub            1:51.93   
28  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            1:52.33   
29  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:53.22   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.50   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:39.10   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:42.58   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.42   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:45.08   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:45.55   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:46.56   
Marie Bøgvad Pedersen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:47.28   
Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:47.87   
10  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:48.31   
11  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:49.21   
12  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:50.02   
13  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:50.66   
14  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:51.67   
15  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            1:52.05   
16  Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:53.09   
17  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:53.22   
18  Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:54.26   
19  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:54.92   
20  Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            1:55.75   
21  Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            1:56.48   
22  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:56.57   
23  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            1:58.53   
24  Marie Lund  2004  Gentofte Svømme Klub            1:59.38   
25  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:00.59   
26  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:03.79   
27  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:05.34   
28  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:09.24   
29  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:09.48   
Ellen Hasselbalch Jakobse  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            DSQ  ej fort bev v/25m 
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej fort bev v 75m 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej fort bev v 25m 
Rie Skov  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej fort bev v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark