2020-02-21   17:22:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            1:06.72   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:08.41   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            1:10.63   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:12.44   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            1:15.22   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:15.94   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:16.43   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:18.05   
Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:18.77   
10  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:19.85   
11  Phillip Søren Sommer  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:20.74   
12  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            1:20.88   
13  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            1:21.38   
14  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:23.26   
15  Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            1:24.00   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            1:24.27   
17  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:24.59   
18  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            1:25.85   
19  William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            1:26.66   
20  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:28.83   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:10.53   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:12.47   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:18.60   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:18.76   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:19.28   
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:22.59   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            1:23.18   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            1:24.20   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:24.44   
10  Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:24.70   
11  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            1:24.93   
12  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:25.41   
13  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:26.18   
14  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:26.21   
15  Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            1:26.49   
16  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød            1:26.50   
17  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            1:29.34   
18  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            1:30.24   
19  Elias Feuk  2001  Helsingør Svømmeklub            1:30.27   
Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på maven 25m 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:10.97   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            1:17.48   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.28   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:21.71   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:21.78   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:23.51   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:25.50   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            1:27.06   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            1:27.18   
10  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:27.78   
11  Julius Mølgaard  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:27.89   
12  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:29.17   
13  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            1:31.15   
14  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:31.27   
15  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:33.04   
16  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:34.04   
17  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:34.55   
18  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:34.69   
19  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:34.95   
20  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            1:35.03   
21  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.48   
22  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:35.52   
23  August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            1:35.93   
24  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:36.01   
25  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.20   
26  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            1:36.41   
27  Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            1:36.45   
28  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:36.55   
29  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.23   
30  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:38.09   
31  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:38.16   
32  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:38.51   
33  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            1:42.35   
34  Mathias Rene Arnkjær  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark