2020-01-28   16:04:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            2:41.33   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:48.24   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            2:53.63   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:59.24   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:01.18   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            3:02.11   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:04.45   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:06.19   
Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            3:24.74   
10  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            3:29.66   
Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            3:00.16   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:03.00   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:11.41   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:18.05   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:29.11   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            3:29.32   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            3:31.59   
Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            3:37.24   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:41.88   
10  Caroline Bischoff  2003  Slangerup Svømmeklub            3:47.27   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            DNF   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sv. på mave e. vend 
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berør. v 75 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            3:20.67   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:42.42   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:45.85   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.46   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            3:51.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark