2020-02-22   23:32:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:29   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            2:22.39   
  Julie Stampe  2002      36.24        36.24   
  Mille Graasbøll  2002      41.05        1:17.29   
  Anne Føyn  2002      33.03        1:50.32   
  Clara Gjerløv  2002      32.07        2:22.39   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            2:31.86   
  Regitze Lyngfeldt  2002      38.19        38.19   
  Sofie Villum Færch  2002      40.43        1:18.62   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      38.00        1:56.62   
  Natasha Laigaard  2002      35.24        2:31.86   
                     
Hils3 Piger  2002  Hillerød Svømmeklub            2:36.40   
  Anna Haugsted Pihl  2003      40.33        40.33   
  Thea Blomsterberg  2002      46.89        1:27.22   
  Ida W. Hall  2002      35.92        2:03.14   
  Matilde Weibel  2002      33.26        2:36.40   
                     
Gentofte Piger 1 :-)  2002  Gentofte Svømme Klub            2:38.67   
  Emilie Holst Lange  2002      40.07        40.07   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      44.90        1:24.97   
  Natalie Clara Petersen  2002      41.15        2:06.12   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      32.55        2:38.67   
                     
Helsingør Piger 2  2002  Helsingør Svømmeklub            2:48.25   
  Amanda Hietala  2002      42.49        42.49   
  Amalie Louise Thorsen  2002      45.52        1:28.01   
  Lærke Højsted Eriksen  2002      45.45        2:13.46   
  Fie Tönshoff  2002      34.79        2:48.25   
                     
Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            2:48.56   
  Cecilie Porsdal  2002      42.78        42.78   
  Esther Marie Heunicke  2003      47.57        1:30.35   
  Laura Boutrup  2003      1:18.21        2:48.56   
  Isabel Vang Hvitved  2003              2:48.56   
                     
Sigma Piger 3  2002  Sigma Swim            2:54.85   
  Maria Lund  2003      43.79        43.79   
  Marie Nielsen  2003      48.97        1:32.76   
  Katrine Buhl Schrøder  2002      45.78        2:18.54   
  Ingrid Lindemann  2003      36.31        2:54.85   
                     
A6 Piger  2002  A6            2:55.25   
  Liva Buchholt Johansen  2003      47.27        47.27   
  Pernille Elm Jensen  2003      48.16        1:35.43   
  Luna Emilie Olsen  2003      43.18        2:18.61   
  Ulrikke Veje  2002      36.64        2:55.25   
                     
Helsingør Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            2:55.51   
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      45.27        45.27   
  Freja Stenbækgård  2003      48.37        1:33.64   
  Fiona Burmester  2003      43.06        2:16.70   
  Josefine Fast  2003      38.81        2:55.51   
                     
10  Værløse Piger 1  2002  Værløse Svømmeklub            3:01.10   
  Sarah Caroline Vibskov  2002      45.51        45.51   
  Johanne Brown Marloth  2003      50.94        1:36.45   
  Ida Holm Hansen  2002      43.84        2:20.29   
  Sofie Lund-Scherbeck  2003      40.81        3:01.10   
                     
11  Gentofte Piger 2 :-)  2002  Gentofte Svømme Klub            3:03.50   
  Benedikte Lin Soja  2002      44.39        44.39   
  Viola Demuth Andersen  2003      51.45        1:35.84   
  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      49.39        2:25.23   
  Isabella Victoria Nimb  2004      38.27        3:03.50   
                     
12  Birkerød Swim 1  2002  Sigma Swim Birkerød            3:11.70   
  Alberte Vallentin  2003      1:37.27        1:37.27   
  Cornelia Bergqvist  2003      1:34.43        3:11.70   
  Kajsa G. Christensen  2004                 
  Betty Marie Jensen  2004      3:11.70        3:11.70   
                     
13  Allerød Piger 2  2002  Sigma Swim Allerød            3:19.36   
  Cecilie Pihl  2004      56.28        56.28   
  Asta Rygaard Jonas  2003      52.20        1:48.48   
  Cassandra G. Nygaard  2003      50.20        2:38.68   
  Mille Pedersen  2003      40.68        3:19.36   
                     
14  Birkerød Swim 2  2002  Sigma Swim Birkerød            3:26.01   
  Camille Nørby  2004      48.65        48.65   
  Esmeralda Johansen  2004      2:37.36        3:26.01   
  Mathilde Ramlow  2004                 
  Katrine Bonefeld  2004      3:26.01        3:26.01   
                     
15  Gcs Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:50.46   
  Sara Fiehn  2004      58.27        58.27   
  Signe Støttrup  2004      1:04.08        2:02.35   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      1:48.11        3:50.46   
  Alberte Baun Jensen  2004              3:50.46   
                     
Gcs Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ   
  Roseline Løkkegaard  2004      49.52        49.52   
  Sophia Bøttger  2004      1:51.86        2:41.38   
                     
Helsingør Piger 4  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 armtag u vand v st 
  Emma F. Rouse  2004      1:45.42        1:45.42   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark