2019-12-11   21:45:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            2:20.46   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            2:22.37   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:30.04   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:32.28   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            2:35.53   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            2:36.25   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:38.64   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            2:44.07   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:46.60   
10  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            2:47.22   
11  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:47.76   
12  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            2:48.13   
13  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:53.98   
14  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:54.47   
15  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            2:54.90   
16  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            2:56.56   
17  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:56.80   
18  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            2:57.93   
19  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:00.83   
20  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            3:01.14   
21  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:04.99   
22  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:06.63   
23  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            3:07.68   
24  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            3:10.99   
25  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            3:12.07   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            2:48.74   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:49.62   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:51.32   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:57.16   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            3:01.64   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            3:06.97   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:07.56   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:07.58   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:08.17   
10  Asta Rygaard Jonas  2003  Sigma Swim Allerød            3:10.90   
11  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:11.36   
12  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:12.02   
13  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            3:15.97   
14  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            3:18.64   
15  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            3:20.99   
16  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            3:21.94   
17  Caroline Bischoff  2003  Slangerup Svømmeklub            3:30.68   
18  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:41.78   
19  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            3:42.30   
20  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            3:43.14   
21  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            3:45.98   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            2:52.59   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:16.84   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:21.88   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            3:42.00   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            3:48.56   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.38   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.80   
Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            3:53.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            2:10.83   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            2:11.17   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            2:11.17   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:12.49   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            2:13.52   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            2:13.75   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            2:17.01   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:20.25   
Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            2:27.43   
10  William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            2:28.51   
11  Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:28.81   
12  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:29.22   
13  Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            2:31.59   
14  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            2:33.01   
15  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:33.47   
16  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            2:35.99   
17  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            2:36.50   
18  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:36.72   
19  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            2:36.86   
20  Emil Kruse  2000  Værløse Svømmeklub            2:37.59   
21  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            2:40.80   
22  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            2:44.18   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:18.99   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:23.73   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            2:24.18   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:25.68   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:26.26   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:28.41   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            2:30.68   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:34.99   
Alexander Skarby Madsen  2001  Slangerup Svømmeklub            2:36.12   
10  Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            2:38.08   
11  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            2:38.33   
12  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            2:38.87   
13  Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:40.91   
14  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            2:41.10   
15  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            2:41.72   
16  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            2:42.22   
17  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            2:44.72   
18  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød            2:44.88   
19  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            2:45.48   
20  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            2:46.67   
21  Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            2:47.43   
22  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:47.63   
23  Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            2:53.41   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            2:23.74   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:24.22   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            2:31.15   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:35.75   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:36.90   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            2:39.96   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:40.63   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:43.31   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            2:46.51   
10  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:48.04   
11  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            2:54.87   
12  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:55.06   
13  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:59.41   
14  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:00.74   
15  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            3:01.44   
16  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            3:01.68   
17  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            3:01.74   
18  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:02.71   
19  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:07.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            1:22.70   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            1:26.43   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            1:27.78   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            1:29.39   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.33   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:38.23   
Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            1:39.11   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.21   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            1:45.11   
10  Karoline Christensen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:45.13   
11  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:45.41   
12  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:45.67   
13  Rikke Taul Thomsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:46.41   
14  Camilla Gram Nilsson  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:47.37   
15  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            1:49.68   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:33.23   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            1:39.19   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:43.05   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:43.88   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:43.94   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.33   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:44.81   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:45.44   
Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:47.10   
10  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:48.94   
11  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:49.21   
12  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:49.87   
13  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:50.39   
14  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:53.04   
15  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:53.74   
16  Caroline Bischoff  2003  Slangerup Svømmeklub            1:57.63   
17  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:58.48   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:50.92   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:51.57   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:57.36   
Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:59.31   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:01.65   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:01.69   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            2:07.11   
Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            2:10.62   
Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:12.81   
10  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            2:13.53   
11  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            2:17.84   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  3 armtag u v.v start 
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ej samt.berøring 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:17.37   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            1:23.08   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:24.02   
Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:24.34   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.04   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            1:27.92   
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            1:32.68   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            1:36.02   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:36.08   
10  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            1:38.31   
11  Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            1:41.01   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:22.62   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:23.06   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:24.98   
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            1:27.91   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            1:33.20   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:33.20   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:35.29   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            1:37.02   
Oliver Lindgren  2001  Slangerup Svømmeklub            1:37.87   
10  Malte Howardsen  2001  Sigma Swim Allerød            1:38.23   
11  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:39.23   
12  Johan Bremer Holmgård  2001  Helsingør Svømmeklub            1:41.28   
13  Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            1:45.82   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            1:27.99   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:30.73   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:30.83   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:32.58   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            1:36.46   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.94   
Morten Østergaard  2002  Svømmeklubben Laksen            1:39.57   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            1:42.01   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            1:42.35   
10  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            1:43.92   
11  Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            1:44.61   
12  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:45.44   
13  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:48.50   
14  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:49.21   
15  Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød            1:50.14   
16  Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:50.20   
17  Thorbjørn Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:51.76   
18  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            1:52.56   
19  Andreas Bank Hyldal  2002  Værløse Svømmeklub            1:52.67   
20  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:52.93   
21  Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            1:52.95   
22  Oscar Møldrup-Holst  2002  Værløse Svømmeklub            1:53.34   
23  Carl Westphal  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:53.50   
24  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:53.59   
Julius Mølgaard  2002  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  ej samt. berør v 25 
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej samt. berør v. 75 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:16.57   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            1:17.16   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            1:25.73   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:26.65   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:28.40   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            1:28.60   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:32.40   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:33.69   
Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:34.45   
10  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:36.64   
11  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            1:44.88   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:30.93   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            1:34.34   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:38.44   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:38.60   
Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:44.21   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:46.10   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            2:00.55   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            2:03.02   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            DSQ  ej samt.berør./75 m 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:49.79   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:49.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:57 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            1:03.80   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:05.55   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            1:12.61   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            1:13.34   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:14.34   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:15.96   
Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            1:17.15   
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            1:20.69   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:21.93   
10  Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:23.54   
11  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:27.50   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:12.74   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            1:17.64   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:19.85   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:21.78   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:23.79   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:26.86   
Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            1:28.57   
Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            1:29.84   
Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            1:31.38   
10  Jonathan Svarre  2001  Slangerup Svømmeklub            1:32.38   
11  Alexander Skarby Madsen  2001  Slangerup Svømmeklub            1:32.79   
12  Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:33.83   
13  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            1:35.52   
14  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            1:35.99   
15  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            1:38.79   
16  Elias Feuk  2001  Helsingør Svømmeklub            1:39.59   
17  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød            1:42.11   
18  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            1:42.95   
19  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:43.31   
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:15.83   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            1:21.69   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:22.95   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            1:23.66   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:26.60   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:27.42   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:33.05   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.14   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:37.49   
10  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:38.26   
11  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:39.13   
12  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.42   
13  Mathias Rene Arnkjær  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:45.79   
14  Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            1:47.31   
August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            2:41.33   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:48.24   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            2:53.63   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:59.24   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:01.18   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            3:02.11   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:04.45   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:06.19   
Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            3:24.74   
10  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            3:29.66   
Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            3:00.16   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:03.00   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:11.41   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:18.05   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:29.11   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            3:29.32   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            3:31.59   
Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            3:37.24   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:41.88   
10  Caroline Bischoff  2003  Slangerup Svømmeklub            3:47.27   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            DNF   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sv. på mave e. vend 
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berør. v 75 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            3:20.67   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:42.42   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:45.85   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.46   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            3:51.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            2:25.53   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            2:26.74   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:31.03   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:37.47   
Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:44.74   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:46.50   
Phillip Søren Sommer  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:52.11   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:55.42   
Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            2:55.64   
10  Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            2:55.90   
11  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            3:10.75   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:30.89   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:34.08   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:40.89   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:51.78   
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:54.29   
Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            2:55.40   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            2:58.26   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            2:59.70   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:02.56   
10  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            3:05.02   
11  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            3:09.06   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:35.47   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            2:50.28   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:56.83   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            3:06.22   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            3:08.31   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            3:10.54   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            3:12.70   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:15.07   
Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            3:22.35   
10  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            3:25.54   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  sv. på mave v 100 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            2:42.88   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            2:48.77   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:56.78   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:58.93   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            2:59.49   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:07.57   
Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            3:08.68   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:08.79   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:13.24   
10  Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:14.87   
11  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            3:15.31   
12  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:19.40   
13  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            3:20.48   
14  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:25.90   
15  Laura Bøgvad Pedersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:26.72   
16  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            3:26.84   
17  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            3:28.28   
18  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            3:28.33   
19  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            3:34.28   
Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt berør v 25 m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            3:09.38   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            3:16.26   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            3:16.68   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            3:16.73   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            3:23.33   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            3:24.79   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            3:32.23   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            3:32.73   
Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            3:33.86   
10  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            3:35.59   
11  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            3:36.88   
12  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:38.78   
13  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:43.97   
14  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            4:12.34   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub              Akut syg 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt berør 150m 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej samt berør 150m 
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            DSQ  svøm p maven 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:59 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            2:26.88   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            2:27.90   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            2:33.57   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            2:34.52   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:40.70   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:43.91   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            2:44.65   
Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:45.26   
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            2:48.12   
10  Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:48.39   
11  William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            2:50.02   
12  Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:50.82   
13  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:51.43   
14  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            2:53.15   
15  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            2:55.72   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            2:57.44   
17  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:59.86   
18  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            3:02.46   
19  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            3:02.98   
Emil Kruse  2000  Værløse Svømmeklub            DSQ  ej samt berør 25m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:41.82   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:44.81   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:45.34   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:46.14   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            2:46.27   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:48.22   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            2:50.41   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            2:50.89   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            2:50.92   
10  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:52.42   
11  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            2:54.71   
12  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:57.35   
13  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:59.96   
14  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            3:00.64   
15  Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:01.62   
16  Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            3:04.11   
17  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            3:05.81   
18  Morten Østergaard  2002  Svømmeklubben Laksen            3:08.60   
19  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            3:09.44   
20  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:09.91   
21  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            3:12.13   
22  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            3:14.93   
23  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            3:14.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            30.17   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            31.36   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            31.76   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            32.35   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            32.62   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            32.89   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            33.01   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            33.29   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            33.39   
10  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            33.48   
11  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            33.51   
12  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            34.93   
13  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            34.95   
14  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            35.79   
15  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            35.91   
16  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            35.96   
17  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            35.97   
18  Emilia Akissi Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub            36.14   
19  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            36.97   
20  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            37.49   
21  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            37.64   
22  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            37.91   
23  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            38.24   
24  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            39.29   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            33.27   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            34.96   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            36.43   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            36.74   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            36.74   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            37.46   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            37.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            37.63   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            38.01   
10  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            38.06   
11  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            38.36   
12  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            38.66   
13  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            38.89   
14  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            39.12   
15  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            39.25   
16  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            39.88   
17  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            40.10   
18  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            40.33   
19  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            41.00   
20  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            41.07   
21  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            41.58   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berøring 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            37.47   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            38.96   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            39.01   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            39.50   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            39.69   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            40.56   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            41.20   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            41.77   
Marie Hertling  2004  Hørsholm Svømmeforening            42.08   
10  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            42.53   
11  Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            42.58   
12  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            43.54   
13  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            43.83   
14  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            44.43   
15  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            44.91   
16  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            45.67   
17  Nanna Maagaard Rângman  2004  Gladsaxe Idræts Forening            45.74   
18  Marie Bøgvad Pedersen  2004  Gentofte Svømme Klub            45.88   
19  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            45.95   
20  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            46.18   
21  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            46.34   
22  Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            46.42   
23  Matilde Stricker  2004  Gentofte Svømme Klub            46.62   
24  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            47.38   
25  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            47.44   
26  Sara Fiehn  2004  Gladsaxe Idræts Forening            47.46   
27  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            47.69   
28  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            47.73   
29  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            47.86   
30  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            49.02   
31  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            49.18   
32  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            50.43   
33  Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød            54.21   
Alberte Baun Jensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:59 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            25.85   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            28.94   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            29.13   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            29.52   
Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            29.66   
Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            30.55   
William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            30.65   
Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            31.08   
Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            32.02   
10  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            32.25   
11  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            32.67   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            30.77   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            31.19   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            31.63   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            31.92   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            32.18   
Alexander Skarby Madsen  2001  Slangerup Svømmeklub            32.81   
Jonathan Svarre  2001  Slangerup Svømmeklub            34.41   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            29.83   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            29.95   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            31.91   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            32.73   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            33.70   
Morten Østergaard  2002  Svømmeklubben Laksen            33.87   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            34.27   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            34.93   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            35.18   
10  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            35.21   
11  Julius Mølgaard  2002  Frederikssund Svømmeklub            35.33   
12  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            35.73   
13  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.14   
14  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            36.46   
15  Mathias Rene Arnkjær  2002  Frederiksværk Svømmeklub            36.49   
16  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            36.60   
17  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            36.65   
18  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            36.89   
19  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            37.07   
20  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            37.21   
21  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            37.65   
22  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            37.76   
23  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            38.02   
24  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            38.04   
25  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            38.15   
26  August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            38.17   
27  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            38.20   
28  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            38.32   
28  Thorbjørn Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            38.32   
30  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            38.47   
31  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            38.64   
32  Andreas Bank Hyldal  2002  Værløse Svømmeklub            38.84   
33  Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            38.86   
34  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            38.96   
34  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            38.96   
36  Julius Victor Schau  2002  Gentofte Svømme Klub            39.31   
37  Nicholas S. Bjerregaard  2002  Sigma Swim Allerød            39.32   
38  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            39.44   
39  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            39.50   
40  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            39.52   
41  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            39.67   
42  Lucas Haugbøl  2002  Gentofte Svømme Klub            39.73   
43  Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            40.09   
44  Marcus Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            40.61   
45  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            40.64   
46  Malthe Zacho Fahrenholtz  2003  Gladsaxe Idræts Forening            40.80   
47  Carl Westphal  2002  Gladsaxe Idræts Forening            40.84   
48  Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            40.92   
49  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            41.01   
50  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            41.12   
51  Frederik Bahne Jessen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            41.15   
52  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            41.31   
53  Oscar Møldrup-Holst  2002  Værløse Svømmeklub            41.68   
54  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            42.17   
54  Niels Peter Lund  2002  Værløse Svømmeklub            42.17   
56  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            42.77   
57  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            43.14   
58  Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød            44.46   
Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Thor Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub              akut syg 
Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            DSQ  tyvstart 
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  tyvstart 
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:29   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            2:22.39   
  Julie Stampe  2002      36.24        36.24   
  Mille Graasbøll  2002      41.05        1:17.29   
  Anne Føyn  2002      33.03        1:50.32   
  Clara Gjerløv  2002      32.07        2:22.39   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            2:31.86   
  Regitze Lyngfeldt  2002      38.19        38.19   
  Sofie Villum Færch  2002      40.43        1:18.62   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      38.00        1:56.62   
  Natasha Laigaard  2002      35.24        2:31.86   
                     
Hils3 Piger  2002  Hillerød Svømmeklub            2:36.40   
  Anna Haugsted Pihl  2003      40.33        40.33   
  Thea Blomsterberg  2002      46.89        1:27.22   
  Ida W. Hall  2002      35.92        2:03.14   
  Matilde Weibel  2002      33.26        2:36.40   
                     
Gentofte Piger 1 :-)  2002  Gentofte Svømme Klub            2:38.67   
  Emilie Holst Lange  2002      40.07        40.07   
  Bjørk Nelsing Petersen  2002      44.90        1:24.97   
  Natalie Clara Petersen  2002      41.15        2:06.12   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      32.55        2:38.67   
                     
Helsingør Piger 2  2002  Helsingør Svømmeklub            2:48.25   
  Amanda Hietala  2002      42.49        42.49   
  Amalie Louise Thorsen  2002      45.52        1:28.01   
  Lærke Højsted Eriksen  2002      45.45        2:13.46   
  Fie Tönshoff  2002      34.79        2:48.25   
                     
Sigma Piger 2  2002  Sigma Swim            2:48.56   
  Cecilie Porsdal  2002      42.78        42.78   
  Esther Marie Heunicke  2003      47.57        1:30.35   
  Laura Boutrup  2003      1:18.21        2:48.56   
  Isabel Vang Hvitved  2003              2:48.56   
                     
Sigma Piger 3  2002  Sigma Swim            2:54.85   
  Maria Lund  2003      43.79        43.79   
  Marie Nielsen  2003      48.97        1:32.76   
  Katrine Buhl Schrøder  2002      45.78        2:18.54   
  Ingrid Lindemann  2003      36.31        2:54.85   
                     
A6 Piger  2002  A6            2:55.25   
  Liva Buchholt Johansen  2003      47.27        47.27   
  Pernille Elm Jensen  2003      48.16        1:35.43   
  Luna Emilie Olsen  2003      43.18        2:18.61   
  Ulrikke Veje  2002      36.64        2:55.25   
                     
Helsingør Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            2:55.51   
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      45.27        45.27   
  Freja Stenbækgård  2003      48.37        1:33.64   
  Fiona Burmester  2003      43.06        2:16.70   
  Josefine Fast  2003      38.81        2:55.51   
                     
10  Værløse Piger 1  2002  Værløse Svømmeklub            3:01.10   
  Sarah Caroline Vibskov  2002      45.51        45.51   
  Johanne Brown Marloth  2003      50.94        1:36.45   
  Ida Holm Hansen  2002      43.84        2:20.29   
  Sofie Lund-Scherbeck  2003      40.81        3:01.10   
                     
11  Gentofte Piger 2 :-)  2002  Gentofte Svømme Klub            3:03.50   
  Benedikte Lin Soja  2002      44.39        44.39   
  Viola Demuth Andersen  2003      51.45        1:35.84   
  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      49.39        2:25.23   
  Isabella Victoria Nimb  2004      38.27        3:03.50   
                     
12  Birkerød Swim 1  2002  Sigma Swim Birkerød            3:11.70   
  Alberte Vallentin  2003      1:37.27        1:37.27   
  Cornelia Bergqvist  2003      1:34.43        3:11.70   
  Kajsa G. Christensen  2004                 
  Betty Marie Jensen  2004      3:11.70        3:11.70   
                     
13  Allerød Piger 2  2002  Sigma Swim Allerød            3:19.36   
  Cecilie Pihl  2004      56.28        56.28   
  Asta Rygaard Jonas  2003      52.20        1:48.48   
  Cassandra G. Nygaard  2003      50.20        2:38.68   
  Mille Pedersen  2003      40.68        3:19.36   
                     
14  Birkerød Swim 2  2002  Sigma Swim Birkerød            3:26.01   
  Camille Nørby  2004      48.65        48.65   
  Esmeralda Johansen  2004      2:37.36        3:26.01   
  Mathilde Ramlow  2004                 
  Katrine Bonefeld  2004      3:26.01        3:26.01   
                     
15  Gcs Piger 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:50.46   
  Sara Fiehn  2004      58.27        58.27   
  Signe Støttrup  2004      1:04.08        2:02.35   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      1:48.11        3:50.46   
  Alberte Baun Jensen  2004              3:50.46   
                     
Gcs Piger 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ   
  Roseline Løkkegaard  2004      49.52        49.52   
  Sophia Bøttger  2004      1:51.86        2:41.38   
                     
Helsingør Piger 4  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 armtag u vand v st 
  Emma F. Rouse  2004      1:45.42        1:45.42   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:29 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  07:54   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gentofte Drenge 1 :-)  2000  Gentofte Svømme Klub            2:11.68   
  Peter Vangsgaard  2000      31.71        31.71   
  Lucas Strøbæk  2001      39.72        1:11.43   
  Jens Christian Norus  2000      32.33        1:43.76   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      27.92        2:11.68   
                     
Sigma Drenge 1  2000  Sigma Swim            2:12.44   
  Oliver Schiellerup  2000      34.96        34.96   
  Ulrik Blach Petersen  2001      1:12.14        1:47.10   
  Frederik Eg Ibsen  2002      25.34        2:12.44   
  Sebastian Tullberg  2000              2:12.44   
                     
Helsingør Drenge 1  2000  Helsingør Svømmeklub            2:12.62   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      34.30        34.30   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      21.09        55.39   
  Julius Thielst  2000      15.95        1:11.34   
  William Schwab  2000      1:01.28        2:12.62   
                     
Holbæk Cubs  2000  Holbæk Svømme Klub            2:25.24   
  Frederik Palmø  2000      36.02        36.02   
  Jonas Andersen  2001      44.93        1:20.95   
  Mads Toft  2001      35.48        1:56.43   
  Simon Brixner  2000      28.81        2:25.24   
                     
Gentofte Drenge 2 :-)  2000  Gentofte Svømme Klub            2:26.36   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      34.75        34.75   
  Carl-Emil Lønborg  2002      1:19.35        1:54.10   
  Mads Bjørn Andersen  2001      32.26        2:26.36   
  Frederik Lund  2000              2:26.36   
                     
Frederikssund Drenge  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:29.93   
  Anton Asmind Andersen  2000      37.91        37.91   
  William S. Michaelsen  2001      42.83        1:20.74   
  Anton Haugaard Nielsen  2000      32.79        1:53.53   
  Julius Mølgaard  2002      36.40        2:29.93   
                     
Sigma Drenge 2  2000  Sigma Swim            2:30.02   
  Christian K. Jensen  2000      41.07        41.07   
  Sebastian M. Staal  2002      42.39        1:23.46   
  Frederik Røgind  2001      1:06.56        2:30.02   
  Mikkel Eg Ibsen  2002              2:30.02   
                     
A6 Drenge 1  2000  A6            2:31.56   
  Frederik Bojesen  2002      38.40        38.40   
  Rasmus Thilleman  2001      48.31        1:26.71   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      1:04.85        2:31.56   
  Alexander Skarby Madsen  2001              2:31.56   
                     
Helsingør Drenge 2  2000  Helsingør Svømmeklub            2:32.97   
  William Houen  2001      38.78        38.78   
  Lucas Hoffmann  2000      40.84        1:19.62   
  Emil Tönshoff  2000      1:13.35        2:32.97   
  Villads Bomholt Larsen  2001              2:32.97   
                     
10  Sigma Drenge 3  2000  Sigma Swim            2:35.26   
  Emil Kildahl Døssing  2002      40.82        40.82   
  Alexander Tullberg  2003      46.79        1:27.61   
  Jacob Krog Christoffersen  2000      35.52        2:03.13   
  Kristian Torp  2000      32.13        2:35.26   
                     
11  Helsingør Drenge 3  2002  Helsingør Svømmeklub            2:39.29   
  Jesper Schiødt  2001      41.99        41.99   
  Jannick Lind  2001      41.67        1:23.66   
  Johan Heilmann  2000      40.85        2:04.51   
  Elias Feuk  2001      34.78        2:39.29   
                     
12  Birkerød Swim 1  2000  Sigma Swim Birkerød            2:42.68   
  Mathias Riff Alexandersen  2001      41.00        41.00   
  Mathias Holm  2001      45.20        1:26.20   
  Christian Boutrup  2003      39.10        2:05.30   
  Christoffer Rekling  2003      37.38        2:42.68   
                     
13  Allerød Drenge 1  2000  Sigma Swim Allerød            2:43.14   
  Frederik Bornemann  2001      40.92        40.92   
  Malte Howardsen  2001      45.15        1:26.07   
  Rasmus Nielsen  2001      43.23        2:09.30   
  Jannick Hansen  2001      33.84        2:43.14   
                     
14  Værløse Drenge 1  2000  Værløse Svømmeklub            2:46.83   
  Asbjørn Hammershøj  2000      37.75        37.75   
  Tobias Sundwall  2001      48.93        1:26.68   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      47.25        2:13.93   
  Emil Kruse  2000      32.90        2:46.83   
                     
15  Gcs Drenge  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:51.61   
  Marcus Hiort  2003      45.11        45.11   
  Oliver Steenberg  2002      1:30.90        2:16.01   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      35.60        2:51.61   
  Emil Steenberg  2002              2:51.61   
                     
16  Allerød Drenge 2  2000  Sigma Swim Allerød            2:53.95   
  Jakob Legaard  2003      46.07        46.07   
  Daniel Garne Larsen  2003      49.55        1:35.62   
  Lucas Emil Christensen  2003      1:18.33        2:53.95   
  Niels Skovbye Brandt  2002              2:53.95   
                     
17  A6 Drenge 2  2000  A6            2:56.18   
  Jonathan Larsen  2002      45.43        45.43   
  Morten Østergaard  2002      47.97        1:33.40   
  Jonathan Svarre  2001      44.28        2:17.68   
  August Overgaard  2002      38.50        2:56.18   
                     
18  Birkerød Swim 2  2000  Sigma Swim Birkerød            3:23.12   
  Nicolaj Pedersen  2005      50.50        50.50   
  Oscar Jensen  2003      2:32.62        3:23.12   
  Valdemar Witt Qvist  2003                 
  Andreas Hoffmann  2003      3:23.12        3:23.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  07:54 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            1:04.40   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:05.88   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:09.44   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.03   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:11.33   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:12.02   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:12.32   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            1:12.40   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:12.80   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:12.80   
11  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:14.81   
12  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.85   
13  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            1:16.78   
14  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:17.29   
15  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:18.07   
16  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:19.04   
17  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:19.11   
18  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.35   
19  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.48   
20  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.59   
21  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            1:20.78   
22  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            1:23.41   
23  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            1:24.00   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:14.71   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:18.27   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:20.02   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:20.15   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:20.97   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:21.33   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:22.18   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.00   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.40   
10  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:25.22   
11  Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            1:25.61   
12  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:26.83   
13  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:28.29   
14  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:28.86   
15  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:28.87   
16  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:30.05   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:30.10   
18  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:30.28   
19  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:31.14   
20  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:31.60   
21  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:31.97   
22  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:33.22   
23  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:33.78   
24  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:36.46   
25  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:40.88   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            1:21.80   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:26.89   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:27.60   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            1:28.67   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:30.50   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:30.77   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:31.36   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.89   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:32.13   
10  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:34.85   
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:34.87   
12  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:36.58   
13  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.61   
14  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            1:39.86   
15  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            1:41.05   
16  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:41.44   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:41.82   
18  Marie Hertling  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:42.45   
19  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.24   
20  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.73   
21  Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.83   
22  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:44.41   
23  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:46.60   
23  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:46.60   
25  Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            1:52.29   
26  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:52.45   
Ann-Sophie Vesterager  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            56.86   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            1:00.08   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:00.47   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            1:01.15   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            1:01.64   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:02.02   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            1:02.39   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            1:03.13   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:04.54   
10  Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:05.66   
11  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.85   
12  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:05.94   
13  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            1:06.39   
14  William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            1:07.34   
15  Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:08.89   
16  Oliver Larsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:09.15   
17  Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:09.36   
18  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            1:09.39   
19  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:10.29   
20  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            1:11.12   
21  Emil Kruse  2000  Værløse Svømmeklub            1:11.70   
22  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:11.92   
23  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:12.55   
24  William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            1:12.64   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:03.74   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:06.44   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:06.50   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:07.60   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:07.69   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            1:08.40   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:08.46   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:09.29   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:09.63   
10  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            1:10.33   
11  Alexander Skarby Madsen  2001  Slangerup Svømmeklub            1:11.93   
12  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:16.83   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:06.24   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            1:06.41   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:07.70   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.78   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            1:08.45   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            1:08.95   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.30   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:11.69   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:12.02   
10  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:12.59   
11  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            1:14.32   
12  Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            1:15.77   
13  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:18.75   
14  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:19.34   
15  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:20.01   
16  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:21.22   
17  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:21.46   
18  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:21.56   
19  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:21.97   
20  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:22.01   
21  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:22.05   
22  Mathias Rene Arnkjær  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:22.61   
23  Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            1:23.64   
24  August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            1:23.97   
25  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:24.56   
26  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:25.28   
27  Nicholas S. Bjerregaard  2002  Sigma Swim Allerød            1:26.10   
28  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:26.25   
29  Thorbjørn Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:26.38   
30  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.92   
31  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            1:28.14   
32  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.71   
33  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.27   
34  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.85   
Julius Mølgaard  2002  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            2:58.11   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            3:06.10   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            3:09.06   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            3:17.04   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:25.41   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:27.17   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:30.10   
Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            3:30.33   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:37.94   
10  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            3:40.25   
11  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            3:40.91   
12  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:41.41   
13  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            3:44.54   
14  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            3:50.17   
15  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            4:02.04   
Anna Seebach Buchwald  2002  Holbæk Svømme Klub              Afmeldt 
Laura Bøgvad Pedersen  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt berør 175m 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:24.07   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            3:28.83   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            3:30.17   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:42.20   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            3:43.68   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            3:46.40   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            3:46.65   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            3:51.30   
Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            3:56.38   
10  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            4:01.27   
Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej samt berør 75m 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            4:00.31   
Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            4:46.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            2:46.20   
Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            3:00.05   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            3:00.76   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:09.31   
Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            3:14.80   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            3:24.32   
Phillip Søren Sommer  2000  Frederiksværk Svømmeklub            3:27.88   
Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            3:34.03   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ej adsk. hænder /175 
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            DSQ  ej adsk. hænder/175 
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ej adsk. hæn. v/200m 
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            3:03.38   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            3:03.74   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            3:08.93   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            3:15.37   
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            3:18.89   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            3:20.24   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            3:27.05   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            3:27.83   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            3:34.29   
10  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:36.60   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej adsk. hænder 75m 
Oliver Lindgren  2001  Slangerup Svømmeklub            DSQ  1 hånd v/vend 125m 
                     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            3:04.67   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:14.18   
Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:25.90   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            3:27.01   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:30.65   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            3:47.90   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            3:52.19   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            3:55.55   
August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            3:56.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:15.59   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            1:16.76   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:20.32   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            1:22.01   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            1:22.04   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:23.63   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:24.75   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.64   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:28.70   
10  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:29.05   
11  Emilia Akissi Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:29.95   
12  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:31.08   
13  Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:31.27   
14  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            1:32.07   
15  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            1:32.96   
16  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:33.11   
17  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:33.59   
18  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:35.05   
19  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:35.57   
20  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:35.64   
21  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            1:36.40   
22  Laura Bøgvad Pedersen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:38.92   
23  Rikke Taul Thomsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:39.18   
24  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            1:39.30   
25  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:40.22   
26  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:40.76   
Anneline Rothe Narp  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            DSQ  ryg afsl. på maven 
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            1:27.96   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:30.17   
Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:32.11   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:33.05   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:33.10   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:34.29   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:34.99   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:35.16   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            1:36.80   
10  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.27   
11  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:37.60   
12  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:38.79   
13  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.83   
14  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:40.68   
15  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:41.47   
16  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:41.63   
17  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:43.26   
18  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:43.92   
19  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:44.02   
20  Asta Rygaard Jonas  2003  Sigma Swim Allerød            1:44.38   
21  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:45.62   
22  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:47.32   
23  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:48.68   
24  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            1:49.98   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            1:36.03   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:38.03   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:39.32   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:40.17   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:44.14   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:47.89   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:47.98   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:49.39   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:49.65   
10  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:51.28   
11  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:05.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            1:08.27   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            1:10.09   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            1:10.16   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            1:11.04   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:13.91   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            1:13.97   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:14.43   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:16.26   
Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:18.58   
10  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:18.68   
11  Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            1:20.05   
12  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:20.69   
13  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            1:20.93   
14  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:21.23   
15  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            1:21.83   
16  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            1:22.10   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:15.18   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:15.59   
William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:18.21   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:19.10   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:21.73   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            1:22.09   
Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            1:25.29   
Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  ej samt. berør v/75m 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:17.63   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.12   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            1:20.31   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            1:20.34   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:22.36   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:23.52   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:23.57   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:26.11   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            1:28.49   
10  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.95   
11  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:32.72   
12  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:33.78   
13  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:34.12   
14  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:34.44   
15  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:34.82   
16  August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            1:35.10   
17  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:35.89   
18  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:36.32   
19  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:40.24   
20  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            1:43.10   
Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samt berør. v 75m 
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  afsl. ryg på maven 
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  crawl v. start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:15.58   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            1:15.63   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:19.05   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.56   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            1:22.70   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            1:24.52   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:24.55   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.19   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            1:27.31   
10  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            1:28.30   
11  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            1:30.84   
12  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            1:30.89   
13  Emilia Akissi Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:32.66   
14  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:33.96   
15  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            1:34.61   
16  Camilla Gram Nilsson  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:35.38   
17  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            1:35.68   
18  Julie Nissen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:36.87   
19  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            1:37.45   
20  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            1:40.74   
21  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            1:41.00   
22  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:46.44   
Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ingen berør v 25m 
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  svøm på maven v 75m 
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berør v/25m 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:22.18   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:23.61   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:30.46   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:30.51   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:32.03   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:33.78   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:34.36   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:34.82   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:36.12   
10  Liva Buchholt Johansen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:37.33   
11  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.41   
12  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.92   
13  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.39   
14  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:39.56   
15  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:39.77   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:39.87   
17  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:39.99   
18  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:40.05   
19  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:40.90   
20  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:41.53   
21  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            1:42.47   
22  Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            1:42.52   
23  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:44.76   
24  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:49.37   
25  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            1:49.58   
26  Anna Weiss  2003  Gentofte Svømme Klub            1:50.09   
27  Asta Pindborg  2003  Gentofte Svømme Klub            1:51.93   
28  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            1:52.33   
29  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:53.22   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.50   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:39.10   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:42.58   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.42   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:45.08   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:45.55   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:46.56   
Marie Bøgvad Pedersen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:47.28   
Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:47.87   
10  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:48.31   
11  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:49.21   
12  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:50.02   
13  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:50.66   
14  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:51.67   
15  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            1:52.05   
16  Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:53.09   
17  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:53.22   
18  Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød            1:54.26   
19  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:54.92   
20  Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            1:55.75   
21  Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            1:56.48   
22  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:56.57   
23  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            1:58.53   
24  Marie Lund  2004  Gentofte Svømme Klub            1:59.38   
25  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:00.59   
26  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:03.79   
27  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:05.34   
28  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:09.24   
29  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:09.48   
Ellen Hasselbalch Jakobse  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            DSQ  ej fort bev v/25m 
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej fort bev v 75m 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej fort bev v 25m 
Rie Skov  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej fort bev v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            1:06.72   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:08.41   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            1:10.63   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:12.44   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            1:15.22   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:15.94   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:16.43   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:18.05   
Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:18.77   
10  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            1:19.85   
11  Phillip Søren Sommer  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:20.74   
12  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            1:20.88   
13  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            1:21.38   
14  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:23.26   
15  Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            1:24.00   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            1:24.27   
17  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:24.59   
18  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            1:25.85   
19  William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            1:26.66   
20  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            1:28.83   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:10.53   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:12.47   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:18.60   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:18.76   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            1:19.28   
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:22.59   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            1:23.18   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            1:24.20   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:24.44   
10  Alexander Schiøtz  2001  Hørsholm Svømmeforening            1:24.70   
11  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            1:24.93   
12  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:25.41   
13  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:26.18   
14  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:26.21   
15  Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            1:26.49   
16  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød            1:26.50   
17  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            1:29.34   
18  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            1:30.24   
19  Elias Feuk  2001  Helsingør Svømmeklub            1:30.27   
Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på maven 25m 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:10.97   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            1:17.48   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.28   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:21.71   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:21.78   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:23.51   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:25.50   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            1:27.06   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            1:27.18   
10  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:27.78   
11  Julius Mølgaard  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:27.89   
12  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:29.17   
13  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            1:31.15   
14  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            1:31.27   
15  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:33.04   
16  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:34.04   
17  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:34.55   
18  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:34.69   
19  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:34.95   
20  Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            1:35.03   
21  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.48   
22  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:35.52   
23  August Overgaard  2002  Slangerup Svømmeklub            1:35.93   
24  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:36.01   
25  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.20   
26  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            1:36.41   
27  Jonathan Larsen  2002  Svømmeklubben Laksen            1:36.45   
28  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:36.55   
29  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.23   
30  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:38.09   
31  Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            1:38.16   
32  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:38.51   
33  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            1:42.35   
34  Mathias Rene Arnkjær  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:10.22  2:27.14  3:44.68    5:00.84   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    1:15.17  2:36.06  3:55.54    5:13.87   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    1:14.81  2:36.33  3:55.77    5:14.27   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:17.93  2:42.16  4:04.84    5:24.93   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:16.52  2:40.62  4:06.44    5:28.11   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:20.00  2:49.44  4:20.17    5:47.70   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    1:19.53  2:51.91  4:24.75    5:55.60   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:23.35  2:55.30  4:27.33    5:56.84   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub              Akut syg 
                     
 
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    1:26.95  3:01.04  4:36.23    6:03.65   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:26.43  3:03.03  4:37.48    6:10.10   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:31.49  3:10.46  4:47.50    6:20.61   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød    1:32.32  3:14.90  5:00.25    6:45.91   
Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    1:35.63  3:19.76  5:07.77    6:53.82   
Asta Rygaard Jonas  2003  Sigma Swim Allerød    1:38.76  3:33.98  5:24.56    7:09.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:08 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:14   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    1:06.35  2:15.61  3:25.29    4:33.57   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.93  2:18.34  3:29.98    4:38.90   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening    1:07.69  2:18.39  3:30.06    4:39.40   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    1:08.52  2:21.86  3:35.19    4:47.64   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.26  2:30.29  3:49.03    5:06.84   
William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub    1:10.83  2:30.72  3:51.22    5:10.40   
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub    1:14.09  2:36.10  3:58.03    5:16.78   
                     
 
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:11.42  2:26.07  3:41.19    4:53.79   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:13.67  2:32.14  3:49.64    5:05.15   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:14.04  2:32.04  3:49.94    5:06.56   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:14.07  2:33.35  3:52.29    5:07.29   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:14.34  2:33.49  3:52.52    5:08.43   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:13.34  2:34.04  3:54.92    5:14.22   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    1:15.95  2:38.08  4:00.38    5:19.47   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning    1:15.65  2:37.79  4:00.03    5:21.11   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    1:16.28  2:40.17  4:04.79    5:28.18   
10  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    1:19.82  2:46.41  4:13.76    5:39.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  10 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:14 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  10 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 25, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2002  Sigma Swim            2:06.38   
  Mille Graasbøll  2002      32.22        32.22   
  Julie Stampe  2002      31.94        1:04.16   
  Clara Gjerløv  2002      31.77        1:35.93   
  Anne Føyn  2002      30.45        2:06.38   
                     
Helsingør Piger  2002  Helsingør Svømmeklub            2:11.75   
  Sofie Villum Færch  2002      32.95        32.95   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      31.88        1:04.83   
  Regitze Lyngfeldt  2002      33.07        1:37.90   
  Fie Tönshoff  2002      33.85        2:11.75   
                     
Hørsholm Piger  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:26.61   
  Caroline Meyer  2002      39.64        39.64   
  Sofie Slotved  2002      36.18        1:15.82   
  Julie Frisch Hoff  2002      38.11        1:53.93   
  Anna Graffe  2002      32.68        2:26.61   
                     
A6 Piger  2002  A6            2:28.30   
  Luna Emilie Olsen  2003      35.87        35.87   
  Pernille Elm Jensen  2003      38.98        1:14.85   
  Liva Buchholt Johansen  2003      36.98        1:51.83   
  Ulrikke Veje  2002      36.47        2:28.30   
                     
Gentofte Piger 2 :-)  2002  Gentofte Svømme Klub            2:28.90   
  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      38.19        38.19   
  Molly Ibsen  2003      37.30        1:15.49   
  Isabella Victoria Nimb  2004