2019-11-18   03:19:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            2:20.46   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            2:22.37   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:30.04   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:32.28   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            2:35.53   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            2:36.25   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            2:38.64   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            2:44.07   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:46.60   
10  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            2:47.22   
11  Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:47.76   
12  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            2:48.13   
13  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:53.98   
14  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:54.47   
15  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            2:54.90   
16  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            2:56.56   
17  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:56.80   
18  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            2:57.93   
19  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            3:00.83   
20  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            3:01.14   
21  Caroline Meyer  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:04.99   
22  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  Hørsholm Svømmeforening            3:06.63   
23  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            3:07.68   
24  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            3:10.99   
25  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            3:12.07   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            2:48.74   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:49.62   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:51.32   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:57.16   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            3:01.64   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            3:06.97   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:07.56   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:07.58   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:08.17   
10  Asta Rygaard Jonas  2003  Sigma Swim Allerød            3:10.90   
11  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:11.36   
12  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:12.02   
13  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            3:15.97   
14  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            3:18.64   
15  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            3:20.99   
16  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            3:21.94   
17  Caroline Bischoff  2003  Slangerup Svømmeklub            3:30.68   
18  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:41.78   
19  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            3:42.30   
20  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            3:43.14   
21  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            3:45.98   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            2:52.59   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:16.84   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:21.88   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            3:42.00   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            3:48.56   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.38   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.80   
Cecilie Pihl  2004  Sigma Swim Allerød            3:53.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark