Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:26.88 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:27.90 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.57 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:34.52 | ||||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.70 | ||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.91 | ||||||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.65 | ||||||
8 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.26 | ||||||
9 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.12 | ||||||
10 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.39 | ||||||
11 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.02 | ||||||
12 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:50.82 | ||||||
13 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:51.43 | ||||||
14 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.15 | ||||||
15 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.72 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.44 | ||||||
17 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.86 | ||||||
18 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.46 | ||||||
19 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:02.98 | ||||||
- | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej samt berør 25m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.82 | ||||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.81 | ||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.34 | ||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:46.14 | ||||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.27 | ||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:48.22 | ||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 2:50.41 | ||||||
8 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:50.89 | ||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:50.92 | ||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:52.42 | ||||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:54.71 | ||||||
12 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.35 | ||||||
13 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.96 | ||||||
14 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.64 | ||||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.62 | ||||||
16 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 3:04.11 | ||||||
17 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.81 | ||||||
18 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 3:08.60 | ||||||
19 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.44 | ||||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.91 | ||||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:12.13 | ||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.93 | ||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 |