2019-12-12   16:08:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            2:26.88   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            2:27.90   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            2:33.57   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            2:34.52   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:40.70   
Jakob Kolberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:43.91   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            2:44.65   
Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:45.26   
Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub            2:48.12   
10  Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub            2:48.39   
11  William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            2:50.02   
12  Rune Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            2:50.82   
13  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:51.43   
14  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            2:53.15   
15  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            2:55.72   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            2:57.44   
17  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:59.86   
18  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            3:02.46   
19  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            3:02.98   
Emil Kruse  2000  Værløse Svømmeklub            DSQ  ej samt berør 25m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:41.82   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:44.81   
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:45.34   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:46.14   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            2:46.27   
Asger Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:48.22   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            2:50.41   
Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            2:50.89   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            2:50.92   
10  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:52.42   
11  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            2:54.71   
12  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:57.35   
13  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:59.96   
14  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            3:00.64   
15  Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:01.62   
16  Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            3:04.11   
17  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            3:05.81   
18  Morten Østergaard  2002  Svømmeklubben Laksen            3:08.60   
19  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            3:09.44   
20  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:09.91   
21  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            3:12.13   
22  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            3:14.93   
23  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            3:14.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark