2019-11-22   07:21:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            30.17   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            31.36   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            31.76   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            32.35   
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            32.62   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            32.89   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            33.01   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            33.29   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            33.39   
10  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            33.48   
11  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            33.51   
12  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            34.93   
13  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            34.95   
14  Sofie Slotved  2002  Hørsholm Svømmeforening            35.79   
15  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            35.91   
16  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            35.96   
17  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            35.97   
18  Emilia Akissi Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub            36.14   
19  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening            36.97   
20  Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub            37.49   
21  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening            37.64   
22  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub            37.91   
23  Ulrikke Veje  2002  Slangerup Svømmeklub            38.24   
24  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            39.29   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            33.27   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            34.96   
Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            36.43   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            36.74   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            36.74   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            37.46   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            37.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            37.63   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            38.01   
10  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            38.06   
11  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            38.36   
12  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            38.66   
13  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            38.89   
14  Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            39.12   
15  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            39.25   
16  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            39.88   
17  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            40.10   
18  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            40.33   
19  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            41.00   
20  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            41.07   
21  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            41.58   
Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ingen berøring 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            37.47   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            38.96   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            39.01   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød            39.50   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            39.69   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            40.56   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            41.20   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            41.77   
Marie Hertling  2004  Hørsholm Svømmeforening            42.08   
10  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            42.53   
11  Lucca Maria Balle  2004  Helsingør Svømmeklub            42.58   
12  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            43.54   
13  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            43.83   
14  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            44.43   
15  Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            44.91   
16  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            45.67   
17  Nanna Maagaard Rângman  2004  Gladsaxe Idræts Forening            45.74   
18  Marie Bøgvad Pedersen  2004  Gentofte Svømme Klub            45.88   
19  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            45.95   
20  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            46.18   
21  Emma Øksnebjerg  2004  Værløse Svømmeklub            46.34   
22  Juliane Camille Mathiasen  2004  Helsingør Svømmeklub            46.42   
23  Matilde Stricker  2004  Gentofte Svømme Klub            46.62   
24  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            47.38   
25  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            47.44   
26  Sara Fiehn  2004  Gladsaxe Idræts Forening            47.46   
27  Emma Bussenius  2004  Værløse Svømmeklub            47.69   
28  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            47.73   
29  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            47.86   
30  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            49.02   
31  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            49.18   
32  Signe Støttrup  2004  Gladsaxe Idræts Forening            50.43   
33  Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød            54.21   
Alberte Baun Jensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  15:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark