2019-11-23   01:11:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RÅM Gr 2 & 3    Udskriftsdato  09 november 2013   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 november 2013         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub            2:25.53   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            2:26.74   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:31.03   
Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:37.47   
Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:44.74   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            2:46.50   
Phillip Søren Sommer  2000  Frederiksværk Svømmeklub            2:52.11   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:55.42   
Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            2:55.64   
10  Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            2:55.90   
11  Adrian Roed Schønning  2000  Helsingør Svømmeklub            3:10.75   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:30.89   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:34.08   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:40.89   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            2:51.78   
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:54.29   
Rasmus Thilleman  2001  Slangerup Svømmeklub            2:55.40   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            2:58.26   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            2:59.70   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:02.56   
10  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            3:05.02   
11  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            3:09.06   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:35.47   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svømning            2:50.28   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:56.83   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Allerød            3:06.22   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            3:08.31   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            3:10.54   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            3:12.70   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:15.07   
Rasmus K. Steengaard  2002  Gentofte Svømme Klub            3:22.35   
10  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            3:25.54   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  sv. på mave v 100 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  09 november 2013 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark