Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.53 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.74 | ||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.03 | ||||||
4 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.47 | ||||||
5 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:44.74 | ||||||
6 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:46.50 | ||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:52.11 | ||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.42 | ||||||
9 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:55.64 | ||||||
10 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.90 | ||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:10.75 | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:30.89 | ||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.08 | ||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.89 | ||||||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.78 | ||||||
5 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.29 | ||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:55.40 | ||||||
7 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.26 | ||||||
8 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:59.70 | ||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.56 | ||||||
10 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
11 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.06 | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.47 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 2:50.28 | ||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.83 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:06.22 | ||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:08.31 | ||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.54 | ||||||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:12.70 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.07 | ||||||
9 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:22.35 | ||||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:25.54 | ||||||
- | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sv. på mave v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 |