2019-11-20   03:43:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:20   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 1, T-10/P-11 Mix 4X50m SKUV, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Seka Jääotsot  2002              2:46.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Emmi Manninen  2004      43.65        43.65   
  Petr Pankratov  2002      43.43        1:27.08   
  Mio Harju  2002      42.49        2:09.57   
  Sofia Martinkauppi  2003      37.16        2:46.73   
                     
Nopy Seka [2002]  2002              2:50.19   
  Nokian Pyry                   
  Minea Wiren  2003      46.36        46.36   
  Jere Broman  2002      47.94        1:34.30   
  Axel Olander  2002      39.61        2:13.91   
  Elina Karoliina Lampinen  2003      36.28        2:50.19   
                     
Ukk Seka 2 [2002]  2002              3:00.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Nooa Lehtoniemi  2003      43.34        43.34   
  Santra Nieminen  2004      51.19        1:34.53   
  Lotta Isola  2003      47.32        2:21.85   
  Eemil Sipola  2003      38.44        3:00.29   
                     
Uita 2  2002              3:06.89   
  Uinti Tampere                   
  Oona Holmberg  2004      49.03        49.03   
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      51.25        1:40.28   
  Matias Sainio  2003      47.71        2:27.99   
  Urho Lyytinen  2003      38.90        3:06.89   
                     
Uita 1  2002              3:14.60   
  Uinti Tampere                   
  Aada Hakala  2004      50.02        50.02   
  Joona Kortteinen  2003      49.60        1:39.62   
  Ella Mäkinen  2004      1:34.98        3:14.60   
  Miika Nummela  2003              3:14.60   
                     
Tatu Seka Jäämesikämmenet  2002              3:33.74   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Ronja Myllykallio  2003      46.52        46.52   
  Aku Rauska  2004      59.81        1:46.33   
  Niilo Kilpeläinen  2004      1:04.60        2:50.93   
  Sini Korin  2003      42.81        3:33.74   
                     
Tatu Seka Jääteddyt  2002              4:06.05   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Kiia Alenius  2005      1:02.21        1:02.21   
  Onni Mäkimartti  2004      1:02.89        2:05.10   
  Akseli Kotti  2004      51.77        2:56.87   
  Paula Huitula  2004      1:09.18        4:06.05   
                     
Tatu Seka Jääkarhut  2002              DSQ  SU 
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Tatu Seka Jääkontiot  2002              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Petteri Lepola  2003      48.93        48.93   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Tatu Seka Jäänallet  2002              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Leo Liukonen  2004      58.11        58.11   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Ukk Seka [2002]  2002              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  Pieti Raunio  2002      42.04        42.04   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:20 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:16   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 2, T-12/P-14 4X50m Mix SKUV, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nopy Mix1  1999              2:17.98   
  Nokian Pyry                   
  Laura Laitila  2001      35.96        35.96   
  Sampo Kärkkäinen  2000      39.58        1:15.54   
  Mila Manner  2001      32.48        1:48.02   
  Roope Aro  2000      29.96        2:17.98   
                     
Nopy Mix2  1999              2:18.43   
  Nokian Pyry                   
  Aleksi Pykäläinen  1999      34.00        34.00   
  Onni Kuronen  2000      36.82        1:10.82   
  Anni Aro  2001      37.67        1:48.49   
  Camilla Tyven  2001      29.94        2:18.43   
                     
Tatu Seka [1999]  1999              2:30.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Pirkka Perkola  2001      37.89        37.89   
  Julie Wiik  2002      44.98        1:22.87   
  Joona Lehtonen  2001      34.14        1:57.01   
  Nora Kosonen  2001      33.27        2:30.28   
                     
Tatu Seka 2 [1999]  1999              2:36.87   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Saku Kovanen  2001      39.13        39.13   
  Jessica Maakanen  2002      47.91        1:27.04   
  Venla Pesu  2002      37.77        2:04.81   
  Eerik Tikkakoski  2001      32.06        2:36.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:16 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Manninen  2004    188          50.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Alina Talja  2004    184          50.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    171          51.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Hinkka  2005    156          53.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Santra Nieminen  2004    150          54.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ella Mäkinen  2004    143          55.03   
  Uinti Tampere                   
Laura Heinonen  2004    135          56.07   
  Kankaanpään Uimarit                   
Karen Valo  2004    133          56.32   
  Uinti Tampere                   
Veera Vahtolammi  2004    132          56.49   
  Uinti Tampere                   
10  Senni Oksanen  2004    126          57.43   
  Jämsänkosken Ilves                   
11  Frida Kunttu  2004    125          57.55   
  Octopus Lohja                   
12  Jessika Liimatta  2004    116          58.99   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Henni Mustila  2004    114          59.30   
  Uinti Tampere                   
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    113          59.57   
  Uinti Tampere                   
15  Ella Suominen  2004    106          1:00.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Pinja Kallio  2004    106          1:00.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
17  Ruut Raunio  2005    105          1:01.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Hilla Penttilä  2005    104          1:01.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Saara Kiuru  2004    98          1:02.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Aino Kuusisto  2006    95          1:03.10   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
21  Nelli Lehmijoki  2005    93          1:03.36   
  Nokian Pyry                   
22  Eevi-Leena Nyman  2004    92          1:03.68   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Susanna Uitto  2004    85          1:05.34   
  Uinti Tampere                   
24  Aino Suominen  2004    83          1:05.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
25  Aino Lepola  2005    82          1:06.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
26  Amanda Malminen  2004    75          1:08.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Sofia Ellonen  2004    73          1:08.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
28  Siiri Levonoja  2004    71          1:09.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Emma Aura  2005    66          1:10.98   
  Uinti Tampere                   
30  Viivi Heittokangas  2004    53          1:16.25   
  Uinti Tampere                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Katri Pokela  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Moona Korpikoski  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Riina Paavola  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Sonja Salmimies  2004              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teresa Pylväs  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julie Wiik  2002    276          44.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Uotila  2002    275          44.26   
  Nokian Pyry                   
Venla Salminen  2002    253          45.51   
  Someron Esa                   
Maija Nurminen  2002    225          47.34   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Anni Turkkila  2002    204          48.89   
  Jämsänkosken Ilves                   
Elina Karoliina Lampinen  2003    193          49.78   
  Nokian Pyry                   
Jenni Moisio  2002    187          50.29   
  Nokian Pyry                   
Emmi Tervaselkä  2002    158          53.24   
  Porin Pyrintö                   
Ella Ekman  2003    143          55.00   
  Uinti Tampere                   
10  Martina Hirvonen  2003    140          55.41   
  Uinti Tampere                   
11  Ronja Mäkelä  2003    132          56.46   
  Uinti Tampere                   
12  Salla-Tuulia Susanna Pihkanen  2002    113          59.51   
  Uinti Tampere                   
13  Ronja Myllykallio  2003    108          1:00.37   
  Nokian Pyry                   
14  Lotta Ruppa  2003    92          1:03.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Janette Maakanen  2003    86          1:05.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Iida Kontkanen  2003    85          1:05.26   
  Uinti Tampere                   
17  Aurora Laine  2002    83          1:06.01   
  Uinti Tampere                   
18  Johanna Mönkkönen  2002    76          1:07.92   
  Nokian Pyry                   
Darina Gotcheva  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Elisabet Rinne  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Heidi Vihavainen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    466          37.14   
  Swimming Jyväskylä                   
Kristiina Haapala  2000    426          38.25   
  Nokian Pyry                   
Sanni Lampi  2001    400          39.08   
  Swimming Jyväskylä                   
Saara Svahn  2001    343          41.12   
  Jämsänkosken Ilves                   
Camilla Tyven  2001    333          41.53   
  Nokian Pyry                   
Milja Mettinen  2000    332          41.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Anni Aro  2001    317          42.20   
  Nokian Pyry                   
Jenna Kaprali  2000    308          42.62   
  Nokian Pyry                   
Anni Matikainen  2001    279          44.05   
  Nokian Pyry                   
10  Silja Valariutta  2001    240          46.34   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Kerttu Virtanen  2000    224          47.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Jenni Hakala  2001    150          54.20   
  Uinti Tampere                   
13  Nuppu Toiva  2001    132          56.44   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    149          47.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Roope Ollikainen  2004    129          49.97   
  Porin Uimaseura                   
Mitja Vaikkola  2004    111          52.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sebastian von Bagh  2004    107          53.14   
  Uinti Tampere                   
Samuel Sainio  2005    107          53.16   
  Uinti Tampere                   
Lassi Niemi  2004    99          54.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Akseli Kotti  2004    98          54.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Joona Saloniemi  2004    92          55.87   
  Nokian Pyry                   
Santtu Koskimaa  2005    85          57.37   
  Uinti Tampere                   
10  Eero Leino  2004    82          57.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Saku Vehmas  2005    80          58.40   
  Uinti Tampere                   
12  Otto Kuusisto  2004    79          58.66   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
13  Daniel Kontula  2005    77          59.32   
  Uinti Tampere                   
14  Mikael Tuohioja  2005    76          59.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Riccardo Castagno  2004    75          59.83   
  Uinti Tampere                   
16  Onni Mäkimartti  2004    71          1:00.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
17  Visa Pasanen  2005    68          1:01.60   
  Uinti Tampere                   
18  Topias Kupiainen  2004    61          1:03.99   
  Nokian Pyry                   
19  Oskar Tuominen  2004    57          1:05.29   
  Uinti Tampere                   
20  Tomi Halonen  2004    25          1:26.34   
  Uinti Tampere                   
Aku Rauska  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Antti Lepola  2006              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Pajumäki  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    187          44.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Dmitry Larchenko  2003    178          44.82   
  Swimming Club Ekran                   
Jami Ihalainen  2003    154          47.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Kortteinen  2003    147          47.81   
  Uinti Tampere                   
Niclas Viitasalo  2002    144          48.08   
  Nokian Pyry                   
Teemu Nurminen  2003    140          48.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Marcus Forsel  2003    137          48.97   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jere Broman  2002    134          49.33   
  Nokian Pyry                   
Matias Sainio  2003    126          50.36   
  Uinti Tampere                   
10  Visa Kotiniitty  2003    101          54.21   
  Uinti Tampere                   
11  Urho Lyytinen  2003    95          55.23   
  Uinti Tampere                   
12  Miko Vaikkola  2003    85          57.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Miika Nummela  2003    81          58.19   
  Uinti Tampere                   
14  Santeri Mönkkönen  2003    78          58.90   
  Uinti Tampere                   
15  Karri Korhonen  2002    69          1:01.36   
  Uinti Tampere                   
16  Frans Yli-Äyhö  2003    69          1:01.39   
  Uinti Tampere                   
17  Jaakko Virtanen  2003    67          1:01.97   
  Uinti Tampere                   
18  Aleksi Vuorio  2002    65          1:02.79   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
19  Ville Viikki  2002    38          1:14.89   
  Uinti Tampere                   
Antti Toivonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Dan Lampinen  2003              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Henri Naarajärvi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Ilja Esolainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oskar Bärlund  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Reko Kemppainen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Kuronen  2000    287          38.25   
  Nokian Pyry                   
Sampo Kärkkäinen  2000    252          39.95   
  Nokian Pyry                   
Roope Aro  2000    239          40.67   
  Nokian Pyry                   
Pekka Vilmunen  2001    236          40.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Sami Kukkonen  2000    211          42.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Joona Syrjäkoski  2000    207          42.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Veeti Raivio  2000    183          44.41   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aleksi Turkkila  2000    160          46.50   
  Jämsänkosken Ilves                   
Eerik Tikkakoski  2001    153          47.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Aapo Puikkonen  2001    147          47.75   
  Uinti Tampere                   
11  Atte-Mikael Ahonpää  2001    141          48.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Saku Kovanen  2001    131          49.66   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Iiro Kuusela  2001    116          51.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
14  Juuso Kemppainen  2001    103          53.81   
  Nokian Pyry                   
15  Lasse Harju  2001    91          56.12   
  Porin Pyrintö                   
15  Niko Järvinen  2001    91          56.12   
  Nokian Pyry                   
Valtteri Länsipuro  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:03 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 5, 100m RU T-12,-14,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Penttilä  2001    399  40.34        1:25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mila Manner  2001    342  42.21        1:29.60   
  Nokian Pyry                   
                     
Kanerva Kinnunen  2004    258  45.58        1:38.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Silja Valariutta  2001    243  48.22        1:40.43   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Sonja Salmimies  2004    196  52.23        1:47.93   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Hanna Catalano  2003    171  52.98        1:52.76   
  Cetus                   
                     
Lotta Isola  2003    169  54.09        1:53.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Rantala  2004    168  53.77        1:53.45   
  Nokian Pyry                   
                     
Jessica Maakanen  2002    164  52.44        1:54.42   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Ellamari Lehtimäki  2001    161  53.73        1:55.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Siiri Toiva  2002    153  57.10        1:57.20   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Minea Wiren  2003    145  56.12        1:59.24   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Maria Rauhala  2003    139  58.57        2:01.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Darina Gotcheva  2003    126  1:00.70        2:04.92   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Daria Marishina  2001    125  56.35        2:05.24   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Heidi Vihavainen  2002    124  59.48        2:05.68   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Johanna Koivisto  2003    82  1:06.25        2:24.12   
  Uinti Tampere                   
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-12,-14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Poutanen  1999    465  38.10        1:20.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Kiia Korsu  1999    401  40.23        1:24.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Essi Laine  2000    345  42.10        1:29.39   
  Nokian Pyry                   
                     
Pinja Tiainen  1999    305  44.06        1:33.12   
  Nokian Pyry                   
                     
Tinka Markkinen  2000    278  44.91        1:35.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Petra Puronurmi  2000    235  47.86        1:41.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Enna Tenkilä  1999              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-12,-14,N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Kunnas  1998    425  39.22        1:23.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mari Kausiala  1997    380  40.54        1:26.56   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Noora Vallinen  1998    320  43.80        1:31.64   
  Nokian Pyry                   
                     
Iina Aro  1998    314  43.69        1:32.16   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 6, 100m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Torkkel  2001    250  41.20        1:28.19   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Riku Leino  2001    216  43.73        1:32.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    173  46.98        1:39.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Eemil Pynnönen  2001    160  47.70        1:42.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Akseli Hakala  2003    160  48.91        1:42.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Pieti Raunio  2002    136  51.54        1:47.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Perttu Mikkola  2001    131  49.32        1:49.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Niilo Tuhkasaari  2001    124  55.03        1:51.39   
  Nokian Pyry                   
                     
Kalle Alkula  2001    110  53.95        1:55.78   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Tuomas Moilanen  2001    104  56.00        1:58.06   
  Nokian Pyry                   
                     
Aaro Erkkilä  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ilja Esolainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jussi Toivanen  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Santeri Selkälä  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
Valtteri Jussila  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999    495  32.87        1:10.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Otto Kallama  1999    282  39.46        1:24.80   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    279  38.70        1:25.07   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    245  42.37        1:28.87   
  Nokian Pyry                   
                     
Leevi Niinimäki  1999    219  42.11        1:32.19   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
William Stender  1999    189  45.94        1:36.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Kevin Lokkila  1999    177  45.77        1:38.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Leo Rytövuori  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Santeri Kaasinen  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rafael Stenman  1997    354  35.56        1:18.55   
  Nokian Pyry                   
                     
Eemil Laine  1998    274  40.66        1:25.54   
  Nokian Pyry                   
                     
Lasse Purmonen  1985    127  50.06        1:50.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mikko Seilonen  1998              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:12   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 7, 400m VU T-12,-14,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minea Bogdanoff  2001    423  1:13.80  2:34.46  3:54.31    5:12.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Saara Svahn  2001    398  1:15.22  2:38.98  4:01.31    5:19.35   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Laura Laitila  2001    374  1:13.73  2:37.26  4:02.43    5:26.04   
  Nokian Pyry                   
                     
Venla Salminen  2002    291  1:23.81  2:54.56  4:26.29    5:54.12   
  Someron Esa                   
                     
Anni Matikainen  2001    277  1:23.66  2:56.86  4:29.03    6:00.09   
  Nokian Pyry                   
                     
Emmi Uotila  2002    237  1:28.22  3:06.11  4:44.15    6:19.09   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 7, 400m VU T-12,-14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Susanna Ellonen  1999    520  1:09.34  2:24.10  3:38.90    4:52.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Elina Karinkanta  2000    466  1:13.40  2:31.98  3:49.22    5:02.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Annika Karinkanta  2000    461  1:13.52  2:32.01  3:49.84    5:04.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Amanda Saari  2000    456  1:08.72  2:27.20  3:47.24    5:05.20   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Noora Poutanen  1999    440  1:11.65  2:32.10  3:50.84    5:08.65   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Essi Laine  2000    390  1:16.48  2:38.83  4:01.73    5:21.47   
  Nokian Pyry                   
                     
Tinka Markkinen  2000    366  1:15.29  2:40.54  4:06.20    5:28.12   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Korsu  1999    353  1:18.46  2:43.70  4:09.21    5:32.29   
  Nokian Pyry                   
                     
Pinja Tiainen  1999    347  1:17.15  2:43.26  4:10.11    5:34.03   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Saana Isola  1999    346  1:19.54  2:44.09  4:08.26    5:34.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Jenna Kaprali  2000    317  1:18.26  2:46.72  4:15.81    5:44.43   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Lotta Hamdi  1999    304  1:21.56  2:51.16  4:20.77    5:49.28   
  Nokian Pyry                   
                     
Enna Tenkilä  1999              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 400m VU T-12,-14,N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Kunnas  1998    538  1:08.25  2:21.58  3:35.92    4:48.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Ada Alajääskö  1998    533  1:08.07  2:21.63  3:36.20    4:49.66   
  Nokian Pyry                   
                     
Ella Varis  1998    494  1:09.33  2:24.29  3:40.73    4:57.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Lyydia Tuominen  1998    455  1:10.52  2:28.99  3:48.84    5:05.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jessica Norrbäck  1996    427  1:12.54  2:31.41  3:52.27    5:11.77   
  Cetus                   
                     
Iina Aro  1998    421  1:14.77  2:35.24  3:55.13    5:13.39   
  Nokian Pyry                   
                     
Tiiariikka Vihko  1996    401  1:12.56  2:34.39  3:55.55    5:18.33   
  Cetus                   
                     
Maiju Mäenpää  1997    388  1:16.15  2:39.12  4:01.49    5:21.84   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:12 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 8, 400m VU P-12,-14,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    260  1:18.52  2:43.86  4:10.19    5:33.11   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Dmitry Larchenko  2003    253  1:19.61  2:46.02  4:12.72    5:36.26   
  Swimming Club Ekran                   
                     
Riku Leino  2001    249  1:19.50  2:45.84  4:13.12    5:37.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mio Harju  2002    231  1:22.26  2:50.76  4:20.03    5:46.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Tatu Hapuoja  2003    200  1:19.81  2:50.13  4:20.28    6:03.45   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    200  1:22.96  2:57.07  4:32.54    6:03.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Axel Olander  2002    199  1:20.60  2:50.16  4:20.20    6:03.91   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 8, 400m VU P-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999    486  1:04.43  2:13.84  3:23.55    4:30.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Santeri Kaasinen  1999    370  1:07.23  2:22.38  3:39.61    4:56.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Akseli Sipola  1999    336  1:13.08  2:30.90  3:50.58    5:06.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
William Stender  1999    235  1:18.98  2:45.76  4:13.70    5:44.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Valtteri Länsipuro  2000    217  1:23.45  2:55.25  4:25.64    5:53.79   
  Nokian Pyry                   
                     
Kalle Kiviniemi  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 400m VU P-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Rif  1998    490  1:01.29  2:11.75  3:21.81    4:29.85   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Rasmus Varjoranta  1997    414  1:03.86  2:17.77  3:32.21    4:45.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Juuso Manninen  1993    401  1:06.10  2:20.18  3:35.24    4:48.53   
  Uinti Tampere                   
                     
Matias Manninen  1998    340  1:08.80  2:26.48  3:46.99    5:04.64   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jari-Pekka Kaikkonen  1995    324  1:11.44  2:31.30  3:52.45    5:09.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mikko Seilonen  1998    264  1:14.13  2:39.93  4:07.92    5:31.54   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 9, 50m SU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Manninen  2004    183          45.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aino Hinkka  2005    157          47.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    151          48.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Senni Oksanen  2004    139          49.53   
  Jämsänkosken Ilves                   
Salla Rantala  2004    137          49.78   
  Nokian Pyry                   
Frida Kunttu  2004    134          50.10   
  Octopus Lohja                   
Sonja Salmimies  2004    133          50.24   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Teresa Pylväs  2004    125          51.34   
  Uinti Tampere                   
Aada Hakala  2004    125          51.37   
  Uinti Tampere                   
10  Oona Holmberg  2004    122          51.78   
  Uinti Tampere                   
11  Eevi-Leena Nyman  2004    122          51.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Adeliina Kaarlenkaski  2004    117          52.53   
  Uinti Tampere                   
13  Ella Suominen  2004    114          52.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Santra Nieminen  2004    113          53.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Pinja Kallio  2004    112          53.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
16  Veera Vahtolammi  2004    107          54.01   
  Uinti Tampere                   
17  Henni Mustila  2004    99          55.37   
  Uinti Tampere                   
18  Alina Talja  2004    94          56.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Laura Heinonen  2004    92          56.92   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Sofia Ellonen  2004    89          57.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
21  Moona Korpikoski  2005    87          57.94   
  Nokian Pyry                   
22  Aino Kuusisto  2006    86          58.22   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
23  Aino Lepola  2005    74          1:01.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
24  Riina Paavola  2004    73          1:01.37   
  Uinti Tampere                   
25  Karen Valo  2004    72          1:01.62   
  Uinti Tampere                   
26  Viivi Heittokangas  2004    71          1:01.92   
  Uinti Tampere                   
27  Noora Pätiälä  2004    70          1:02.31   
  Uinti Tampere                   
28  Siiri Levonoja  2004    67          1:03.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Hilla Penttilä  2005    64          1:04.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
30  Ruut Raunio  2005    60          1:05.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
31  Saara Kiuru  2004    58          1:06.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
32  Ranja Ruotoistenmäki  2004    55          1:07.28   
  Uinti Tampere                   
33  Emma Aura  2005    50          1:09.60   
  Uinti Tampere                   
34  Susanna Uitto  2004    48          1:10.60   
  Uinti Tampere                   
Aino Koskelo  2005              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Aino Suominen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Amanda Malminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
Jessika Liimatta  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nelli Lehmijoki  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Siiri Mätäsjärvi  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m SU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olga Koskinen  2002    280          39.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Anni Turkkila  2002    236          41.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
Maija Nurminen  2002    234          41.65   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Sofia Martinkauppi  2003    221          42.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Venla Pesu  2002    204          43.59   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Elina Karoliina Lampinen  2003    189          44.75   
  Nokian Pyry                   
Ronja Myllykallio  2003    160          47.32   
  Nokian Pyry                   
Ella Ekman  2003    157          47.59   
  Uinti Tampere                   
Anni Ruokanen  2003    155          47.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Sini Korin  2003    130          50.69   
  Nokian Pyry                   
11  Siiri Toiva  2002    126          51.21   
  Nokian Pyry                   
12  Johanna Mönkkönen  2002    125          51.28   
  Nokian Pyry                   
13  Maria Rauhala  2003    106          54.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Nanna Tynkkynen  2003    100          55.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Salla-Tuulia Susanna Pihkanen  2002    98          55.70   
  Uinti Tampere                   
16  Lotta Ruppa  2003    94          56.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
17  Janette Maakanen  2003    86          58.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Darina Gotcheva  2003    82          59.05   
  Uinti Tampere                   
19  Elisabet Rinne  2002    79          59.78   
  Uinti Tampere                   
20  Aurora Laine  2002    77          1:00.25   
  Uinti Tampere                   
Sanna Pajula  2003              DNS   
  Kankaanpään Uimarit                   
Aada-Emilia Mäenpää  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Iida Kontkanen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jenni Moisio  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m SU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    496          32.45   
  Swimming Jyväskylä                   
Camilla Tyven  2001    361          36.09   
  Nokian Pyry                   
Mila Manner  2001    325          37.35   
  Nokian Pyry                   
Anni Aro  2001    295          38.58   
  Nokian Pyry                   
Tytti Kuusela  2000    280          39.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Petra Puronurmi  2000    197          44.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nuppu Toiva  2001    144          49.02   
  Nokian Pyry                   
Jenni Hakala  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:14   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 10, 50m SU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    176          40.30   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Roope Ollikainen  2004    124          45.30   
  Porin Uimaseura                   
Lassi Niemi  2004    106          47.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Samuel Sainio  2005    104          48.00   
  Uinti Tampere                   
Otto Kuusisto  2004    104          48.03   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Saku Vehmas  2005    100          48.71   
  Uinti Tampere                   
Akseli Kotti  2004    97          49.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Miro Birkstedt  2004    89          50.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Eero Rautaporras  2005    80          52.46   
  Nokian Pyry                   
10  Mitja Vaikkola  2004    76          53.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Santtu Koskimaa  2005    70          54.81   
  Uinti Tampere                   
12  Sebastian von Bagh  2004    69          54.88   
  Uinti Tampere                   
13  Aku Rauska  2004    63          56.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
14  Onni Pajumäki  2004    61          57.23   
  Uinti Tampere                   
15  Leo Liukonen  2004    56          58.76   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Oskar Tuominen  2004    56          59.06   
  Uinti Tampere                   
17  Niilo Kilpeläinen  2004    53          59.89   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Onni Mäkimartti  2004    52          1:00.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
19  Atte Lammi  2004    51          1:00.58   
  Uinti Tampere                   
20  Joona Saloniemi  2004    49          1:01.61   
  Nokian Pyry                   
21  Mikael Tuohioja  2005    46          1:02.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Tomi Halonen  2004    46          1:03.07   
  Uinti Tampere                   
23  Onni Puikkonen  2005    39          1:06.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
24  Daniel Kontula  2005    36          1:08.08   
  Uinti Tampere                   
25  Visa Pasanen  2005    18          1:25.52   
  Uinti Tampere                   
Lassi Walden  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Topias Kupiainen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m SU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Hakala  2003    186          39.58   
  Uinti Tampere                   
Marcus Forsel  2003    164          41.28   
  Kankaanpään Uimarit                   
Nooa Lehtoniemi  2003    146          42.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Teemu Nurminen  2003    120          45.74   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Eemil Sipola  2003    118          46.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jere Broman  2002    118          46.09   
  Nokian Pyry                   
Ville Kortteinen  2002    116          46.29   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
Federico Castagno  2002    115          46.42   
  Uinti Tampere                   
Joona Kortteinen  2003    114          46.50   
  Uinti Tampere                   
10  Visa Kotiniitty  2003    105          47.85   
  Uinti Tampere                   
11  Urho Lyytinen  2003    101          48.41   
  Uinti Tampere                   
12  Eemeli Leinonen  2002    99          48.77   
  Uinti Tampere                   
13  Petteri Lepola  2003    98          48.99   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
14  Santeri Mönkkönen  2003    96          49.28   
  Uinti Tampere                   
15  Aleksi Vuorio  2002    92          50.00   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
16  Miika Nummela  2003    70          54.77   
  Uinti Tampere                   
17  Henri Naarajärvi  2002    65          55.96   
  Uinti Tampere                   
18  Miko Vaikkola  2003    64          56.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Robert Ridal  2003    54          59.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
20  Jaakko Virtanen  2003    52          1:00.57   
  Uinti Tampere                   
21  Antti Toivonen  2003    43          1:04.43   
  Uinti Tampere                   
Jami Ihalainen  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Matias Sainio  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Oskar Bärlund  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ville Viikki  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 10.3 Ei pysynyt omalla radallaan koko matkaa               
 
Laji 10, 50m SU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Aro  2000    246          36.04   
  Nokian Pyry                   
Joona Lehtonen  2001    219          37.51   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Pirkka Perkola  2001    216          37.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Onni Kuronen  2000    195          38.95   
  Nokian Pyry                   
Sampo Kärkkäinen  2000    194          39.05   
  Nokian Pyry                   
Sami Kukkonen  2000    189          39.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Eerik Tikkakoski  2001    185          39.68   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aleksi Turkkila  2000    167          41.00   
  Jämsänkosken Ilves                   
Joona Syrjäkoski  2000    157          41.85   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Perttu Mikkola  2001    154          42.10   
  Nokian Pyry                   
11  Iiro Kuusela  2001    135          43.98   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Pekka Vilmunen  2001    122          45.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Jussi Toivanen  2001    111          46.97   
  Nokian Pyry                   
14  Tuomas Moilanen  2001    91          50.17   
  Nokian Pyry                   
15  Niko Järvinen  2001    78          52.77   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:14 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:37   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 11, 100m SU T-12,-14,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Laitila  2001    305  39.34        1:22.02   
  Nokian Pyry                   
                     
Nora Kosonen  2001    223  43.88        1:30.98   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Viivi Miettinen  2001    212  44.78        1:32.57   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
Hanna Catalano  2003    179  47.66        1:37.94   
  Cetus                   
                     
Minea Wiren  2003    149  51.22        1:44.04   
  Nokian Pyry                   
                     
Sanna Pajula  2003    146  50.93        1:44.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Ellamari Lehtimäki  2001    138  51.96        1:46.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jessica Maakanen  2002    130  52.27        1:48.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Helmi Hara  2001    118  54.11        1:52.30   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Johanna Koivisto  2003    92  58.47        2:02.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
 
Laji 11, 100m SU T-12,-14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Poutanen  1999    429  35.35        1:13.19   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Kristiina Haapala  2000    360  36.72        1:17.63   
  Nokian Pyry                   
                     
Kiia Korsu  1999    290  40.85        1:23.39   
  Nokian Pyry                   
                     
Lotta Hamdi  1999    225  44.65        1:30.74   
  Nokian Pyry                   
                     
Enna Tenkilä  1999    196  46.05        1:35.02   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 11, 100m SU T-12,-14,N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mona Kunnas  1998    444  34.82        1:12.38   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mari Kausiala  1997    410  36.11        1:14.30   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Krista Mettinen  1997    378  36.38        1:16.33   
  Cetus                   
                     
Eevi Keronen  1997    375  37.74        1:16.58   
  Cetus                   
                     
Ada Alajääskö  1998    306  38.02        1:21.88   
  Nokian Pyry                   
                     
Iina Aro  1998    295  39.70        1:22.91   
  Nokian Pyry                   
                     
Noora Vallinen  1998    251  42.84        1:27.54   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:37 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:46   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 12, 100m SU P-12,-14,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Torkkel  2001    230  38.53        1:19.86   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Atte-Mikael Ahonpää  2001    162  43.16        1:29.65   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pieti Raunio  2002    157  44.29        1:30.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Niclas Viitasalo  2002    151  44.93        1:31.71   
  Nokian Pyry                   
                     
Juuso Kemppainen  2001    142  46.29        1:33.74   
  Nokian Pyry                   
                     
Valtteri Jussila  2003    72  56.20        1:57.30   
  Uinti Tampere                   
                     
Jesse Lehtinen  2001    60  58.27        2:04.42   
  Uinti Tampere                   
                     
Kalle Alkula  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tuomas Vihtori Jylhä  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12,-14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Pykäläinen  1999    277  35.90        1:14.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    212  39.78        1:21.98   
  Nokian Pyry                   
                     
Kalle Kiviniemi  2000    199  41.08        1:23.80   
  Nokian Pyry                   
                     
Kevin Lokkila  1999    176  41.93        1:27.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pyry Sirola  1999              DSQ   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m SU P-12,-14,M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemil Laine  1998    249  37.23        1:17.77   
  Nokian Pyry                   
                     
Mikko Seilonen  1998    207  39.95        1:22.64   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 13, 100m SKU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004    262  42.50        1:30.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    171  50.88        1:43.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Aino Koskelo  2005    166  49.30        1:44.94   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Salla Rantala  2004    153  52.52        1:47.79   
  Nokian Pyry                   
                     
Senni Oksanen  2004    127  56.10        1:54.84   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
Laji 13, 100m SKU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julie Wiik  2002    286  39.44        1:27.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Emmi Uotila  2002    263  44.98        1:30.10   
  Nokian Pyry                   
                     
Maija Nurminen  2002    254  41.63        1:31.08   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Elina Karoliina Lampinen  2003    229  44.64        1:34.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    170  48.99        1:44.11   
  Nokian Pyry                   
                     
Siiri Toiva  2002    135  58.71        1:52.34   
  Nokian Pyry                   
                     
Aada-Emilia Mäenpää  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Jenni Moisio  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
Johanna Koivisto  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Johanna Mönkkönen  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 10.13 Väärä uintijärjestys               
                     
Veera Vittaniemi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
 
Laji 13, 100m SKU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Saari  2000    502  33.56        1:12.63   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mila Manner  2001    414  36.07        1:17.44   
  Nokian Pyry                   
                     
Milja Mettinen  2000    357  37.08        1:21.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pinja Penttilä  2001    336  40.28        1:23.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tytti Kuusela  2000    290  39.11        1:27.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anni Matikainen  2001    271  42.02        1:29.14   
  Nokian Pyry                   
                     
Kerttu Virtanen  2000    265  41.80        1:29.86   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Silja Valariutta  2001    222  45.71        1:35.32   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Ellamari Lehtimäki  2001    203  47.07        1:38.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Nuppu Toiva  2001    147  52.85        1:49.32   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 14, 100m SKU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Leino  2004    135  44.48        1:38.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Roope Ollikainen  2004    125  49.17        1:41.44   
  Porin Uimaseura                   
                     
Otto Kuusisto  2004    107  49.82        1:46.65   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    60  1:00.07        2:09.31   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 100m SKU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dmitry Larchenko  2003    202  40.86        1:26.45   
  Swimming Club Ekran                   
                     
Jami Ihalainen  2003    162  45.57        1:33.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    161  43.22        1:33.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Axel Olander  2002    152  41.95        1:34.95   
  Nokian Pyry                   
                     
Jere Broman  2002    143  46.52        1:36.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Matias Sainio  2003    138  47.77        1:38.09   
  Uinti Tampere                   
                     
Ville Kortteinen  2002    137  46.30        1:38.31   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
                     
Federico Castagno  2002    87  49.93        1:54.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Aaro Erkkilä  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Valtteri Jussila  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 14, 100m SKU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Aro  2000    292  36.26        1:16.49   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Kuronen  2000    242  38.69        1:21.44   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    240  38.06        1:21.63   
  Nokian Pyry                   
                     
Valtteri Länsipuro  2000    201  39.85        1:26.62   
  Nokian Pyry                   
                     
Veeti Raivio  2000    191  42.59        1:28.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Kalle Alkula  2001    132  47.15        1:39.46   
  Nokian Pyry                   
                     
Jussi Toivanen  2001    132  48.10        1:39.48   
  Nokian Pyry                   
                     
Niilo Tuhkasaari  2001    128  48.53        1:40.67   
  Nokian Pyry                   
                     
Niko Järvinen  2001    88  54.35        1:53.82   
  Nokian Pyry                   
                     
Aapo Puikkonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Eemil Pynnönen  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Perttu Mikkola  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:37   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004    299          34.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emmi Manninen  2004    198          39.88   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Sonja Salmimies  2004    195          40.08   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Siiri Arjanmaa  2004    194          40.12   
  Uinti Tampere                   
Aino Hinkka  2005    164          42.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Santra Nieminen  2004    164          42.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eevi-Leena Nyman  2004    160          42.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Laura Heinonen  2004    159          42.91   
  Kankaanpään Uimarit                   
Frida Kunttu  2004    145          44.22   
  Octopus Lohja                   
10  Alina Talja  2004    118          47.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Ella Suominen  2004    107          48.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Moona Korpikoski  2005    106          49.04   
  Nokian Pyry                   
13  Katri Pokela  2004    104          49.34   
  Uinti Tampere                   
14  Saara Kiuru  2004    103          49.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Viivi Heittokangas  2004    103          49.58   
  Uinti Tampere                   
16  Sofia Ellonen  2004    102          49.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Nelli Lehmijoki  2005    99          50.17   
  Nokian Pyry                   
18  Noora Pätiälä  2004    98          50.40   
  Uinti Tampere                   
19  Riina Paavola  2004    94          51.04   
  Uinti Tampere                   
20  Jessika Liimatta  2004    86          52.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
21  Hilla Penttilä  2005    85          52.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Aino Lepola  2005    84          53.01   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Siiri Mätäsjärvi  2004    80          53.84   
  Uinti Tampere                   
24  Karen Valo  2004    77          54.45   
  Uinti Tampere                   
25  Aino Suominen  2004    72          55.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
26  Siiri Levonoja  2004    71          56.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Jonna Marjatta Laitinen  2005    71          56.12   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
28  Ruut Raunio  2005    59          59.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Ranja Ruotoistenmäki  2004    58          59.83   
  Uinti Tampere                   
30  Amanda Malminen  2004    53          1:01.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
31  Emma Aura  2005    44          1:05.69   
  Uinti Tampere                   
32  Susanna Uitto  2004    40          1:07.51   
  Uinti Tampere                   
Aino Kuusisto  2006              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Turkkila  2002    331          33.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
Venla Salminen  2002    312          34.26   
  Someron Esa                   
Maija Nurminen  2002    282          35.45   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Emmi Uotila  2002    280          35.52   
  Nokian Pyry                   
Ella Ekman  2003    256          36.57   
  Uinti Tampere                   
Sofia Martinkauppi  2003    247          37.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Venla Pesu  2002    244          37.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Tervaselkä  2002    200          39.70   
  Porin Pyrintö                   
Minea Wiren  2003    182          40.99   
  Nokian Pyry                   
10  Jessica Maakanen  2002    176          41.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
11  Siiri Toiva  2002    162          42.62   
  Nokian Pyry                   
12  Sanna Pajula  2003    160          42.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
13  Elisabet Rinne  2002    141          44.64   
  Uinti Tampere                   
14  Johanna Mönkkönen  2002    137          45.05   
  Nokian Pyry                   
15  Janette Maakanen  2003    128          46.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Ronja Mäkelä  2003    121          46.97   
  Uinti Tampere                   
17  Lotta Ruppa  2003    111          48.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Salla-Tuulia Susanna Pihkanen  2002    109          48.63   
  Uinti Tampere                   
19  Iida Kontkanen  2003    99          50.12   
  Uinti Tampere                   
20  Martina Hirvonen  2003    87          52.41   
  Uinti Tampere                   
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    573          27.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Sanni Lampi  2001    489          29.51   
  Swimming Jyväskylä                   
Camilla Tyven  2001    425          30.91   
  Nokian Pyry                   
Jenna Kaprali  2000    353          32.87   
  Nokian Pyry                   
Anni Aro  2001    345          33.12   
  Nokian Pyry                   
Laura Laitila  2001    337          33.40   
  Nokian Pyry                   
Viivi Miettinen  2001    303          34.61   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
Emma Vainio  2001    298          34.78   
  Porin Pyrintö                   
Jenni Hakala  2001    189          40.49   
  Uinti Tampere                   
10  Daria Marishina  2001    150          43.74   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:37 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:51   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 16, 50m VU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    197          34.83   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Samuel Sainio  2005    137          39.31   
  Uinti Tampere                   
Akseli Kotti  2004    132          39.83   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Eero Leino  2004    131          39.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lassi Niemi  2004    131          39.96   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Mitja Vaikkola  2004    128          40.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Roope Ollikainen  2004    126          40.48   
  Porin Uimaseura                   
Eero Rautaporras  2005    102          43.32   
  Nokian Pyry                   
Aku Rauska  2004    97          44.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Riccardo Castagno  2004    92          44.84   
  Uinti Tampere                   
11  Onni Mäkimartti  2004    92          44.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Saku Vehmas  2005    90          45.20   
  Uinti Tampere                   
13  Topias Kupiainen  2004    90          45.23   
  Nokian Pyry                   
14  Niilo Kilpeläinen  2004    88          45.47   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Santtu Koskimaa  2005    82          46.58   
  Uinti Tampere                   
16  Miro Birkstedt  2004    81          46.87   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
17  Mikael Tuohioja  2005    80          47.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Oskar Tuominen  2004    75          48.07   
  Uinti Tampere                   
19  Leo Liukonen  2004    70          49.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
20  Daniel Kontula  2005    53          54.03   
  Uinti Tampere                   
21  Tomi Halonen  2004    49          55.26   
  Uinti Tampere                   
22  Onni Pajumäki  2004    47          55.86   
  Uinti Tampere                   
23  Joona Saloniemi  2004    44          57.41   
  Nokian Pyry                   
24  Niklas Tikkanen  2007    42          57.97   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
25  Onni Puikkonen  2005    41          58.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
26  Antti Lepola  2006    40          59.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
27  Lassi Walden  2004    40          59.30   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
28  Visa Pasanen  2005    26          1:07.86   
  Uinti Tampere                   
Atte Lammi  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 16, 50m VU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hapuoja  2003    223          33.47   
  Uinti Tampere                   
Dmitry Larchenko  2003    207          34.28   
  Swimming Club Ekran                   
Marcus Forsel  2003    207          34.30   
  Kankaanpään Uimarit                   
Axel Olander  2002    193          35.09   
  Nokian Pyry                   
Mio Harju  2002    192          35.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Niclas Viitasalo  2002    180          35.91   
  Nokian Pyry                   
Ville Kortteinen  2002    171          36.56   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
Teemu Nurminen  2003    152          37.96   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Jere Broman  2002    146          38.49   
  Nokian Pyry                   
10  Henri Naarajärvi  2002    130          40.06   
  Uinti Tampere                   
11  Eemil Sipola  2003    129          40.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Eemeli Leinonen  2002    125          40.53   
  Uinti Tampere                   
13  Aleksi Vuorio  2002    112          42.04   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
13  Federico Castagno  2002    112          42.04   
  Uinti Tampere                   
15  Dan Lampinen  2003    106          42.86   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
16  Niklas Bister  2002    103          43.24   
  Porin Pyrintö                   
17  Robert Ridal  2003    94          44.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Karri Korhonen  2002    85          46.03   
  Uinti Tampere                   
19  Antti Toivonen  2003    66          50.20   
  Uinti Tampere                   
20  Ville Viikki  2002    58          52.38   
  Uinti Tampere                   
21  Frans Yli-Äyhö  2003    56          52.80   
  Uinti Tampere                   
22  Reko Kemppainen  2002    50          54.81   
  Uinti Tampere                   
23  Oskar Bärlund  2003    44          57.32   
  Uinti Tampere                   
24  Jaakko Virtanen  2003    33          1:03.18   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 16, 50m VU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Törmä  2000    356          28.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Roope Aro  2000    275          31.21   
  Nokian Pyry                   
Sami Kukkonen  2000    264          31.61   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Eerik Tikkakoski  2001    258          31.86   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Kalle Kiviniemi  2000    231          33.04   
  Nokian Pyry                   
Pekka Vilmunen  2001    230          33.13   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aleksi Turkkila  2000    213          33.95   
  Jämsänkosken Ilves                   
Joona Syrjäkoski  2000    212          34.02   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Valtteri Länsipuro  2000    206          34.33   
  Nokian Pyry                   
10  Saku Kovanen  2001    182          35.80   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
11  Iiro Kuusela  2001    178          36.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Lasse Harju  2001    111          42.19   
  Porin Pyrintö                   
13  Tuomas Moilanen  2001    90          45.25   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:51 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  16:03   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 17, 100m VU T-12,-14,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Laakso  2002    341  33.66        1:12.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nora Kosonen  2001    338  35.42        1:13.20   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Anni Matikainen  2001    275  37.16        1:18.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Elina Karoliina Lampinen  2003    245  39.20        1:21.48   
  Nokian Pyry                   
                     
Hanna Catalano  2003    198  42.40        1:27.40   
  Cetus                   
                     
Silja Valariutta  2001    190  41.83        1:28.62   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Jenni Moisio  2002    190  42.20        1:28.66   
  Nokian Pyry                   
                     
Ella Mäkinen  2004    185  43.23        1:29.43   
  Uinti Tampere                   
                     
Ellamari Lehtimäki  2001    174  43.41        1:31.37   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    172  44.98        1:31.68   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Anni Ruokanen  2003    171  44.12        1:31.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Helmi Hara  2001    169  44.27        1:32.15   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Lotta Isola  2003    166  44.52        1:32.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Nuppu Toiva  2001    150  45.10        1:35.80   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Veera Vahtolammi  2004    149  46.13        1:36.10   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Siiri Arjanmaa  2004    145  45.57        1:36.97   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Salla Rantala  2004    139  46.92        1:38.31   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Oona Holmberg  2004    136  47.83        1:38.95   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Adeliina Kaarlenkaski  2004    134  44.71        1:39.52   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Sanna Pajula  2003    132  47.54        1:39.97   
  Kankaanpään Uimarit