2019-11-22   09:53:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:37   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004    299          34.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emmi Manninen  2004    198          39.88   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Sonja Salmimies  2004    195          40.08   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Siiri Arjanmaa  2004    194          40.12   
  Uinti Tampere                   
Aino Hinkka  2005    164          42.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Santra Nieminen  2004    164          42.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eevi-Leena Nyman  2004    160          42.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Laura Heinonen  2004    159          42.91   
  Kankaanpään Uimarit                   
Frida Kunttu  2004    145          44.22   
  Octopus Lohja                   
10  Alina Talja  2004    118          47.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Ella Suominen  2004    107          48.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Moona Korpikoski  2005    106          49.04   
  Nokian Pyry                   
13  Katri Pokela  2004    104          49.34   
  Uinti Tampere                   
14  Saara Kiuru  2004    103          49.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Viivi Heittokangas  2004    103          49.58   
  Uinti Tampere                   
16  Sofia Ellonen  2004    102          49.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Nelli Lehmijoki  2005    99          50.17   
  Nokian Pyry                   
18  Noora Pätiälä  2004    98          50.40   
  Uinti Tampere                   
19  Riina Paavola  2004    94          51.04   
  Uinti Tampere                   
20  Jessika Liimatta  2004    86          52.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
21  Hilla Penttilä  2005    85          52.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Aino Lepola  2005    84          53.01   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Siiri Mätäsjärvi  2004    80          53.84   
  Uinti Tampere                   
24  Karen Valo  2004    77          54.45   
  Uinti Tampere                   
25  Aino Suominen  2004    72          55.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
26  Siiri Levonoja  2004    71          56.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Jonna Marjatta Laitinen  2005    71          56.12   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
28  Ruut Raunio  2005    59          59.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Ranja Ruotoistenmäki  2004    58          59.83   
  Uinti Tampere                   
30  Amanda Malminen  2004    53          1:01.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
31  Emma Aura  2005    44          1:05.69   
  Uinti Tampere                   
32  Susanna Uitto  2004    40          1:07.51   
  Uinti Tampere                   
Aino Kuusisto  2006              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Turkkila  2002    331          33.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
Venla Salminen  2002    312          34.26   
  Someron Esa                   
Maija Nurminen  2002    282          35.45   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Emmi Uotila  2002    280          35.52   
  Nokian Pyry                   
Ella Ekman  2003    256          36.57   
  Uinti Tampere                   
Sofia Martinkauppi  2003    247          37.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Venla Pesu  2002    244          37.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Tervaselkä  2002    200          39.70   
  Porin Pyrintö                   
Minea Wiren  2003    182          40.99   
  Nokian Pyry                   
10  Jessica Maakanen  2002    176          41.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
11  Siiri Toiva  2002    162          42.62   
  Nokian Pyry                   
12  Sanna Pajula  2003    160          42.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
13  Elisabet Rinne  2002    141          44.64   
  Uinti Tampere                   
14  Johanna Mönkkönen  2002    137          45.05   
  Nokian Pyry                   
15  Janette Maakanen  2003    128          46.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Ronja Mäkelä  2003    121          46.97   
  Uinti Tampere                   
17  Lotta Ruppa  2003    111          48.27   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Salla-Tuulia Susanna Pihkanen  2002    109          48.63   
  Uinti Tampere                   
19  Iida Kontkanen  2003    99          50.12   
  Uinti Tampere                   
20  Martina Hirvonen  2003    87          52.41   
  Uinti Tampere                   
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 50m VU T-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    573          27.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Sanni Lampi  2001    489          29.51   
  Swimming Jyväskylä                   
Camilla Tyven  2001    425          30.91   
  Nokian Pyry                   
Jenna Kaprali  2000    353          32.87   
  Nokian Pyry                   
Anni Aro  2001    345          33.12   
  Nokian Pyry                   
Laura Laitila  2001    337          33.40   
  Nokian Pyry                   
Viivi Miettinen  2001    303          34.61   
  Kangasalan Urheilijat 68                   
Emma Vainio  2001    298          34.78   
  Porin Pyrintö                   
Jenni Hakala  2001    189          40.49   
  Uinti Tampere                   
10  Daria Marishina  2001    150          43.74   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner