2019-11-14   00:55:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Manninen  2004    188          50.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Alina Talja  2004    184          50.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    171          51.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Hinkka  2005    156          53.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Santra Nieminen  2004    150          54.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ella Mäkinen  2004    143          55.03   
  Uinti Tampere                   
Laura Heinonen  2004    135          56.07   
  Kankaanpään Uimarit                   
Karen Valo  2004    133          56.32   
  Uinti Tampere                   
Veera Vahtolammi  2004    132          56.49   
  Uinti Tampere                   
10  Senni Oksanen  2004    126          57.43   
  Jämsänkosken Ilves                   
11  Frida Kunttu  2004    125          57.55   
  Octopus Lohja                   
12  Jessika Liimatta  2004    116          58.99   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Henni Mustila  2004    114          59.30   
  Uinti Tampere                   
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    113          59.57   
  Uinti Tampere                   
15  Ella Suominen  2004    106          1:00.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Pinja Kallio  2004    106          1:00.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
17  Ruut Raunio  2005    105          1:01.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Hilla Penttilä  2005    104          1:01.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Saara Kiuru  2004    98          1:02.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Aino Kuusisto  2006    95          1:03.10   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
21  Nelli Lehmijoki  2005    93          1:03.36   
  Nokian Pyry                   
22  Eevi-Leena Nyman  2004    92          1:03.68   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Susanna Uitto  2004    85          1:05.34   
  Uinti Tampere                   
24  Aino Suominen  2004    83          1:05.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
25  Aino Lepola  2005    82          1:06.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
26  Amanda Malminen  2004    75          1:08.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Sofia Ellonen  2004    73          1:08.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
28  Siiri Levonoja  2004    71          1:09.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Emma Aura  2005    66          1:10.98   
  Uinti Tampere                   
30  Viivi Heittokangas  2004    53          1:16.25   
  Uinti Tampere                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Katri Pokela  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
Moona Korpikoski  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Riina Paavola  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Sonja Salmimies  2004              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teresa Pylväs  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julie Wiik  2002    276          44.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmi Uotila  2002    275          44.26   
  Nokian Pyry                   
Venla Salminen  2002    253          45.51   
  Someron Esa                   
Maija Nurminen  2002    225          47.34   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Anni Turkkila  2002    204          48.89   
  Jämsänkosken Ilves                   
Elina Karoliina Lampinen  2003    193          49.78   
  Nokian Pyry                   
Jenni Moisio  2002    187          50.29   
  Nokian Pyry                   
Emmi Tervaselkä  2002    158          53.24   
  Porin Pyrintö                   
Ella Ekman  2003    143          55.00   
  Uinti Tampere                   
10  Martina Hirvonen  2003    140          55.41   
  Uinti Tampere                   
11  Ronja Mäkelä  2003    132          56.46   
  Uinti Tampere                   
12  Salla-Tuulia Susanna Pihkanen  2002    113          59.51   
  Uinti Tampere                   
13  Ronja Myllykallio  2003    108          1:00.37   
  Nokian Pyry                   
14  Lotta Ruppa  2003    92          1:03.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Janette Maakanen  2003    86          1:05.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Iida Kontkanen  2003    85          1:05.26   
  Uinti Tampere                   
17  Aurora Laine  2002    83          1:06.01   
  Uinti Tampere                   
18  Johanna Mönkkönen  2002    76          1:07.92   
  Nokian Pyry                   
Darina Gotcheva  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Elisabet Rinne  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Heidi Vihavainen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä               
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 3, 50m RU T-9.-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    466          37.14   
  Swimming Jyväskylä                   
Kristiina Haapala  2000    426          38.25   
  Nokian Pyry                   
Sanni Lampi  2001    400          39.08   
  Swimming Jyväskylä                   
Saara Svahn  2001    343          41.12   
  Jämsänkosken Ilves                   
Camilla Tyven  2001    333          41.53   
  Nokian Pyry                   
Milja Mettinen  2000    332          41.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Anni Aro  2001    317          42.20   
  Nokian Pyry                   
Jenna Kaprali  2000    308          42.62   
  Nokian Pyry                   
Anni Matikainen  2001    279          44.05   
  Nokian Pyry                   
10  Silja Valariutta  2001    240          46.34   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Kerttu Virtanen  2000    224          47.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Jenni Hakala  2001    150          54.20   
  Uinti Tampere                   
13  Nuppu Toiva  2001    132          56.44   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner