2019-12-12   23:40:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnumestaruus-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnumestaruus-uinnit    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Nokian Pyry Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2013         
 
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    149          47.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Roope Ollikainen  2004    129          49.97   
  Porin Uimaseura                   
Mitja Vaikkola  2004    111          52.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sebastian von Bagh  2004    107          53.14   
  Uinti Tampere                   
Samuel Sainio  2005    107          53.16   
  Uinti Tampere                   
Lassi Niemi  2004    99          54.48   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Akseli Kotti  2004    98          54.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Joona Saloniemi  2004    92          55.87   
  Nokian Pyry                   
Santtu Koskimaa  2005    85          57.37   
  Uinti Tampere                   
10  Eero Leino  2004    82          57.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Saku Vehmas  2005    80          58.40   
  Uinti Tampere                   
12  Otto Kuusisto  2004    79          58.66   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
13  Daniel Kontula  2005    77          59.32   
  Uinti Tampere                   
14  Mikael Tuohioja  2005    76          59.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Riccardo Castagno  2004    75          59.83   
  Uinti Tampere                   
16  Onni Mäkimartti  2004    71          1:00.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
17  Visa Pasanen  2005    68          1:01.60   
  Uinti Tampere                   
18  Topias Kupiainen  2004    61          1:03.99   
  Nokian Pyry                   
19  Oskar Tuominen  2004    57          1:05.29   
  Uinti Tampere                   
20  Tomi Halonen  2004    25          1:26.34   
  Uinti Tampere                   
Aku Rauska  2004              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Antti Lepola  2006              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Pajumäki  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    187          44.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Dmitry Larchenko  2003    178          44.82   
  Swimming Club Ekran                   
Jami Ihalainen  2003    154          47.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Kortteinen  2003    147          47.81   
  Uinti Tampere                   
Niclas Viitasalo  2002    144          48.08   
  Nokian Pyry                   
Teemu Nurminen  2003    140          48.60   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Marcus Forsel  2003    137          48.97   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jere Broman  2002    134          49.33   
  Nokian Pyry                   
Matias Sainio  2003    126          50.36   
  Uinti Tampere                   
10  Visa Kotiniitty  2003    101          54.21   
  Uinti Tampere                   
11  Urho Lyytinen  2003    95          55.23   
  Uinti Tampere                   
12  Miko Vaikkola  2003    85          57.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Miika Nummela  2003    81          58.19   
  Uinti Tampere                   
14  Santeri Mönkkönen  2003    78          58.90   
  Uinti Tampere                   
15  Karri Korhonen  2002    69          1:01.36   
  Uinti Tampere                   
16  Frans Yli-Äyhö  2003    69          1:01.39   
  Uinti Tampere                   
17  Jaakko Virtanen  2003    67          1:01.97   
  Uinti Tampere                   
18  Aleksi Vuorio  2002    65          1:02.79   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
19  Ville Viikki  2002    38          1:14.89   
  Uinti Tampere                   
Antti Toivonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Dan Lampinen  2003              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Henri Naarajärvi  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Ilja Esolainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oskar Bärlund  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
Reko Kemppainen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Kuronen  2000    287          38.25   
  Nokian Pyry                   
Sampo Kärkkäinen  2000    252          39.95   
  Nokian Pyry                   
Roope Aro  2000    239          40.67   
  Nokian Pyry                   
Pekka Vilmunen  2001    236          40.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Sami Kukkonen  2000    211          42.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Joona Syrjäkoski  2000    207          42.62   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Veeti Raivio  2000    183          44.41   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Aleksi Turkkila  2000    160          46.50   
  Jämsänkosken Ilves                   
Eerik Tikkakoski  2001    153          47.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Aapo Puikkonen  2001    147          47.75   
  Uinti Tampere                   
11  Atte-Mikael Ahonpää  2001    141          48.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
12  Saku Kovanen  2001    131          49.66   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Iiro Kuusela  2001    116          51.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
14  Juuso Kemppainen  2001    103          53.81   
  Nokian Pyry                   
15  Lasse Harju  2001    91          56.12   
  Porin Pyrintö                   
15  Niko Järvinen  2001    91          56.12   
  Nokian Pyry                   
Valtteri Länsipuro  2000              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner