Results for Höstsimiaden-Åkersberga
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 3
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 23-24/11 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 november 2013 |
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.35 | 1:20.80 | |||||
2 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.11 | 1:27.38 | |||||
3 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.36 | 1:28.37 | |||||
4 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.92 | 1:29.46 | |||||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.16 | 1:30.54 | |||||
6 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 44.68 | 1:31.38 | |||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 45.57 | 1:31.57 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.75 | 1:31.93 | |||||
9 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 45.12 | 1:32.35 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.39 | 1:32.81 | |||||
11 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.72 | 1:33.38 | |||||
12 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.38 | 1:34.01 | |||||
13 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.20 | 1:34.92 | |||||
14 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.05 | 1:35.14 | |||||
15 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 48.12 | 1:38.33 | |||||
16 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.64 | 1:39.08 | |||||
17 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 48.63 | 1:40.94 | |||||
18 | Wilhelm Olivercrona | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 49.40 | 1:41.54 | |||||
19 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 50.91 | 1:42.33 | |||||
20 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.40 | 1:42.76 | |||||
21 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 53.04 | 1:46.58 | |||||
22 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.54 | 1:47.24 | |||||
23 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 53.78 | 1:47.67 | |||||
24 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 56.31 | 1:53.34 | |||||
25 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.81 | 1:54.52 | |||||
26 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 58.65 | 1:57.09 | |||||
- | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |