Resultater for GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 08 december 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2013 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 2:25.27 | ||||||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:25.50 | ||||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.59 | ||||||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 2:32.08 | ||||||
5 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:43.73 | ||||||
6 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.36 | ||||||
7 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:47.09 | ||||||
8 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:48.90 | ||||||
9 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 2:54.98 | ||||||
10 | Mikkel W. N. Meilling | 2000 | Solrød Svømmeklub | 2:59.79 | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.36 | ||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.09 | ||||||
3 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 2:38.09 | ||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 2:49.63 | ||||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:00.95 | ||||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.97 | 1:30.18 | 2:19.95 | 3:04.91 | |||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:08.28 | ||||||
8 | Andreas Reiter | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:57.40 | 3:06.88 | 4:11.61 | 4:11.48 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.91 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.41 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.35 | 1:35.34 | 2:27.24 | 3:14.00 | |||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.45 | 1:37.60 | 2:28.53 | 3:20.08 | |||
5 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.40 | 1:40.94 | 2:36.44 | 3:27.35 | |||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 08 december 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |