Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2014 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 629 | 25.82 | 52.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 617 | 25.05 | 52.77 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 612 | 25.31 | 52.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 594 | 25.91 | 53.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 585 | 25.79 | 53.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mathias Rysgaard | 1998 | 583 | 25.73 | 53.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Søren Villumsen | 1998 | 564 | 26.23 | 54.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 555 | 26.11 | 54.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Matras | 1998 | 550 | 26.39 | 54.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Johan Müller | 1998 | 548 | 26.50 | 54.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | 546 | 26.36 | 54.96 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Bjørn Hansen | 1998 | 545 | 26.69 | 55.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 540 | 26.64 | 55.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 534 | 26.07 | 55.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Jon R. Pedersen | 1998 | 531 | 26.94 | 55.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Sebastian Langhorn | 1998 | 523 | 26.73 | 55.76 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 521 | 26.57 | 55.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 517 | 26.70 | 55.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 511 | 27.61 | 56.18 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Rohwedder | 1998 | 508 | 27.18 | 56.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 506 | 27.29 | 56.38 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 501 | 27.01 | 56.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Holm | 1998 | 501 | 27.32 | 56.56 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Martin Larsen | 1998 | 494 | 27.43 | 56.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oskar Lilleøre | 1998 | 491 | 27.17 | 56.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 479 | 27.02 | 57.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 477 | 27.70 | 57.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Toft | 1998 | 473 | 27.69 | 57.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Victor Larsen | 1998 | 473 | 27.81 | 57.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rune Holm Skovby | 1998 | 470 | 27.80 | 57.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
31 | Christian Aagaard | 1998 | 468 | 27.97 | 57.88 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Due Kristensen | 1998 | 459 | 27.74 | 58.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Tobias Andersen | 1998 | 452 | 27.30 | 58.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Adam Hansen | 1998 | 452 | 28.19 | 58.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 446 | 27.63 | 58.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Martin Wifstrand | 1998 | 446 | 28.51 | 58.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 438 | 28.46 | 59.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 431 | 28.36 | 59.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lasse Harde | 1998 | 427 | 28.70 | 59.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Holger Boe Krogh | 1998 | 419 | 27.82 | 1:00.05 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Nicolai Grene | 1998 | 417 | 28.74 | 1:00.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 400 | 29.57 | 1:00.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mads Christian Sandager | 1998 | 399 | 29.28 | 1:01.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 615 | 26.22 | 52.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 596 | 25.93 | 53.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 575 | 26.31 | 54.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 574 | 25.97 | 54.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 570 | 26.32 | 54.17 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | 568 | 26.28 | 54.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | 564 | 26.37 | 54.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 553 | 26.26 | 54.72 | |||||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
9 | Andreas K Larsen | 1999 | 542 | 26.89 | 55.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marius Møldrup | 1999 | 538 | 26.85 | 55.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 534 | 26.84 | 55.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carl Fabiansen | 1999 | 532 | 26.89 | 55.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anton Borring Andersen | 1999 | 530 | 26.87 | 55.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 518 | 26.98 | 55.95 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 511 | 26.96 | 56.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Oliver Broholm | 1999 | 508 | 27.09 | 56.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jonas Lange | 1999 | 497 | 27.81 | 56.72 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Magnus Stender Berg | 1999 | 496 | 27.26 | 56.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 495 | 27.00 | 56.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 495 | 27.25 | 56.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | August Korsgaard | 1999 | 491 | 27.26 | 56.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marcus Rappenborg | 1999 | 487 | 26.62 | 57.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 484 | 27.77 | 57.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Johan Wentorf | 1999 | 477 | 27.55 | 57.49 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 474 | 27.40 | 57.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 469 | 27.70 | 57.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 467 | 28.03 | 57.92 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Oliver H. Andersen | 1999 | 466 | 28.22 | 57.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Jakob Knoblauch | 1999 | 458 | 27.75 | 58.26 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Andreas Vestergaard | 1999 | 449 | 28.29 | 58.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 448 | 28.38 | 58.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Alexander Sejthen | 1999 | 446 | 28.25 | 58.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Frederik Liljedahl | 1999 | 445 | 28.25 | 58.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Daniel Sørensen | 1999 | 445 | 28.44 | 58.86 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
35 | Emil Hedegaard | 1999 | 444 | 28.61 | 58.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Arnas Jefimanka | 1999 | 443 | 28.09 | 58.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lars Lyhne | 1999 | 442 | 27.86 | 58.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Markus Bøjsen | 1999 | 441 | 28.00 | 59.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Daniel Starup Falck | 1999 | 438 | 28.78 | 59.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
40 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 438 | 28.42 | 59.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 435 | 28.36 | 59.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 424 | 28.20 | 59.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 424 | 28.29 | 59.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Jakob Schmidt | 1999 | 421 | 28.47 | 59.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | David Jensen | 1999 | 420 | 29.01 | 59.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
46 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 416 | 28.28 | 1:00.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
47 | Thomas Christiansen | 1999 | 399 | 29.90 | 1:01.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
48 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 397 | 29.12 | 1:01.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Kasper Jeppsson | 1999 | 391 | 29.31 | 1:01.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
50 | Jacob Friland | 1999 | 381 | 29.92 | 1:01.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
51 | Mads Rishøj | 1999 | 347 | 31.05 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
52 | Mikkel Steffensen | 1999 | 337 | 30.90 | 1:04.55 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 19 januar 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |