2020-01-19   21:34:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    21.29        41.75   
Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04    23.37        46.08   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    23.31        46.28   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    22.91        47.49   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    22.68        47.72   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    23.56        48.02   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    25.93        52.30   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    25.35        52.41   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    26.39        53.03   
10  Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap    26.15        54.73   
11  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap    26.73        56.40   
12  Helmer Brobacke  2004  Västerås Simsällskap    26.86        56.60   
13  Simon Lidström  2004  Järfälla Simsällskap    27.75        57.20   
14  Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    28.42        58.17   
15  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    28.69        59.08   
16  Jonatan Anderson  2005  Järfälla Simsällskap    30.72        1:01.00   
17  Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    26.65        1:01.04   
18  Patrik Tang  2004  Järfälla Simsällskap    30.00        1:02.15   
Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Noah Widmark  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Oskar Bergstrand  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    17.59        35.81   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    18.76        38.21   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    19.53        39.01   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    20.17        40.30   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    21.94        44.09   
Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    22.59        44.63   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    22.51        44.82   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    22.46        44.88   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    23.13        45.48   
10  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    23.81        45.83   
11  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.20        46.32   
12  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    23.31        46.62   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.76        46.69   
14  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    23.15        47.44   
15  Jannis Siotis  2003  Järfälla Simsällskap    23.64        47.73   
16  Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.73        47.86   
17  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    24.36        47.87   
18  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    24.68        48.85   
19  Gustav Annas  2003  Järfälla Simsällskap    24.32        49.22   
20  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    25.11        50.42   
21  Oliver Ernholm  2003  Järfälla Simsällskap    25.42        52.92   
22  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    29.02        59.11   
Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Sid Lundgre´n  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    16.56        33.05   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    18.37        38.14   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    19.19        39.18   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    20.48        40.60   
Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    21.55        43.24   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    21.84        44.24   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    23.63        48.37   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    16.26        33.33   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    16.49        33.51   
Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    17.46        34.71   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    17.83        34.84   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    17.85        36.10   
Ritvik Paul  1999  Solna Sundbyberg SS 04    21.11        40.87   
Hampus Carlsson  1998  Västerås Simsällskap    23.35        47.90   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simklubb    14.79        29.16   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    15.44        31.38   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    16.03        32.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner