2020-01-19   21:24:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    21.90        46.38   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    23.94        53.28   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    26.19        54.82   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    25.24        54.83   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    25.03        55.57   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    26.69        56.85   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    27.90        57.85   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    27.32        58.28   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    26.56        58.81   
10  Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    28.01        1:00.67   
11  Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap    29.32        1:05.32   
Anton Berggren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Helmer Brobacke  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    17.97        38.88   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    20.27        43.80   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    21.58        44.99   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    20.65        45.18   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    21.19        45.52   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    21.60        46.17   
Gustav Annas  2003  Järfälla Simsällskap    21.85        46.93   
Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    22.21        48.06   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    22.61        48.09   
10  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    22.31        48.40   
11  Kim Carlsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    23.01        48.60   
12  Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04    22.87        48.92   
13  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    23.21        49.80   
14  Erik Söderqvist  2002  Västerås Simsällskap    23.46        50.50   
15  Jannis Siotis  2003  Järfälla Simsällskap    23.34        51.49   
16  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    24.73        52.09   
17  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.93        52.22   
18  Oliver Ernholm  2003  Järfälla Simsällskap    23.95        53.44   
19  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    25.64        53.93   
20  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    25.32        54.43   
21  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    25.40        54.73   
22  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    25.39        54.78   
23  Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    26.10        56.19   
24  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    25.58        57.37   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    17.70        37.23   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    17.73        37.60   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    20.03        44.01   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    20.52        44.18   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    20.81        44.30   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    21.43        45.94   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    21.84        47.65   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    22.70        49.49   
Sebastian Divander  2000  Nyköpings Simsällskap    24.29        51.95   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    16.58        35.29   
Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    16.37        35.57   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    18.25        38.10   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    18.28        38.45   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    20.26        44.73   
Hampus Carlsson  1998  Västerås Simsällskap    22.19        45.97   
Ritvik Paul  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    14.94        32.50   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04    15.72        34.47   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    16.30        35.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner