2020-01-18   03:06:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  21 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    17.76  38.82  1:01.83    1:23.83   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    18.33  39.38  1:01.45    1:24.26   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    19.11  41.89  1:06.16    1:26.10   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    19.59  43.05  1:08.34    1:32.67   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    46.36  1:36.57      1:36.57   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    21.55  47.02  1:13.66    1:40.51   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    21.78  48.35  1:16.33    1:43.13   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    21.99  48.57  1:16.53    1:43.95   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    15.58  32.31  50.00    1:07.28   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    14.90  32.39  50.59    1:08.58   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    16.97  36.00  55.61    1:14.73   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    17.51  36.58  57.32    1:17.08   
Erik Söderqvist  2002  Västerås Simsällskap    17.83  37.38  58.28    1:18.10   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    18.12  38.04  58.35    1:18.33   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    18.02  38.91  1:00.94    1:19.71   
Sid Lundgre´n  2003  Järfälla Simsällskap    18.69  39.99  1:01.95    1:23.96   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    18.07  39.50  1:02.66    1:24.80   
10  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    19.70  41.45  1:04.47    1:25.52   
11  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    19.27  41.80  1:05.80    1:28.17   
12  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    20.80  43.51  1:06.32    1:29.04   
13  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    20.78  43.35  1:07.08    1:29.85   
14  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    20.17  43.33  1:08.03    1:32.29   
15  Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.06  43.30  1:08.52    1:33.72   
16  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    20.69  44.08  1:09.92    1:34.02   
17  Oliver Ernholm  2003  Järfälla Simsällskap    20.88  45.10  1:09.87    1:34.50   
18  Gustav Annas  2003  Järfälla Simsällskap    20.56  45.49  1:10.31    1:34.89   
19  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    20.25  44.58  1:09.78    1:34.95   
20  Jannis Siotis  2003  Järfälla Simsällskap    20.09  43.72  1:09.33    1:35.17   
21  Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    20.32  45.58  1:11.22    1:35.30   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    14.92  31.64  48.78    1:05.55   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    16.18  34.37  53.13    1:10.89   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    15.89  34.11  53.90    1:12.77   
Aram Vardanian  2000  Västerås Simsällskap    16.82  35.16  54.40    1:13.21   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    17.53  35.77  54.90    1:13.79   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    17.56  36.44  56.63    1:14.84   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    17.43  37.30  58.79    1:18.91   
Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    17.98  37.88  58.77    1:19.20   
Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    19.05  40.07  1:02.05    1:22.89   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    13.93  29.03  44.58    59.53   
Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    14.29  29.85  46.28    1:02.25   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    14.13  30.17  47.15    1:04.07   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    14.25  30.27  47.27    1:04.66   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    15.51  32.67  50.50    1:07.77   
Ritvik Paul  1999  Solna Sundbyberg SS 04    16.39  35.20  54.75    1:14.71   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    13.15  27.57  43.07    58.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner