Tulokset Ã…bergs Museum Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs MUSeum Cup 2014 | Utskriftsdatum | 21 september 2014 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Bålsta SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2014 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 19.41 | 43.31 | |||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.38 | 44.93 | |||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 21.47 | 47.60 | |||||
4 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 21.86 | 48.32 | |||||
5 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 22.40 | 50.61 | |||||
6 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 23.56 | 54.05 | |||||
7 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.68 | 54.61 | |||||
- | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.94 | 35.78 | |||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 16.66 | 37.47 | |||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.45 | 38.50 | |||||
4 | Sara Svensson | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.16 | 40.94 | |||||
5 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 19.50 | 42.76 | |||||
6 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 19.18 | 43.56 | |||||
7 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 19.26 | 43.60 | |||||
8 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 19.67 | 44.08 | |||||
9 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.41 | 44.30 | |||||
10 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 19.81 | 45.48 | |||||
11 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.73 | 46.49 | |||||
12 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.23 | 46.82 | |||||
13 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 21.97 | 47.28 | |||||
14 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.43 | 47.54 | |||||
15 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 21.17 | 48.42 | |||||
16 | Johanna Elmquist | 2003 | Järfälla Simsällskap | 22.32 | 48.46 | |||||
17 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.04 | 49.87 | |||||
18 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 22.84 | 50.34 | |||||
19 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 21.61 | 50.86 | |||||
20 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 23.72 | 51.06 | |||||
21 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.88 | 53.34 | |||||
22 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 23.50 | 54.64 | |||||
23 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 24.49 | 56.05 | |||||
- | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hedda Björnberg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Therese Moberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.52 | 31.49 | |||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.59 | 32.98 | |||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 15.07 | 33.31 | |||||
4 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.70 | 34.52 | |||||
5 | Clara Eklund | 2000 | Bålsta Simklubb | 15.89 | 34.92 | |||||
6 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 16.02 | 35.18 | |||||
7 | Minje Karlsson | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 16.32 | 35.21 | |||||
8 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 16.92 | 35.72 | |||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Bålsta Simklubb | 16.58 | 36.12 | |||||
10 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.88 | 37.12 | |||||
11 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.03 | 37.44 | |||||
12 | Anna Elfvin | 2000 | Norrtälje Simklubb | 17.18 | 37.63 | |||||
13 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 17.52 | 38.50 | |||||
14 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.70 | 38.69 | |||||
15 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 17.77 | 39.61 | |||||
16 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 18.64 | 39.72 | |||||
17 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 17.93 | 40.75 | |||||
18 | Minna Billström | 2001 | Strängnäs Simklubb | 18.43 | 41.28 | |||||
19 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 18.50 | 41.48 | |||||
20 | Ye-Song Kim | 2001 | Västerås Simsällskap | 18.92 | 41.74 | |||||
21 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 18.01 | 41.77 | |||||
22 | Clara Lundgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 19.40 | 41.89 | |||||
23 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 19.65 | 43.62 | |||||
24 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 19.56 | 43.84 | |||||
25 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simklubb | 20.53 | 44.17 | |||||
26 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.27 | 44.54 | |||||
27 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 21.69 | 47.57 | |||||
28 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 21.71 | 47.63 | |||||
29 | Helle Dolk | 2000 | Kanaans Simsällskap | 21.67 | 47.70 | |||||
30 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 21.16 | 47.90 | |||||
31 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.57 | 49.85 | |||||
32 | Klara Andersson | 2001 | Västerås Simsällskap | 23.32 | 51.20 | |||||
- | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.61 | 33.19 | |||||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.28 | 33.21 | |||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.19 | 33.36 | |||||
4 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.69 | 33.64 | |||||
5 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.87 | 33.65 | |||||
6 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.90 | 34.22 | |||||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 16.05 | 35.11 | |||||
8 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 16.39 | 35.49 | |||||
9 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 16.66 | 35.83 | |||||
10 | Marina Feria Söderholm | 1998 | Bålsta Simklubb | 16.65 | 35.98 | |||||
11 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 16.76 | 36.32 | |||||
12 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.47 | 43.79 | |||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.08 | 30.59 | |||||
2 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.62 | 31.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2014 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 11:28 |