Resultat för UGP1 2014 - SKK
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag pass 3
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
26 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:35 |
|
|
Arrangör |
SKK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.71 |
2:23.85 |
3:36.24 |
4:49.38 |
18:29.03 |
|
|
|
|
|
|
6:03.83 |
7:17.90 |
8:32.24 |
9:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.82 |
12:17.13 |
13:31.82 |
14:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16:01.77 |
17:16.68 |
|
|
|
|
2 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:09.58 |
2:23.82 |
3:37.97 |
4:52.60 |
18:35.09 |
|
|
|
|
|
|
6:07.65 |
7:22.81 |
8:38.47 |
9:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.24 |
12:22.62 |
13:37.60 |
14:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.42 |
17:20.41 |
|
|
|
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:11.83 |
2:27.48 |
3:43.39 |
4:58.84 |
18:36.37 |
|
|
|
|
|
|
6:14.60 |
7:30.01 |
8:45.32 |
9:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.23 |
12:29.73 |
13:44.89 |
14:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.40 |
17:25.77 |
|
|
|
|
4 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.22 |
2:24.39 |
3:38.30 |
4:52.98 |
18:57.68 |
|
|
|
|
|
|
6:08.02 |
7:24.07 |
8:40.86 |
9:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.41 |
12:32.35 |
13:49.86 |
15:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.35 |
17:42.72 |
|
|
|
|
5 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.88 |
2:25.49 |
3:41.57 |
4:57.52 |
19:21.90 |
|
|
|
|
|
|
6:14.86 |
7:32.46 |
8:50.58 |
10:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.26 |
12:47.16 |
14:06.45 |
15:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.78 |
18:03.95 |
|
|
|
|
6 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.33 |
2:33.68 |
3:53.47 |
5:12.95 |
19:55.69 |
|
|
|
|
|
|
6:32.27 |
7:52.22 |
9:11.70 |
10:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.06 |
13:13.28 |
14:34.27 |
15:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
17:16.57 |
18:37.60 |
|
|
|
|
7 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.71 |
2:36.35 |
3:59.42 |
5:22.64 |
20:35.25 |
|
|
|
|
|
|
6:46.33 |
8:08.64 |
9:31.13 |
10:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.23 |
13:40.84 |
15:04.72 |
16:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
17:52.26 |
19:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.99 |
2:24.89 |
3:40.19 |
4:55.80 |
18:47.87 |
|
|
|
|
|
|
6:11.55 |
7:27.84 |
8:43.79 |
10:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.32 |
12:31.93 |
13:48.54 |
15:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.54 |
17:34.88 |
|
|
|
|
2 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.60 |
2:26.58 |
3:42.13 |
4:57.53 |
18:51.22 |
|
|
|
|
|
|
6:13.53 |
7:28.97 |
8:44.73 |
10:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.64 |
12:32.74 |
13:48.69 |
15:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.63 |
17:36.57 |
|
|
|
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.95 |
2:24.22 |
3:39.26 |
4:54.49 |
18:57.59 |
|
|
|
|
|
|
6:10.10 |
7:26.00 |
8:42.67 |
9:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.31 |
12:31.75 |
13:49.08 |
15:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.80 |
17:43.06 |
|
|
|
|
4 |
Ebba Langemar |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:13.36 |
2:36.14 |
4:01.98 |
5:27.08 |
21:39.05 |
|
|
|
|
|
|
6:53.88 |
8:21.68 |
9:50.43 |
11:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
12:47.60 |
14:16.05 |
15:45.99 |
17:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
18:44.04 |
20:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.46 |
2:27.32 |
3:43.89 |
4:59.82 |
18:48.70 |
|
|
|
|
|
|
6:16.11 |
7:32.33 |
8:48.78 |
10:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.55 |
12:36.12 |
13:51.68 |
15:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.78 |
17:37.73 |
|
|
|
|
2 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.84 |
2:32.07 |
3:50.52 |
5:09.19 |
19:35.62 |
|
|
|
|
|
|
6:27.81 |
7:46.56 |
9:05.31 |
10:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.90 |
13:02.19 |
14:21.01 |
15:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
16:59.48 |
18:18.77 |
|
|
|
|
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.80 |
2:33.21 |
3:52.85 |
5:12.93 |
19:49.46 |
|
|
|
|
|
|
6:32.24 |
7:51.59 |
9:11.94 |
10:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.76 |
13:12.13 |
14:32.38 |
15:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17:12.77 |
18:32.98 |
|
|
|
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.32 |
2:35.18 |
3:56.51 |
5:18.28 |
20:05.56 |
|
|
|
|
|
|
6:39.66 |
8:01.44 |
9:22.32 |
10:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.46 |
13:29.95 |
14:51.66 |
16:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
17:35.12 |
18:53.04 |
|
|
|
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:15.89 |
2:37.79 |
4:01.03 |
5:23.05 |
20:28.05 |
|
|
|
|
|
|
6:45.38 |
8:08.05 |
9:30.90 |
10:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.39 |
13:39.26 |
15:03.15 |
16:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.42 |
19:12.13 |
|
|
|
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.38 |
2:38.01 |
4:01.36 |
5:25.25 |
20:58.61 |
|
|
|
|
|
|
6:49.05 |
8:14.20 |
9:38.67 |
11:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
12:28.30 |
13:52.83 |
15:18.59 |
16:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.54 |
19:35.32 |
|
|
|
|
7 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:20.83 |
2:47.13 |
4:14.81 |
5:42.39 |
21:56.42 |
|
|
|
|
|
|
7:10.53 |
8:38.82 |
10:07.71 |
11:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.30 |
14:37.51 |
16:07.28 |
17:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.69 |
20:32.42 |
|
|
|
|
8 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.13 |
2:50.74 |
4:21.59 |
5:53.75 |
22:44.86 |
|
|
|
|
|
|
7:26.11 |
8:59.27 |
10:30.81 |
12:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
13:38.78 |
15:11.60 |
16:44.07 |
18:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
19:49.58 |
21:20.02 |
|
|
|
|
9 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:24.03 |
2:57.20 |
4:32.28 |
6:07.52 |
23:23.25 |
|
|
|
|
|
|
7:43.20 |
9:18.50 |
10:52.63 |
12:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:59.89 |
15:35.92 |
17:12.72 |
18:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
20:23.09 |
21:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.58 |
2:35.73 |
3:57.14 |
5:18.39 |
20:12.36 |
|
|
|
|
|
|
6:39.44 |
8:01.11 |
9:22.68 |
10:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.91 |
13:27.77 |
14:49.62 |
16:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.33 |
18:53.53 |
|
|
|
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.98 |
2:35.06 |
3:56.30 |
5:18.76 |
20:23.39 |
|
|
|
|
|
|
6:41.71 |
8:05.05 |
9:28.35 |
10:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.76 |
13:38.14 |
15:00.52 |
16:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.44 |
19:06.40 |
|
|
|
|
3 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:15.77 |
2:37.82 |
4:00.35 |
5:22.46 |
20:25.10 |
|
|
|
|
|
|
6:44.81 |
8:08.38 |
9:32.13 |
10:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.87 |
13:39.95 |
15:03.01 |
16:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.71 |
19:08.24 |
|
|
|
|
4 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:15.45 |
2:38.08 |
4:00.99 |
5:22.73 |
20:26.79 |
|
|
|
|
|
|
6:44.25 |
8:06.38 |
9:29.28 |
10:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.46 |
13:40.56 |
15:02.95 |
16:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.87 |
19:09.82 |
|
|
|
|
5 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.18 |
2:46.28 |
4:14.87 |
5:43.83 |
21:53.23 |
|
|
|
|
|
|
7:13.60 |
8:44.36 |
10:13.38 |
11:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.05 |
14:40.64 |
16:08.69 |
17:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.62 |
20:30.72 |
|
|
|
|
6 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.70 |
2:49.92 |
4:19.64 |
5:48.76 |
21:55.60 |
|
|
|
|
|
|
7:17.39 |
8:47.77 |
10:15.74 |
11:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
13:13.80 |
14:42.51 |
16:11.84 |
17:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19:07.27 |
20:33.71 |
|
|
|
|
7 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.10 |
2:44.21 |
4:12.64 |
5:42.05 |
21:57.48 |
|
|
|
|
|
|
7:11.69 |
8:41.23 |
10:11.70 |
11:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:11.77 |
14:41.46 |
16:09.95 |
17:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.97 |
20:34.44 |
|
|
|
|
8 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.92 |
2:48.42 |
4:19.71 |
5:51.98 |
22:43.50 |
|
|
|
|
|
|
7:24.49 |
8:57.23 |
10:29.69 |
12:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
13:37.86 |
15:10.19 |
16:44.30 |
18:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
19:49.11 |
21:19.57 |
|
|
|
|
9 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:19.51 |
2:47.07 |
4:17.33 |
5:47.84 |
22:45.55 |
|
|
|
|
|
|
7:19.53 |
8:50.89 |
10:23.43 |
11:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:30.36 |
15:03.99 |
16:37.79 |
18:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
19:45.61 |
21:18.19 |
|
|
|
|
10 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:22.73 |
2:54.71 |
4:27.37 |
6:03.71 |
23:27.44 |
|
|
|
|
|
|
6:51.27 |
8:27.33 |
10:03.26 |
11:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13:17.51 |
14:54.30 |
16:30.62 |
18:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
19:39.77 |
21:14.99 |
|
|
|
|
- |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
26 januari 2014 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:35 |
|