Results for Kronborg Open Lang 20014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stvne by | Helsingr | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangr | Helsingr Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 22 februar 2014 |
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 189 | 44.11 | 1:30.59 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Selma Kobber | 2004 | 161 | 45.11 | 1:35.65 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
3 | Linnea Andersson | 2004 | 155 | 44.55 | 1:36.85 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | 89 | 53.58 | 1:56.37 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
5 | Asta Palmund | 2005 | 83 | 55.36 | 1:58.96 | |||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 435 | 32.65 | 1:08.71 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 404 | 33.82 | 1:10.42 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
3 | Annie Johansson | 2002 | 362 | 36.17 | 1:13.04 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 356 | 34.88 | 1:13.42 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | 349 | 35.65 | 1:13.94 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | 322 | 36.11 | 1:15.94 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
7 | Nora Nesvik | 2002 | 295 | 37.86 | 1:18.21 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | 290 | 37.40 | 1:18.60 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Rebecca Lawtz | 2002 | 284 | 37.85 | 1:19.15 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
10 | Lrke Hjsted Eriksen | 2002 | 277 | 37.32 | 1:19.80 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
11 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 266 | 38.93 | 1:20.90 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 266 | 40.38 | 1:20.92 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
13 | Therese Kjller Rudbeck | 2003 | 259 | 40.23 | 1:21.68 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
14 | Maria Lund | 2003 | 256 | 39.85 | 1:21.93 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 228 | 41.91 | 1:25.12 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
16 | Ida Karlsson | 2002 | 207 | 40.33 | 1:27.97 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Amalie Schou | 2003 | 205 | 42.64 | 1:28.27 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
18 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 202 | 42.42 | 1:28.68 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
19 | Elena Westmark Holm | 2003 | 196 | 39.81 | 1:29.52 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
20 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 174 | 44.83 | 1:33.16 | |||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
21 | Thea Tengius | 2003 | 165 | 45.25 | 1:34.88 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Isabelle Erneland | 2002 | 163 | 44.62 | 1:35.17 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 158 | 44.86 | 1:36.30 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Maja Olsson | 2003 | 127 | 47.69 | 1:43.38 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Mimmi Andersson | 2003 | 89 | 52.22 | 1:56.20 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
26 | Freja Hallberg | 2003 | 73 | 58.33 | 2:04.15 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Hjer Truelsen | 2000 | 502 | 31.38 | 1:05.51 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 457 | 31.79 | 1:07.56 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 452 | 32.50 | 1:07.82 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
4 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 439 | 33.04 | 1:08.51 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
5 | Lea Joensen | 2001 | 430 | 33.69 | 1:08.95 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 427 | 32.89 | 1:09.10 | |||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
7 | Emma Brogaard | 2001 | 425 | 33.61 | 1:09.22 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 412 | 34.29 | 1:09.93 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Josefine Bengtsson | 2000 | 412 | 34.19 | 1:09.96 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 411 | 32.99 | 1:10.00 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 386 | 34.07 | 1:11.48 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | 377 | 33.93 | 1:12.04 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 371 | 34.37 | 1:12.44 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
14 | Cecilie Meyn | 2000 | 362 | 35.09 | 1:13.05 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
15 | Nellie Briskog | 2001 | 357 | 35.22 | 1:13.37 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 350 | 36.13 | 1:13.84 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Josefine H. Lundstrm | 2001 | 318 | 37.13 | 1:16.21 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Hanna Svensson | 2000 | 301 | 36.27 | 1:17.67 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
19 | Luna Green-Birch | 2001 | 294 | 37.06 | 1:18.30 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
20 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 262 | 38.61 | 1:21.34 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 260 | 39.04 | 1:21.48 | |||||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
22 | Signe Skjrbk | 2000 | 247 | 39.98 | 1:22.94 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
23 | Victoria Grn Brandelev | 2000 | 232 | 39.01 | 1:24.74 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Eja Andersson | 2000 | 216 | 39.45 | 1:26.66 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 196 | 40.93 | 1:29.52 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
26 | Mathilde Ploug Hjer | 2001 | 179 | 43.35 | 1:32.32 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
27 | Ellen Alvemalm | 2001 | 116 | 49.42 | 1:46.61 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Annabella B. Wammen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 606 | 29.69 | 1:01.50 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 526 | 30.75 | 1:04.49 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 506 | 30.97 | 1:05.34 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | 484 | 31.68 | 1:06.30 | |||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rikke Knudsen | 1998 | 479 | 32.39 | 1:06.51 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Ingrid Eklundh Srensen | 1998 | 453 | 32.51 | 1:07.77 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Hst Lorenzen | 1999 | 448 | 32.55 | 1:08.02 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
8 | Elin Nilsson | 1999 | 448 | 32.09 | 1:08.05 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Linna Hgberg | 1999 | 419 | 33.10 | 1:09.54 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Caroline Johansen | 1999 | 353 | 34.98 | 1:13.65 | |||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Hong Yu Grndal | 1999 | 335 | 36.17 | 1:14.90 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
12 | Emma Fie Holck Srensen | 1999 | 307 | 37.98 | 1:17.18 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 234 | 40.19 | 1:24.41 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DNS | |||||||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
- | Mathilda Edlund | 1998 | DNS | |||||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
Lb 23, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindstrm | 1996 | 595 | 29.85 | 1:01.88 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Hannah Skog | 1997 | 547 | 30.89 | 1:03.64 | |||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Erlus | 1997 | 525 | 31.18 | 1:04.52 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 470 | 32.91 | 1:06.97 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Pernille Agerlin | 1997 | 459 | 33.15 | 1:07.47 | |||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mette Karlsson | 1995 | 449 | 32.77 | 1:07.95 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Annika Lundh | 1997 | 444 | 32.08 | 1:08.22 | |||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anna Engstrm | 1996 | 435 | 32.82 | 1:08.68 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Hanna Nilsson | 1996 | 369 | 34.06 | 1:12.55 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Annelie Mnsson | 1996 | 340 | 34.74 | 1:14.56 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingr Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |