Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 124 | 48.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | 121 | 49.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Ida Poulsen | 2004 | 117 | 49.80 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Betty Marie Jensen | 2004 | 108 | 51.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 58 | 1:02.85 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 376 | 33.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Leth | 2002 | 281 | 37.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Johanne B. Hansen | 2002 | 205 | 41.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 201 | 41.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Lund | 2003 | 199 | 41.74 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 196 | 41.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 192 | 42.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | 179 | 43.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natasha Laigaard | 2002 | 174 | 43.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Schrøder | 2002 | 148 | 45.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Nielsen | 2003 | 112 | 50.44 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Tengius | 2003 | 100 | 52.39 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
13 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 76 | 57.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Louise Thorsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 480 | 31.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lea Joensen | 2001 | 442 | 31.99 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 381 | 33.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Aanestad | 2000 | 364 | 34.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 343 | 34.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Brandt | 2001 | 332 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 325 | 35.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 323 | 35.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Taylor | 2000 | 310 | 36.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 294 | 36.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Petri | 2001 | 256 | 38.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christina Christensen | 2001 | 250 | 38.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Nellie Briskog | 2001 | 248 | 38.80 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Luna Green-Birch | 2001 | 233 | 39.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 193 | 42.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 181 | 43.07 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Skjærbæk | 2000 | 169 | 44.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 544 | 29.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 500 | 30.70 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | 475 | 31.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 411 | 32.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elin Nilsson | 1999 | 407 | 32.88 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Caroline Johansen | 1999 | 309 | 36.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kitty Thai | 1998 | 289 | 36.85 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 563 | 29.52 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Alberte Breum | 1995 | 512 | 30.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 464 | 31.48 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Buhl Borg | 1987 | 427 | 32.37 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
5 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 423 | 32.47 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Hanna Nilsson | 1996 | 343 | 34.82 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Julie Kløv | 1997 | 328 | 35.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Annelie Månsson | 1996 | 323 | 35.50 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |