2019-11-12   18:26:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    254          39.58   
  Oulun Uinti 1906                   
Kiia Junttari  2004    164          45.75   
  Tornion Uimaseura                   
Olga Emilia Mattila  2004    162          45.92   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    140          48.24   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    90          55.89   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    338          35.99   
  Oulun Lohet                   
Minja Lukkari  2003    259          39.28   
  Oulun Uinti 1906                   
Hilla Hirvikoski  2002    240          40.30   
  Haukiputaan Heitto                   
Hilla Saastamoinen  2003    210          42.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    204          42.53   
  Oulun Uinti 1906                   
Venla Säntti  2003    182          44.18   
  Oulun Uinti 1906                   
Reeta Kallunki  2003    171          45.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Ada Holm  2002    166          45.58   
  Muhoksen Voitto                   
Jessi Nurmela  2002    161          46.04   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Tiina Lankila  2002    160          46.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Mathilda Puutio  2003    150          47.18   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Kaisa Pylväs  2002    115          51.51   
  Vieskan Uimarit                   
13  Helmi-Maria Siirilä  2002    112          51.90   
  Oulun Lohet                   
14  Siiri Keisu  2003    101          53.73   
  Oulun Lohet                   
Martta Nygård  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    634          29.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaisa Pulkkinen  2000    475          32.11   
  Tornion Uimaseura                   
Kaisa Kariniemi  1999    437          33.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Fanny Pesonen  2000    415          33.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Noora Angelva  1999    384          34.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Anni Katajamäki  2000    373          34.81   
  Haukiputaan Heitto                   
Ida-Maria Juntunen  1999    358          35.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
Jenni Ålander  1999    357          35.33   
  Iisalmen Uimarit                   
Jenni Louhimo  2001    356          35.37   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Milla Kortetjärvi  2000    342          35.84   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Henna Haipus  2001    335          36.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Ninni Karppinen  1999    323          36.51   
  Iisalmen Uimarit                   
13  Nelle Ojakippola  2001    310          37.01   
  Vieskan Uimarit                   
14  Tiia Pudas  1999    299          37.47   
  Vieskan Uimarit                   
15  Milla Henriksson  1999    292          37.76   
  Oulun Lohet                   
16  Ilona Lampela  1999    288          37.95   
  Kemijärven Kaiku                   
17  Roosa Mustonen  1999    286          38.02   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Veera Vornanen  1999    283          38.16   
  Oulun Lohet                   
19  Katriina Korpi  2000    280          38.31   
  Oulun Lohet                   
20  Fanni Heikkinen  2001    275          38.52   
  Swimming Club Vuokatti                   
21  Elina Pulkkinen  1999    266          38.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Moonica Pirhonen  2001    258          39.35   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Aino Raappana  2001    256          39.46   
  Oulun Lohet                   
24  Selina Pylväs  1999    254          39.58   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Ella Takalo  2000    248          39.88   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Anni Rajaniemi  2000    240          40.31   
  Oulun Uinti 1906                   
27  Nora Ijäs  1999    238          40.45   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Aino Rämäkkö  2001    235          40.58   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Nadja Hahto  1999    225          41.21   
  Oulun Lohet                   
30  Aino Leipälä  2000    203          42.63   
  Nivalan Saukot                   
31  Kaisa-Maria Kujala  2000    200          42.86   
  Nivalan Saukot                   
32  Ella Meriläinen  2000    199          42.91   
  Oulun Lohet                   
33  Olga Heikkinen  2000    173          44.92   
  Oulun Uinti 1906                   
34  Hilla-Elli Ryynänen  2000    171          45.08   
  Oulun Uinti 1906                   
35  Viivi Pakkala  2001    153          46.82   
  Nivalan Saukot                   
36  Emma Pajuluoma  2001    147          47.43   
  Oulun Lohet                   
37  Jasmin Puhakka  2000    119          50.87   
  Oulun Uinti 1906                   
38  Marjaana Taskinen  2001    117          51.15   
  Nivalan Saukot                   
39  Lea Nuosmaa  2000    100          53.93   
  Nivalan Saukot                   
40  Heini Niva  2001    93          55.31   
  Muhoksen Voitto                   
Heidi Blankenstein  2001              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Mankinen  1996    646          28.99   
  Swimming Club Vuokatti                   
Linda Laihorinne  1984    641          29.07   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    590          29.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Erika Niemelä  1995    588          29.91   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Kivirinta  1995    585          29.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Sanna-Riikka Räihä  1998    566          30.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Röytiö  1998    555          30.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Enni Hukka  1997    449          32.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Linda Luoma-Kyyny  1996    436          33.05   
  Swimming Club Rovaniemi                   
10  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    414          33.62   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Sonja Rajakangas  1997    397          34.10   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Merja Miesmaa  1994    384          34.49   
  Oulun Lohet                   
13  Milla Lackman  1997    383          34.50   
  Oulun Lohet                   
14  Aada Illikainen  1998    341          35.88   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Miia Tattari  1996    312          36.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Riikka Korpi  1998    253          39.59   
  Oulun Lohet                   
Miina Heikkinen  1993              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    222          37.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    155          41.70   
  Oulun Uinti 1906                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    114          46.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Mikael Ryynänen  2003    104          47.66   
  Oulun Lohet                   
Lauri Saarela  2003    79          52.16   
  Oulun Lohet                   
Sihan Yu  2003    54          59.09   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilho Verronen  2004    48          1:01.62   
  Rauman Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noa Mäkelä  2001    230          36.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
Julius Kuitunen  2002    223          36.96   
  Oulun Uinti 1906                   
Valtteri Taskinen  2002    219          37.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Lasse Pulkkinen  2002    200          38.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
Elias Juntunen  2002    175          40.03   
  Kempeleen Pyrintö                   
Tino Oittinen  2002    143          42.86   
  Swimming Club Vuokatti                   
Ahti Saarela  2002    124          44.96   
  Oulun Lohet                   
Hugo Mattola  2001    123          45.00   
  Haapajärven Kiilat                   
Jaakko Hietikko  2002    101          48.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Herva  1998    525          27.80   
  Oulun Lohet                   
Kaj Smeds  1998    523          27.83   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Juho Kaikkonen  1999    441          29.45   
  Oulun Lohet                   
Aukusti Ylitervo  1999    429          29.73   
  Oulun Lohet                   
Saku Laakkonen  1999    422          29.90   
  Vantaan Vesikot                   
Severi Lieto  1998    419          29.96   
  Oulun Uinti 1906                   
Topias Nygård  2000    384          30.85   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Ojakippola  1999    377          31.04   
  Vieskan Uimarit                   
Joonas Kuitunen  2000    323          32.68   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Ossi Nikula  2000    312          33.06   
  Vieskan Uimarit                   
11  Julius Laitila  1998    282          34.17   
  Haapajärven Kiilat                   
12  Toni Keränen  2000    209          37.79   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Joni Ratilainen  2000    131          44.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Juha Siirilä  2000    112          46.44   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Erkinaro  1992    669          25.64   
  Oulun Uinti 1906                   
Adam Vik  1996    664          25.71   
  Oulun Uinti 1906                   
Sami Aaltomaa  1992    566          27.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Kasperi Kuulasmaa  1996    560          27.21   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Aleksanteri Järvinen  1996    529          27.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Robin Thodin  1995    478          28.68   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Antti Kiviaho  1996    464          28.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Santeri Teppola  1994    458          29.09   
  Oulun Uinti 1906                   
Atte Lassila  1995    446          29.35   
  Kemijärven Kaiku                   
10  Artturi Rantala  1996    431          29.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Tuomas Lohiniva  1997    426          29.79   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Teemu Peteri  1993    398          30.49   
  Oulun Lohet                   
13  Benjamin Paloniemi  1997    383          30.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Peetu Väänänen  1997    317          32.88   
  Vieskan Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    357  39.90        1:21.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Heikkinen  2002    355  40.18        1:22.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alina Huotari  2002    298  43.42        1:26.95   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    296  42.84        1:27.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    286  45.11        1:28.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    271  43.66        1:29.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    270  45.05        1:29.90   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    244  1:32.92        1:32.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Jessi Nurmela  2002    234  45.10        1:34.26   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
10  Mirja Alanko  2002    225  46.47        1:35.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Reetta Kari  2003    212  47.00        1:37.47   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Laura Heikkilä  2002    208  47.49        1:38.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Martta Nygård  2003    202  1:38.91        1:38.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Kiia Karhu  2002    200  48.32        1:39.29   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Malla Juutinen  2003    199  49.83        1:39.51   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Aada Sulasalmi  2002    198  47.51        1:39.61   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
17  Seela Kari  2003    177  51.27        1:43.44   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Iida Nissilä  2003    175  50.85        1:43.76   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Viona Mönttinen  2003    171  1:44.54        1:44.54   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Heidi Alitalo  2002    167  1:45.34        1:45.34   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Hilla Saastamoinen  2003    166  52.28        1:45.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Mathilda Puutio  2003    166  51.15        1:45.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Kaisa Pylväs  2002    163  1:46.35        1:46.35   
  Vieskan Uimarit                   
                     
24  Venla Säntti  2003    151  53.12        1:49.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Meri Piirainen  2002    129  54.83        1:54.75   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000    544  35.28        1:11.18   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    493  1:13.53        1:13.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Venla Niemelä  1999    483  36.29        1:14.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Inna Pajuluoma  1999    455  37.46        1:15.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Seela Peuralahti  2001    402  1:18.74        1:18.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    396  38.61        1:19.09   
  Oulun Lohet                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    385  38.96        1:19.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mari Hekkala  2000    381  37.80        1:20.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jonna Airisniemi  2000    355  39.75        1:22.08   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Jenni Kangas  2000    341  39.84        1:23.14   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Tiia Pudas  1999    335  1:23.61        1:23.61   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Katariina Jyrälä  2000    310  1:25.79        1:25.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Riikka Lahtinen  2000    307  1:26.07        1:26.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Milla Kortetjärvi  2000    304  42.50        1:26.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Nadja Hahto  1999    266  1:30.27        1:30.27   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Fanni Heikkinen  2001    242  45.91        1:33.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
17  Elizaveta Parfenova  2001    227  1:35.22        1:35.22   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
 
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    626  33.50        1:07.93   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emma Lehtola  1997    555  34.73        1:10.70   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sonja Portin  1998    494  35.98        1:13.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Carita Heikkala  1998    488  35.38        1:13.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Rosa Sahlström  1997    474  1:14.53        1:14.53   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sini Niemi  1993    371  39.56        1:20.84   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Eevi Tyni  1998    355  39.56        1:22.03   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Sanna Miesmaa  1995    329  40.33        1:24.13   
  Oulun Lohet                   
                     
Jemina Pesonen  1998    285  42.38        1:28.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Jenny Kukkonen  1994    75  1:06.69        2:17.32   
  Oulun Lohet                   
                     
Emma Nikula  1998              DNF   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riikka Peteri  1995              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:58   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    345  36.09        1:14.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    272  1:20.13        1:20.13   
  Lahden Kaleva                   
                     
Tiitus Taskila  2001    254  39.60        1:21.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    247  40.66        1:22.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hugo Mattola  2001    209  42.12        1:27.41   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Anton Ylihannu  2001    191  44.48        1:30.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veeti Taimisto  2002    179  45.11        1:32.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    127  50.71        1:43.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Leevi Sipilä  2003    118  51.83        1:45.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Juho Kallunki  2001    113  53.41        1:47.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veeti Verronen  2002              DNS   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Röytiö  1998    405  33.45        1:10.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Somero  1999    400  1:10.44        1:10.44   
  Lahden Kaleva                   
                     
Tuomas Saari  1999    373  36.08        1:12.15   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaius Kejonen  1998    370  35.30        1:12.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Topias Nygård  2000    342  36.40        1:14.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Markus Svanberg  1998    324  36.30        1:15.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Laitila  1998    320  36.97        1:15.86   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Valtteri Lieto  1999    303  1:17.28        1:17.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joonas Pulkkinen  1999    276  39.05        1:19.76   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Veikko Romppainen  2000    240  41.17        1:23.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Janne Tyni  2000    118  50.00        1:45.63   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    550  31.52        1:03.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    524  31.85        1:04.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    350  1:13.70        1:13.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Niko Blankenstein  1996    331  35.38        1:15.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Joni Juntunen  1993    132  1:41.92        1:41.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Kallio  1997    72  1:02.52        2:04.54   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:58 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:17   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Kärkkäinen  2003    310    1:41.27      3:25.52   
  Oulun Lohet                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    293  48.94  1:42.41  2:36.73    3:29.28   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katriina Korpi  2000    456  41.28  1:27.29  2:15.01    3:00.71   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    437    1:30.15      3:03.24   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nora Ijäs  1999    369  45.31  1:34.61  2:24.56    3:13.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Härkönen  2001    337  46.86  1:39.60  2:30.81    3:19.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Susanna Palojärvi  2001    333  46.58  1:37.61  2:30.26    3:20.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Riika Huttula  2001    332  48.05  1:40.35  2:31.98    3:20.80   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Niemistö  2001    322    1:39.60      3:22.87   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Senni Keisu  2001    319    1:40.07      3:23.43   
  Oulun Lohet                   
                     
Olga Heikkinen  2000    311  46.51  1:38.76  2:33.51    3:25.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Elina Pulkkinen  1999    290  46.57  1:39.47  2:35.37    3:30.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Moonica Pirhonen  2001    277  49.57  1:44.73  2:39.97    3:33.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Jutta Nikupeteri  2001    261  51.56  1:46.33  2:43.94    3:37.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Jasmin Puhakka  2000    235  53.81  1:50.87  2:49.02    3:45.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Heini Niva  2001    196  54.48  1:56.47  2:58.49    3:59.11   
  Muhoksen Voitto                   
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    720  36.80  1:15.27  1:55.05    2:35.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Nadja Åman  1996    478  39.80  1:24.89  2:12.69    2:57.90   
  Oulun Lohet                   
                     
Janina Pyrrö  1998    464  42.33  1:27.76  2:14.14    2:59.59   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    458  42.07  1:27.15  2:15.25    3:00.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Milla Lackman  1997    333    1:37.87      3:20.54   
  Oulun Lohet                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998    297  47.25  1:38.91  2:35.21    3:28.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Silvennoinen  2001    142  56.15  1:55.86  2:59.87    4:03.01   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aukusti Ylitervo  1999    490  37.58  1:18.39  2:01.15    2:41.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Anton Ukkola  2000    460  39.50  1:21.95  2:05.12    2:44.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaj Smeds  1998    445  37.52  1:19.41  2:03.42    2:46.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    356  41.92  1:27.99  2:14.01    2:59.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Kerttula  1999    341  42.88  1:29.11  2:16.41    3:01.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miikka Huotari  2000    304  43.56  1:33.58  2:22.50    3:08.85   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    300    1:31.80      3:09.68   
  Oulun Lohet                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    292    1:32.04      3:11.26   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    253  47.02  1:38.26  2:28.49    3:20.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Luka Brännlund  2000    184  50.12  1:46.60  2:44.16    3:43.29   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Laukkanen  1996    526  36.34  1:16.79  1:57.59    2:37.34   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Artturi Rantala  1996    302  44.13  1:32.42  2:20.60    3:09.24   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:46   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Hökkä  2003    378  1:17.48  2:42.29  4:08.11    5:30.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Heikkinen  2002    355  1:20.22  2:47.68  4:15.13    5:37.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    351  1:21.39  2:49.80  4:17.54    5:38.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    324  1:22.44  2:52.81  4:21.90    5:47.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    258  1:27.48  3:03.53  4:41.74    6:15.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alina Huotari  2002    255  1:30.08  3:08.29  4:46.01    6:16.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Ada Holm  2002    239  1:29.49  3:09.04  4:47.86    6:25.23   
  Muhoksen Voitto                   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katariina Räsänen  1999    449  1:13.99  2:33.52  3:54.24    5:12.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    444  1:13.35  2:33.16  3:54.09    5:13.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Katajamäki  2000    437  1:13.96  2:36.47  3:57.74    5:14.99   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    421  1:16.52  2:38.65  4:01.09    5:18.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jenni Ålander  1999    386  1:16.75  2:41.37  4:06.93    5:28.42   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Senni Salonen  2001    333  1:22.56  2:51.72  4:20.48    5:44.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ninni Karppinen  1999    311  1:18.05  2:49.65  4:22.78    5:52.87   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Mankinen  1996    566  1:08.30  2:22.18  3:37.22    4:49.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Anna Röytiö  1998    543  1:09.46  2:24.03  3:40.00    4:53.03   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Sonja Portin  1998    509  1:10.57  2:26.22  3:43.05    4:59.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Enni Hukka  1997    460  1:11.81  2:31.48  3:51.96    5:09.78   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Merja Miesmaa  1994    408  1:11.03  2:31.47  3:57.67    5:22.26   
  Oulun Lohet                   
                     
Aada Illikainen  1998    390  1:13.68  2:35.89  4:02.07    5:27.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:46 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:54   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    429  1:09.81  2:26.10  3:40.88    4:51.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Porkkala  2001    359  1:13.50  2:32.04  3:51.89    5:09.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    347  1:13.25  2:33.86  3:54.37    5:13.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    342  1:14.98  2:35.94  3:57.12    5:14.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    332  1:14.33  2:35.02  3:56.92    5:17.69   
  Lahden Kaleva                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    319  1:16.49  2:39.95  4:03.13    5:22.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002    316  1:17.30  2:39.68  4:01.90    5:23.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    257  1:19.11  2:46.79  4:17.62    5:45.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anton Ylihannu  2001              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    473  1:06.02  2:17.54  3:30.68    4:42.30   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Severi Lieto  1998    444  1:08.01  2:21.46  3:35.93    4:48.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eelis Hukka  1999    438  1:08.74  2:22.90  3:37.04    4:49.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    388  1:09.79  2:27.26  3:46.41    5:01.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    378  1:12.29  2:32.72  3:51.76    5:04.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Mäki  1999    321  1:18.65  2:43.33  4:07.35    5:21.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Toni Keränen  2000    313  1:19.59  2:44.53  4:08.25    5:24.12   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    284  1:16.00  2:41.90  4:10.52    5:34.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peetu Väänänen  1997    378  1:10.06  2:30.33  3:50.44    5:04.15   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:54 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    277          41.51   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    220          44.82   
  Oulun Uinti 1906                   
Aada Heiskanen  2004    212          45.35   
  Oulun Uinti 1906                   
Olga Emilia Mattila  2004    212          45.35   
  Oulun Uinti 1906                   
Kiia Junttari  2004    174          48.42   
  Tornion Uimaseura                   
Viivi Säntti  2005    142          51.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    140          52.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    131          53.16   
  Oulun Lohet                   
Moona Rissanen  2005    128          53.68   
  Oulun Lohet                   
10  Emma Karjalainen  2004    114          55.65   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Viivi Tonteri  2004    113          55.91   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Noora Kekola  2004    109          56.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Sanni Porkkala  2004    75          1:03.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Emma Olivia Mattila  2007    14          1:51.11   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pauliina Lohilahti  2002    299          40.43   
  Oulun Lohet                   
Malla Juutinen  2003    219          44.86   
  Oulun Lohet                   
Sonja Walta  2002    179          47.94   
  Nivalan Saukot                   
Cara Hintsala  2003    177          48.14   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Pylväs  2002    164          49.34   
  Vieskan Uimarit                   
Veera Paasovaara  2003    163          49.46   
  Oulun Lohet                   
Sini Kosonen  2002    160          49.83   
  Oulun Lohet                   
Tiina Lankila  2002    157          50.07   
  Kempeleen Pyrintö                   
Meri Piirainen  2002    146          51.37   
  Swimming Club Vuokatti                   
10  Kia Leinonen  2003    114          55.66   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Tanja Uusitalo  2003    114          55.70   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Mona Heinola  2002    79          1:03.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
Siiri Keisu  2003              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000    496          34.18   
  Oulun Lohet                   
Reetta-Maija Perätalo  2000    494          34.21   
  Oulun Lohet                   
Venla Niemelä  1999    482          34.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Inna Pajuluoma  1999    414          36.30   
  Oulun Lohet                   
Miili Känsäkoski  1999    401          36.69   
  Oulun Uinti 1906                   
Noora Angelva  1999    400          36.72   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Henna Haipus  2001    397          36.81   
  Kempeleen Pyrintö                   
Iida-Maria Laine  2001    371          37.64   
  Oulun Lohet                   
Mari Hekkala  2000    355          38.21   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Jonna Airisniemi  2000    350          38.38   
  Kemijärven Kaiku                   
11  Heidi Blankenstein  2001    289          40.89   
  Oulun Lohet                   
12  Moonica Pirhonen  2001    287          41.00   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Aino Raappana  2001    258          42.48   
  Oulun Lohet                   
14  Anna-Krista Neuvonen  2000    253          42.75   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Ella Meriläinen  2000    253          42.75   
  Oulun Lohet                   
16  Jutta Nikupeteri  2001    253          42.78   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Olga Heikkinen  2000    222          44.66   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Kaisa Koskela  2001    192          46.85   
  Kempeleen Pyrintö                   
19  Katariina Niemelä  2001    180          47.88   
  Kempeleen Pyrintö                   
20  Hilla-Elli Ryynänen  2000    164          49.37   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Heini Niva  2001    152          50.62   
  Muhoksen Voitto                   
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    654          31.17   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emma Lehtola  1997    555          32.92   
  Swimming Club Vuokatti                   
Linda Laihorinne  1984    504          34.00   
  Oulun Uinti 1906                   
Rosa Sahlström  1997    458          35.09   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jonna Laukkanen  1998    446          35.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
Carita Heikkala  1998    443          35.49   
  Oulun Lohet                   
Aino Erkinaro  1995    402          36.65   
  Oulun Uinti 1906                   
Linda Luoma-Kyyny  1996    398          36.76   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Emma Nikula  1998    376          37.46   
  Vieskan Uimarit                   
10  Emma-Rita Neuvonen  1997    360          38.01   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Eevi Tyni  1998    349          38.42   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Aada Illikainen  1998    346          38.52   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    346          38.53   
  Haukiputaan Heitto                   
14  Sanna Miesmaa  1995    340          38.76   
  Oulun Lohet                   
15  Laura Saloranta  1997    336          38.92   
  Haukiputaan Heitto                   
16  Miia Tattari  1996    331          39.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:37   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    140          46.19   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    125          47.96   
  Oulun Uinti 1906                   
Lauri Saarela  2003    119          48.80   
  Oulun Lohet                   
Mikael Ryynänen  2003    116          49.18   
  Oulun Lohet                   
Vilho Verronen  2004    113          49.67   
  Rauman Uimaseura                   
Yufei Meng  2004    110          50.11   
  Oulun Lohet                   
Joakim Brännlund  2003    100          51.70   
  Oulun Lohet                   
Aleksi Rahko  2003    90          53.47   
  Oulun Lohet                   
Sihan Yu  2003    72          57.74   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Matias Ylipelkonen  2003    67          59.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hugo Mattola  2001    218          39.90   
  Haapajärven Kiilat                   
Noa Mäkelä  2001    218          39.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
Jaakko Hietikko  2002    152          45.03   
  Kempeleen Pyrintö                   
Sami Saloranta  2001    93          52.98   
  Haukiputaan Heitto                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaj Smeds  1998    487          30.54   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Juho Herva  1998    448          31.40   
  Oulun Lohet                   
Juho Röytiö  1998    410          32.35   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kaius Kejonen  1998    387          32.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Tuomas Saari  1999    326          34.91   
  Vieskan Uimarit                   
Julius Laitila  1998    320          35.13   
  Haapajärven Kiilat                   
Ossi Nikula  2000    299          35.94   
  Vieskan Uimarit                   
Toni Keränen  2000    267          37.32   
  Swimming Club Vuokatti                   
Tuomas Kärkkäinen  1998    260          37.65   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Panu Keränen  2000    102          51.43   
  Nivalan Saukot                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Erkinaro  1992    504          30.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Robin Thodin  1995    444          31.50   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Santeri Teppola  1994    382          33.11   
  Oulun Uinti 1906                   
Niko Blankenstein  1996    343          34.34   
  Oulun Lohet                   
Teemu Peteri  1993    241          38.61   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Kojo  1977    38          1:11.25   
  Oulun Lohet                   
Petri Aarnio  1977    15          1:35.50   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:37 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirja Alanko  2002    309  46.10        1:35.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    297          1:36.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    288  45.50        1:37.37   
  Oulun Lohet                   
                     
Alina Huotari  2002    278  47.98        1:38.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    275  48.50        1:38.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Aada Sulasalmi  2002    262  48.63        1:40.46   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    248  50.06        1:42.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Reeta Kallunki  2003    219  50.68        1:46.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    217  52.33        1:46.97   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
10  Roosa Rissanen  2002    207  50.51        1:48.65   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Venla Säntti  2003    207  52.26        1:48.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Reetta Kari  2003    205          1:49.06   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Mathilda Puutio  2003    204  52.96        1:49.21   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Martta Nygård  2003    203          1:49.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Hilla Saastamoinen  2003    197  53.55        1:50.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Kiia Karhu  2002    193  55.09        1:51.34   
  Vieskan Uimarit                   
                     
17  Veera Paasovaara  2003    178  54.21        1:54.25   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Viivi Säntti  2005    178  55.95        1:54.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Heidi Alitalo  2002    155  59.97        1:59.64   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Seela Kari  2003    153  59.81        2:00.23   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Malla Juutinen  2003    149  58.85        2:01.28   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Sara Meissner  2004    135          2:05.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Tiina Lankila  2002    134  1:02.07        2:05.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
24  Elsa Ilona Koivisto  2005    133  1:01.53        2:05.84   
  Tornion Uimaseura                   
                     
25  Viona Mönttinen  2003    129  59.13        2:07.22   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Iida Nissilä  2003    129  59.51        2:07.31   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Helmi-Maria Siirilä  2002    122          2:09.44   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Mona Heinola  2002    110  1:01.90        2:14.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Koski  1999    663  35.58        1:13.78   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Katriina Korpi  2000    458  40.33        1:23.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    441  41.16        1:24.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    436  39.92        1:24.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    428  41.14        1:25.36   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    420  41.89        1:25.91   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    408  40.61        1:26.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    374  42.68        1:29.28   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Ilona Lampela  1999    362  41.82        1:30.22   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Fanny Pesonen  2000    343          1:31.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Susanna Palojärvi  2001    340  43.39        1:32.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Laura Härkönen  2001    321  44.74        1:33.92   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Riika Huttula  2001    317          1:34.35   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Selina Pylväs  1999    316  45.28        1:34.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Elizaveta Parfenova  2001    308  46.69        1:35.20   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
16  Anni Niemistö  2001    302  46.40        1:35.83   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
17  Senni Keisu  2001    298  46.06        1:36.29   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Tiia Pudas  1999    293  46.54        1:36.78   
  Vieskan Uimarit                   
                     
19  Milla Kortetjärvi  2000    269  48.16        1:39.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Nadja Hahto  1999    266  48.36        1:39.96   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Aino Leipälä  2000    252  48.52        1:41.87   
  Nivalan Saukot                   
                     
22  Marjaana Taskinen  2001    167  55.76        1:56.69   
  Nivalan Saukot                   
                     
23  Hilla-Elli Ryynänen  2000    152  58.91        2:00.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Kaisa-Maria Kujala  2000    151  56.39        2:00.67   
  Nivalan Saukot                   
                     
Emma Pajuluoma  2001              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    720  34.43        1:11.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sonja Rajakangas  1997    564  36.57        1:17.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nadja Åman  1996    491  37.23        1:21.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Jonna Laukkanen  1998    425  40.20        1:25.53   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Janina Pyrrö  1998    413          1:26.36   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Riikka Korpi  1998    309  46.24        1:35.16   
  Oulun Lohet                   
                     
Milla Lackman  1997    294  46.91        1:36.67   
  Oulun Lohet                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998    290  47.45        1:37.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julius Kuitunen  2002    247  43.69        1:33.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    237  44.87        1:34.39   
  Lahden Kaleva                   
                     
Ahti Saarela  2002    202  47.26        1:39.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    187  48.63        1:42.16   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Elias Juntunen  2002    184          1:42.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Veeti Verronen  2002    158  53.04        1:48.03   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Juho Kallunki  2001    138  53.67        1:53.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tino Oittinen  2002    137  53.38        1:53.26   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Veeti Taimisto  2002    137  54.38        1:53.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Riku Silvennoinen  2001    134          1:54.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Eemeli Korhonen  2003    81  1:06.47        2:14.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Roope Pesälä  2003    73  1:05.29        2:19.64   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaius Kejonen  1998    485  34.68        1:14.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    448  1:16.36        1:16.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Konsta Kallinen  1999    378  37.01        1:20.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Topi Puurunen  1998    341  39.34        1:23.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Markus Svanberg  1998    335  38.10        1:24.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Kerttula  1999    324  1:25.07        1:25.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    277  41.20        1:29.64   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    261  42.33        1:31.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tuomas Kärkkäinen  1998    258  44.40        1:31.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Juha Siirilä  2000    173  50.83        1:44.86   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Joni Ratilainen  2000    167  49.91        1:46.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Janne Tyni  2000    162  52.26        1:47.19   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Luka Brännlund  2000    160  50.07        1:47.58   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Laitila  1998              DSQ   
  Haapajärven Kiilat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    653  31.84        1:07.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Antti Kiviaho  1996    629  33.16        1:08.22   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kasperi Kuulasmaa  1996    548  33.89        1:11.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    539  33.20        1:11.80   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Adam Vik  1996    516  33.58        1:12.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksanteri Järvinen  1996    500  34.22        1:13.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Lassila  1995    410  36.06        1:18.68   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Artturi Rantala  1996    335  36.92        1:24.13   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joni Juntunen  1993    144  50.65        1:51.41   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    380  35.30  1:18.31  2:03.54    2:48.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Katajamäki  2000    362  36.85  1:20.39  2:06.01    2:50.90   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Seela Peuralahti  2001    324  36.13  1:22.31  2:10.51    2:57.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida-Maria Juntunen  1999    322  39.03  1:25.64  2:13.19    2:57.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ella Takalo  2000    213    1:37.22      3:23.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Niemi  1993    524  33.39  1:11.43  1:51.45    2:31.05   
  Tornion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Robin Thodin  1995    342  32.32  1:10.32  1:56.89    2:39.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isa Vehkaoja  2002    380  35.50        1:11.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    372  34.56        1:12.36   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Hökkä  2003    358  35.37        1:13.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    338  36.45        1:14.69   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Heikkinen  2002    317  36.52        1:16.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Kotkaniemi  2002    316  36.68        1:16.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    293  38.38        1:18.33   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Minja Lukkari  2003    290  37.88        1:18.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    278  39.60        1:19.74   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Enni-Sofia Perätalo  2002    276  38.34        1:19.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Martta Nygård  2003    275  38.51        1:20.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Petra Ansaranta  2004    274  38.24        1:20.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Aada Sulasalmi  2002    270  38.08        1:20.56   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
14  Pauliina Lohilahti  2002    260  38.42        1:21.49   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Jessi Nurmela  2002    244          1:23.22   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
16  Alina Huotari  2002    243  41.14        1:23.36   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Kiia Karhu  2002    240  39.72        1:23.68   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Reeta Kallunki  2003    238  39.97        1:24.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Hilla Saastamoinen  2003    235  41.15        1:24.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Laura Heikkilä  2002    235  41.31        1:24.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Mathilda Puutio  2003    234  41.36        1:24.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Olga Emilia Mattila  2004    232  41.19        1:24.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Ada Holm  2002    229  40.40        1:25.07   
  Muhoksen Voitto                   
                     
24  Pinja Taskila  2004    210  41.52        1:27.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Venla Säntti  2003    187  44.10        1:31.05   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Veera Paasovaara  2003    184  43.66        1:31.39   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Kaisa Pylväs  2002    183  43.20        1:31.69   
  Vieskan Uimarit                   
                     
28  Reetta Kari  2003    183  42.32        1:31.71   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Kiia Junttari  2004    174  1:33.20        1:33.20   
  Tornion Uimaseura                   
                     
30  Siiri Keisu  2003    173  44.90        1:33.32   
  Oulun Lohet                   
                     
31  Viivi Säntti  2005    171  44.75        1:33.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Sonja Walta  2002    160  45.44        1:35.73   
  Nivalan Saukot                   
                     
33  Heidi Alitalo  2002    159          1:35.93   
  Oulun Lohet                   
                     
34  Seela Kari  2003    157  46.16        1:36.38   
  Oulun Lohet                   
                     
35  Cara Hintsala  2003    155  49.88        1:36.74   
  Oulun Lohet                   
                     
36  Viona Mönttinen  2003    154  45.89        1:36.99   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Malla Juutinen  2003    152  46.24        1:37.48   
  Oulun Lohet                   
                     
38  Laura Markuksela  2004    150  47.80        1:37.85   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Iida Nissilä  2003    129  48.81        1:42.88   
  Oulun Lohet                   
                     
40  Helmi-Maria Siirilä  2002    120  50.70        1:45.49   
  Oulun Lohet                   
                     
41  Noora Kekola  2004    117  49.08        1:46.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
42  Tanja Uusitalo  2003    117  49.08        1:46.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
43  Elsa Ilona Koivisto  2005    101  50.18        1:51.78   
  Tornion Uimaseura                   
                     
44  Aada Heiskanen  2004    96  41.78        1:53.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
45  Meri Piirainen  2002    93          1:54.54   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000    543  30.60        1:03.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    518          1:04.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    488  32.21        1:06.13   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    484  31.93        1:06.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Malla Huusko  1999    472  31.93        1:06.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Louhimo  2001    455  32.24        1:07.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    454  33.02        1:07.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Angelva  1999    447  32.41        1:08.08   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Heidi Kivioja  2000    432  33.70        1:08.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Venla Niemelä  1999    425  33.35        1:09.21   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Iida-Maria Laine  2001    402  34.14        1:10.52   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Jenni Ålander  1999    401  33.99        1:10.61   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
13  Tiia Pudas  1999    397  33.87        1:10.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Susanna Palojärvi  2001    396  34.08        1:10.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Katariina Jyrälä  2000    374  34.60        1:12.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Milla Henriksson  1999    372  35.03        1:12.40   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Anni Rajaniemi  2000    360  35.15        1:13.19   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Mari Hekkala  2000    359  35.39        1:13.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Ninni Karppinen  1999    358  35.04        1:13.31   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
20  Ilona Lampela  1999    352  34.94        1:13.70   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
21  Elina Pulkkinen  1999    345  35.37        1:14.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
22  Riika Huttula  2001    341  35.48        1:14.48   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Fanni Heikkinen  2001    339  36.62        1:14.64   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
24  Emma Pajuluoma  2001    337  36.48        1:14.82   
  Oulun Lohet                   
                     
25  Senni Salonen  2001    333  37.07        1:15.05   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
26  Jenni Kangas  2000    332  36.22        1:15.14   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
27  Senni Keisu  2001    332  35.06        1:15.16   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Veera Vornanen  1999    327  35.27        1:15.55   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Milla Kortetjärvi  2000    319          1:16.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Anna-Krista Neuvonen  2000    305  37.04        1:17.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
31  Nora Ijäs  1999    300          1:17.70   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Selina Pylväs  1999    290  36.99        1:18.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
33  Roosa Mustonen  1999    280  36.14        1:19.56   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
34  Aino Raappana  2001    280  39.18        1:19.57   
  Oulun Lohet                   
                     
35  Ella Takalo  2000    274  38.31        1:20.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
36  Ella Meriläinen  2000    264  38.70        1:21.14   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Anni Niemistö  2001    249          1:22.74   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
38  Elizaveta Parfenova  2001    243  1:23.38        1:23.38   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
39  Aliina Mustonen  2000    241  39.20        1:23.63   
  Oulun Lohet                   
                     
40  Jasmin Puhakka  2000    210  42.86        1:27.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
41  Viivi Pakkala  2001    184  42.56        1:31.51   
  Nivalan Saukot                   
                     
42  Katariina Niemelä  2001    178  43.56        1:32.50   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
43  Lea Nuosmaa  2000    142  45.62        1:39.58   
  Nivalan Saukot                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    631  29.40        1:00.68   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    609  29.21        1:01.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Portin  1998    577  29.93        1:02.51   
  Oulun Lohet                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    562  30.36        1:03.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Röytiö  1998    512  31.38        1:05.08   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Nadja Åman  1996    487  31.49        1:06.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Linda Luoma-Kyyny  1996    472  32.38        1:06.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Sanna Miesmaa  1995    468  31.99        1:07.03   
  Oulun Lohet                   
                     
Merja Miesmaa  1994    466  32.02        1:07.13   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Enni Hukka  1997    457          1:07.59   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Jemina Pesonen  1998    426  33.41        1:09.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Emma Nikula  1998    425  33.75        1:09.25   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Eevi Tyni  1998    419  32.99        1:09.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Jonna Laukkanen  1998    415  33.78        1:09.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
15  Aada Illikainen  1998    406          1:10.32   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Miia Tattari  1996    395          1:10.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Laura Saloranta  1997    376  35.09        1:12.09   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
18  Janina Pyrrö  1998    374  35.30        1:12.22   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
19  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    368  34.39        1:12.61   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Emma-Rita Neuvonen  1997    337  34.38        1:14.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Jenny Kukkonen  1994    113  50.06        1:47.60   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Miina Heikkinen  1993    59  59.61        2:13.44   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Riikka Peteri  1995    48  1:05.76        2:22.59   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 20114    Tulostuspäivämäärä  22 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:04   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 helmikuu 2014         
 
 
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    360  31.98        1:05.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    322  32.82        1:08.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noa Mäkelä  2001    315  33.43        1:08.90   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Tiitus Taskila  2001    315  33.80        1:08.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Porkkala  2001    314  32.99        1:08.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    307  33.20        1:09.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    275  34.36        1:12.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    257          1:13.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ahti Saarela  2002    255  35.59        1:13.91   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Elias Juntunen  2002    213  38.36        1:18.44   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Anton Ylihannu  2001    210  37.49        1:18.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Hugo Mattola  2001    210          1:18.91   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Veeti Verronen  2002    189  39.82        1:21.65   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Tino Oittinen  2002    183  37.97        1:22.52   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
15  Jaakko Hietikko  2002    172  41.52        1:24.26   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
16  Olli-Pekka Pietarila  2003    162          1:25.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Lauri Saarela  2003    158  39.84        1:26.65   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Magnus Kuitunen  2004    158  40.92        1:26.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Sami Saloranta  2001    129  44.72        1:32.78   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Leevi Sipilä  2003    98  48.52        1:41.63   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
21  Yufei Meng  2004    96          1:42.40   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Joakim Brännlund  2003    93  46.99        1:43.22   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Sihan Yu  2003    93  46.38        1:43.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Riku Silvennoinen  2001    92  48.72        1:43.60   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Eemeli Korhonen  2003    80  50.65        1:48.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
26  Matias Ylipelkonen  2003    74  53.24        1:51.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aleksi Rajaniemi  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä