Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 644 | 27.53 | 57.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 595 | 27.36 | 59.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 526 | 28.44 | 1:01.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 478 | 28.92 | 1:03.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 434 | 30.40 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 426 | 30.46 | 1:06.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 425 | 30.72 | 1:06.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Engdal | 1998 | 387 | 32.17 | 1:08.33 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørn Hansen | 1998 | 386 | 31.26 | 1:08.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Adam Hansen | 1998 | 353 | 31.94 | 1:10.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Toft | 1998 | 336 | 32.62 | 1:11.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 631 | 27.47 | 58.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 525 | 29.09 | 1:01.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | 507 | 29.52 | 1:02.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 507 | 28.58 | 1:02.47 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 504 | 29.66 | 1:02.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 486 | 29.13 | 1:03.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 485 | 29.15 | 1:03.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 483 | 29.28 | 1:03.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 475 | 29.41 | 1:03.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Carl Fabiansen | 1999 | 466 | 30.37 | 1:04.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 452 | 30.42 | 1:04.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Christiansen | 1999 | 451 | 30.10 | 1:04.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper Jeppsson | 1999 | 449 | 30.20 | 1:05.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 448 | 29.57 | 1:05.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Marcus Rappenborg | 1999 | 445 | 28.72 | 1:05.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Daniel Sørensen | 1999 | 435 | 31.74 | 1:05.71 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 433 | 30.05 | 1:05.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Daniel Starup Falck | 1999 | 426 | 30.56 | 1:06.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Weiss | 1999 | 402 | 30.90 | 1:07.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nikolai Hougaard | 1999 | 402 | 32.01 | 1:07.50 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Mikkel Henriksen | 1999 | 393 | 31.86 | 1:08.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 392 | 31.74 | 1:08.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Magnus Vinjebo | 1999 | 391 | 31.81 | 1:08.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 390 | 31.17 | 1:08.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Emil Hedegaard | 1999 | 373 | 32.61 | 1:09.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Jacob Friland | 1999 | 367 | 32.45 | 1:09.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Jakob Schmidt | 1999 | 366 | 32.45 | 1:09.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Christopher Kiss | 1999 | 366 | 32.69 | 1:09.62 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Philip Schiøtz | 1999 | 362 | 31.89 | 1:09.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Martin Szokody | 1999 | 352 | 32.75 | 1:10.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Markus Bøjsen | 1999 | 343 | 32.57 | 1:11.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Jakob Petersen | 1999 | 342 | 32.13 | 1:11.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 322 | 33.61 | 1:12.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Andreas Vestergaard | 1999 | 306 | 34.14 | 1:13.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 300 | 34.55 | 1:14.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Steffensen | 1999 | 272 | 34.96 | 1:16.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mikkel Halby | 1999 | 262 | 34.49 | 1:17.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Martin Stengelshøj | 1999 | 162 | 37.19 | 1:31.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |