Resultater for DGI Landsmesterskab 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | DGI Midtjylland | 40.90 | 1:25.40 | 2:11.20 | 2:54.85 | |||
2 | Maria Petri | 2002 | DGI Storstrømmen | 44.89 | 1:33.02 | 2:20.11 | 3:05.68 | |||
3 | Natalie M. Hansen | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.24 | 1:33.47 | 2:22.22 | 3:09.81 | |||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 46.46 | 1:36.82 | 2:27.31 | 3:15.00 | |||
5 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 47.32 | 1:41.48 | 2:37.45 | 3:28.60 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | DGI Sydøstjylland | 38.37 | 1:21.53 | 2:04.99 | 2:46.64 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 41.45 | 1:25.83 | 2:09.71 | 2:52.59 | |||
3 | Anne Rytter | 2000 | DGI Østjylland | 41.42 | 1:26.06 | 2:09.91 | 2:53.17 | |||
4 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 40.24 | 1:24.97 | 2:10.96 | 2:53.36 | |||
5 | Didde Meyer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.72 | 1:26.37 | 2:11.68 | 2:54.64 | |||
6 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 41.61 | 1:27.14 | 2:13.06 | 2:57.22 | |||
7 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.16 | 1:26.89 | 2:13.33 | 2:58.75 | |||
8 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | DGI Nordjylland | 43.38 | 1:30.59 | 2:16.99 | 2:59.90 | |||
9 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.89 | 1:30.32 | 2:17.93 | 3:04.37 | |||
10 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 45.05 | 1:33.12 | 2:21.16 | 3:07.87 | |||
11 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 45.39 | 1:34.88 | 2:25.27 | 3:11.46 | |||
12 | Frederikke Dølby | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.47 | 1:33.72 | 2:23.49 | 3:11.59 | |||
13 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 48.27 | 1:37.99 | 2:28.36 | 3:14.46 | |||
14 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.03 | 1:36.59 | 2:28.19 | 3:18.51 | |||
15 | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.77 | 1:34.74 | 2:28.17 | 3:19.96 | |||
16 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 47.94 | 1:40.06 | 2:33.05 | 3:23.81 | |||
17 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 48.12 | 1:41.58 | 2:36.55 | 3:26.83 | |||
18 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 47.37 | 1:43.78 | 2:38.37 | 3:31.93 | |||
19 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 52.54 | 1:48.85 | 2:42.92 | 3:32.58 | |||
20 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 51.30 | 1:48.42 | 2:46.85 | 3:39.02 | |||
21 | Julie Bohn Jacobsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 48.07 | 3:39.46 | 3:39.46 | ||||
22 | Emma Docherdahl | 2000 | DGI Sydøstjylland | 50.96 | 1:48.63 | 2:47.76 | 3:46.15 | |||
23 | Gertrud Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 53.65 | 2:56.79 | 3:57.71 | ||||
24 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 54.91 | 1:59.03 | 3:04.32 | 4:04.13 | |||
- | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Sophia Hüttmann | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Søs Jørgensen | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Julie Nøhr Olesen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt v75m | |||||
- | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armtag på mave v v | |||||
- | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | DSQ | udsvøm på mave | |||||
- | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 35.28 | 1:13.02 | 1:51.68 | 2:30.67 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Dgi Sønderjylland | 36.38 | 1:14.16 | 1:52.96 | 2:32.82 | |||
3 | Josefine Knudsen | 1998 | DGI Østjylland | 36.83 | 1:15.55 | 1:55.16 | 2:33.68 | |||
4 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.13 | 1:18.50 | 1:58.68 | 2:38.91 | |||
5 | Amalie Thomsen | 1999 | DGI Østjylland | 38.19 | 1:19.46 | 2:01.02 | 2:41.64 | |||
6 | Clara Heil | 1998 | Dgi Sønderjylland | 38.86 | 1:22.49 | 2:05.89 | 2:49.16 | |||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | DGI Nordjylland | 39.60 | 1:22.87 | 2:09.38 | 2:54.65 | |||
8 | Maria Ottesen | 1999 | DGI Nordjylland | 44.41 | 1:30.56 | 2:18.51 | 3:05.31 | |||
9 | Kathrine Gammelmark | 1998 | DGI Sydvest | 43.77 | 1:32.34 | 2:21.14 | 3:08.44 | |||
10 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 44.77 | 1:32.82 | 2:22.85 | 3:09.79 | |||
11 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 44.26 | 1:31.92 | 2:22.02 | 3:10.35 | |||
12 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | DGI Midtjylland | 43.18 | 1:31.28 | 2:21.24 | 3:10.51 | |||
13 | Katrine E. Andersen | 1999 | DGI Sydvest | 47.28 | 1:36.24 | 2:27.53 | 3:16.35 | |||
14 | Laura Bryndum Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 49.06 | 1:43.81 | 2:39.64 | 3:32.76 | |||
15 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 49.82 | 1:45.21 | 2:43.15 | 3:38.39 | |||
16 | Klara Jensen | 1998 | DGI Østjylland | 50.71 | 1:47.50 | 2:48.58 | 3:49.99 | |||
- | Josephine Dunker | 1999 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Joy Andersen | 1999 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt ved 50m | |||||
- | Malou Blach | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt v 100m | |||||
- | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Juul Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 37.35 | 1:16.50 | 1:56.01 | 2:34.97 | |||
2 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 37.47 | 1:18.31 | 1:59.66 | 2:40.85 | |||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 38.71 | 1:21.71 | 2:05.40 | 2:45.68 | |||
4 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 41.12 | 1:25.17 | 2:09.68 | 2:50.81 | |||
5 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 38.62 | 1:22.22 | 2:07.68 | 2:51.19 | |||
6 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DGI Nordjylland | 39.86 | 1:24.16 | 2:09.50 | 2:53.84 | |||
7 | Louise Warming | 1997 | DGI Nordjylland | 43.39 | 1:29.60 | 2:16.78 | 3:03.51 | |||
8 | Rikke Blach | 1997 | DGI Nordjylland | 44.28 | 1:31.03 | 2:19.92 | 3:07.27 | |||
9 | Sofie Jastrup Lanng | 1997 | DGI Sydvest | 46.52 | 1:35.21 | 2:27.99 | 3:19.37 | |||
10 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 47.19 | 1:37.79 | 2:29.84 | 3:20.03 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:05.55 | 2:16.51 | 3:29.71 | 4:43.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:06 |