2019-11-17   19:50:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2014         
 
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Kornum  2003  DGI Nordjylland    40.74        1:32.99   
Simon Perzynski  2002  Dgi Sønderjylland    43.86        1:33.38   
Aske Sommerlund Pedersen  2003  DGI Sydvest    44.75        1:38.81   
Oliver L Nelander  2002  DGI Midtjylland    45.31        1:39.34   
Jeppe Dall  2002  DGI Sydøstjylland    48.83        1:51.17   
Casper Fink  2003  Dgi Sønderjylland    1:03.63        2:16.53   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip K. B. Pedersen  2000  DGI Storstrømmen    32.04        1:07.19   
Oliver Østergaard Hansen  2000  DGI Sydøstjylland    33.55        1:13.98   
Karl Bryde  2000  DGI Storstrømmen    34.95        1:16.70   
Thorbjørn Udby Hansen  2000  DGI Østjylland    39.69        1:22.31   
Anders Vestergaard  2001  DGI Nordjylland    37.32        1:22.48   
Morten Kolbe Thomsen  2001  DGI Nordjylland    38.65        1:23.79   
Jakob Dynesen  2000  DGI Storstrømmen    36.90        1:24.85   
Viktor Jensen  2000  DGI Nordjylland    37.48        1:28.03   
Malthe Levisen  2001  DGI Nordjylland    40.47        1:28.82   
10  Mathias Bagger Nielsen  2000  Dgi Sønderjylland    40.67        1:30.29   
11  Ole Skouvig Pedersen  2000  DGI Østjylland    42.45        1:30.77   
12  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Dgi Sønderjylland    41.37        1:30.97   
13  Lauge Ladefoged  2000  DGI Østjylland    44.64        1:31.46   
14  Simon Andersen  2000  DGI Nordjylland    42.33        1:31.72   
15  Andreas Skak Thomsen  2001  DGI Østjylland    43.46        1:32.25   
16  Rasmus Abildgaard  2000  DGI Nordjylland    42.75        1:33.52   
17  Simon Dollerup Jensen  2000  DGI Østjylland    44.04        1:36.88   
18  Simon Tuelstrup Bechmann  2001  DGI Sydøstjylland    46.07        1:40.87   
19  Mikkel Juhl Schmidt  2001  Dgi Sønderjylland    46.82        1:43.85   
20  Esben Røjkjær Rasmussen  2001  DGI Østjylland    46.73        1:44.39   
21  André Iversen  2001  Dgi Sønderjylland    47.28        1:45.24   
22  Jonas Melchiorsen  2001  DGI Østjylland    46.58        1:45.84   
23  Christian Jessen  2001  DGI Sydvest    49.11        1:50.76   
24  Rasmus Winther  2001  DGI Sydøstjylland    52.36        1:52.59   
25  Jeppe Ballisager Hansen  2001  DGI Sydøstjylland    55.06        1:59.03   
Alexander Sejersen  2000  DGI Midtjylland            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Leander Bonderup  1998  DGI Nordjylland    31.42        1:08.23   
Tobias Rasmussen  1998  DGI Storstrømmen    31.26        1:08.79   
Nikolaj Hjorth Becker  1998  DGI Østjylland    32.03        1:09.26   
Mads Lünell Bruhn  1998  DGI Storstrømmen    32.34        1:10.89   
Nicolai Mikkelsen  1998  DGI Nordjylland    34.05        1:11.27   
Mathias Maarbjerg Toft  1998  DGI Nordjylland    33.57        1:12.60   
Scott Jensen  1999  DGI Østjylland    34.57        1:15.85   
Laurits Møller Petersen  1999  DGI Storstrømmen    35.02        1:16.94   
Christian Holten Pedersen  1999  DGI Sydvest    35.95        1:17.48   
10  Esben Vad Arentoft  1999  DGI Sydøstjylland    37.62        1:18.67   
11  Oliver Kramer Andersen  1999  DGI Sydvest    37.03        1:20.36   
12  Nicolaj Skov Rasmussen  1998  DGI Sydøstjylland    36.40        1:20.66   
13  Alexander Fenger  1999  DGI Sydøstjylland    39.72        1:23.49   
14  Jonathan Bos  1998  DGI Sydvest    39.81        1:26.11   
15  Frederik Hartung  1998  DGI Fyn    38.08        1:27.01   
16  Emil Mikkelsen  1998  DGI Nordjylland    41.69        1:28.37   
17  Daniel Labuschagne  1999  DGI Nordjylland    41.48        1:30.44   
18  Rasmus Kaavé  1999  DGI Østjylland    41.62        1:33.55   
19  Adam Søholm Hansen  1999  DGI Nordjylland    42.91        1:34.16   
20  Oliver Bommelund  1999  DGI Fyn    50.63        1:51.86   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asger Terp  1996  Dgi Sønderjylland    28.93        1:00.68   
Henrik Petersen  1994  Dgi Sønderjylland    29.13        1:01.70   
Anton Ruby Larsen  1996  Dgi Sønderjylland    29.59        1:03.46   
Hans Henrik Havn  1992  DGI Storkøbenhavn    30.52        1:06.38   
Kasper Lousdal Nielsen  1995  DGI Nordjylland    30.66        1:06.46   
Klaus Christensen  1993  DGI Nordjylland    33.32        1:08.38   
Kristian Skjødt  1994  DGI Nordjylland    31.85        1:09.32   
Søren Fredenslund  1996  Dgi Sønderjylland    33.42        1:10.49   
Sebastian Loftager  1995  DGI Østjylland    32.34        1:10.90   
10  Steffen Skipper Petersen  1996  Dgi Sønderjylland    32.48        1:11.95   
11  Mikkel Villumsen  1993  Dgi Midt-Vestsjælland    32.72        1:12.42   
12  Esben Jepsen  1997  DGI Sydvest    33.17        1:13.31   
13  Anders Ellehauge Ganderup  1992  DGI Sydøstjylland    33.98        1:14.42   
14  Robin Poulsen  1996  DGI Sydvest    33.59        1:15.14   
15  Mads Balslev Hansen  1997  Dgi Sønderjylland    34.12        1:18.21   
16  Berk Gezer  1997  DGI Storstrømmen    33.42        1:18.74   
17  Alexander Roe  1997  DGI Sydøstjylland    34.01        1:19.01   
18  Nicolaj Harksen  1990  DGI Nordjylland    42.04        1:34.30   
Jacob Wacherhausen  1997  Dgi Sønderjylland            DNS   
Mads Hald  1996  DGI Nordjylland            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1983-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stefan Hjortshøj  1988  DGI Østjylland    30.88        1:06.44   
Mads Maj  1989  DGI Østjylland    30.70        1:08.35   
Martin Simonsen  1985  DGI Fyn    35.30        1:16.11   
Jacob Pedersen  1989  DGI Fyn    39.66        1:27.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark