2019-11-13   09:37:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2014         
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte K. Christensen  2004  DGI Østjylland    47.94        1:41.65   
Linea K. Thomsen  2004  DGI Nordjylland    46.97        1:42.04   
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  DGI Østjylland    51.60        1:50.50   
Petrine R. E. Sørensen  2005  DGI Storstrømmen    52.09        1:54.60   
Anna Lind Petersen  2004  DGI Storstrømmen    54.51        1:54.73   
Cecilie P. Michaelsen  2005  DGI Nordjylland    57.75        2:00.93   
Astrid Hassing  2004  DGI Nordjylland    53.15        2:01.27   
Sofie Lykke Greve  2004  DGI Fyn    56.38        2:01.83   
Louise Bang Nielsen  2005  DGI Nordjylland    59.38        2:02.96   
10  Nanna Lauritsen  2004  DGI Storstrømmen    1:00.95        2:04.79   
Mathilde Møller  2004  DGI Østjylland            DSQ  ass. arme 
Nicoline Dyrman  2004  DGI Nordjylland            DSQ  ass. arme 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Moeslund Lausen  2002  DGI Nordjylland    35.82        1:17.06   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  DGI Nordjylland    40.59        1:27.98   
Regitze Lund Frederiksen  2002  DGI Storstrømmen    42.22        1:30.14   
Astrid Nielsen  2002  DGI Sydvest    43.52        1:30.89   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Dgi Sønderjylland    45.28        1:32.24   
Alberte Sommerlund Peders  2002  DGI Sydvest    44.32        1:35.31   
Ida Rom Weikert  2002  DGI Nordjylland    42.77        1:35.52   
Freja Elling-Enevoldsen  2002  DGI Midtjylland    45.19        1:35.89   
Carla Jensen  2002  DGI Sydøstjylland    45.29        1:35.93   
10  Helena Bang Nielsen  2002  DGI Nordjylland    45.78        1:37.90   
11  Hildur Helgadottir  2002  DGI Sydvest    51.24        1:42.96   
12  Laura Nørgaard Jørgensen  2003  DGI Nordjylland    50.89        1:43.82   
13  Natalie Vaabengaard  2002  DGI Storstrømmen    47.23        1:44.28   
14  Mathilde Skak Thomsen  2003  DGI Østjylland    51.76        1:44.33   
15  Emma Ulka Bech Petersen  2002  DGI Sydøstjylland    53.54        1:44.61   
16  Emilie Weber Carlsen  2002  DGI Sydøstjylland    51.98        1:46.16   
17  Marie Brink  2002  DGI Sydvest    53.99        1:52.57   
18  Louise Amanda Nielsen  2003  DGI Midtjylland    57.18        2:00.47   
Nathalie Knudsen  2003  DGI Fyn            DSQ  ass. arme 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1983-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jill Bendtsen  1988  DGI Sydvest    44.98        1:35.06   
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lone Vølund  1965  DGI Sydøstjylland    40.36        1:27.78   
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Majbrit Ditlevsen  1958  DGI Sydøstjylland    48.69        1:41.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  16:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark