2019-12-14   18:02:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangør  DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2014         
 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofus Hollen Damvad  2004  DGI Nordjylland            45.23   
Elias Marius Elsgaard  2004  DGI Sydvest            47.69   
Lucas Søholm Hansen  2004  DGI Nordjylland            54.63   
Marius Vandkrog Kjærsgaard  2004  Dgi Sønderjylland            59.69   
Laust Winkler  2004  DGI Sydvest            1:05.27   
Casper Friis Bossen  2004  DGI Sydvest            DNS   
Lasse Bilde  2004  DGI Nordjylland            DNS   
Malthe Kobber Nielsen  2005  DGI Nordjylland            DNS   
Lasse Bøgsted  2004  DGI Nordjylland            DSQ  udsvøm på mave 25m 
                     
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Christensen  2002  DGI Storstrømmen            40.54   
Ruben Wagenvoort  2002  DGI Storstrømmen            40.74   
Nikolai Sander  2003  DGI Nordjylland            41.59   
Tobias Boström  2002  DGI Sydvest            42.38   
Mikkel Andersen  2002  DGI Fyn            43.06   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  DGI Sydøstjylland            43.36   
Fredrik P. Michaelsen  2003  DGI Nordjylland            44.29   
Mathias Møller Nielsen  2002  DGI Midtjylland            44.90   
Kasper Due Svendsen  2002  DGI Østjylland            45.15   
10  Nikolaj Nybro  2002  DGI Østjylland            45.30   
11  Joachim Hedegaard Nielsen  2002  DGI Nordjylland            45.61   
12  Jakob Jørgensen  2002  DGI Storstrømmen            46.47   
13  Magnus Hald  2002  DGI Nordjylland            46.69   
14  Simon Simoni Christiansen  2002  DGI Sydøstjylland            47.75   
15  Jonas Jacobsen  2003  DGI Fyn            48.03   
16  Jeppe Dall  2002  DGI Sydøstjylland            48.44   
17  Jens Riisgaard-Jensen  2003  DGI Nordjylland            50.55   
18  Sebastian Hartung  2003  DGI Fyn            50.68   
19  Mikkel Vedel  2002  DGI Sydøstjylland            50.81   
20  Benjamin Friis  2002  Dgi Sønderjylland            50.90   
21  Frederik Schimann Hansen  2003  Dgi Sønderjylland            53.00   
22  Oliver Rosenven  2002  DGI Østjylland            53.92   
23  Sophus Lund Øe  2003  DGI Sydøstjylland            53.96   
24  Magnus Bach Pedersen  2003  DGI Nordjylland            58.37   
Jimmy Nielsen  2003  DGI Nordjylland            DSQ  ulovlig vandgang 
Johan Bendixen Nissen  2002  DGI Sydøstjylland            DSQ  2 armtag på mave 
                     
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Maj  1989  DGI Østjylland            31.15   
Søren Hinrup  1985  DGI Sydvest            36.64   
                     
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Damvad  1967  DGI Nordjylland            41.05   
Lars Bo Rasmussen  1967  DGI Fyn            DNS   
                     
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1964  DGI Nordjylland            47.87   
Torben Eisland-Schmidt  1958  Dgi Sønderjylland            53.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  18:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark