2019-11-14   23:45:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsmesterskab 2014    Udskriftsdato  29 marts 2014   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2014         
 
 
Løb 8, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Nordjyllands Sprint Team  1998  DGI Nordjylland            5:02.69   
  Jannie Burmeister  1998      38.36  1:21.21      1:21.21   
  Emma Kjær  1999      41.06  1:26.58      2:47.79   
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      33.15  1:12.11      3:59.90   
  Kristian Berthelsen  1999      29.71  1:02.79      5:02.69   
                     
Nordjyllands Astronauter  1998  DGI Nordjylland            5:30.16   
  Jeppe Borup  1998      39.25  1:23.91      1:23.91   
  Andreas Prior  1999      40.54  1:27.86      2:51.77   
  Kathrine Krøier Sørensen  1998      39.33  1:28.04      4:19.81   
  Maria Ottesen  1999      33.64  1:10.35      5:30.16   
                     
Dgi Sydvest Gr 6A Mix  1998  DGI Sydvest            5:33.88   
  Rasmus Thygesen Nielsen  1998      35.70  1:15.66      1:15.66   
  Karoline Sørensen  1999      46.91  1:40.68      2:56.34   
  Tine Thesbjerg  1999      41.82  1:32.94      4:29.28   
  Oliver Kramer Andersen  1999      30.19  1:04.60      5:33.88   
                     
Sønderjylland Mix Gr. 6  1999  Dgi Sønderjylland            5:51.33   
  Casper Petersen  1999      46.86  1:38.63      1:38.63   
  Lærke Rahr Futtrup  1999      42.79  1:29.97      3:08.60   
  Signe Regitze Hansen  1999      39.99  1:31.93      4:40.53   
  Mathias S. Madsen  1999      34.05  1:10.80      5:51.33   
                     
Østjylland Gr. 6 - Mix 2  1998  DGI Østjylland            6:21.48   
  Laura Bryndum Andersen  1999      47.37  1:40.74      1:40.74   
  Phiip Urbak  1998      46.53  1:40.78      3:21.52   
  Bjørk Kristophersen  1999      43.60  1:36.58      4:58.10   
  Joachim Urbak  1999      39.38  1:23.38      6:21.48   
                     
Sydøst Mix Gruppe 6  1998  DGI Sydøstjylland            6:27.38   
  Sara Jørgensen  1999      42.34  1:29.24      1:29.24   
  Emil B. Nielsen  1999      47.23  1:38.86      3:08.10   
  Lykke Muhlig  1999      54.28  2:00.05      5:08.15   
  Simon Tuelstrup Bechmann  2001      38.03  1:19.23      6:27.38   
                     
Fynske Mix Gr. 6 H 1  1998  DGI Fyn            6:39.96   
  Jonas Vistrup  1998      51.71  1:51.16      1:51.16   
  Charlotte Lysdal  1999      54.73  1:54.38      3:45.54   
  Nadja Skov Haffejee  1998      46.36  1:41.41      5:26.95   
  Cornelius Swain  1999      35.69  1:13.01      6:39.96   
                     
Østjylland Gr. 6 - Mix 1  1998  DGI Østjylland            DNF   
                     
                     
 
Løb 8, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1990-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Østjylland Gr. 5 - Mix  1990  DGI Østjylland            4:39.84   
  Frederik Bendix  1995      30.13  1:02.53      1:02.53   
  Tobias Bjerg  1994      35.31  1:16.26      2:18.79   
  Elisabeth Katballe  1997      32.49  1:11.84      3:30.63   
  Elena Furman  1994      32.48  1:09.21      4:39.84   
                     
Nordjyllands Mega Force  1990  DGI Nordjylland            4:44.47   
  Line Juul Nielsen  1997      36.03  1:13.35      1:13.35   
  Marc Ochsendorf  1996      34.53  1:14.82      2:28.17   
  Kristian Skjødt  1994      32.47  1:09.59      3:37.76   
  Anne T. Nielsen  1996      31.72  1:06.71      4:44.47   
                     
Sønderjylland Mix Gr. 5  1995  Dgi Sønderjylland            4:56.60   
  Simon Nyberg Thomsen  1995      34.97  1:11.29      1:11.29   
  Luna Rahr Futtrup  1997      42.16  1:31.35      2:42.64   
  Litten Fleggaard  1997      36.30  1:19.15      4:01.79   
  Anton Ruby Larsen  1996      25.98  54.81      4:56.60   
                     
Orient Mix 2  1992  DGI Storkøbenhavn            5:07.80   
  Dina Ingemann  1997      46.12  1:36.04      1:36.04   
  Joakim Jakobsen  1994      32.36  1:09.91      2:45.95   
  Hans Henrik Havn  1992      30.13  1:05.16      3:51.11   
  Clara Sofie Egeberg  1998      36.95  1:16.69      5:07.80   
                     
Nordjyllands Guder  1990  DGI Nordjylland            5:11.17   
  Nicolaj Nielsen  1995      37.40  1:17.42      1:17.42   
  Janni Andreasen  1997      42.70  1:31.64      2:49.06   
  Louise Warming  1997      38.00  1:23.46      4:12.52   
  Klaus Christensen  1993      27.15  58.65      5:11.17   
                     
Dgi Sydvest Gr 5A Mix  1990  DGI Sydvest            5:20.59   
  Katrine Skov Dam  1995      41.90  1:26.76      1:26.76   
  Sofie Jastrup Lanng  1997      46.58  1:41.31      3:08.07   
  Esben Jepsen  1997      31.66  1:12.94      4:21.01   
  Steffan Ø. Schøler  1996      28.06  59.58      5:20.59   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 marts 2014 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark