Results for DGI Landsmesterskab 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 8, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Sprint Team | 1998 | DGI Nordjylland | 5:02.69 | ||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 38.36 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 41.06 | 1:26.58 | 2:47.79 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 33.15 | 1:12.11 | 3:59.90 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 29.71 | 1:02.79 | 5:02.69 | ||||||
2 | Nordjyllands Astronauter | 1998 | DGI Nordjylland | 5:30.16 | ||||||
Jeppe Borup | 1998 | 39.25 | 1:23.91 | 1:23.91 | ||||||
Andreas Prior | 1999 | 40.54 | 1:27.86 | 2:51.77 | ||||||
Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 39.33 | 1:28.04 | 4:19.81 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 33.64 | 1:10.35 | 5:30.16 | ||||||
3 | Dgi Sydvest Gr 6A Mix | 1998 | DGI Sydvest | 5:33.88 | ||||||
Rasmus Thygesen Nielsen | 1998 | 35.70 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Karoline Sørensen | 1999 | 46.91 | 1:40.68 | 2:56.34 | ||||||
Tine Thesbjerg | 1999 | 41.82 | 1:32.94 | 4:29.28 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 30.19 | 1:04.60 | 5:33.88 | ||||||
4 | Sønderjylland Mix Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:51.33 | ||||||
Casper Petersen | 1999 | 46.86 | 1:38.63 | 1:38.63 | ||||||
Lærke Rahr Futtrup | 1999 | 42.79 | 1:29.97 | 3:08.60 | ||||||
Signe Regitze Hansen | 1999 | 39.99 | 1:31.93 | 4:40.53 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 34.05 | 1:10.80 | 5:51.33 | ||||||
5 | Østjylland Gr. 6 - Mix 2 | 1998 | DGI Østjylland | 6:21.48 | ||||||
Laura Bryndum Andersen | 1999 | 47.37 | 1:40.74 | 1:40.74 | ||||||
Phiip Urbak | 1998 | 46.53 | 1:40.78 | 3:21.52 | ||||||
Bjørk Kristophersen | 1999 | 43.60 | 1:36.58 | 4:58.10 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 39.38 | 1:23.38 | 6:21.48 | ||||||
6 | Sydøst Mix Gruppe 6 | 1998 | DGI Sydøstjylland | 6:27.38 | ||||||
Sara Jørgensen | 1999 | 42.34 | 1:29.24 | 1:29.24 | ||||||
Emil B. Nielsen | 1999 | 47.23 | 1:38.86 | 3:08.10 | ||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 54.28 | 2:00.05 | 5:08.15 | ||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 38.03 | 1:19.23 | 6:27.38 | ||||||
7 | Fynske Mix Gr. 6 H 1 | 1998 | DGI Fyn | 6:39.96 | ||||||
Jonas Vistrup | 1998 | 51.71 | 1:51.16 | 1:51.16 | ||||||
Charlotte Lysdal | 1999 | 54.73 | 1:54.38 | 3:45.54 | ||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 46.36 | 1:41.41 | 5:26.95 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 35.69 | 1:13.01 | 6:39.96 | ||||||
- | Østjylland Gr. 6 - Mix 1 | 1998 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
Løb 8, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Østjylland Gr. 5 - Mix | 1990 | DGI Østjylland | 4:39.84 | ||||||
Frederik Bendix | 1995 | 30.13 | 1:02.53 | 1:02.53 | ||||||
Tobias Bjerg | 1994 | 35.31 | 1:16.26 | 2:18.79 | ||||||
Elisabeth Katballe | 1997 | 32.49 | 1:11.84 | 3:30.63 | ||||||
Elena Furman | 1994 | 32.48 | 1:09.21 | 4:39.84 | ||||||
2 | Nordjyllands Mega Force | 1990 | DGI Nordjylland | 4:44.47 | ||||||
Line Juul Nielsen | 1997 | 36.03 | 1:13.35 | 1:13.35 | ||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 34.53 | 1:14.82 | 2:28.17 | ||||||
Kristian Skjødt | 1994 | 32.47 | 1:09.59 | 3:37.76 | ||||||
Anne T. Nielsen | 1996 | 31.72 | 1:06.71 | 4:44.47 | ||||||
3 | Sønderjylland Mix Gr. 5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 4:56.60 | ||||||
Simon Nyberg Thomsen | 1995 | 34.97 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 42.16 | 1:31.35 | 2:42.64 | ||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 36.30 | 1:19.15 | 4:01.79 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 25.98 | 54.81 | 4:56.60 | ||||||
4 | Orient Mix 2 | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 5:07.80 | ||||||
Dina Ingemann | 1997 | 46.12 | 1:36.04 | 1:36.04 | ||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 32.36 | 1:09.91 | 2:45.95 | ||||||
Hans Henrik Havn | 1992 | 30.13 | 1:05.16 | 3:51.11 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 36.95 | 1:16.69 | 5:07.80 | ||||||
5 | Nordjyllands Guder | 1990 | DGI Nordjylland | 5:11.17 | ||||||
Nicolaj Nielsen | 1995 | 37.40 | 1:17.42 | 1:17.42 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 42.70 | 1:31.64 | 2:49.06 | ||||||
Louise Warming | 1997 | 38.00 | 1:23.46 | 4:12.52 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 27.15 | 58.65 | 5:11.17 | ||||||
6 | Dgi Sydvest Gr 5A Mix | 1990 | DGI Sydvest | 5:20.59 | ||||||
Katrine Skov Dam | 1995 | 41.90 | 1:26.76 | 1:26.76 | ||||||
Sofie Jastrup Lanng | 1997 | 46.58 | 1:41.31 | 3:08.07 | ||||||
Esben Jepsen | 1997 | 31.66 | 1:12.94 | 4:21.01 | ||||||
Steffan Ø. Schøler | 1996 | 28.06 | 59.58 | 5:20.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:03 |