2019-11-20   14:07:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vilunda Knatte 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Vilunda Knatte 2014

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vilunda Knatte 2014    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2014         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            44.18   
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            45.30   
Dina Larsson  2004  Täby Sim            47.36   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            48.42   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            48.43   
Nathalie Hedlund  2004  Danderyds Sim            49.73   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            49.84   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            50.29   
Irmeli Wännman  2004  Järfälla Simsällskap            51.39   
10  Ida Edvinsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            51.49   
11  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            52.21   
12  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            52.33   
13  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            52.39   
14  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            52.70   
15  Trolla Peregi  2004  Södertälje Simsällskap            52.72   
16  Alexandra Kocsis  2004  Gustavsbergs Simsällskap            52.94   
16  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            52.94   
18  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            53.47   
19  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb            54.13   
20  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            54.56   
20  Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            54.56   
22  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            55.16   
23  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            55.49   
24  Meja Bergerstam  2004  Bålsta Simklubb            57.19   
25  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            57.62   
26  Maja Johannesson  2004  Danderyds Sim            57.92   
27  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            58.22   
28  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap            58.76   
29  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            58.87   
30  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            59.49   
31  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            59.59   
32  Sofia Axelsson  2004  Södertälje Simsällskap            1:00.05   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Linn Gunnarsson  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Louise Franks  2005  Täby Sim            DSQ   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap            37.29   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            37.40   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            37.63   
Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap            39.14   
Sofia Karls  2002  Väsby Simsällskap            39.59   
Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap            39.70   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            39.74   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            39.97   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            40.42   
10  Smilla Malm  2003  Danderyds Sim            41.03   
11  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.23   
12  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            41.33   
13  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap            41.57   
14  Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            42.19   
15  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            42.32   
16  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            42.59   
17  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.92   
18  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            43.04   
19  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap            43.32   
20  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            43.39   
21  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            43.94   
22  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            44.05   
23  Embla Börjesson  2002  Täby Sim            44.07   
24  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            44.14   
25  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            44.16   
26  Thilda Ström  2003  Täby Sim            44.43   
27  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            44.45   
28  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            45.12   
29  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap            45.13   
30  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap            45.75   
31  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap            45.76   
32  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            46.60   
33  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.76   
34  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            46.78   
34  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            46.78   
36  Heidi Saluveer  2003  Gustavsbergs Simsällskap            47.37   
37  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            47.47   
38  Alice Lagerholm  2003  Väsby Simsällskap            48.46   
39  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            48.48   
40  Nina Takolander  2003  Täby Sim            48.95   
41  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            49.57   
42  Veronica Marcowicz  2002  Täby Sim            50.23   
43  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap            51.41   
44  Emma Borgstedt Shahnazarian  2002  Täby Sim            51.45   
45  Sonja Helgessen  2002  Gustavsbergs Simsällskap            51.47   
46  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            52.02   
47  Felicia Cassel  2002  Södertörns Simsällskap            52.10   
48  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            52.65   
49  Greta Hallman  2002  Skuru Idrottsklubb            52.71   
50  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            52.77   
51  Andrea Ankarcrona  2003  Danderyds Sim            52.84   
52  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            53.21   
53  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            53.71   
54  Elinor Miro  2003  Södertälje Simsällskap            55.76   
55  Lina Henriksson  2003  Järfälla Simsällskap            57.32   
56  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            57.93   
57  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            58.34   
58  Isabelle Boisard  2003  Bålsta Simklubb            59.81   
Emelie Persson  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Elin Boman  2003  Täby Sim            DSQ   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
Hilda Lydahl  2002  Täby Sim            DSQ   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Josefin Hydén  2002  Täby Sim            DSQ   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner