2019-12-07   09:00:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Västerås Meet 2014    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    28.84        1:03.22   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.66        1:05.90   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    32.78        1:10.16   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    32.73        1:10.69   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap    33.39        1:11.56   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    32.84        1:11.74   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    31.93        1:11.90   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    34.06        1:13.30   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    36.07        1:19.71   
10  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    34.53        1:20.22   
11  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    36.50        1:20.24   
12  Oscar Andersson  2000  Södertälje Simsällskap    37.97        1:20.78   
13  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    37.20        1:20.88   
14  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.61        1:21.58   
15  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    37.49        1:24.07   
16  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    36.73        1:25.73   
17  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    39.54        1:26.38   
18  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    38.58        1:26.97   
19  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    37.15        1:28.01   
20  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    39.38        1:29.08   
21  Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    42.09        1:30.97   
22  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    42.40        1:33.68   
23  Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare    40.84        1:37.53   
24  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    41.82        1:38.70   
25  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    49.09        1:50.57   
Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap            DNS   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    29.14        1:03.45   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.82        1:03.94   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    29.76        1:04.77   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    29.58        1:04.99   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    30.53        1:07.13   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.79        1:07.74   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    31.55        1:09.22   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    32.24        1:11.20   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    33.03        1:11.28   
10  Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    32.50        1:11.29   
11  Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    32.36        1:11.79   
12  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    33.37        1:14.47   
13  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    34.02        1:14.74   
14  Oskar Menkhaus  1999  Upsala Simsällskap    34.58        1:16.37   
15  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    34.13        1:16.59   
16  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    33.33        1:17.02   
17  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    34.87        1:17.59   
18  Rasmus Bjuresten  1999  Wisby Simsällskap    37.80        1:22.19   
19  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    36.94        1:23.48   
20  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    38.38        1:29.25   
21  Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap    1:45.58        1:44.97   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.23        1:02.47   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    29.53        1:03.34   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    29.14        1:03.56   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.53        1:04.21   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    29.17        1:05.15   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.99        1:06.41   
Edmon Torosyan  1997  Upsala Simsällskap    30.66        1:07.12   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    31.00        1:07.31   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    31.19        1:08.87   
10  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.79        1:10.27   
11  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    32.48        1:12.06   
12  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.49        1:12.26   
13  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.73        1:12.37   
14  Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    32.90        1:13.20   
15  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    32.47        1:13.54   
16  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    31.84        1:13.56   
17  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.33        1:16.10   
18  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    33.72        1:16.60   
19  Martin Andersson  1998  Wisby Simsällskap    47.66        1:47.37   
Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    26.35        57.14   
André Gradin  1994  Örebro Simallians    27.73        59.41   
Alexander Kotevski  1994  Eskilstuna Simklubb    28.04        1:00.77   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    28.54        1:01.32   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    28.76        1:01.36   
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    29.15        1:01.63   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.21        1:04.25   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.34        1:04.54   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    29.67        1:05.83   
10  Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap    29.32        1:05.96   
11  Simon Bergquist  1996  Örebro Simallians    31.61        1:08.38   
12  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    32.05        1:12.09   
13  Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    32.23        1:13.12   
14  Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap    32.66        1:13.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  10:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner